Mamici si Gravidute Italia -96-

Mamici si Gravidute Italia -96- | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

Gabriele, vei ramane mereu in sufletele noastre!
Odihneste-te in pace, Ingerasule drag!
N:02/01/2011-D:16/01/2011


Grupul nostru


1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25, 26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,
39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50, 51,52,53,54,55,56,57,58, 59,60,61,62,63,64,
65,66,67,68,69,70,71,72,73,74,75,76,77, 78,79,80,81,82, 83,84,85, 86,87,88,89,90,
91,92,93,94,95,



MAMICI din ITALIAsi copilasii


Roxali-mami de Enricosi-Sonia
Berarpiri-mami de Ambrasi-Giorgio
Abramburika-mami de Silviasi-ingerasulGabriele
Yoanag-mami de Giulia
Slimatei-mami de Stefania
Daraban-mami de Delia
Neliacris-mami de Cristian
Monica-mami de Denis Stefan
Kemsy-mami de Loris Stefan
LAlexandra-mami de Alessandro
Nafi-mami de Riccardo
Ginger-mami de A.Mihaisi-C.Grigoriu
Daviduca-mami de Davide Nicola
Camicreata-mami de Sebastian
Raluk-mami de Anais Iasmina si-Maeva Caterina
Snowbunny-mami de Alexandru
Irina-mami de Fabian
Pisellino-mami de Roberto Gabriele
Danangie-mami de Alessio Michellesi-Mattia Gabriel si Marco Andrei
Laura-Luiza-mami de Eduard Daniel





GRAVIDUTE


Georgyiuli-graviduta cu Sebastian Andrei si mami de Giulia Alexandra
Cris85-graviduta cu Simone si mami deGiulia
AllyLaur-graviduta cu Eduard
Annare
Ely si mami de Marina Denise




prietene dragi Lilianafi, Dianag , Serendi


SARBATORITII ANULUI


IANUARIE______________________________________FEBRUARIE
-13/01/2010-GIORGIO(BERARPIRI)__________________-08/02/1977-DANANGIE
-17/01/1985-CRIS85_______________________________-10/02/2011-EDUARD DANIEL(LAURA)
-19/01/1984-BERARPIRI___________________________-11/02/2011-MARCO ANDREI (DANANGIE)
-23/01/2009-DAVIDE NICOLA(DAVIDUCA)____________-21/02/1986-SNOWBUNNY
-26/01/2000-ENRICO(ROXALI)




MARTIE__________________________________________APRILIE

-11/03/2007-DELIA(DARABAN)______________________-02/04/1976-GINGER
-12/03/2009-GIULIA ALEXANDRA(GEORGYIULI)_______-15/04/2010-ALESSANDRO(LALEXANDRA)
-14/03/2008-CRISTIAN(NELIACRIS)__________________-19/04/2010-RICCARDO(NAFI)
-19/03/1976-NAFI________________________________
-23/03/2008-ANAIS IASMINA(RALUK)________________




MAI_____________________________________________IUNIE

-03/05/2009-MARINA DENISE(ELY)_________________-07/06/2008-ALESSIO MICHELLE(DANANGIE)
-14/05/2008-FABIAN(IRINA)_______________________-20/06/2007-GIULIA(YOANAG)
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-YOANAG




IULIE___________________________________________AUGUST

-02/07/1981-GEORGYIULY_________________________-13/08/2010-MAEVA CATERINA(RALUK)
-02/07/1976-ROXALI______________________________-11/08/1986-NELIACRIS
-08/07/2009-(MONICA)DENIS STEFAN
-13/07/2007-ALEXANDRU(SNOWBUNNY)
-15/07/1983-ELY




SEPTEMBRIE______________________________________OCTOMBRIE

-14/09/1978-DAVIDUCA____________________________-02/10/2009-LORIS STEFAN(KEMSY)
-21/09/2007-GIULIA(CRIS85)________________________-14/10/1985-LAURA_LUIZA
-24/09/1978-MARIA_SCU___________________________-18/10/2008-SEBASTIAN(CAMICREATA)
-30/09/2007-AMBRA(BERARPIRI)___________________-21/10/2009-MATTIA GABRIEL(DANANGIE)
________________________________________________-22/10/2007-SONIA(ROXALI)




NOIEMBRIE_______________________________________DECEMBRIE

-08/11/2007-ROBERTO GABRIELE(PISELLINO)_________-14/12/2007-A.MIHAI(GINGER)
-21/11/1980-KEMSY_______________________________-14/12/2007-C.GRIGORIU(GINGER)
________________________________________________-16/12/1981-LALEXANDRA
________________________________________________-22/12/2007-STEFANIA(SLIMATEI)
________________________________________________-26/12/1981-SLIMATEI
________________________________________________-31/12/1977-RALUK






Pregatim marea intalnire
lucram la organizare...

Veniti cu idei, va rog!



luna propusa de major parte este intre mai si iunie...


yoana propune Umbria- villaggio

alexandra inscrisa prima pe lista oriunde ar fi!
slimatei
berarpiri
daviduca
nafi
yoana
monica
georgy
roxali

lista e orientativa ...

cine doreste manuta sus!

sper sa avem timp si sa reusim sa ne organizam!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamiciitalia spune:














Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Multumim de cafeloaie...pai la oara aia ma intorceam pe partea cealalta

Picea a inceput saptamana cu o tuse, fara febra si muci, dar nonstop.Marti am duso la doctor, nik la bronhi, plamani, dar i-am inceput cura cu antibiotic si omeopatice granule si gocce...e mult mai bine , dar are ceva episoade seara
astazi mergem la carnaval daca tot e soare si frumos afara
nici eu nu am mai avut chef de net, imi era mereu frig, obosita...poate din cauza ca nu reuseam sa ma odihnesc deloc seara(tusulici!!)
n-am prea recuperat din urma ...blog nik...daca era mandra acas nici la pranz nu mai apucam din cauza desenelor

o zi buna gagici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Danagie te cred ca baieti au hormoni masculini in crestere, dar fetili sant cu caprici...sa te ti atunci

Lalexandra am fost la Roma in vara...nu stiu cum au ajuns fotografiile ale acolo??...acum mai sant?
Cu nunta te contrazic, fara suparare...depinde unde si la ce restaurant...la Bucuresti cand am fost nasa, parca nici nu se vedea ca eram eu nasa...inca mai se poarta lung, nu mult pompos , dar cu gust.
In Bucovina se pun mai multi nasi, dar eleganti si chiar rafinati...nu mai zic de copiloi...pe ai mei nu i-am imbracat in costume, parca ii duceam la carnaval



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Danangie esti microbista...pai de asta ti-a dat dumnezeu 3 baieti... nu le am cu forbalul , cand si-a schimbat ideile fimiu de la innot, baschet spre fotbal...deci bagi ceva certuri cu sotul sau santeti pe aceeasi unda

Laurici esti o gospodina...limba cu sos si cu masline mor...am facut de necaz creier pane , cartofi natur, orez sarbesc si tiramisu(adios dieta!)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:




Buna ziua fetelor!!!


Am intrat pt semnarea condicii....!!

Ieri am fost la plimbare toata ziua si apoi la cumparaturi pt a mai completa bagajul de spital ca DE, mai avem si noi putin .

Multumim pt capitol nou!!!

Merg sa fac o prajiturica ceva...ca parca as manca ceva facut in casa .

Va si poate revin mai tarziu!!!

Ally , Eduard 36 sapt bebe

AMR 4 saptamani MAXIM !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

salut si de la mine.
Nimic nou..sunt bleguta, obosita, si cu bebe dormind pe piept.. Nu-mi puteam imagina ca pot fi atat de mici si atat de smecheri. Imediat se invata cand e sa le convina ceva..
Roxali, de unde creier pane?? L-ai cumparat semipreprat, sau gasisi greier? N-am mai papat de ani de zile... neaparat sa-mi raspunzi!!
Ally tu ce bunatati ai bucatarit? Sunt in pana de idei..de abia astept 9marie sa pap mucenici Siapoi tre sa fac un tort pt 10..idei delicioase si fara ciocolata are cineva?
Declar un sot mahmur pe care il tot amenint ca-i zdruncin capu Acum un an ne-a fi distrat cot la cot, dar culmra e ca nu prea imi lipsesc iesirile care va sa zica imi prieste maternitatea
Numai aberatii am scris..
Pupici pt toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Aaaa
Am uitat sa ma laud a pus Eduard 1200g in 3 sapt nu mai pot dupa falcutele lui!
Maine dimi merem la pediatru.. iar mi-l dezbraca si mi-l chinuie...
Tre sa ma mobilizez sa sun la ambasada sa vaz ce trebuie sa fac pt a pleca in Ro cu copilasul. Daca ma ajuta cineva cu info pana una alta, io's pe receptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Ciao!!

laura - cel mai sigur, scrie la ambasada sa intrebi ce te intereseaza. Oricum, din amintirile mele (si daca nu s-or fi schimbat regulile) pasii sunt cam astia. Dus in comuna sa declari copilu' si ceri certificatul de nastere international (plurilingv), dus la prefectura si apostilat certificatul asta (trebuie marca da bollo de 14 euro si ceva). Apoi la Ambasada cu el apostilat si alte acte (gen certif. de casatorie, buletinele voastre etc.) pt. facut certificatul de nastere al copilului. Costa 155 euro .. se poate face si in Ro, dar dureaza 6 luni pana ti-l da. Apoi, ca sa iesi cu copilul din Italia, trebuie titlul de calatorie (ar fi echivalentul pasaportului), valabil numai pt. dus in Ro .. nu mai stiu cat costa, trebuie o poza cu copilu'. Apoi, in Ro, cu certificatul lui de nastere ii faci pasaport. Si asa poti sa te intorci cu copilu in Italia. Daca nu mergeti impreuna cu tati, musai procura de la el sa poti aduce copilu' in Italia. Cam atat imi amintesc eu, in mare.

Revin maine, mergem la Carnaval.

Ha, azi e baba mea, sa mai zica lumea ca-s afurisita , e o zi SUPERBA !!!


Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Sa-ti dea D-zeu sanatate Ambramburica si felicitari pt memorie M-a luat instantaneu durerea de cap cand am citit. Musai sa ma mobilizez luni sa aflu exact ce trebuie sa fac.. in 2-3 luni as vrea sa facem botezul...
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna ziua si sa aveti o Duminica placuta,

ROXALI pai da, a stiut el Dzeu ce a stiut. Cu sotul suntem pe aceeasi lungime de unda. Uneori sunt eu aia care "spurca" adversarul de-l vad pe Alin ca ma fixeaza stupit. Eu am crescut cu fotbalul. Familia mea e super microbista.

Azi am facut cateva feluri de mancare. Cand stiu ca vine momentului mancarii efectiv o iau razna. Nu mai stiu ce sa gatesc caci Alessio nu vrea sa manance nimic. Asa am facut ptr mine si Alin pastai cu ceapa rosie si pulpe de pui la cuptor, ptr baieti am facut sos ptr sos cu polpettine ptr spaghetti cu polpettine. V-am trimis in ceata nu? Si mai am la macerat niste carne de iepure ptr baieti dar inca tre' sa ma gandesc cum sa o fac.Aaa si am pus sa fac un sos cu ragł. Deci azi am stat mai mult in bucatarie. am mai facut si putina ordine....

O zi buna.




Suntem o familie super. Mami Dana si tati Alin cu 3 muschetari Alessio Michele (2 ani si 9 luni) , Mattia Gabriel(1 an si 4 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (11.02.2011) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput