Pepenasi de iulie-august 2008-IN SARBATOARE! (120)

Pepenasi de iulie-august 2008-IN SARBATOARE! (120) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:


Avem 123 pepenasi: 61 fetite si 62 baietei

Mai

22-Andrei Codrin de monalac + Cris
23-Antonia Gabriela de irda + Daria

Iunie

7-Allesio Michele de danangie cu (DPN 30.10.2009)
9-Matei de Nati
-Alexandra de adelais
14-Alexandru Ionut de ella81it
-Stefan Cristian de syyylviuta
16-Thea Patricia de SunSmile
17-Rayan Ioan de AlinaMaria + Mandy Stephanie
-Alexandra de maitreyi
18-Flavius Casian de the_andreea + Theona
-Denis Alexandru de kla78
19-Maria de anaxena
20-Andrei de ali
23-Andrei de Dianami + Iulia Anastasia
-Victor Andrei de Roxana01
-Anna Alicia de Sibylle + Vladimir
-Cezar George de ralirali + Anastasia
24-David Andrei de lcazangiu
25-David Andrei de rontzy
27-David Gabriel de flo1980 + George Alexandru
-Maya Andreea de mcoca
-Anthony de Biribu + Anna
28-Dilara Gabriela de MIKYCRIS + Delia
-Amalia Gabriela de irinuca_81
-Timeea Cristina de Kimmy
29-Denisa Ioana de a.cicel + Bianca Maria
-Alexandru de amalia1

Iulie

1-Erika Stefania de ankalaura + Eliza Maria
-Ana Irina de Gini75
2-Irina Paula de Gabriela82
3-Luca de map + Robert
-Aida Maria de Didi81
4-Ana Raluca de Tecky
-Amira Maya de mada_mxm + Arianna Raisa
-Nancy de boticelina
-Mena de mariana_1976 + Monica, Matei, Markus si Magda
-Nicholas de morcoveatza
5-Ilinca de ioana + Tudor
-Lucian de madina71 + Adrian
6-Sara-Maria de Cami08
8-Vladut de ileanna
9-Xenia de gallyb
10-Karina Francesca de tiberica + Alina Florentina
-Constantin de danabb1
-Razvan Mihai de monysorescu
11-Ioana Maria de AnnaBaby
-Denisa Maria de dara_d
-Eduard Gabriel de alina25 + Darius Andrei
13-Daria Maria de jjovana80
-Razvan de lylis
14-Ilinca Melania de Caprioara + Matei
-Alexandru Matei de ana_a + Stefan
-Ioana Maria de mishuc
-Daria Ecaterina de kamelya
15-Miruna de dia_filipas
-Darius Andrei ingeras de camy_pus cu Flavius Cristian(DPN 11.11.2009)
-Alex de laremi
-Eevi Klaara de Yael + Jael si Nardi
-Leia Maria de mihamiha + Leon
16-Irina de bobitamica
-Andrei Gabriel de CristinnaP
17-Patrick Ioan de pagurschimag + Fabian Stefan
-Anais Iman de narcisa.s
-Natalia Ioana de katalyna

-Luca Andrei de moni_or
18-Luca de bubuleana
-Miruna de Ralu79
19-Nicholas Cristian de atb
-Filip de bujo
21-Sara de dr_anca
22-Miruna de Violeta_m_tm
23-Vlad de ina_C + Radu
-Andreea Maria de irolf1 + Alex Gabriel
25-Alexander de Ada_S + Alvin Raul
-Elena Theodora de motanik
-Laura Ioana de punca1976
-Alexander David de Ingry
27-Maya Elena de estrella80
29-Sebastian de scumpi
-Tudor Milan de sursula
-Darius Gabriel de Anilansa
30-Mihai Daniel de cristina_26
-Sara Alecsia de ankuta_1982
-Sara Maria de carissma
31-Sebastian de pica1
-Ilinca Maria de Clabur + Ania

August

1-Andreas de sisialberg
2-Mircea Victor de marimar + Matei si Romana
3-Bogdan Victor de struluta
4-Victor Ioan de truli-luli + Ana
-Alexandru Nicholas de Figuelle + Sofia Maria
-Ioana Rebeca de bufi
-Maria Alexandra & Ioana Teodora de alexa_teo
5-Ana Sofia de Marina_1609
-Adina de maria-86
6-Clara Andreea de dana81
7-Andreea Maria de ladymina77 + Bogdan
-Antonio Matei de AndreeaOr
-Raisa Andreea de michellab + Cristian Bogdan
8-David Alexandru de iriss27 + Yvonne Maria
-Bianca Maria de baby_r7
-Maria Sofia de ooka
10-Mihnea Robert de blueeyes2003
11-Andrei Tudor de diarux
-Toma Paul de Mitzi76 + David Tudor si Luca Sebastian
12-Clara de locca + Matei
-Mara Alexandrina de anaco
-Alexandru de cristina_p
15-Andreea Maria de dma2007acum din nou! (DNP ??.??.2010)

19-Mara de turturica
-Gabriel Ionut de NinaG
20-Allegra Cara de Carmenela
-Serbam Petru de serbanica
21-Andrei de catilin2008
-Filip David de ElizaClara
22-Theodor de mobriq + Eduard
23-David Stefan de ileanna_83
26-Andrei Daniel de andrey2008
27-Raul de oanasm
-Radu Mihai de Serenity90

Septembrie

2-Alexandra Valentina de violeta29

Prietene dragi
Violeta69, Crisis81, Monik76, Tuchi123, mami de Bogdan Gabriel (04.01.2009) , kity2004, Maryb , mami de Mario Gabriel (13.10.2008), Marryanne, Aalina, mami de Fabian (23.02.2009), Rain, Mihaelaaa, Crisarh, acum din nou!

Zile de nastere
Ian-1-Anastasia,3-Cris,7-Matei(Caprioara),12-Ileanna,17-Mandy,19-Serenity90,20-Adrian,21-Anaco,26-Roxana01,30-Atb,Tiberica
Feb-4-Punca1976,5-Monysorescu,Anna,Yvonne,7-Delia,8-Danangie,9-Diarux,14-Syyylviuta,16-Mihamiha,18-Cristian,21-Ooka,23-Amalia1,George
Martie-3-Madina71,4-Boticelina,Serbanica,6-Ella81it,8-Katalyna,9-Catilin2008,16-Maitreyi,19-Alina_Maria,25-Kimmy,29-AnnaBaby
Apr-1-Mariana_1976,4-Alexa_teo,5-Eduard,6-Lcazangiu,7-Ania,8-A.cicel,9-Anilansa,10-Mikycris,11-Andrey2008,16-Sibylle,Flo1980,25-Gabriela82,26-The_Andreea,30-Rontzy
Mai-1-Nardi,4-Ralirali,5-Biribu,8-Dianami,Michellab,13-Leon,15-Darius,16-Ana_a,22-SunSmile,ankuta_1982,28-Ali,Bogdan,31-Fiquelle,Dana81
Iun-13-Violeta29,16-Gallyb,24-Moni_or,25-Alvin,26-Dia_filipas,30-Irinuca_81
Iul-5-laremi,6-Caprioara,9-Bobitamica,12-Bufi,13-Cristina26,Daria,Alina,15-Iulia,17-Map,23-Ladymina77,24-Pagurschimag,25-Anaxena,27-Morcoveatza,29-Cristina_p,30-Irda,31-Alina25
Aug-2-Oanasm,4-baby_r7,Clabur,10-Carissma,11-Ralu79,turturica,12-Sofia,14-Sursula,Ingry,17-Kla78,Robert,Ana19-Stefan,21-Arianna,22-Alex,25-Bubuleana,26-Eliza,27-Theona,30-Bianca
Sept-6-Bujo,Daria,8-Nati,Jjovana80,11-kamelya,13-Matei(locca)14-Monalac(,NinaG,15-Estrella80,Tudor,16-Marina_1609,21-Camy_pus,22-Ada_S,23-Ankalaura,24-Sisisailberg,28-Blueeyes2003,ElizaClara
Oct-2-Dma2007,12-Mada_mxm,13-Mitzi76,15-maria-86,17-Vladimir,18-Truli-luli,22-Violeta_m_tm,25-Narcisa.s,29-Carmenela,31-Mcoca
Nov-1-Tecky,2-Maryb,4-Dara_d,Gini75,5-Danabb1,6-Maggyc,17-pica1,Mobriq,Fabian,18-Didi81,20-Lilys,24-Motanik,Jael,26-AndreeaOr,27-Iriss27
Dec-26-Dr_Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morcoveatza spune:

prima?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

fetele...sunt de luni in concediu de risc maternal...pana atunci am medical
Asa bine ma simt cand stiu ca nu mai merg la servici vreo 2 ani jumate'...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

16+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Mada Uk si mie imi place listoiu, culorile nu'mi plac nici mie, io is fan verde cind e vorba de copii Bravos si sanatate la fetite

io am inceput sa sun la creshe, pana acum la Little London Nursery, trebuie sa ne programam la vizionare, mie imi convine ca e linga serviciul meu. Om videa. Sarumana de sprijin

mai cetesc si revin

Ps trebuie sa spun ca mi'au placut pozele Ileanno, esti tare frumos, si cupilu seamana bine de tot cu ta'su. Sa va traiasca si sa va stapaniti casa sanatosi

mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Am gatit pentru cupil...si-am mancat io jumate din ce am gatit Daca nu-i place diseara pap si restu' Yum yum!

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morcoveatza spune:

buna fetelor,

prind si eu un moment cand Nicholas, ca altfel nu ma lasa neam, e numai la mine-n brate sa vada ce fac

La multi ani! cu intarziere pentru Codrin si Antonia, sa cresteti mari puilor, sa fiti sanatosi si norocosi

Nati multumim pentru info despre zbor cu bebe, ne pregatim si noi sa trecem oceanul in iulie

certificat nastere-am avut nevoie de acte copiate, traduse, notarizate,supra-legalizate de ministerul de externe canadian, supra-supra legalizate de consulatul roman, toata tarasenia a durat 4 luni si a costat cam $300 canadieni.

alocatia- Canada-Ontario - $1300/an pentru cei sub $20,000/an/familie, si scade cu cresterea venitului, la peste $30,000/an/familie primesti un pumn in ochii

bilet de avion pentru bebe -fiecare companie are propriile reguli, KLM ne cerea sa platim juma de bilet, chiar daca bebe nu primea loc, nu primea mancare,avea dreptul doar la 10kg de bagaj si carut, Air France - ne-a cerut doar 10% din bilet si avem voie la bagaj si carut

Camy - felicitari pentru bebe baietel, sa stai cumintica in concediu, sa cresca bebe sanatos

Mada de acord si eu cu noua propunere

in alta ordine de idei, avem si noi in sfarsit un colt de dintisor in dreapta jos dupa 2 zile de miorlaituri acceptabile

ma duc si eu pe picasa sa mai vad pozici si revin daca nu se trezeste piticu

la toata lumea

daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Ooka ma bucur ca-ti place, verde adik verde inchis? ziceti cum vreti s-o modific si o modific, am facut-o asa colorata ca atunci canbd am modificat lista existenta a zis lumea ca mamele sa fie cu o culoare restu cu alte culori si tot asa. Multumim de urari.
Vicky zi si tu ce culori ai vrea sa fie?
Mada sa-ti fie de bine. Da tu de ce nu esti in lista madam? Iar te-ai sters?
Camy ma bucur ca ai concediu, stai si te odihneste ca aveti nevoie.
Anka da e cosmar mama draga la voi cu gradinitzele. Auzi sa nu traga apa si sa lase copilul asa ud. De groaza.
Narcisa ce fain ca iti place si ai talent la chestii de astea, eu zic ca arata bine sirena.
Am terminat lista de pepenasi si mamici, astept sa mai ziceti de clori ce parere aveti, maine sper sa termin si lista cu zilele de nastere si dupa ce trece si 2 sept si sarbatorim si cea mai tanara pepenasa, stergem al doilea mesaj si ramane numai primul. Nu uitati de poze de la petrecerea de 1 anisor.



"God is in the detail"

Ludwig Mies van der Rohe, talking about restraint in design, New York Herald Tribune, 28 June 1959


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

ola gagix!

lume noua pe aici, aparu anglezoiaca madule ia sa nu mai dispari... te mai intreaba omu una alta si tu fusesi dusa mi-e imi suna ok cu lista-linkul.

Irlandeza pupici pt o mamica cu multa multa rabdare si las ca trec ele toate! uite si noi suntem cu febra de 5 zile si nu mai trece

Ille esti bella rau bre! si gindacel ce sa mai zic tot freza bestiala are...

Cami felicitari si din partea mea pt bebe baietel

Ooka si eu subscriu cu ambele miini la ce zise Anka: mie tot gradi mi s-a parut cea mai sigura solutie. eu sunt parano rau sa las vreun copchil de-al meu cu cineva o zi intreaga si sa nu stiu cum il trateaza, daca mi-l altoieste sau alte cele ... Asa sunt o gramada de puradei acolo, bine aici de altoit nu se pune problema, dar oricum sunt altfel supravegheati.

Turtu uite tu ai mare dreptate ca invata mult mai multe la gradi. ma uit la toni comparativ cu sorsa: anu trecut va povesteam ca pe la 10-11 luni ea comunica prin limbajul semnelor destule chestii, stia sa zica lapte, deajuns(la mincare), mai vreau, te rog etc multe... uite toni nu stie ca eu acasa nu il invat

Bujo largeste dulapul ala ca si eu parca te-am visat gravida era mai ciudat asa, vorbeam cu cineva de pe forum si inventariam cine mai e gravi cu bb2, si aud "pai si bujo are fata" ....

revin

Mami de Anna (5.02.2007) si Anthony (27.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Morcoveatza, Biri ms de feddback.
Morcoveatza felicitari pt primul dintisor.
Biri pai na mai tre sa ia si un break lumea. [:d] Si la noi se vede diferentza la Ari de cand merge la gradi f mare vb tare frumos stie mai multe chestii si mai ales numai faptul ca e alt mediu interactioneaza cu alti copii mai des si tre sa asculte de alti adulti ii face f bine. Sorry daca mai intrebat ceva si eu n-am vazut zi din nou cat is prin zona pana nu plecam.
Si aici la acte trebe nspe mii de hartii stampile formulare si mai ales taxe enorme, ca deh tre sa le facem, om lua acusi cetatenie sa ramanem cu alea britanice principale alea romanestile bagam la dosar sa stea acolo mult si bine ca m-am saturat de birocratia de la noi, ro sau consulate, tot aceeasi treaba.


"God is in the detail"

Ludwig Mies van der Rohe, talking about restraint in design, New York Herald Tribune, 28 June 1959


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut fetele!!

Ooo, ce de lume noua: mada, ile, morcoveata, biri ma bucur ca mai scrieti!

Noi suntem cam rautz, adica NU MAMANCA! Azi a urlat ingrozitor cand a vazut ca ma indrept cu lingurita catre gura ei (de urlate nici nu am mai ajuns pana la gura). Parca nu am mai auzit-o urland asa...In schimb a mancat coaja de paine si pufuleti. I-am facut paine cu unt si cascaval, am taiat-o bucatele mici, da nu m-a lasat sa ma apropii de gura ei cu ea...Sper sa-i treaca repede rosu' in gat ca pe mine ma termina ca nu mananca.

mada buna ideea cu lista scurta! Mie imi place cum a iesit, n-am obiectii! si sanatate multa la printese!

Coboratul din pat si Miruna coboara singura. I-am arat o data cum se face si de atunci nu mai am probleme. O mai sustin putin doar cand coboara din paturile mai inalte. Am observat ca ea se prinde destul de repede cand ii arat ceva si incearca sa ma imite. Azi dimineata ea era pe jos, eu inca in pat nu ma trezisem si a venit la mine sa-mi puna papucul in picioare (ca asta e primul lucru pe care il fac cand ma dau jos din pat).

Scapat porumbel si eu am o gramada. Cel mai naspa a fost cand, de fata cu toti colegii si superiorii lui taica-mio, m-a intrebat careva "ce face tatal tau la servici" eu am raspuns "capsatoare" (pt. dopurile de la sticla - astea erau de fapt ciubucuri facute pe ascuns).

Na ca s-a trezit, fug la datorie, poate o conving sa pape ceva. pepenimea si mamicimea!


Dia, mami de Miruna (15.07.2008)

Mergi la inceput