MAMICI DE ITALIA (3)

MAMICI DE ITALIA (3) | Autor: pet.cost2005

Link direct la acest mesaj


grupul nostru...usor, usor ne adunam...

1, 2

MAMICI DE ITALIA
+ i tesorini

dana7mi- Alessandro
Serj- Sergio+ Ambra
mamii- Alexandru
piccaflor- Matteo
katiapam - Giulia

GRAVIDUTZE DE ITALIA +

Roxali - + Enrico
pet.cost2005- Silvia - Clinica Ostetrico Ginecologica L. Mangiagalli Milano
MIKUTA4- Sara-Maria - Azienda Ospedaliera San Giovanni - Addolorata Roma
slimatei- Stefania
Ginger00 - - Clinica Ostetrico Ginecologica L. Mangiagalli Milano
raluk31 -
cristina85ss - Giulia - Azienda Ospedaliera San Camillo - Forlanini Roma


...


Petronela

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Neata !!!!!!!

Mi-am permis sa fac un capitol nou pt. ca am vazut ca sunteti taaare vorbarete ... asta pt. ca inca nu a aparut stefania ... dupa aia ii predau stafeta ...

Rog fetele care nu sunt pe lista si vor sa fie trecute sa imi scrie datele ...

Eu ma pregatesc sa merg la piata ... dar am o lene!!

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

ce imi cumperi buuuuuuuuun??:d

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

povestea lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Io vin la o cafea...vleau pe listaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa .La baieti nu le trecem numele deocamdata.Dau de baut pentru asta.
Ieri m-am strapazzat o tzara ca m-am pus sa spal frigiderul si m-o apucat contractii,de-alea nedureroase.Am luat Buscopan ieri intr-o veselie,si pastile si supposte...
Ieri seara am iesit putin cu sotzul la cumparaturi si mi-a luat un inel mumos,mumos...mie imi plac mult bijuteriile...da pe azi dimineata mi s-au umflat mainile si nu-l pot pune

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Petro, n-am facut nici un test..urma sa-l fac saptamanile astea,dar am hotarat ca e mai bine sa nu provoc soarta.Am citit multe chestii care m-au lamurit ca nu e nimic sigur,ba mai mult,ca rezultatele variaza in functie de...nu se stie ce, si daca exista si numai un dubiu,ajungi la amniocenteza si de multe ori o faci degeaba.Daca ai motive-cazuri in familie,de ex,atunci poate ca e mai bine,dar asa...Oricum,am inteles ca ecografia morfologica iti da 90% date despre bb.Chiar,ce vi s-a spus voua cu ocazia asta?

Dana,nu m-am referit la cresa,pentru ca nu voi lucra la inceput,ci tocmai la gradi.Care e varsta aici,3 ani?N-as vrea sa ratez momentul pentru ca la privat e mult prea scump..

Va pe toate si va doresc o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Raluk -nici eu nu mi-am facut nici un test ...m-a intrebat de translucenta dar nu am vrut nimic.Nu avem antecedente in familie si noi doi ne-am facut si analize genetice inainte de bebe.La eco morfologica toate dimensiunile sunt bune,de ce sa traiesc in stress?

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Asa mi-am zis si eu,Ginger...Deci morfologica iti da doar dimensiunile bebeului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Da, masoara tot, cap,creier,torace,organe interne, coloana, femur.Oricum se vede daca ceva nu e in regula, nu te procupa.

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Mai am ceva pana atunci,mai bine de o luna
Tu cum te simti cu 2 bebei la purtator?E mare burtica?Cum le-ati ales numele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Mi-am pus pozici cu burtika.Mie nu mi se pare mare...pe unul il cheama Amadeus Mihai si pe celalalt Cesar Grigoriu (al doilea nume sunt numele bunicilor).

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by Raluk31
Dana,nu m-am referit la cresa,pentru ca nu voi lucra la inceput,ci tocmai la gradi.Care e varsta aici,3 ani?N-as vrea sa ratez momentul pentru ca la privat e mult prea scump..




si la gradinita (scuola materna de la 3 ani) tot la fel este ... tot in baza resedintei, a punctajului, cu liste de asteptare ... nici gradinita nu este obligatorie ... insa este un pic mai usor decat la cresa.

Mergi la inceput