MAMICI DE ITALIA (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

salut la toate!
Petcost-ci sono anch'io-cind ai putin timp ma scri si pe mine pe lista? multumim de noua pagina,ne-am cam adunat aroape toate
Ginger-nu abuza cu munca,incearca sa te odihnesti nu uita ca ai 2 bebici a cui pensare
Raluk-stai linistita nu te stresa cu analizele,o sa vezi ca la morfo iti spune tot cum creste bebeul si iti spun ca o prietena de a mea de aici italianca a facut testul ala si i-a dat mare percentual ca nu e sanatos copilul si nu a fost adevarat,a mers mai departe si are 2 copii sanatosi,non ti angosciare,vivi tranquilla la gravidanza,goditela
Dana7mi-ma bucur ca a decurs bine ora de inserimento,ai avut mare noroc
Mikuta-bine ai revenit! stavo in pensiero per te,un pupic Sareimultumesc de mesaj
Mamii-eu locuiesc la fiumicino,din pacate asta e realiatea cu romanii de aici si tiganii,si eu vad in giro destui cum stau si beau la colturi,fanno schifo,e adevarat ca ne eticheteaza pe totii pt ceea ce fac unii,purtroppo
Picaflor-un salut si tie si lui Matteo
va salut pe toate
mamma di giulia-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Petro,ma bucur daca rezultatele au fost bune in cazul tau si n-a mai fost nevoie sa mergi mai departe.

Dana,multumesc pentru lamuriri

Katia,nu ma stresez,ma interesez de toate celeVad ca esti mamica de curand,sa-ti traiasca fata! Cum a fost nasterea? Ceva special in ceea ce priveste spitalul? Acum cum te descurci cu ea?Poate ai mai povestit,dar eu nu eram prin zona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

multumesc Ralukpot sa-ti spun ca ma descurc chiar mai bine decit ma asteptam avind in vedere ca nu am nici un ajutor"de acasa",si cum nu a venit nimeni di Romania am inceput din prima zi sa ma fidez de instinctul matern si functioneaza bine nasterea a fost sa zicem abbastanza normala,naturala,am suferit doar 2,5 ore ca apoi via col epidurale,singura problema care a fost e ca am ajuns la 41+5 ca micuta mea statea foarte bine in burtica si au trebuit sa-mi provoace nasterea cu ossitocina,mi-ar fi placut mult sa nasc normal cu contractii care vin de la sine nu provocate cu medicine ca am auzit ca sint mult mai dureroase astea cu ossitocina decit daca se incepe travaliul normal,n-am avut sansa sa vad cum e mai ales ca e primul copil dar asta e....poate la urmatorul

mamma di giulia-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

uff nushu ce are bebitoiul meu azi nu cred k a dormit nici o ora!
Katiapam ar trebui sa fi multumita k ti.au pus ossitocina!TRAvaliul indus cum ar veni dureaza mult mai putin dekt cel natural si pana la urma tot la durerile alea ajungi

Doamne fetelor se poaet sa il doara gingiile din cauza dintishorilor deja???


mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

povestea lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

[Mamiinu ma pling,a fost bine si asa la urma urmei e o experienta traita si mult asteptata,intilnirea cu piccina mea,merita efortul si am auzit atitea si atitea care s-au chinuit foarte mult ca as mai trai odata la fel experienta decit sa sufar nu stiu citeeeeeeeeeee ore,
nu cred ca sint dintisorii ca e cam devreme,poate il doare burtica,da-i putin ceai de musetel ca il linisteste iar daca il doare burtica da-i ceai de finocchio

mamma di giulia-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

katia - gata, te-am trecut si pe tine pe lista. Scuze a te-am omis .
De cati ani esti in Italia?

Am facut nanita ... su m-am trezit cu o pofta nebuna de cartofi prajiti cu mujdei de usturoi ... mmmm ... Daca tot nu am masline sa fac salata orientala ... Deci, acesta va fi meniul din seara asta ...

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

petronela si eu knd eram gravi pe la jumatatea sarcinii am avut o saptamana in care am mankt doar cartofi prajiti cu mujdei de usturoi si pui prajit!Doamne zici ca parca nu mai mancasem niciodata

katiapam pediatra a zis ca ii vede deja dintii iar bebitoiul meu plangea azi nu tare dar jenant si nu era plans de durere de burtica plangea si ishi rodea pumnu si de aici nelamurirea mea!Uff deabea a adormit sper sa doarma makr o ora ca nu mai pot!

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

povestea lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Petcost-multumesc si pofta buna
sint din august 2001,tu? lasa ca o sa faci data viitoare salata cind gasesti masline,p.s.a fost meniul meu de asearanu ride! ok?ne-am gasit amindoua

mamma di giulia-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by mamii
Doamne fetelor se poaet sa il doara gingiile din cauza dintishorilor deja???


mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

povestea lui Alex



da, il dor gingiile ... desi dintii ii apar mult mai tarziu. Ale avea dureri si pe la 3 luni, primii dinti i-au aparut pe la 7 luni ... cum ii dadeam cu crema pt. dinti, cum durerea se mai ameliora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

astazi noi am ajuns, din intamplare, la o conferinta de presa tinuta de Ferrari; Ale a fost o mica vedeta

cateva poze:


http://img405.imageshack.us/img405/316/aleferrari2qa9.png

http://img258.imageshack.us/img258/9154/aleferrarics9.png

tot ma tin sa-mi fac si eu un album online ... insa nu mai reusesc

Mergi la inceput