PEPENASI de iul/aug'08 sarbatoresc 2 anisori (185)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Anka, Kata multam de info, am luat token d ela BCR ca acolo am card. Interogare sold si extras de cont = gratuit la ei, taxele mai mici pt. operatiuni bancare in rest taxa lunara de 3lei in loc de 2,5 lei cat aveam de regula, deci e bine!

Anka nu ma spar, oricum toata lumea imi zice ca arata ca o fetita, mai ales din cauza parului. Din toate tabelele chinezesti si nechinezesti iesea ca ar fi fetita, am sperat pana cand l-am nascut ca doctorii sa se insele, da ioc.
Sper sa nu aiba (si sa nu fie) comportament de "fetita" Doooaaamneee fereste!!!
Mai era aseara la emisiunea "schimb de mame" un baietel care se juca cu papusi, la calculator tot joc cu papusi (de schimbat coafuri, imbracaminte, etc.) se imbraca in hainele mamei. Culmeamai sugea la biberon, mai avea un frate mai mic care bea lapte cu cana, cred ca vreo 4-5 ani avea iar fratele vreo 2.....
Cu "C" David spune caca dar nu spune ciocolata, spune "ata"...deci mai sunt copii care nu pronunta.

La el cam toate se termina in "ina" <--> masina, etc.

La pisica zice "pica"
Lui Alex ii zice "Ass"
In schimb nu zice "r-ul" .

Mada spor la treaba! Cine vine pe la tine?

Multa sanatate Timmeei!


_

Are mama 2 baieti: un fulgulet si un pepenash!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

si Maria de sambata are scaune ciudate,nu vrea sa pape decat iaurt sau lapte,azi a facut un kk de jurai ca e namol..nu vrea sa bea nici ceai...zic ca sunt de vina dintii,dar n-as paria pe asta

in rest am ramas cu o tuse,iar dc pana acum sufla nasul iata ca a descoperit ca poate sa-si traga mucii din nas inghitind si uite asa e nu mai sufla si nu stiu ce sa-i fac

mai am un pic si-mi vine cm-ul...ufff sper ca am luat o decizie corecta privind bb2...desi am zile cand ma gandesc ca nu realizez in ce ma bag si ca totul e perfecat asa in 3



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Anna, fain site-ul! Bafta pe viitor, la cat mai multe comenzi!Moni, tin pumnii pe ultima suta de metri. Esti pregatita pt marea intalnire?
Iriss, ma intereseaza si pe mine tratamentul cu homeopate, cumnata mea are un baietel de 11 luni si ei trebuie sa faca destul de des drumul Tg.Jiu-Cluj si de fiecare data ii vomita baietelul in masina. Deci esti ardeleanca de-a mea si nu zisasi? sau sotul e din C.Turzii?
Iza, sanatate multa lui Timea, saracuta de ea ce se mai chinuie. Pupici dulci sa-i treaca cat de repede!
Si Nicholas e putin racit, ii curge nasul si de azi vad ca si tuseste, are o tuse usoara inca nimic grav dar vreau sa-i fac preventiv aerosoli. Katalyna, tu erai cu aerosolii, poti sa-mi spui te rog gramajele pt o cura usoara de aerosoli ca nu mai stiu cat se pune ser fiziologic si cat ACC. Eu mi-am luat aparatul in nov anul trecut si nu l-am folosit decat atunci de proba, ca n-a fost cazul si nu mai stiu cat se pune. Deocamdata i-am facut doar 2 ml de ser fziologic ca sa se obosnuiasca cu aparatul, sa vad daca sta, si la inceput nu prea a vrut dar apoi pe sfarsit nu l-a mai bagat in seama. Vreau musai sa-i fac sa nu i se agraveze raceala sa ia si Denis fiindca suntem programati cu el pe data de 19 in sfarsit la vaccinul BCG si nu vreau sa-l ratez, dupa cat am asteptat cu stres dupa el.
Mada, spor in continuare la trafalit si apoi la smotru! Si multam de capitol nou, chiar nu-mi dau seama cum reusesti sa le faci pe toate.

Adriana mamy de Denis Alin 15.03.2010 si Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Bujo uff sorry pt traseu, tinem pumnii sa treci data viitoare, oricum nu fi suparata ca asta nu reflecta ce fel de sofer esti depinde de cum s-a trezit nenea de dim.
Cristina bine ati venit acasa, adaptare cat mai usoara.
Copii batausi nu e bine nici intr-o tabara nici in alta, din pacate sunt destui parinti care ii doare fix undeva si nici acolo de ce face odoru'.
Gally off nu e usor deloc, da ce sa facem.
Mona multa sanatate.
Dana insanatosire grabnica sotului. Nasol cu ghipsul. De cand nu mi-am mai facut unghiile cu oja .
Gini ufff, pupam piticutza, e tare greu fara ei eu inca nu pot sa plecam fara ele.
Ana_a La Multi Ani! sa fii cat mai fericita alaturi de baietii tai.
Flo super setul ala de pictura.
Katalyna bafta cu site-ul si business-ul.
Annababy felicitari pt primul eveniment si bafta in continuare.
Si pe Flo il bate gandu de business si etc da eu is satula mi-a ajuns in ro cu business-ul ca nu mai am viata e 24/7 si e multa nebuneala si eu chiar vreau seara sa terminam cu serviciul si sa avem timp pt noi si in wknd sa nu sune telefoanele non stop, concediile zboara pe geam ca mereu esti cu business-ul ca un elefant de ala mare cu tine oriunde mergi. Asa ca no thank you pt mine. Ca un hobby asa pe langa job-ul normal de placere da da in rest nu.
Mai3 felicitari pt reusita cu suzi.
Dia, Didi, Cristina ms.
Katalyna wow felicitari ce superrrr. tine-o tot asa, poate totusi ma apuc si eu de regimul asta, da mi-e tare greu mie cu regimul, off kg astea. Oricum tre sa ma apuc de ceva regim da tot aman si tot gasesc scuze.
Concedii nici nu mai stiu cei ala, da o sa crestem noi mari si o sa avem si concedii. Noroc cu ziua lui Ami de un an ca am mers in Italia ca altfel nu ajungeam nici acolo.
Grecia e jale acuma, vad ca si Portugalia a luat masuri acusi iau si astia la noi, da na ce sa facem trebuie a durat prea mult boom-ul.
Moni multa sanatate la pisoi si sa aflati ce si cum exact sa puteti gasi ceva tratament ce functioneaza. Uhhh ce emotiii vine bb 2. Tinem pumnii si asteptam vesti cu nerabdare.
Anna super site-ul. Da zic si eu ceva fara sa te superi, nu stiu cum se face da incearca daca poti sa-ti faci un alt mail, nu de yahoo, ceva de genul @vipbacau.ro sau ceva in genul asta. Again nu stiu cum se face si etc da zic eu ca e mai profi.
Atb ms mult. Mai trebuie, am vazut de aseara ca trebe schimbat da nu am apucat sa ma asez la calculator am verificat rapid cand au terminat fetele de vb cu bicu' si am fugit la treburi.
Cred ca asta era tot, daca am omis ceva scuzele mele, merg si eu la trebile de zi cu zi.

_
Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.
Anatole France

Mummy x 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

ATB 0.5ml acc,2.5 ser fiziologic, si noi facem pt ca iar suntem cu muci dupa o saptamana de pauza
Mada multumesc frumos.Nu stiu ce naiba e cu luna asta dar ne-au napadit bolile de la pe 1Spor la smotruiala, sa iasa asa cum va doriti
Katalyna neaparat vreau si eu cura asta pe PM
Xena bafta cu noul proiect, sa fie asa cum simti.Despre pozele Mariei ce sa zic e MORTALAAA!!!Cu kk daca nu are si alte simptome poate fi de la dinti, la noi e regula.
Clara il zice pe "R" foarte bine si pe "C", in schimb in loc de "V" zice "B" si inverseaza litere in cuvinte.
MONI ma poti suna pe mine oricand sau sa-mi dai mesaj, iti trimit numarul pe mess daca nu il ai dejaAm emotii pentru tine doar cand ma gandesc ca ai 4 s inaintea mea.Sa dea Dumnezeu sa ai parte de cea mai frumoasa intalnire cu bb2

34+RIANA
MAMI de CLARA 06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Uitasem sa va zic ca e bine ca am scapat de suzeta dar ma capiaza la somn, ii trebuie chiar si 2 h sa adoarma, vorbeste pana adoarme si ne capiaza pe noi, ufff greu domle greu

34+RIANA
MAMI de CLARA 06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

BUJO,nasol cu traseul.eu am dat iar sala[a treia oara!],am luat o cu 25 de puncte si miercuri am traseul.

Moni,ATB si cris pana la 2 ani a facut caca f des,aproape dupa fiecare masa,din pacate insa noua nu ne a recomandat nimeni sa facem analize suplimentare.cris s a nascut cu 4650kg si la 1 an avea 8400.dupa 2 ani s a reglat cu scaunul,acum face o data pe zi sau chiar la 2 zile.
si noua ni s a spus la eco ca are colecistul septat,dar am inteles ca acum e atat de des intalnita aceasta problema,incat nu e considerata malformatie.
am o prietena cu un baietel cu 3 luni mai mare decat cris,care tot asa,are colecistul septat.el a luat f bine in greutate,in schimb varsa din orice[desi pana pe la 3 ani nu varsa].

MONI,nastere usoara!iti tinem pumnii!!

KATA,8 kg!oau!m ai convins si pe mine sa tin dieta disociata,am intrat pe forumul irinei reisler si am citit.
eu tin regim de pe 3 mai,dar n am slabit decat 4 kg[de la 89 la 85,iarna asta m am ingrasat 11kg,niciodata n am avut atat de mult!!!]
exista vreun secret anume la dieta asta?mananci la anumite ore,de ex?

CRISTINA,L AM vazut pe cel mic,e atat de dulce!sa dea dumnezeu sa fiti sanatosi toti 4!

DANUTA,mai ai si tu putin!imi pare rau pt ghipsul sotului,mi am amintit cum la sarcina cu cris si a rupt sotul piciorul[la fotbal,of course]si cum eu n aveam voie sa ma ridic din pat,alerga intr un picior in bucatarie.a spart atunci tot setul de pahare.


ANNA,felicitari pt reusita in afaceri!e super sa poti lucra pt tine,sa ti faci programul asa cum vrei tu!

MADA,esti super tare,cum reusesti sa te organizezi si sa ai tp pt toate!si sa nu uiti niciodata pe nimeni!

ATB,KYMMY,sanatate pepenasilor!
si baietii mei sunt raciti,codi face febra de ieri dimineata,cris tuseste,dar ne tratam acasa.
sunt fericita ca aproape ca nu mai face deloc din ochi cris,la psiholog n am ajuns deocamdata din lipsa de bani,dar l am tratat cu calm si rabdare,desi face multe tantrumuri,cu plans si tipete de fiecare data cand nu i convine ceva.
sa vedem cat ne tin nervii,sper ca mult.
acum e f atasat de taica sau,pe mine ma respinge cand e cu el,vrea sa iesim separat afara[el cu tati,eu cu codi],ma goneste de cate ori vreau sa l pup.
acum au iesit pe balcon si desi e frig,nu vor sa iasa de acolo[au luat pilota si o tavalesc prin balcon,cica se invelesc cu ea]


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

fetili cu tzitzili nu ma uitati cu tratamentul de intarcare

-----

Mami de roza + 21 s
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE

Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

atb-ule, nu-s ardeleanca, soacra-mea este ardeleanca de origine germana, dar de vreo 3 generatii in Campia Turzii. Merg in fiecare an la Campia, cel putin o sapt. Poate anul asta reusesc sa ma vad si cu voi. Deci, te trec pe lista cu tratamentul, vezi ca te-am adaugat la mess, trimite-mi si mie nr tau de tel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

V-a intrat indemnizatia luna asta? MIe trebuia sa imi intre astazi si am un sold 0.00

Mergi la inceput