Pepenasi de iulie-august 2008-IN SARBATOARE! (120)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Mada nici nu mai stiu, te intrebam ceva de Ari parca... Aaa, zi cum papa acuma? Deci unde plecati? si cind e marele eveniment? baga aici neste detalii

Narci
m-ai distrat rau cu ipotetica Ioana

A mea e in perioada cind incepe sa scoata perle din alea spontane, cu atit mai haioase... Azi dimineata se uita la mine sculata din pat, ciufulita rau si cica: mama, piaptana-te!!!

Mami de Anna (5.02.2007) si Anthony (27.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Morcoveata deci veniti cu AIR france pana la urma?Voi cat zburati?

Vick, noi am luat Rio-mADRID-bUDAPESTA.De la Budapesta sunt curse regulate pana la Timi.Mi-a iesit biletul la 700 de euro.Pe Timisoara ajungeam la 1200

Blogul meu - artizanat din dragoste pentru copii



Povesti de seara - Amin si ceilalti licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Dia si restu de fete la primul bebe si alea la al doilea, aka madam Mada, nu va mai stresati cu mancatul, nu incercati sa ii fortati ca nu faceti bine, daca nu vor linguritza oferiti finger food, nu vor nici asa fiti sigure ca o sa ceara cand or vrea au si ei perioade sunt si ei bolnaviori nici noi nu putem manca cand ne doare gatul sa suntem raciti sau ceva, macar sa bea lapte sau lichide. Voi oferiti-le nu vor f bine strangeti si gata.
Nici Ami nu mai vrea solide deloc de ceva timp de cand cu dintii da o las in pace, bine ca bea lapte, m-am stresat destul cu Ari si tot cum a vrut ea a fost asa ca nu are rost. O sa pape nu sta ea sa moara de foame, mai ales ca e pofticioasa si vede la noi a gustat intr-o zi capsuni c-a vazut la noi. A mancat chiar frumos da atata apoi na mai vrut orice i-am oferit, well asta e o sa ii treaca.
Biri Ari papa mai bine mananca acuma orice ii dau normal are si ea preferinte si e la varsta aia cand i se pune ei pata si gata da nu scapa pana nu gusta macar, asa ca da am facut progrese.
Detalii pai in concediu mergem in Italia, nunta la anu de ziua lu nasa si locatia inca nu e sigur, da e sigur ca nu-i nici ro nici uk.


"God is in the detail"

Ludwig Mies van der Rohe, talking about restraint in design, New York Herald Tribune, 28 June 1959


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Biri pai na...si tu...te prezinti in fata copilului nearanjata...

Dia...wow...m-ai dat pe spate cu papucul.Dupa ce mi-a zis Sib cu datul jos am facut si noi antrenamente.Vad ca a prins, acu, mai incercam si maine.Dar asta cu papucul...wow

Cu Sirenuca, acu ii termin parul si ma apuc de Sebastian.Cu tzatzele i-am facut o mica plastie si vad ca arata acceptabil acum.Sper sa termin perina saptamana asta

Blogul meu - artizanat din dragoste pentru copii



Povesti de seara - Amin si ceilalti licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Dia pup fata si sanatate multa! eu cam tot asa o trag, atit ca nu am habar de ce face febra ceea e si mai nasol...
Apropo de lingurita si al meu urla cind o vede, dar nu din cauza de git inflamat. deci lui nu-i mai convine ca vin eu si-i bag pe git mincarea. solutia mea a fost sa-i dau si lui una, si incearca si el sa ia din castron cu lingura proprie si personala si sa-si bage in gura reuseste ceva plus o mare mizerie in jur da in timpul ala eu ii umplu burtihanul, ca asa ma lasa si pe mine sa bag. ma rog, la fii-mea de pe la un an nu s-a mai putut apropia nimeni de ea cu mincare, se descurca singura

Mami de Anna (5.02.2007) si Anthony (27.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

biri...ia...te rog sa revizuiesti cuvantul burtihan cand vb despre ginere.Da?

Blogul meu - artizanat din dragoste pentru copii



Povesti de seara - Amin si ceilalti licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Fetelor, multumesc de raspunsurile cu bagajul la avion. Noi mergem cu o cursa charter (companie turceasca), am luat pachet complet(transport, transfer, cazare, masa). Nu nu am platit absolut nimic ppentru Irina, dar nici nu are dreptul la bagaj de cala, doar la cel de mana. Eu cred ca ne incadram la greutate cu bagajele, ca de regula nu plecam cu multe dupa noi. E drept, n-am plecat cu Irina pana acum cu avionul.
Acum am o alta problema: Oare imi dau acces la aspirator in hotel, ca trebuie neaparat sa folosesc batista bebelusului pentru mucoasa mica?
Anka, da, eu intrebasem. Stau in zona Dristor. Intreab-o daca vrei. Problema e ca eu nu vreau sa vina permanent, ci sa o chem cand si cand, pentru chestiile mari (gen spalat gresie, faianta, etc). Nu-i asa ca sunt cam pretentioasa?
Mada de UK, mie imi place listuta. Ma bucur ca esti pe-aici.
Mada de Irlanda, de cate ori n-am facut si eu asa cu mancarea.
Anaxena, Irina la aproape 11 luni e babuta fara dinti.

Fug la treburi, inca n-am facut nici o tentativa de bagaj. Sper sa plecam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Biri super ca vrea cu linguritza lui a mea nu vrea nici asa isi baga mainile in castron si intinde mancarea peste tot numa in gura nu ajunge.
Gini ms. Ma bucur ca iti place listuta, spor la impachetat, despre aspirator nu stiu ce sa zic a nostru ala de nas e cu baterii.


"God is in the detail"

Ludwig Mies van der Rohe, talking about restraint in design, New York Herald Tribune, 28 June 1959


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Ce atmosfera placuta!! Mmm...ce dor mi-era de postarile lui Mada!!! SI mie imi place lista... culori, font ...

Aparu si Daniela...Felicitari pentru dintisorul lui Nicholas..

Si Biri... Anna si Anthony...

Ariadna , si mie mi se intampla sa gatesc pentru domnisorul si, de fapt sa pap eu...

Gini, la ce turism fac turcii, eu zic sa stai linistita...nu cred ca esti singura mamica cu batista bebelusului. Noi nu am avut curajul sa luam un pachet pentru vacanta decat aproape,in Bulgaria..

Camy, yupiii!! Concediu!!!...MINUNAT!!!

Ma duc sa ii fac baita lui Mihaita.. noi ne-am intalnit din nou azi cu colega si baietelul..Nu mai puteam sa il dau jos pe Mihaita din leagane, desi am si acasa unul ..



Cristina, mami de Mihaita 30.07.2008




O sansa pentru Stefanel

Si Mihaita are nevoie de voi!

TELEDON PT MIHAITA
0 900 900 320-pt 10 euro
0 900 900 325-pt 5 euro




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Ola ola

Bujo- iaca ai aparut. Te-ai speriat un pic?Ooooo vad ca si Biri te-a visat. Io zic ca nu-i a buna. Ssa stii ca eu mi-s pocita (la vise doamnelor, nu la moaca)

Madaaaaa- imi pare tare tare bine ca ai reinceput sa scrii Si mie imi place lista, si ideea cu filmuletul cu aniversarile de 1 an. Tare mi-au lipsit postarile tale, sa stii

Ooka- spor la gasit cresa potrivita. Stii cantecul ala "If it makes you happy/ It can't be that bad". Daca nu-l stii poate ai ghinionul sa ti-l cant intr-o zi

Ariadnabr- sper sa treaca repede.

Si eu i-am facut azi capcaunului o minunatie de "tocanita" si de minunata ce era mi-a dat reject de nu m-am vazut. Si pe cuvant ca era buna. La cina nu a vrut cerealele, dar incerc sa o las cum vrea ea, ca altfel nu merge.

Pupicei tuturor si o seara frumoasa

Mergi la inceput