MAMICI DE ITALIA (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by Raluk31
Dana,nu m-am referit la cresa,pentru ca nu voi lucra la inceput,ci tocmai la gradi.Care e varsta aici,3 ani?N-as vrea sa ratez momentul pentru ca la privat e mult prea scump..




si la gradinita (scuola materna de la 3 ani) tot la fel este ... tot in baza resedintei, a punctajului, cu liste de asteptare ... nici gradinita nu este obligatorie ... insa este un pic mai usor decat la cresa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

astazi am fost cu Ale la cresa, prima zi, prima ora ... curios din fire a incercat sa descopere fiecare jucarie, fiecare coltisor din locul de joaca a grupei din care face parte Ale; in grupa sunt 10 copii. Cel mai mare are 17 luni, Ale 13 luni, sunt singurii care merg in picioare. Ceilalti au circa 12 luni (nascuti in luna august-septembrie 2006). Unul astazi a facut primii pasi .... toti sunt dragalasi si simpatici.

si maine inca o ora, vineri alta ora ... sa vedem cum decurg primele ore si de saptaman viitoare de mareste programul. Faza este ca eu trebuie sa stau cu el ... automat zile de concediu ... sper ca sefii mei vor fi intelegatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by Ginger00

Mi-am pus pozici cu burtika.Mie nu mi se pare mare...pe unul il cheama Amadeus Mihai si pe celalalt Cesar Grigoriu (al doilea nume sunt numele bunicilor).

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE



albumul este privat?

ginger00 non ha nessuna foto disponibile per te.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

ginger, ralu - v-am trecut pe lista ...

mimi - am vrut sa iau masline din piata ... de alea varsate si cu tot felul prin ele, verdure, picante etc. da' nu am gasit ... mi se pare ca tanti aia vine numai duminica, desi sunt convinsa ca am vazut-o o data si miercurea ... o fi fost o exceptie ... Vreau sa fac salata orientala ... Asa ca m-am multumit insa cu paine si rosii ...
Nu prea am avut chef de plimbareala ... batea un vant rece ... la soare se sta bine, dar la umbra ma ia frigul.

ralu - da, asa e, testul ala nu iti da siguranta 100%, ci doar o statistica ... se face o ecografie+prelievo di sangue si compara rezultatele. Eu l-am facut pt. linistea mea ... nici eu nu am antecedente in fam. iar varsta nu e la risc (dupa 35 de ani e obligatoriu). Nu este acelasi lucru cu eco morfologica ... acolo se vad defectele, malformatiile fizice, iar la bi,tri-test/amniocenteza se va malfomatiile genetice tip S. Down. Si da, daca iesea rau rezultatul de la bi-test trebuia sa faci amniocenteza, care este cea mai completa, iti spune exact eventualele boli genetice ale fatului, nu statistic precum celelalte doua. Mie rezultatele de la bi-test mi-au iesit fff bune ... adica pt. varsta mea era 1 probabilitate la 770 sa nasc un copil cu boli genetice ... iar mie imi iesise 1 la mai putin de 20.000, deci fff departe de probabilitati. Sper ca m-am facut inteleasa ...



Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

quote:
Originally posted by dana7mi

quote:
Originally posted by Ginger00

Mi-am pus pozici cu burtika.Mie nu mi se pare mare...pe unul il cheama Amadeus Mihai si pe celalalt Cesar Grigoriu (al doilea nume sunt numele bunicilor).

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE



albumul este privat?

ginger00 non ha nessuna foto disponibile per te.



Nu....nu reusesti sa le vezi? ieri fetele au reusit....

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Buna la fete si la burticii!!!!!

Ginger00 ce iti fac flacaii,si ai grija cu contractiile nu vreau sa te speri,dar de la cele nedureroase pot incepe si cele dureroase,eu asa am avut la inceput cu cele nedureroase si acum combat cu cele dureroase multa sanatate tie si

Petronela si sarumina ptr capitol nou, si bblinei sa creasca mare si sanatoasa

Dana gata ai flacau mare ce iti pasa,sa fie sanatos si multi

Mamii dar ingerasul si grasunul si frumosul de Ale ce face?Te mai pacaleste cu somnul

Katiapamnoi sintem bine multumim lui dumnezeu asteptam intilnirea cu dr.Giulia ce face?strengaritei si sti tu de ce ii spun asa

Piccaflor ce face Matteo?ce bine o fi de tine ca ai scapat gata cu preocuparile contractiilor,ai scapat si iti ti piccinul in brate si multa sanatate tie si lui Matteo si sa creasca mare si sanatos

In rest la toate fetele le trimit cite un

Mirela 25+

SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Eu am reusit sa le vad ... fotografiile. Frumoasa burticuta ai !!! Numai bine in continuare !!!!

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Iaca mai apare si mirelusa printre noi . Despre tine ce ne mai povestesti? Cum decurge sarcina??

Cred ca ma duc la riposo ... sa lenevesc pe canapea ...

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Pet.Cost
Mikuta ca nush' ce sa fac...ca daca le-am zis la dr. a zis sa iau buscopan...si eu iau.Acum am inceput sa iau si magneziu ca poate s-or mai calma.A decis nu mai fac nimic, vb de efort ...Luni cand voi merge la vizita o sa insist asupra problemei.In rest bebeii se misca,n-au probleme

+20 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Petro sarcina merge mai cu o contractie mai cu o sperietura ca ma tine donsoara in suspans cu miscatul,ca misca numai cind are chef.Simbata mergem la dr sa ne vedem si sa ne zicem La multi ani!de sf Maria reciproc si nu mai imi incap in piele ca deja este o luna de cind nu am vazuto si imi este un pic dor de ea.

Ginger00 pai sa insisti ca nu este de glumit cu contractiile eu acum iau vassosuprina sa evit nasterea prematura din cauza blestematelor astea de contracti dar iti spun din suflet sa se tina departe de tine

Mirela 25+

SARA-MARIA

DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput