PEPENASII de iul/aug'08 sarbatoresc DOI ani (191)

PEPENASII de iul/aug'08 sarbatoresc DOI ani (191) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161-180, 181, 182,
183, 184, 185, 186, 187, 188,
189, 190

Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,
6,7,8,9,10

Sarbatoritii lunii iulie:

1 Erika Stefania (ankalaura), Ana Irina (Gini75), 2 Irina Paula (Gabriela82), 3 Luca (map), Aida Maria (Didi81), 4 Ana Raluca (Tecky), Amira Maya (mada_mxm), Nancy (boticelina), Mena (mariana_1976), Nicholas (morcoveatza), 5 Ilinca (ioana), laremi, Lucian (madina71), 6 Sara Maria (Cami08), Caprioara, 8 Vladut (ileanna), 9 Xenia (gallyb), bobitamica, 10 Karina Francesca (tiberica), Constantin (danabb1), Razvan Mihai (monysorescu), 11 Ioana Maria (AnnaBaby), Denisa Maria (dara_d), Eduard Gabriel (alina25), 12 bufi, 13 Daria Maria (jjovana80), Razvan (lylis), cristina_26, Daria (irda), Alina (tiberica), 14 Ilinca Melania (Caprioara), Alexandru Matei (ana_a), Ioana Maria (mishuc), Daria Ecaterina (kamelya), 15 Miruna (dia_filipas), Darius + (camypus), Alex (laremi), Eevi Klara (Yael), Leia Maria (mihamiha), Iulia (Dianami) 16 Irina (bobitamica), Andrei Gabriel (CristinnaP), 17 Patrick Ioan (pagurschimag), Anais Iman (narcisa.s), Natalia Ioana (katalyna), Luca Andrei (moni_or), map, 18 Luca (bubleana), Miruna (Ralu79), 19 Nicholas Cristian (atb), Filip (bujo), 21 Sara (dr_anca), 22 Miruna (Violeta_m_tm), 23 Vlad (ina_c), Andreea Maria (irolf1), ladymina77, 24 pagurschimag, 25 Alexander (Ada_s), Elena Theodora (motanik), Laura Ioana (punca1976), Alexander David (Ingry), anaxena, 27 Maya Elena (estrella80), morcoveatza, 29 Sebastian (scumpi), Tudor Milan (sursula), Darius Gabriel (Anilansa), cristina_p, 30 Mihai Daniel (cristina_26), Sara Alecsia (ankuta_1982), Sara Maria (carissma), irda, 31 Sebastian (pica1) , Ilinca Maria (Clabur), alina25

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Si noi o ducem pe Ilinca la inot, o data pe saptamana. Ii place foarte mult, o toata numai un zambet. Insa ultima data a speriat-o un baiat mai mare, care s-a scufundat si a iesit la suprafata ca o balena si a stropit-o cam tare. Acum spune ca nu mai vrea la inot, nu o voi forta, o sa luam o pauza daca va fi cazul.

Eu m-am saturat de ploaie. Peste o saptamana plec la munte, la o cabana de altitudine si nici nu vreau sa ma gandesc cum e acolo cand ploua. Intr-o vara am stat trei zile numai in ceata, de nu se vedea nici la 2 metri.

Fiica-mea a cazut ieri de pe birou, exact cum povestea Ana_a mai demult. Din fericire, are numai o julitura si nu a plans prea mult. Sper sa fie bine. Este prima ei cazatura mai serioasa.

Ioana si Ilinca (5 iulie 2008).


Numai bine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Ioana Maria(AnnaBaby)
Denisa Maria (dara_d)
Eduard Gabriel(alina25)



turturica, ei...chiar asa a fost Acu sunt ok, am 61 de kg si am inceput de la 55 deci am am vreo 6 kg ca sa fiu la loc, insa astea din urma...numak cu sport.Nu cred ca este cazul de vreun regim, ci pur si simplu de un control al masurii Ideea aia cum ca mancam pentru doi este stupida si pe acest principiu se ingrasa majoritatea mamicilor...Nici mie nu mi-a venit sa cred ca era sa sparg cantarul la sfarsit de sarcina. Avea 85 de kg iar dupa ce l-am nascut pe Matei nu am scazut nici un gram. Am mentinut cele 85 de kg cam inca vreo 7-8 luni...

Noi am fost aseara la o nunta, ne-am petrecut, a fost frumos, nu am mai fost la nunti de multa vreme.Ne-am simtit tare bine si e super acum ca nunta se termina pe la 23 si poti dormi linistitita.

Cam atat despre noi. Paul azi cica merge sa faca un traseu de munte cu bicicletele la "taul Zanelor" asa ca azi sunt singura cu baietii, ne facem de cap

Va doresc o duminica placuta! Sa auzim de bine!

blog
proud
"Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii."




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

LA MULTI ANI Ioana Maria (AnnaBaby), Denisa Maria (dara_d), Eduard Gabriel (alina25)!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

IOANA
DENISA
EDUARD

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Multumim de urari fetelor!
Iata ca au trecut 2 ani, parca nu-mi vine sa cred. Acum 2 ani pe vremea asta Ioana avea deja 2 ore si jumatate iar eu nu prea stiam pe ce lume ma aflu...
Azi asteptam si noi musafiri sa o sarbatorim pe domnisoara, deocamdata nu e acasa, e la mama, vine dupa ce se trezeste. Noi asta noapte am fost la o nunta, la care am fost si responsabili cu decoratiunile, si invitati, asa ca a trebuit sa stam pana la sfarsit sa strangem totul, la 7 am ajuns acasa asa ca sunt cam lovita in aripa...beau o si sper sa ma pun repede pe picioare ca sa termin pregatirile pt Ioana, mai am de aranjat niste platouri, sotul tre sa se duca dupa tort...cam asta in mare.

Anna si Ioana (11.07.2008)
asa creste Ioana
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

LA MULTI ANI IOANA!

LA MULTI ANI DENISA!

LA MULTI ANI EDUARD!

Sa aveti o copilarie fericita si sa aduceti parintilor numai bucurii!



Dia, mami de soferita in devenire Miruna (15.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

LA MULTI ANI IOANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

LA MULTI ANI Ioana Maria, Denisa Maria , Eduard Gabriel
Multumim frumos pentru comentariile la poze!!!

MAMI de CLARA si RIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Helau,

Din goana calului urez si eu:

La multi ani fericiti,
bucurii nenumarate si o viata senina,

cu mii de scuze pentru intarziere pentru:

Vladut, Xenia, bobitamica, Karina Francesca, Constantin, Razvan Mihai


si pentru astazi

Ioana Maria, Denisa Maria, Eduard Gabriel


Va scriu 2 cuvinte despre noi. Azi am cantarit si masurat cupiii . Matei, la 8 ani si jumatate are 119 cm si 19 kg, iar Ilinca, la 2 ani fara cateva zile, 81 cm si cam 10 kg . Mda... Am copii mici si slabi, dar argint viu amandoi . Ilinca vrea sa faca totul singura si nu-i stau picioarele o clipa.

Nu v-am citit da cateva zile si nici nu am timp sa o fac, din pacate. Ma intreb daca de la job o sa apuc .

Sper ca toata lumea e bine. Va imbratisez cu drag.

pup you all,

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Blogurile mele:
manute talentate
fotografiile-din-viata-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Am pus poze cu Nancy si Aida!

Capri, copilasii finuti si energici!


Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput