PEPENASI de iul/aug'08 sarbatoresc 2 anisori (185)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Regimul disociat 3+3 al Irinei Reisler.
Sunt obligatorii
- 3 zile produse vegetale + 3 zile produse animale (se incepe cu oricare vreti)
- 5 mese (3 principale si 2 gustari),
- foarte multa apa 2-3l (greu am ajuns sa ma tin de asta)
- ultima masa cu 3 ore inainte sa te culci (deci pe la 19 zic eu), daca se mananca f tarziu, din experinta mea, nu se prea vad rezultate
- se mananca produse cu calorii putine (nu smantana, unt, alune, migdale etc)

Eu tin de vreo luna, dar nu am fost foarte constiincioasa (pot spune ca am calcat pe de laturi mult: 2 petreceri, un parastas, plus alte pofte ) si s-au dus 4 kg. Oricum, la cat am de dat jos o sa ma tin mai serios de treaba



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

iriss27 multumesc de regim.

bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

buna fetele!

iriss, 2 gustari

atb, eu nu i-am facut niciodata aerosoli cu acc. noi am facut cu adrenalina si cu dexa, dar demult si stiu ca i-am pus 1 ml de adrenalina si 2 de ser. multa sanatate

si eu mai 'pacatuit' si in prima luna am dat aproape 6 kg, nu ma las de regimul asta pana nu ajung la greutatea la care eu ma simt bine, imi este foarte usor sa-l tin si am renuntat la multe obiceiuri proaste. mi-am dat seama ca puiul la cuptor e la fel de bun ca cel prajit in mult ulei, vinetele, dovleceii la cuptor (se fac precum pe gratar) sunt mai bune decat cartofii prajiti sau piureul si multe altele

bufi, activeaza-ti PM-ul sa-ti trimit mai multe detalii sa nu umplem paginile aici

mona, dar ai dat bine 4 kg de pe 3 mai.
ma uitam la un reportaj al unei nutritioniste si spunea ca prin regimurile minune si prin infometare nu scade grasimea ci masa musculara+ ca ne mai si deshidratam. trebuie bauta foarte multa apa, eu beau cu paharul ca daca l-am dus la cioc nu ma las pana nu il termin si incerc sa beau peste 8 pahare pe zi, adica peste 2 l.

sotul meu ma lauda ca e primul regim pe care nu l-am abandonat dupa 3 zile si ma intreaba cat vreau sa mai slabesc
mona, ma bucur ca e mai bine cris
may3 ai fost super tare cu tzitilii :))) nu pot sa spun nimic, ca la mine a secat singur

iriss, la mine e un 1 leu in sold, atat de mult au micsorat indemnizatiile?


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

salut

fetelor uitati vesti despre turturica aici

Turtu felicitari!sarcina usoara fara greturi si un bb la termen papacios si necolicios

Moni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Sanatate pt toti pepenasii bolnaviori!
katalyna nu pui poze cu tine slaba?
monalac pai ai dat foarte multe kg intr-un timp scurt.Bravooo!
moni tinem pumnii maine!Nastere usoara!
Puteti vota poza Ralucai aici:http://www.cordcenter.ro/gallery/image/1143.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

De ce ii zice domne LIVADA?? Livada are copaci, iar pepenii nu cresc in copaci nene!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

anka, de cand ai plecat tu, s-au schimbat lucrurile pe aici
asta ma intreb si eu de cand am vazut titlul, dar n-am apucat sa intreb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

hmmm or fi pepeni decorativi

Mada
am cercetat in arhiva si era mesajul... dar la mine mai intra si altii pe laptop si crek ca l-a sters vreunu oricum adresa e tot aia...

Turtu gravi??? si nu zice nimic??? rusinica...

Moni hai ca incep eu ca nus cind mai am timp sa intru;



spor la nascut mami, sanatosi sa fiti!



Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

turtu felicitari! eu parca am presimtit de cand ai intrat la pepenasi ultima data sa fiti sanatosi cu totii

moni incepem de azi, da? ca ziceai ca maine te internezi


sanatate si mult spor

-----

Mami de roza + 21 s
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE

Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

OOKA, BOTI, multumesc, deocamdata incercam cu dulceata de afine (ca proaspete nu avem), si noi stiam de leacul asta pt. ca mama e maramureseanca si se pare ca pe acolo se merge mult pe el, si pe mine asa ma facea bine cand eram mica. O sa-i mai fac investigatii daca nu e mai bine cu burtica dupa ce imi intru in ritm cu bebe.

MINA, ATB, MADA, DANA, MONA, BIRI, MAITREYI multumesc de urari si incurajari!

TURTU, felicitari pt. sarcina, sa dea Dumnezeu sa fie bine pana la capat!

Eu acum fac ultimele pregatiri, maine la 8.30 ma internez, sper sa nu intervina nimic si miercuri sa facem cezariana, asa cum e programata, abia astept sa-mi vad puiul si sa stiu ca totul e bine. Dupa aia ma mai tine o saptamana in spital, ca asa e in Oradea daca nasti cu ceza, cred ca o sa mor de dorul lui Luca dar asta e, macar o sa-l am pe bebe langa mine Am luat telefonul lui MAITREYI si al DANEI (Dana, nu-l aveam da l-am gasit pe mailul de la odiseea de mai-iunie), pe ele o sa le stresez sa va dea de veste. Multumesc anticipat pentru gandurile bune!

Pentru ca n-o sa fiu prin preajma, vreau sa fac niste urari anticipate de la multi ani pentru mamicile SUNSMILE si ANKUTA si pentru BOGDAN de MINA, sa fiti sanatosi, sa aveti parte de tot ce e mai bun, de ziua voastra si mereu! (DANA, vad ca si tu urmezi sa te aniversezi dar sper sa reusesc sa intru pana atunci)

Cam atat ca sunt cu mintea imprastiata, nu ma mai duce capul la nimic, ma tot gandesc ce mai trebuie sa-mi pun in bagaj.

Va pup cu drag si sa ne auzim cu bine!

LE: Ooops, v-am spus ca am creierii imprastiati, cum era sa uit ce era mai important: cat voi fi eu in spital se vor aniversa primii pepenasi ai odiseei noastre dragi: CODI si ANTONIA, la multi ani pui mici, sa va ocroteasca Domnul in fiecare zi a vietii voastre, sa fiti sanatosi si fericiti, sa fiti mereu lumina din ochii parintilor vostri!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si 38+ cu Alexandru Matei
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Sa ma trezesc in fiece dimineata luminat de raza unui zambet; sa fac o reverenta zilei, pentru tot ce-mi va oferi; cu mintea curata sa-mi incep munca; sa am clar in gand, chiar si atunci cand fac lucruri marunte, scopul ultim al muncii mele; sa-mi intampin semenii cu zambetul pe buze si iubire in inima; sa fiu bland, amabil si curtenitor in fiece clipa; sa adorm mangaiat de satisfactia lucrului bine facut - asa mi-as dori sa decurga mereu zilele mele." (Thomas Dekker)

Mergi la inceput