Mamici si Gravidute Italia (59)

Mamici si Gravidute Italia (59) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

grupul nostru



1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23,
24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58




MAMICI DIN ITALIAsi copilasii

KatiapamGiulia
MicioEduard
RoxaliEnrico+Sonia
GingerA.Mihai+C.Grigoriu
SlimateiStefania
AlinutzaDavid+Toma
DarabanDelia
RalukAnais Iasmina
BiondaAlbert
IrinaFabian
GeorgyiuliGiulia Alexandra
Mary aryAlexandra Ariana
ElyMarina Denise
Adina-nicole
ChiccutzaFederica+Danielle
TattoAlessia
LivyaMihai
MonicaDenis Stefan
Snowbunny
Nicky09Nicholas Claudiu
NeliacrisCristian


GRAVIDUTE


Danangie+Alessio Michelle
KemsyLoris Stefan
Berarpiri+Ambra
DorisMatteo
Analessya+Alessandro
papushicata
si prietene dragi
Lilianafi,Dianag


SARBATORITII ANULUI

IANUARIE

-03/01/2007-ALESSANDRO(ANALESSYA)
-19/01/2006-EDUARD (MICIO)
-19/01/1984-BERARPIRI
-20/01/2007-TOMA (ALINUTZA)
-26/01/2000-ENRICO (ROXALI)

FEBRUARIE

-08/02/1977-DANANGIE
-17/02/2005-DANIELLE (CHICCUTZA)


MARTIE

-11/03/2007-DELIA (DARABAN)
-12/03/2009-GIULIA ALEXANDRA(GEORGYIULI)
-14/03/2008-CRISTIAN (NELIACRIS)
-15/03/1971-DORIS
-23/03/2008-ANAIS IASMINA(RALUK)


APRILIE

-02/04/1976-GINGER
-13/04/1983-ANALESSYA


MAI

-03/05/2009-MARINA DENISE (ELY)
-11/05/2004-DAVID (ALINUTZA)
-14/05/2008-FABIAN(IRINA)
-16/05/1984 (BIONDA)
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-KATIAPAM


IUNIE

-7/06/2008-ALESSIO MICHELLE (DANAGIE)
-14/07/2008-MIHAI (LIVYA)
-20/06/2007-GIULIA (KATIAPAM)


IULIE

-02/07/1981-GEORGYIULY
-02/07/1971-ROXALI
-08/07/2009-DENIS STEFAN (MONICA)
-29/07/1979 -CHICCUTZA
-31/07/1979-LIVYA


AUGUST

-01/08/2007-ALESSIA (TATTO)
-10/08/1973-TATTO
-11/08/1986- NELIACRIS
-16/08/1979-MARY_ARY



SEPTEMBRIE

-30/09/2007-AMBRA (BERARPIRI)
-30/09/2005-ALEXANDRA ARIANA (MARY ARY)


OCTOMBRIE

-12/10/1976-MICIO
-22/10/2007-SONIA (ROXALI)

NOIEMBRIE

-06/11/2001-FEDERICA (CHICCUTZA)
-21/11/1980-KEMSY


[size=1]DECEMBRIE


-14/12/2007-A.MIHAI (GINGER)
-14/12/2007-C.GRIGORIU (GINGER)
-21/12/2008-ALBERT NICOLAS (BIONDA)
-22/12/2007-STEFANIA (SLIMATEI)
-26/12/1981-SLIMATEI
-31/12/1977-RALUK



CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase

Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la mamiciitalia in acelasi timp. Una la mamiciitalia in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la mamiciitalia te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol ... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (O noua etapa din viata noastra ..) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.


Adresa noastra comuna de e-mail este: mamicideitalia@yahoo.com
Pentru parola trimiteti PM aici
Pentru alte informatii trimiteti PM aici



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

bine ati venit!
sa auzim numai de bine...
si ia sa pun repede,repede de o ...
asa ca imbulziti-va..este pt toata lumea..si suculetz...prajiturica ceva...si altceva...








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

apropo de dormit stefy qare orariile ei fixe de dormit,trezit..papica..etc..si le'a facut singura..asta ma face sa cred ca in viata o sa fie f. ordonata..deja ma intrece
daca gaseste cate un sertar sau vreo usa deschisa(de la dulap)..are grija sa le inchida..chair daca sunt pe sus..cele de la buc..spre ex...isi trage scaunul..si il inchide..e grozava...chiar daca risca uneori sa'si rupa gatul...
iar m'am indepartat de subiect..ufaa...si cu parantele astea ale mele...
stefy se trezeste la 8.00....max 8.30..si la pranz de la 14.00- 16.00...mici exceptii mai face rareori...iar seara pana nu stangem noi televizorul..asta inseamna cam 23.00
mama ce ma lungesc....ma duc la ale mele...

o zi buna


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Salut mamici,pitici,burtici!
N-am uitat de voi,cer umilmente scuze dar sunt mereu in criza de timp.Am avut si eu concediu dar am stat doar 2 saptamani in tara apoi am venit si am ramas doar eu cu copii ...va dati seama ca nu am putut nici respira .
Suntem mari deja,avem 20 de luni ,papam singuri ,Grig are 14 dinti si ies ultimii 2 canini acum iar Mihai are 16 dintisori.Umblam peste tot,vorbim una ,alta, facem pipi la olita dar inca mai avem nevoie e scutece.V-am pus poze pe mail .
Va pup pe toate si-mi pare rau ca nu reusesc sa mai intru pe forum.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ooo...cap. nou,lume noua
bine ai revenit ginger!
te cred cu timpul si te admir..eu una cred ca ori o luam razna...ori ma licentiam..ori dadeam faliment..ori cred ca nici una din astea nu puteam sa le fac...ca metoda cea mai buna cred ca ma adaptamsituatiei

va felicitari pt olitza..noi nu am reusit inca...


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ginger..pe ce mail ai pus foto..scz..dar nici eu nu am mai intrat demul..am pierdut legatura cu totul si am uitat si parole..am incercat sa-ti vad puii..dar nu'mi mai amintesc nici e-mailul......
te rog poate reusesti sa mai intri sa-mi dai pm cu parola


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele...in sfarsit s-a racorit putin afara bate putin vantul......parca mai respiram putin k pana astazi doamneee ce cald mai era...chiar ma intreb cum ne descurcam dk era toata vara asa!eu asa avea de impartasit cate ceva cu voi....
asa k fiti numai okii si urechii:1-imi cade parul "bucurie mare"cred k in curand o sa raman mai cheala decat cantareata aceea..k nu mai stiu cum o cheama...2-cred k mi-au venit musafirii...sèun "cred"pt k acum cateva min am constatat k am"scurgere la ungere"nush dk sa ma bucur sau nu pt k era asa de bn fara...3-astazi este ultima zi cand o mai fac pe "dadaca"la bunica sotului(doamne ajuta)k tare greu este cu batranii,nush cum saracele fete rezista k badante..mentionez k pregatesc de mancare,fac curat la buc si ii arunc un ochi de la geam sa vad dk mai e pe scaun...k are 91ani......

sjavascript:insertsmilie('')-a trezit broscutik...ufff sper sa ma lase sa mai "vorbim"imediat o pun la tzatzik am invatat-o langa mine la pranz iar acum am asezat-o in patucul ei...dar na,ce sa fac nu-i pot rezista cand o vad cum doarme si o pun langa mn..e asa dulcik...

andreea:bucura-te acum de mare si soare...k la iarna o sa-i ducem dorul...ce curajoasa e AMBRA..mie si acum mi-e oarecum teama sa ma bag cu capul sub apa..bb mic cf?sta cuminte la mami?se misca din toate incheieturile?

kemsy:asa-i pe perioada sarcinii..transpirii,se umfla picioarele..etc...bea cat mai multe lichide te ajuta sa te simti mai lejera...



ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

stefania:am fost si eu 1data la ambasada si am jurat k nu ma mai intorc a-2-a oara..iti poti imagina ce impresie buna mi-a lasat...k la noi la nimenea..mai degraba fac un drum pana in romanik..decat sa stau la cozile de la ambasada rom...de mult vroiam sa-ti spun k esti tare hazlie cand povestesti...ma bine-dispun de fiecare data cand citesc postarile tale...

katia:sigur te distrezi...fa-o si pt noi care stam prin casa..

georgiana:voi ce mai faceti?cum este acasa?bbina cum este?da-ne un semn de viata..asteptam pozici de la botez si nunta!

monica:si tu lipsesti de la apel...intra si saluta-ne..spune-ne ce mai face bb DENIS?

NICKI:ce de copii ai..e frumos sa stai cu ei...imi imaginez cat de mult iti simte lipsa mititeii...bb cf?cat mai ai pana intri la servici?

broscuta mea va saluta,este lipita de coasta mea,murmura..brrr..aga..ago...nga-nga....oooooo....cred k ii place si ei forumul..si mai ales sa"scrie"

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

ginger:bn ai revenit printre noi..

nelia:cum te simti?esti in vacanta?mai intra si spune-ne cate ceva...

bionda:ai castigat la loto?cmf?cum au iesit rezultatele la bb Albert?

gata va las..k ma cearta bblina...ma solicita...mai vb...la toate fetele....

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

dimineatza frumoasa tuturor...
cu multa..bineinteles...



deh...azi mergem la mare...o placeare cand am auzi ceasul sunand la 5 jum..caci chiar daca placam mai tarziu de acasa..eu pana ma pregatesc ..baba...si abia ma culcai la 2...din cauza unei proaste indigestii..jur ca nu mai mananc ce-mi place...iota asa patesc..sac fara fund ce sunt...asa ca am hoinarit pe aici..dar n'am mai intrat sa va urez vise placute... caci oricum voi cred ca va intorceati pe partea aialalta asa de tarziu..si oricum le aveati (vise placute...cred..zic si io)cu sau fara mine...ca si acum dealtfel...
vorbesc de una singura... nu e ca tin neaparat dar ma adaptez...


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ely io cred ca'ti plac special cand fac greseli maari..sau cand nu se intelege ceea ce scriu..acum na' am citit si eu de curiozitate mesajul anterior..da' ori din graba ori din confuzie.....sa ingramadesc cuvintele acolo cat mai multe sa nu scap niciuna... da' cine mai are timp de recitit si de corectat...

va pup o duminica placuta...asta macar am scris'o corect..cred ca se intelege nu?


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la 7-8 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput