Bostana cu cei mai dulci PEPENASI iul/aug'08 (182)

Bostana cu cei mai dulci PEPENASI iul/aug'08 (182) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161-180, 181

Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,
6,7,8,9,10



Sarbatoritii lunii Aprilie :

1-Mariana_1976, 4-alexa_teo,5-Eduard (mobriq), 6-lcazangiu, 7-Ania (clabur), 8-a.cicel, 9-Anilansa, 10-MIKYCRIS, 11-andrey2008, 16-Sibylle, flo1980, 25-Gabriela82, 26-the_andreea, 30-rontzy

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

prima, prima

sanatate la pitica, mada!

moni atata timp cat in rest e ok o fi avand si omu un tranzit mai accelerat. exista pediatri cu specializare in gastro, cum e si a noastra. poate stii pe careva

eu astept sa vina soacra-mea cu pizza numai de chestii de genul asta am pofta Slava Domnului, am pus numai 2 kile pana acu

-----

Mami de + 16 s
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE

Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

buna fetele!

moni, poti merge cu el la un pediatru bun si el iti spune daca e cazul de ceva investigatii. Stanciu al nostru e polivalent si mai bun ca un alergolog (cazul nostru), asa ca daca pediatrul este bun iti poate da ceva. daca ia in greutate eu zic ca nu are rost sa iti faci griji. stiu ca debridadul este bun pt regralarea tranzitului intestinal. pup, sanatate!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

fetiliiiii! nu mai recunoasteti numele odiseei si de asta nu mai intrati?

-----

Mami de + 16 s
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE

Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Liniste pe aici creca e lumea in plimbari.
Io is varza rupta de oboseala si de spate ca atata am stat aplecata la cada ba sa le spal pe ele de voma ba sa curat hainele la mana ca daca le bag cu totu' la masina nu se curata.
Nu am apucat nici sa mananc nici nik, mama lor de boli si virusi si ce or mai fi, ca nu cresc oleaca mai mari sa aiba ceva imunitate ca imi ies peri albi incet si sigur.
Om vedea la noapte cum o mai fi ca ieri noapte nu am dormit tare mult.
Well deja e 9 si nu prevad eu tare mult somn ca azi au dormit numa asa pe sarite ele ar dormi da nu le lasa voma mai mult ca sigur mai ales noaptea.
Na m-am plans destul ma duc la matze.

_
Just living is not enough. One must have sunshine, freedom and a little flower.
Mami de A & A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Mada, hang in there, hai ca trec ele si peste asta . Analize ceva le faci, sa stii de la ce e?

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Didi ms mult.[hugs]
Analize sa vedem cum evolueaza primele 48-72 de ore dupa aia pot sa vb la medic in caz de ceva sa le vada. Ca na la copii rotavirusul si toate astea din familionu de stomach bugs, is destul de comune mai ales in perioada asta de iarna/primavara si se poate lua de oriunde e de ajuns sa nu se spele cineva klumea pe maini si ele sa puna mana si etc cas si tare contagioase si de aia nu faca analize decat dupa ce trec vreo trei zile si daca e mai rau sau nu e nici o imbunatatire sau urina miroase f urat sau e sange sau ceva in kk atunci se baga cu analize si investigatii, in genere trece rapid, well in vreo maxim 5 zile ar trebui sa fie pe picioare, da e greu cu toata voma si etc mai ales la doua.
E frumos cu mai multi copii da tare greu cand is bolnavi si tre sa ai 20 de maini.
Na sorry ca ma tot plang pe acilea, gata va las nu va ma chinui ma retrag in vizuina ma pregatesc de noaptea lunga.

_
Just living is not enough. One must have sunshine, freedom and a little flower.
Mami de A & A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

Buna noapte fetele!

La multi ani cu intarziere pt cei care au fost in centrul atentiei(sarbatoriti)!

MAI3 felicitari pt bebe baietzel!

Sarcini usoare la burtici!

Sanatate la puiutii bolnaviori!

Am citit dar nu mai stiu de cine era vorba cu fetita batausa si pofticioasa

Dilara mea a terminat in mare parte cu medicatia(mai are doar peritol si CalC Vita) si a inceput sa manance normal si ma uit la ea si ma minunez si o scuip sa nu se deoache de cat mananca! nu ii sta cioculetul o clipa! de cand se scoala pana noaptea la culcare mereu mananca,rontaie cate ceva! Asa recupereaza si ea kg pierdute!

Pentru ca SAVO ANTI MUCEGAI a fost testat chiar de aici de pe odisee am sa il cumpar si eu.

si sa aveti o duminica faina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

mada, multa sanatate fetelor. au avut si ai mei rotavirus anul trecut in primavara. fiecare din ei au facut o forma cat de cat usoara pt varsta lor. david a dus-o pe picioare desi colegi de-ai lui au fost internati, iar ioana sigur era naspa daca nu mergeam cu ea dupa o zi jumate de nemancate si diarie. ea a vomitat o singura data ca am fostat-o sa manance in spital, insa intr-o zi, in ziua cand am si mers cu ea la spital a baut toata ziua 200 ml de lapte. era deshidratata, nici saliva nu mai avea. a stat pe perfuzii 2 nopti si o zi si m-am internat la cerere ca daca era dupa dr de la camera de garda ne trimitea acasa cu regim iar copilul era nemancat de cateva zile. ideea e sa ai grija cu ele sa bea multe lichide sa nu se deshidrateze mai ales ca si vomita. erau copii in spital care aveau 20 de scaune pe zi insotite de voma, e groznic sa-i vezi cu jeturi de voma, ai da orice sa nu fie in situatia aia. mada fii barbata, stiu ca tine cam 5 zile toata nebunia.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

a si sotul a facut si el un pui de rotavirus de-odata cu copiii, insa fara voma, dar statea lungit cat patul ca starea de voma tot o avea


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Hello

Haide-ti la eu sunt inca cu ochii carpiti, am mai strans rufele, le-am dat papa, vase.....de' daca David s-a trezit la 6.20

Offf Mada si sa trece-ti cat mai repede la programul normal!

Asa a fost si Alex pe la 6 luni, voma si apa care o bea, pana nu l-am internat ambulatoriu unde a primit perfuzii si antibiotic, nu s-a rezolvat...

Fetele din Bucuresti ati fost in Cismigiu zilele astea? Or ai fi lalele?


_

Are mama 2 baieti: un fulgulet si un pepenash!

Mergi la inceput