MAMICI DE ITALIA(7)

MAMICI DE ITALIA(7) | Autor: slimatei

Link direct la acest mesaj

grupul nostru...usor, usor ne adunam...

1, 2, 3, 4, 5,6,

MAMICI DE ITALIA
+ i tesorini

dana7mi - Alessandro
Serj - Sergio + Ambra
mamii - Alexandru
piccaflor - Matteo
katiapam - Giulia
micio - Eduard

GRAVIDUTZE DE ITALIA +

Roxali - + Enrico
pet.cost2005 - Silvia - Clinica Ostetrico Ginecologica L. Mangiagalli Milano
MIKUTA4 - Sara-Maria - Azienda Ospedaliera San Giovanni - Addolorata Roma
slimatei - Stefania
Ginger00 - - Clinica Ostetrico Ginecologica L. Mangiagalli Milano
raluk31 -
cristina85ss - Giulia - Azienda Ospedaliera San Camillo - Forlanini Roma
Adresa noastra comuna e-mail este: mamicideitalia@yahoo.it , pentru parola trimiteti PM aici
CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase
Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la odisee in acelasi timp. Una la odisee in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la odisee te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (1, 2, 3 ...) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

bine v-am gasit...sa auzim numai de bine!
eu as dedica acest capitol Cristinei si a printei sale....

Giulia

Stefania x 2
min.8sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

PE 21.09 S-A NASCUT O PRINTESA CU OCHII VERZI PE NUME GIULIA CE CANTARESTE 363O GRAME , 53 CM.

[red] FELICITARI CRISTINA85SS, NOULUI TATIC SI SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURI DIN PARTEA GIULIE!

Am fost plecata la mare si intre timp Cristina a nascut



Ali35si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Am apucat sa citesc si ce ati mai barfit...am vazut ca erati ingrijorate ptr Cristina, imi vine sa mor de necaz ca n-am putut anunta mai repede asa o bucurie, dar se vede treaba ca ma cam pedepsit DD ca la intors mi-a fost rau(o agitatie in burtic!!)si a mai vomitat si copiloiul cel mare.

Ginger ce burtica frumusica, vad ca stai bine cu silueta...sa le poarte sanatosi hainutele...drept sa-ti spun salopeta groasa eu nu am reusit sa o folosesc pe fimiu mi se parea prea rastignit in ea, nu reusea sa se miste ca lumea...le poti cumpara ceva pana la 3 luni ca vei prinde si sconturile din ianuarie.Eu i-am cumparat in august de la prenatal pana la 6 luni, dar 4 costumase din bumbac cred ca nu le va folosi decat pe post de pijamale sau deloc , deoarece sant marimea 0, iar sezonul s-a schimbat, dar daca se nastea prematura imi trebuiau.

Ali35si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Buna dimineata!
Bine ai venit pe lume Giulia! SA cresti mare, sanatoasa si sa ai parte numai de lucruri bune! Felicitari mami si tati , sa va traiaca si sa va bucure mereu!
Eu sunt matinala azi ca aseara m-am asezat sa-l culc pe fi'miu si am amadormit langa el la ora 9.
SA nu veniti tarziu ca se raceste


Oana - mami de Eduard (19 ian 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Neata!
Nici eu n-am somn ...mai bine ma apuc de poate reusesc sa adorm un picut...pastile sau supozitoare ptr contractii sau dureri nu vreau sa folosesc.

Micio, la ora asta nu o pot bea, dar mai tarziu imi place si rece...cica nu face riduri.
Lasa ca ala e somnul de frumusete de la ora 9 , casi cel de dupa amiaza


Ali35si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ciao!!!!!!!

Woooowwww ... auguriiiiiiiiii, cristina !!!! Sa va traiasca printesa cu ochi verzi, sa fie mancacioasa si sanatoasa. Iar mamicii refacere grabnica !!!!!! (acu' avem voie sa sarbatorim )

ali - ne-am imaginat noi ca s-a pus pe treaba zilele astea cristina ... si ca tu nu esti prin preajma ca sa ne anunti ..

Ma duc inapoi la nana ... a dopo !!!!!



Petronela
bb Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Roxali, tot iti mai e rau? Enrico cum se simte?
Somnul asta de frumusete mai greu sa-l prind in ultima vreme, nici nu prea vreau sa dorm cand doarme copilu' ca vreau sa am timp sa "respir" , ca in rest toata ziua e calare pe mine, vrea sa faca tot ce vede la mine, pe strada nu pre mai stiu sa merg de una singura... asa imi trebuie daca nu mi-a mai placut la Romanica sa am pe bunica langa mine!

Oana - mami de Eduard (19 ian 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Micio un rau acceptabil(normal) m-au mai lasat durerile, se vede treaba ca se pregateste corpul ptr a inlesni trecerea(oare??)
Enrico si-a revenit repede...dupa ce a eliberat stomacelul , il apucasera niste frisoane, am zis ca face febra, dar n-ai sa vezi ...cand a ajuns acasa a halit un pannino , dus si nanic...acusica il trezesc si la scoala cu pezevenghiu.
Eu pe bunica am adus-o aici...ca daca frati n-am si nici tata...neamurile sant bune cand le dai

Ali35si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

bine ai venit pe lume giulia

multa sanatate si fericire atat tie cat si parintilor tai..numai bine!

Stefania x 2
min.8sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Roxali

Am apucat sa citesc si ce ati mai barfit...am vazut ca erati ingrijorate ptr Cristina, imi vine sa mor de necaz ca n-am putut anunta mai repede asa o bucurie, dar se vede treaba ca ma cam pedepsit DD ca la intors mi-a fost rau(o agitatie in burtic!!)si a mai vomitat si copiloiul cel mare.


Ali35si Enrico 7ani
poze


neata!

Ali nu mai vb asa ca te pedepsesti singura....imi pare rau de intamplare...
nu cred ca DD pedepseste..doar pt. atat....noi oricum ne asteptam ca Cristina sa....aiba o fetita minunata...



Stefania x 2
min.8sapt.

Mergi la inceput