Timisoara, Impreuna! (108)

Timisoara, Impreuna! (108) | Autor: Doris-Alina

Link direct la acest mesaj

Bun venit tuturor in mica noastra Timisoara virtuala !

Asteptam cu drag toti timisorenii de pretutindeni, dar nu numai!
Toti cei care iubesc Timisoara si spiritul ei, veniti cu noi, "Impreuna, Timisoara"!


Arhiva sau din vremuri de demult....

Geneza, 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61,62, 63, 64, 65, 66-Party, 67 -pentru Emma, 68, 69, Editie de Craciun 1-(70),
Editie de Craciun 2-(71), Editie de Craciun 3-(72),de Revelion ( 73 ), 74, Sustinere Maria (75), (76), (77),(78),(79), Pentru Emma -(80), (81), (82), (83), Pentru Emma-(84), in asteptarea primaverii-(85),
De Martisor-(86), a venit primavara-(87), (88), sarmale explodate:))-(89), astenie de primavara-(90), (91), sosirea Claudiei-(92), cu Claudia-(93), Party pentru Emma-(94), (95), (96), (97), pregatim cap 100-(98), stati pe-aproape!-(99), Sarbatoriiiim!-(100), pagini de viata-(101), Editia de Paste-(102), (103), (104), (105), (106), (107),





Timisoara in imagini...

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12


BLOG DC TIMISOARA


Primavara noastra , un Party cu suflet, pentru EMMA!
Din cuprins...

POZE de la ANDA

POZE de la ANA

POZE de la LAURA

POZE de la DORIS

POZE de la MARIA





Filmuletze:

1.Gashca noastra de prichindei

2.Sa vina tortul!!!





Sa facem cunostinta...
Noi suntem:


Silvana , mamica de Paul

Doris-Alina , mamica de Ines-Andrada

Gabi Rus , mamica de Lucas si de Eva

Mihi , mamica de 2 Lorand si Arpad

Ana68 (Ana-Maria) , mamica de Luana si de Alex

alexa00 , mamica de Paul

Anda , mamica de Edi

danitin , mamica de Loriana

katik , mamica de Krisztina si de Robi

Gonghy (Laura), mamica de Maya

Mariaa (Simona), isi doreste nespus un copil...

Aida ,mamica de Emma

Lormi, isi doreste nespus un bb

Lore, mamica de Laura

Claudia, mamica de Denisa si de Andreas

Deya, studenta in TM


Album special cu noi toate....

PARTY-CARNAVAL 2007

Ne-au calcat pragul, ca oaspeti de seama:

Darael
[red]helbi
monica-elizabet
principe
Anina
Dodo-pui
miralucker


Ne chefuim dupa cum urmeaza:



Ianuarie

09.01.2001 Paul, kupil de Silvana, zodia Capricorn
15.01.1974 Vali, nasa de Doris, zodia Capricorn
23.01.1976 Cosmin, sot de Anda, zodia Varsator

Februarie

11.02 Alexa, zodia Varsator
18.02.1996 Alex, kupil de Ana, zodia Varsator

Martie

10.03.2004, Loriana, kupila de Danitin, zodia Pesti
16.03.2001, Bianca, kupila de Cioco, zodia Pesti
17.03.2004, Andreas, kupil de Claudia, zodia Pesti
20.03.1074 Mihi, zodia Pesti

Aprilie

03.04.1977 Laura, zodia Berbec
07.04.2001 Lorand, kupil de Mihi, zodia Berbec
11.04.1979, Lormi, zodia Berbec
18.04.1977 Dan, sot de Amutza(Amalia), zodia Berbec
19.04.1975, Anda, zodia Berbec
22.04.1968 Helmut, sot de Claudia, zodia Taur

Mai

01.05.1975 [red]Lore, zodia Taur
03.05.1976, Mircea, sot de Lormi, zodia Taur
13.05.2008 Mihai, kupil de Mihi, zodia Taur
28.05.1976 Jaki, sot de Mihi, zodia Gemeni

Iunie

01.06.1975 Aida, zodia Gemeni
08.06.1964 Marius, sot de Ana, zodia Gemeni
17.06.1995 Denisa, kupila de Claudia, zodia Gemeni
22.06.1969, Katik, zodia Rac
24.06.2002, Emma-Aida, kupila de Aida, zodia rac
25.06.2005 Alisa-Talida kupila de Amutza, zodia Rac
27.06.1976, Clau, sot de Laura, zodia Rac
29.06.2002 Ines-Andrada, kupila de Doris, zodia Rac

Iulie

03.07 Paul, kupil de Alexa, zodia Rac
09.07.1970 Radu, sot de Doris, zodia Rac
10.07.1973 Florin, sot de Silvana, zodia Rac
15.07.1973, Romeo, sot de Cioco, zodia Rac
19.07.1987 Dunia, kupila de Marius, sot de Ana, zodia Rac
25.07.2000 Eva, kupila de Gabi zodia Leu
28.07.2006 Krisztina, kupila de katik, zodia Leu

August

07.08.2005, Lucas, kupil de Gabi, zodia Leu
10.08.1971, Calin, sot de Danitin, zodia Leu
15.08.1968 Diana, zodia Leu
19.08.2006, Robi, kupil de Katik, zodia Leu

Septembrie

04.09.2004, Laura, kupila de Lore
13.09.1973 Doris, zodia Fecioara
17.09.2002 Robert, kupil de Diana, zodia Fecioara
18.09.1988,Deya , zodia Fecioara
18.09.1968 Bogdan, sot de Katik, zodia Fecioara
19.09.2006 Maya, kupila de Laura, zodia Fecioara
21.09.1967 Ladislau, sot de Mariaa, zodia Fecioara
22.09.1974, Calin, sot de gabi, zodia Fecioara
25.09.1980 Amutza ( Amalia) zodia Balanta
26.09.2002 Edi, kupil de Anda, zodia Balanta

Octombrie

01.10.1975 Silvana, zodia Balanta
07.10.2003, Arpad, kupil de Mihi, zodia Balanta
15.10.1979, Gabi zodia Balanta
28.10.2003, Luana kupila de Ana, zodia Scorpion
28.10.1974, Mariaa, zodia Scorpion

Noiembrie

15.11.1968, Ana zodia Scorpion
20.11.1970 Danitin, zodia Scorpion

Decembrie

02.12.1974 [red]Claudia, zodia Sagetator
10.12 sot de Alexa, zodia Sagetator
23.12.1974, Cioco, zodia Capricorn
31.12.1970, Laci, sot de Aida, zodia Capricorn

Sa scriem istoria noastra si a copiilor nostri, pentru ca mai tarziu, sa avem cele mai frumoase amintiri!
Poftiti la dat din degete...





BLOG DC-Impreuna Timisoara

Toti oamenii te aud cand vorbesti.
Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Fetelor asa-mi vine sa dau un cap in gura da nu am pe nimeni la indemana chiar acu'.
Ma scoate din toti -ii reclama asta sa mor io clocotesc nu alta.
Cum vreau sa scriu ceva apoi sa modific daca am gresit cum se baga curu' gol a lu' ala micu si mi s-a dus tot ce am scris.
Dupa ce bag cearsafu' cum imi aduc si io aminte mi se sterge tot acum spuneti si voi cum sa nu fi



Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

buey Laurelu....ce norocoase suntem noi restu...cum fras la noi nu apare reclama aia?!?!?! huh si nu mai tranti usa-n bot ca fac urat mai era loc de postat dincolo



pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

De dimineata am plecat cu Maya la piatza ca am zis,ca vine ploaia da vad ca pana acum nexam am mai stat oleaca afara dupa care in casa,hranit fata apoi ma apucai de potoale.
Azi ne-am cartofit de numa.
Facui ciorbitza de cartofi ca imi facu pofta vecina de la 4 asta pentru mine si Maya si pentru Clau am facut tocanitza de cartofi cu pulpa de porc si salata de rosii cu castraveti si ardei.
La ora 15 framantai o portie de gogosi inca sunt la cald la crescut asa ca pe la ora 17 ma apuc sa le fac sper sa doarma Maya pana cand is gata cu tot.
Ma doare in gat ca abia inghit si cred ca Maya ma urmeaza ca stranuta,tuseste putin si are si ceva muci

Ana asa-mi place de tine si cum povestesti si cum iti aperi tu pruncu' cu pumnu' de fier.Esti o scumpa si Alexutzu' tau e un baiat de nota 10 +

Danutza draga baga si tu ceva antiinflamator si io iti zic ceva,fa spalaturi cu ceai de marul lupului si sigur o sa se vindece cuiutzu'
Hai nu mai fi trista ca vorba fetelor viata e frumoasa si merita traita din plin alaturi de minunatiile noastre de copilasi.

Dorisake afacerea ta e c-am scumpa si azi n-avusai lovele de latz' hai ca mai unpic si intrii in concediu si iti trec toti gargaunii

Ela io inca nu te cunosc asa de bine decat asa cat am mai citit din ce spusashi tu p'acilea.....da tare bine ii mai spuseshi la cucoana aia de avizier.Pai ce voia sa o iei de manutza si sa o dai cu capu' de afis sau voia sa ii spui ei personal ca la regina Angliei?

Claudia dupa cate stiu eu faci tratamentul 1 luna dupa care trebuie musai sa te vada un dr si el mai stabileste daca sa mai iei acele medicamente sau nu.
Farmacistii iti pot face recomandare de tratament asa pe max 2 saptamani dar nu mai mult asa ca nush ce sa spun in cazul tau.Incearca daca stii ca te doare stomacul de la nervi sa iei ceva calmante naturiste si daca nu acu' fugi si tu pana la un dr gastro-enterolog ca sigur s-o gasi unul bun acolo la voi.
Ce mai fac copilasii tai,tu??

Simonelu' faine pozicile tale.....vazui ca vrei sa faci bulanu' frumos pana o fi sa-l dezgolesti la soare.....vazui pe Maya ta cum sta de lata la nanica.......si votez zilnic animalutzu'

Anduleeeee..... pe tine te vazui tare rar p'acilea,ce-i cu tine? Sper ca esti bine

Kati tin pumnii pentru 30 iunie sa iasa totul ok...am vazut ca anul asta esti consemnata la domitzil.....cum asa? Pai nu a terminat Bogdan cu examenele?? Las' ca poate plecati voi undeva si fara masina,ca doar este trenu',nu?

Aidule sa stapanitzi sanatosi achizitia si cine stie acum ca esti vecina cu sor'mea cand merg la ea poate iti fac asa inopinant si tie o vizita. Ma primesti?
Cum mai este Emma? Ii trimit 1000 de si tie la fel.

Deya cum fu intalnirea cu
Ai de invatat grupa mare acum.....bafta!


Lore,Lormi cu voi ce e dragele mele????
Macar asa unpic va rog mai zice-ti ceva de voi.


Fetelor fug sa gat gogosile cat inca doarme bubulina mea ca scrisei de cititi pana maine dimineata
Revin pe seara




Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

inca o www.youtube.com/watch?v=v3xwCkhmies&feature=related" target="_blank">mostra
sa va mearga la hertz


pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Laura is back ,bey ce stil ai sa scriezi nu ma duc aici la nici un medic ca imi spune ca sa manc,apropo is pe cale de disparitie am 51 de kg Lore mai putin si te ajung,ia intra si tu madam si pove ceva pe aici,cum mai stau lucrurile pe la tine si Laurica .
Ano dobrogeano impresionant ce ati facut voi ptr Alexei.

Doris no thk,nu-mi las io copiii pe mana nimanui sa trag de funia aia.
Mariaa apetisanti langosii .
Dana iara treburi multe?
Lormi tu ne tii ca pe ace,trebuia sa ne spui daca a iesit ceva din perioada fertila,cred ca trebuia sa iti vina deja ciclul,cum e,sper sa nu fi venit!
bai trimit si io repede ca parc a prevad ca il pierd din cauza reclamei la cur gol.


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Laurelu si tu, Claudelu, cum nu puteti evita cuiu gol din reclama? O iei asa, mai pe stanga ecranului cu cursorul si daca, cumva, atingi totusi zona periculoasa, sari repede pr X-ul jos si inchizi inainte de inceperea desfasurarii...

Laurelu, io nu mai am chef sa incerc nimik. Ca la cate medicamente am luat mi-am facut praf stomacu. Marti am programare la un dr de care se zice ca e ff bun, sper sa rezolv ceva, ca altfel imi iau lumea in cap!

Ana, nici nu vreau sa ma gandesc ca dupa gradi incepe scoala!!!!

Maria, scorpiutza ce esti, vad ca esti pe post de optimistu de serviciu, bine ca ai ramas macar tu pe baricade, pana cautam noi astealalte sfoara si sapunu, ca a lu Doris afacere e cam scumpa ...

Dupa ce toata ziua m-am simtzit super naspa acu alta ... Unul din candidatii la care le-am facut proiecte si care a fost ales ne invita la o ... petrecere undeva, pe malul Timisoului. Si cica trebuie sa merg ... pai nu se putea sa ma simt si eu bine, sa savurez momentul? Asa, ma duc numa din obligatie tot ametzita de cap si cu morcovu in cui.

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Sa arzi - flacara, nu sa cazi - lacrima, platind tribut oricarui val...

Avem si poze noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

danuta, poi de ce n-as fi optimistu de serviciu ca si asa n-am nici o grija n-am aer, programarea la alergolog (Bunu, btw) am obtinut-o abia pe 2iul(!!),fac aproape zilnic naveta lucru-mamon-acasa ,ea e din rau in mai rau, femeia care cica ar fi putut merge cu ea la recuperare 3 saptamani azi ne-a lasat balta ca-i prea greu, eu nu-mi permit sa renunt si anul asta la job pentru asta, ca anul trecut, banii se duc lunar ca vantu si ca gandu, saptamana viitoare am control gineco ca n-am fost de 2 ani cu toate astea si am ceva dureri prin zona, deci control, de cupil no way la orizont si habar nu am cand o fi in viata asta (oare?!), in casa praf cat china de la pereti sparti, io-s cu masca pe fata nonstop, da'ciresele-s coapte si pun de-un compot
deci, de ce n-as fi optimistu de serviciu?!
hai ca acu chiar am copiat-o pe Clauditza si am tras un mesaj la xerox-instant va tzuc mah!


pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela03 spune:

Fetelor, eu acum am venit de la serbare. A iesit aiurea, ca mi s-au imbulinat copiii (epidemie de varicela) si din "Ridichea uriasa" au ramasa numa 4 personaje sanatoase - baba, catelul, pisica si soricelul, "Scufita Rosie" e cu buline, ridichea cica sta pe-acasa in costumul de ridiche...
gonghy, doamna voia pt dneaei afis pe usa de la grupa, numa ca in spatele usii aleia sunt 2 grupe si n-am voie sa afisez nimic... poate s-o pomeni vreunul ca nu citeste afisele decat pe stalpul de la coltul strazii, si eu imediat o sa ma execut. Oricum ne-am impacat la sfarsit, ne-am cerut fiecare scuze si ne-am pupat, asa, ca tot omu civilizat. Pe dna cu costumul cred c-am traumatizat-o, ca n-a mai vrut sa lase nici alta mama sa i-l ia.
Am vrut sa fac un montaj cu toate pozele si filmuletele din timpul anului si mi-e ciuda ca n-am apucat, dar le fac o surpriza in toamna.
Am vazut o dna tare draguta care a vrut sa-si aduca la mine-n grupa copilul, si-i spunea directoarea ca nu e loc la somn, da asa de treaba e saraca... sper sa se faca un loc la somn, imi vine sa ma bat eu pt ea...
Pe sot l-au trimis de la firma le Neuromed, da azi n-are timp din cauza serviciului, are fctie importanta si serviciul e viata lui, nici de sanatate nu-si vede ca lumea... Seara se culca cu vreo 2 perini sub el, ca sa nu-l doara spatele. Sper sa se rezolve si asta.
Am fost la profu cu lucrarea de disertatie si mi-a spus ca e super lucrarea, iar in legatura cu sustinerea sa nu-mi fac pb... ca aia reaua din comisie face numa pe secretara; iaca mai scap si eu de niste chestii...
Eu m-apuc de curatenie ca nu-mi place ce-i la mine-acasa.
Mai ramane lectoratul de maine, plecarea la Cluj pe marti, la lucru bate vantul cu varicela... cred ca ce-a fost mai greu a trecut.
eu am 49 de kg si tot ma cheama; in adolescenta imi doream sa am atata...
Katik bafta si ai incredere in tine.
Deya si tu esti in sesiune? Eu am iesit din ea destul de sifonata, ca m-a mancat limba sa fac conversatie cu un decan, da important e c-am iesit...
Aida, multa sanatate, sper s-o cunosc si eu pe Emma daca-mi dai voie.
Sanatate si celorlalte fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela03 spune:

Am uitat sa va spun ca ieri a venit inspectorul general la noi in control, il interesa in primul rand cum se fac inscrierile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela03 spune:

Sunt bine dispusa azi, va ofer o poezie, am compus-o eu anul trecut.

Ardeiul mincinos

Un ardei mandru din fire
Celorlalti le-a dat de stire
Ca el nu e ca tot restu’,
E-un ardei extraterestru.

“Auzi tu, ii spuse ceapa,
Cred ca Andrei gospodarul
Te-a lovit la cap cu sapa!”
“Aiureaza, vreau sa zic”
Spuse-un morcov tanar, mic.

“Nu-nteleg ei, muritorii,
Spuse-ardeiul cumintel,
Sunt venit chiar de pe Marte,
Ca Pluto e prea departe…
Am aparut pe-nserat,
Proaspat, gata preparat,
Langa-un rand de zarzavat.
Vezi, mie mi-a dat natura
De-a gata si umplutura...”

“Stai nitel, dom’ne Ardei!
Striga-un dovleac rotofei.
Tu crezi ca-n gradina noastra
Tragi pe sfoara pe cati vrei?
Doara nu suntem copii
Ca sa credem imediat
Cand ne spune-un mincinos
Ca-n gradina lui Andrei
Cresc ardei cu-orez si sos!”

Mergi la inceput