Pepenasi de iulie-august 2008-IN SARBATOARE! (120)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

MADA ce bine ca ai revenit, am vazut pozele foarte frumoase.Si ideea cu lista este foarte misto.

Ma duc la denisa.

http://b1.lilypie.com/uLlkp2.png

VA ROG UN VOT SI PENTRU NOI
http://www.kinderstudio.ro/concurs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Ruxuleeeee- pi undi umbli tu? Nu ma-nerva ca ti visez si pi tini gravida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Dara, Ralu, Cristina ms mult. E Ari in vacanta o sapt si am mai mult timp ca acusi cand incepe o sa fiu super busy vin si rudele aici si n-am sa apuc nici sa merg la baie.
Si apoi plecam in concediu si iar nu sunt in zona asa ca revin de fapt abia pe la sf lui iulie.
Am vazut si eu pozele tare frumosi pepenasii sa ne traiasca si sa creasca mari si sanatosi.


"God is in the detail"

Ludwig Mies van der Rohe, talking about restraint in design, New York Herald Tribune, 28 June 1959


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Mada uk, pai verde mai inchis cum e 'E' din pepenasi, nu boland asa deschis, oricum tot respectul, ca mai ai timp de chestii d'astea si ca mai ai si migala sa le faci

Biri, sarumana se sustinere, conteaza foarte mult ca inca se duce o lupta interioara.

Ralu, poate iti fac o vizita sa'mi cinti in surdina la lumina lunii. Ma bucur ca gatesti bini si ca'ti place mancarea pisicutei. Apropos de sclifosite, porcu s'a gindit el mult cu mintea lui putina ca 5 mese e multe pe zi, asa ca a trecut la patru, culmea e ca mananca bine la cele 4 ramase, adica dimineata si seara doua biberoane de laptic cu cel putin 230-240ml lapte, o masa de fructe si cereale (facute cu apa ca nu vrea cu lapte) de vreo 200g si o masa de legume cu carnita in care vrea matematic o pulpita superioara nu altceva si gatita de ma'sa nu de bunica'sa nu de la borcan. Ah si de cind veni caldura baga apa la greu. Mai nasol e ca si in timpul mesei. In rest, mai roade o covriga, mai o felie de mandarina, paine, ce nimereste. Are 7 dinti da doar de estetic ca nu foloseste la nimic. Si bubitoaia e mai bine, o dau cu fucicort, cica n'are cortizon, doar antibiotic.

In rest toate bune si frumoase, am fost in parc si ne'am vazut cu Irina si cu Daviducu mamodependentu' ca asa cred ca'l stiti, e un frumusel si ride daca'l dai in leagan de'ti vine sa'l mananci. L'a alaptat bineinteles si'n parc.

Gini pentru orice eventualitate ia si o batista daia a bebelusului in care tragi cu gura si eventual da'le un mail si intreaba'i de aspirator. Desi alea de hotel is de putere foarte mare de o sa aspiri si mama mucilor lu' Irinu. Pupa fatuca bolnavioara.. Mai comandam bobucshi?

mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

buna pepenasilor.... iar intru la voi daca ne mai stiti ... noi avem 7 luni si in curand 7 dinti si de vreo 5 zile nu mai mancam aproape nimic ... adica 4 sau 5 lingurite la fiecare masa noaptea lapte...

bem foarta multa apa...

voi cum stati cu dintii?????/ eu ieri plangeam odata cu el... asa ca nu mai pot sunt terminata....

cum e la voi? e la fel??

multumesc

Banu foaaaarte fericita cu Salih cel mai cuminte baietel din lume!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yael spune:


dedicatia serii



I,J ,N & E
--------------------------------------------------
"One who knows languages feels home everywhere."
(Dutch saying)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Seara buna fetele!

Mada, Biri multam de incurajari! O sa incerc sa nu ma mai crizez (in mintea mea) si sa astept sa-si revina. Pana atunci ii dau cereale in bibele cu lapte, macar sa aiba ceva mai consistent.

Narci sa stii ca si eu am ramas paf cand am vazut ce face...Mai are cateodata "sclipiri de-astea de geniu" de ne uimeste pe toti (ma rog, noi nici nu prea am fost in preajma bebelusilor sa stim cam ce pot face la varsta asta, asa ca tot ce face e senzational). De exemplu are un dulap care se deschide doar daca trage de cheie, ca sa nu-l deschida eu scot cheia, dar ea se tot chinuie sa o bage in gaura (evident ca nu reuseste ), cand vede ca ma incalt, automat se duce la usa de la intrare, crede ca mergem tai-tai...e tare dezamagita daca ies numai eu...

Aoleu, eu am pus apa la fiert...ma duc sa vad daca a mai ramas ceva din oala !


Dia, mami de Miruna (15.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-86 spune:

Seara buna


Fetele cum reusiti voi sa faceti baie bebeilor dupa o zi plina de joaca? Adina, de ex., ma chinui de 4 zile sa-i fac baie si nu reusesc...Motivu'?....Dupa o zi de stat in parc la joaca si de plimbarit, ADOARME.
Pur si simplu, cand intram in casa e rupta de oboseala.Daca ne mai si chitaim cu ea, adoarme razand.
Asa ceva nu am vazut eu de lunite bune..

Asta e. Cu toatea astea e ceva bun in asta. Nu se mai chinuie cate o ora in patut sa adoarma.
Da si baita, cand sa-i fac?

In seara asta am zis ca-i fac repede, da a urlat alea 5 min, cat am spalato de numa'.
Nush cum sa-i organizez prog, sa pot sa-i fac si baita, ca ei tare ii mai place.

Maria, mamik de Adinutza mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Mada cred in primul rand nu imi pace ansamblul : sunt culori f tzipatoare si altele super pale. Poate ca nu ar fi rau sa scrien fratzii cu aceeasi culoare indiferent de sex, ca sa fie mai putine culori.

Narci, eu am mers o data prin Budapesta si mi-a ajuns. Nu m gasit nici o naveta, pana la urma am gasit un narod care ne-a dus la Oradea. La intoarcere la fel, super naspa. Clar varianta asta eu nu o mai aleg ...


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Maria, io ii fac baie cam de doua ori pe zi, nu ca am probleme obsesive de curatenie ci pentru ca mananca precum o purcica iar seara daca e obosita cind venim de afara o bag rapid in cada, o sapunesc, clatesc rapid cu dushu si laptic si nani. Oricum trebuie spalati zilnica ca transpira si e praf, acu' macar o baie in timpul zilei sa'i faci ca sa nu se bubosheasca. pupici

mami de Sofi

Mergi la inceput