Vine toamna in bostana cu PEPENASI de 2008 (196)

Vine toamna in bostana cu PEPENASI de 2008 (196) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161-180, 181, 182,
183, 184, 185, 186, 187, 188,
189, 190, 191, 192, 193
194, 195

Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,
6,7,8,9,10

Sarbatoritii lunii septembrie:

2 Alexandra Valentina (violeta29), 6 bujo, Daria (Roxana01), 8 Nati, jjovana80, 11 kamelya, 13 Matei (locca), 14 monalac, NinaG, 15 estrella80, Tudor (ioana), 16 Marina_1609, 21 camy_pus, 22 Ada_s, 23 ankalaura, 24 sisialberg, 28 blueeyes2003, ElizaClara

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

prima?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

a doua?
unde sunteti fetele?
ia faceti aici prezenta!!!



blog
proud




"Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Eu le invelesc cu un cearsaf. Acum au inca pijamale cu maneci scurte si pantaloni scurti. Si nu stau invelite. Totodata, de ieri au muci, deja avem o medie de cam 15 grade pe zi... Azi n-am avut mai mult de 16 grade.
Deci cat de curand trecem la paturici (probabil polar subtirele, fleece cum zice JJ). Cu pijamalele, cred ca vom mai sta cu manecile scurte un timp.
Apartamentul insa e super bine izolat, chiar ma uimeste, de cand am venit aici (si am prins si o ninsoare), nu ne-am invelit niciodata cu altceva decat cearsaf. E chiar uimitor zic eu, care in Ro dardaiam sub plapuma iar in casa era mai frig decat afara prin lunile martie si aprilie, ba chiar si mai!!

JJ - felicitari pentru prima zi trecuta cu bine!!
A fost foarte ok la scoala, o sa va pove eu, acum n-am timp. Totodata greu. Greu nene.
O mai spun o data, cu parere de rau, ce am facut in RO pare o glumita...

BOBITA - ce am mai ras cu "canamircea"

Alooo, schimbu' doi?? Ce mai zice BIRI?? NATI??

Ma duc la lectura de seara, ca iar am depasit ora permisa!

Edit sa intreb pe BIRI daca e pe receptie - duamna, luati incaltari de la amazoane in perioadele astea? Ai vazut ce reduceri "are" la Primigi si Ciao Bimbi and so on?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Si Irina s-a dezvelit azi-noapte..cred ca i-a fost cald...Partea prosta este ca eu dorm dusa in alta camera si nu stiu cand se dezveleste...are pijamaluta cu maneca lunga,dar oricum bluza iese din pantaloni. Ea nu mai accepta body pentru ca neavand pampers o deranjeaza capsele...

ANKA...da,a fost mortala..si face tot felul de jocuri din astea...asa imi pare de rau ca nu mai sunt cu ea toata ziua...Acum e cel mai interesant..nu e nici mica,dar nici mare...

ma duc la cantina sa mananc ..ca la 14 se inchide...
revin

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

salutare!

sa va zic si eu o faza de azi.

Am fost la gradi/cresa sa vedem ce ne mai trebuie la dosare si am trecut pe langa o parcare, unde era printre alte multe masini una rosie, model fix ca si masina noastra. O masina oarecare, veche, nimic deosebit la ea. La un moment dat Matei din carucior "brumm bruumm a mea! a mea! brumm brumm!" si insista cu manutele sa imi arate masina lui! Nu intelegeam ce vrea, initial am crezut ca a scapat vreo masinuta din carucior...ca apoi sa observ masina fix ca si a noastra .
Nu ma asteptam, deci e clar ca daca nu vorbeste foarte bine il subestimez putin.

blog
proud




"Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Moama ce liniste pe aici.

Noi suntem ok, am trecut cu brio de trei zile de pre school. maimutza o duce f bine la gradi au zis profesoarele ca odata ce e inauntru nu are nimic participa la toate celea se implica deja si-a facut o prietena o fetita tot asa micutza ca ea cica se joaca toata ziua impreuna. Am vb cu ele si de luni am sa o las cu ele la coada pe trenul de joaca si o sa mearga impreuna cu una dintre ele si prietena ei de mana. Sper sa nu faca prea mult scandal. Cu Ari n-am treaba ea sta la rand cu profesoarele si etc isi vede de treaba ei.
Acuma ne pregatim sa iesim desi afara sta saplouaca trebuie sa platimniste facturi si apoi sa ne vedem cu vecina sa facem programul cine si cand ia copii de la scoala iar dupa aia am o tona de formulare de completat asa m-am saturat de formulare.
Pupam bostana si va uram wknd placut noi suntem pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Saluti gagici.
Apropo de fetele care ziceau ca au inceput scoala cursuri etc. Iata ca si eu m-am reapucat de scoala Si ziceam ca never ever nu-mi mai trebe scoala. M-am inscris la master. Treaba e ca mi s-a propus sa tin un seminar la universitate si pt asta trebuie sa am pregatire postuniversitara. Nu prea pricep eu cum vine treaba asta, ca sunt unii care au mama scolilor si tot degeaba dar in fine. Ideea e ca o sa sustin niste ore de seminar la studenti lucru care ma sperie putin dar mi se pare si o provocare sa fac altceva decat sa stau pe acasa si sa mai desenez cate putin. Au mai inceput si proiectele si sper cu ajutorul lui Dumnezeu sa ne revenim si noi financiar si sa ne putem face planuri de viitor ca pana acum singurele planuri au fost cum sa facem rost de paine pe maine.

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

ola fete, pe receptie Anka da cu lenea-n git... nu am vazut ce ziceai, da am acum ocazia daca tot mi-ai zis
nu am avut timp de nimic, e grele astea de toamna cu scoala la pitici...

Tony merge la o scoala experimentala care face tot felul de teste pe pici ii evalueaza pisihologic etc, dar in acelasi timp capata o educatie super. eu sunt cumva uimita de rezultate si de ce inseamna sa stimulezi un copil. in citeva zile a venit acasa cu niste texte noi de ma doare si capul a ajuns piticul sa ma corecteze pe mine la fiecare pas.. adu cartea aia ajunge in tonileza adu-mi cartea albastra de pe masa... adik trebuie domne sa ii dau si detalii la orice... ciond ma vede mai "nervoasa" vine si cica ... e ok mami, te vei simti mai bine daca iei o pauza ...

va pup si revin ca mi-e dor de voi


Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Bujo bafta si noi suntem in aceeasi oala din pacate.
Biri tu m-ai facut sa scriu cu gagiul tau mescher e bestial auzi la el ia o pauza. Foarte tare. Super scoala ar fi fain sa fie si aici asa ceva.
Eu azi am fost si m-am pensat la Benefit ca tot se lauda ca dau super forma la sprancene asa ca m-am dus sa testez am dat cu 8 lire in plus de cat dau de obicei da it was tottaly worth it. Numai ca naspa a fost ca au boutique fix pe oxford street si e aglomerat acolo de numa, mama lor de turisti si de casca gura ca ma disperaaa, era sa-mi pierd appointment-ul din cauza lor. Pacat ca nu am avut bani sa iau si niste produse de ale lor cas tare faine am avut niste testere de la ei.
Si m-am enervat si cum aveam o multimea de puncte pe cardul de boots mi-am luat www.clockworkpharmacy.com/images/P/12_small.jpg" target="_blank">vopsea si asta ca tot mi-a crescut parul si ma tenteaza sa-l curl si www.boots.com/en/Goody-Start-Style-Finish-43mm-Ceramic-Ionic-Porcelain-Hot-Round-Style_1018192/" target="_blank">asta. Mi-am facut un cadou de ziua mea ca mereu cumpar numai pt fete si casa si etc da pt mine nik asa ca am zis f*** it sa imi iau si mie ceva ca am tot strans la puncte de vreo 5 ani si nu le-am ch niciodata.
Deci nu am motive de bad hair day acuma.
Na fug sa pun maclavaisul in cap ca incerc si eu sa arat cat mai uman luni in prima zi de scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Mada brava fato! asa rosie te faci ??? ii spargi pe aia in scoala Da, scoala e super dar imi iese mie pe nas... il intreb acu': vrei sa maninci sandwich-ul in mina sau pe farfurie ... si el cica ... Nu, in gura Ailalta ne corecteaza la accent... am senzatia ca se rusineaza copilul cu noi in public cu pronuntia noastra, ca deh, nu e perfecta...

In rest sunt multumita de el, e inalt, slab dar la cit alearga nici nu ar avea cum sa fie altfel, papa bine, totul singur, e f independent, cauta singur in frigi cind ii e foame, asa ca ii las la indemina deja diverse chestii. cu sor-sa se inteleg destul de bine, sunt f simpatici cind poarta ei conversatii serioase pe diverse teme... azi negociau unde sa mearga afara, fiecare cu ideea lui. tot de la scoala au invatat sa stea la masa "pacii" cind nu se inteleg, si sa discute.. te doare capul

da ce e linistea asta??

Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput