PEPENASI de iul/aug'08 sarbatoresc 2 anisori (185)

PEPENASI de iul/aug'08 sarbatoresc 2 anisori (185) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161-180, 181, 182,
183, 184

Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,
6,7,8,9,10



Sarbatoritii lunii Mai:

1-Nardi (Yael), 4-ralirali,5-biribu,8-Dianami, michellab,13-Leon(mihamiha),15-Darius(alina25),16-ana_a,22-SunSmile, ankuta_1982,28-ali, Bogdan(ladymina77),31-Figuelle, dana81

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:



_

Are mama 2 baieti: un fulgulet si un pepenash!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Cine ne-a deschis capitol?

Multam!

Merg si eu sa citesc din urma ca am fost plecata iar....


_

Are mama 2 baieti: un fulgulet si un pepenash!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Neatza gagici!

Io fusai, ca n-am apucat aseara ca am muncit pana tarziu la trafalet si acu am febra musculara.
Revin dupa ce duc printesa la scoala.

Va uram o sapt cat mai placuta si sa avem un capitol plin de vesti bune.



_
Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.
Anatole France

Mummy x 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Am scris un mesaj lung de un kilometru si l-am pierdut ca nu eram logata
Pe foarte scurt.Timi e bolnavioara.De ceva vreme vomita pe masina.Aseara in schimb dupa ce am ajuns acasa a facut si febra.I-am dat panadol.Dimineata era tot fierbinte si i-am dat nurofen.La jumatate de ora iar a vomitat .Nu manca nimic.Bea cate putin ceai de chimion si se uita cu jind la o banana dar nu are curaj sa muste din ea

Cu vomatul in masina sunt tare necajita,deja calatorim cu intreg arsenal pregatit pentru actiune ...servetele,pungi...si tot se unge din cap pana in picioare.Husa de la scaun e spalata a 3-a oara de voma

Revin

_

Iza mamica mandra de Timea (28.06.2008)

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

OOKA, da, as vrea mai multe detalii legate de acidophillus. Si eu am indoielile mele ca ar fi de la colecistul septat, acum luam biotics (care tot ceva "phillus" e parca) dar inca fara rezultat, de o saptamana. El n-are diaree diaree, un singur scaun a fost apa colorata, dar totusi sunt moi si miros tare urat... Afine am gem de casa, dar nu stiu daca e bun, ca are si zahar. Multumesc mult!

Revin, sunt tare pe fuga acum!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si 38+ cu Alexandru Matei
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Sa ma trezesc in fiece dimineata luminat de raza unui zambet; sa fac o reverenta zilei, pentru tot ce-mi va oferi; cu mintea curata sa-mi incep munca; sa am clar in gand, chiar si atunci cand fac lucruri marunte, scopul ultim al muncii mele; sa-mi intampin semenii cu zambetul pe buze si iubire in inima; sa fiu bland, amabil si curtenitor in fiece clipa; sa adorm mangaiat de satisfactia lucrului bine facut - asa mi-as dori sa decurga mereu zilele mele." (Thomas Dekker)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:


Citat:
citat din mesajul lui Kimmy

Am scris un mesaj lung de un kilometru si l-am pierdut ca nu eram logata
Pe foarte scurt.Timi e bolnavioara.De ceva vreme vomita pe masina.Aseara in schimb dupa ce am ajuns acasa a facut si febra.I-am dat panadol.Dimineata era tot fierbinte si i-am dat nurofen.La jumatate de ora iar a vomitat .Nu manca nimic.Bea cate putin ceai de chimion si se uita cu jind la o banana dar nu are curaj sa muste din ea

Cu vomatul in masina sunt tare necajita,deja calatorim cu intreg arsenal pregatit pentru actiune ...servetele,pungi...si tot se unge din cap pana in picioare.Husa de la scaun e spalata a 3-a oara de voma

Revin

_

Iza mamica mandra de Timea (28.06.2008)

Povestea noastra


Aceeasi problema o am (am avut-o) si eu cu Yvonne, la noi a functionat un tratament cu granule homeopate Cocculus si Petroleum (sunt 2 feluri). Daca vrei, eu vin la Cluj la sfarsitul lunii iunie si iti pot aduce si iti zic si cum sa i le dai. Daca ai nevoie mai repede, zi-mi si iti trimit cu posta. Asta daca nu gasesti vreun medic homeopat sau vreo farmacie homeopata (nu se gasesc decat la farmacii homeopate, si aici, in Buc gasesc greu).
Este ingrozitor de greu cand vomita, noi faceam drumul Buc-Campia Turzii intr-un calvar, pana si orice gurita de apa o varsa, nu-ti mai zic de miros, banchetele noastre si acum sunt "pictate".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Moni uite www.calivita-romania-produse-california-fitness-nitu.ro/catalog/acidophilus.html" target="_blank">acidophilus. Tratamentul la adulti cel putin e de minim 3 luni da' cu reactie si peste doi ani, cel putin asa a fost la Vlad. Cit despre afine, eu cred ca sunt foarte sanatoase si ai putea sa incerci in paralel, ca sa ii intre in obisnuinta, uite www.retete-online.com/retete/articole/_afinele.php" target="_blank">aici cateva informatii. Maramuresenii la care am fost noi, le foloseau in mod curent pentru probleme de genul asta.Ce spui tu suna mai degraba a colita de fermentatie, da nu ma bag, ca nu's medic.
sanatate!

mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

katalyna ce regim tii? da-ne mai multe detalii te rogggggggggggg

eu nu mai apuc sa scriu nimic, va citesc tot mereu, printesa mea este bine, sanatoasa, voinica, chitibusa rau, deja baga cuvintele multe, se distreaza rau cand se aude, mananca bine, doarme, este un copil pe care il doresc multora sa-l aibe. are si momentele ei de rasfat, dar normale si fara sa depaseasca limitele.

o saptamana viitoare si pitici sanatosi
bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Asa am revenit.
Kimmy aici este sirop/pastile pt rau de miscare. De ex Ami a patit asa samb am mers mult tare cu autobuzul si a vomat de a decorat tot pe acolo. De multe ori le trece la astia mici cand mai cresc, uneori nu, depinde de copil, eu sper totusi la Ami sa nu fie tare grav daca de la asta a fost si sa nu o tina tare mult ca mai acusi numai cu masina o sa ne plimbam. Om vedea ce va fi.
Cumatra baga pe mess ce si cum cu astea homeopate pls.
Didi ca am vazut ca mi-ai scris da nu am apucat sa raspund, cu alergatul daca au fost fetele bolnave ba una ba alta ba Flo nu am mai reusit sa ma tin , am mai iesit in wknd aici la noi in rezervatie da na e greu ca eu tre sa le cam fac pe toate si pe dupa amiaza, sf de sapt nu mai apuc nici sa rasuflu desi cica ar trebui sa ma odihnesc, mai ales acuma cu renovarile vrem sa terminam tot pana de ziua lui Ari in august. Ca de aia am si inceput cu dorm asta nr 2 sa le mutam pe fete temporar acolo si noi sa le facem camera si nu leo aratam decat la final.
Mai vroiam sa zic ceva sigur da nu mai tin minte, merg sa mai recitesc.

_
Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.
Anatole France

Mummy x 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Moni cauta ceva info si despre medicamentul Eridiarom, eu am rezolvat o problema asemanatoare cu el in 4 zile, dupa 1 an jumate de chin. E drept ca l-am dat pisicii, dar l-am luat din farmacie umana ca nu mai reuseam s-o tin in viata decat cu furazolidon la 2 zile. Dupa ce i-am dat medicamentul asta in 4 zile (8 prize) era ca noua. Am mai citit de atunci incidental despre el si beneficiile lui, cred ca in Formula As am citit cel mai pe larg. E facut de un doctor din Cluj si e pe baza de afine...



Monica si Nancy, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput