MAMICI DE ITALIA (4)

MAMICI DE ITALIA (4) | Autor: pet.cost2005

Link direct la acest mesaj


grupul nostru...usor, usor ne adunam...

1, 2, 3

MAMICI DE ITALIA
+ i tesorini

dana7mi - Alessandro
Serj - Sergio + Ambra
mamii - Alexandru
piccaflor - Matteo
katiapam - Giulia
micio - Eduard

GRAVIDUTZE DE ITALIA +

Roxali - + Enrico
pet.cost2005 - Silvia - Clinica Ostetrico Ginecologica L. Mangiagalli Milano
MIKUTA4 - Sara-Maria - Azienda Ospedaliera San Giovanni - Addolorata Roma
slimatei - Stefania
Ginger00 - - Clinica Ostetrico Ginecologica L. Mangiagalli Milano
raluk31 -
cristina85ss - Giulia - Azienda Ospedaliera San Camillo - Forlanini Roma


...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Daca tot eram prin preajma ... am schimbat si cap.

mirela - te-am trecut si pe tine pe lista cu spitalul ...

Petronela
bb Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

PETRO SARUMINA si ptr capitolul nou si sa auzim numai de lucruri bune si nasteri usoare la cine trebuie sa nasca si un sarumina si ptr faptul ca mai trecut cu spitalul pe listuta

Roxali si eu tot la dr privat merg inca de la inceputul sarcini si mie carnetel de care zici tu nu mia dat,doar echo de cite ori fac

MIRELA 27+

SARA-MARIA ingerasul nostru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:



Mika- ooooooo mama. cand am vazut doar inceputul filmelor mi s-a facut rau...bine ca eu fac cezariana (nu cred ca e posibil sa nasc natural gemeni, fiind si prima sarcina).
Care vorbea de cosmare cu nasterea...m-a contagiat si pe mine...toata noaptea asta am visata....m-am trezit toata transpirata.
Pup fetele

+22 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by Roxali

PETRO, sa o luam cu inceputul.Cand ai aflat ca ai ramas gravi te-ai dus la doctorul privat si el nu te-a trimis sa-ti ridici Libretto cu indaginile de laborator(ala care trebuie stampilat de doctorul de familie si pe rand facute analizele)+ dosarelul(diario) delle visite ostretriche ,in el se tin toaterezultatele + eco si cand te duci la cate o vizita la doctorul gine el iti va completa la fiecare rubrica toate rezultatele si plus ca te va cantari si iti va lua tensiunea de fiecare data.acesta iti va trebui sa-l iei cu tine cand nasti.Analiza de sange care specifica ingrosarea sangelui se numeste HCT.

Slim am pus-o pe mama aseara si mia facut placinta cu ricotta+iaurt superrrrrr buna ...baietoiului nu-i plac stafidele , ca alfel puneam si de alea.Ma bate gandul la una cu dovleac, dar trebuie pus mult zahar si ma duc luni sa-mi refac glicemia.



Ali34si Enrico 7ani
poze



Raspuns: nu! Unde sa ma trimita sa il ridic? De unde?

Cand am aflat ca sunt insarcinata ... am fost la dr. privat facut eco si vizita gineco ... si chemat in fiecare luna la control, masurat tensiune si greutate de fiecare data, prescris diverse analize etc. Tot el mi-a dat de facut si bi-testul si eco moro de trim. 2, iar acum de trim. 3 ... facut tot in privat. La medicul de fam. a fost de vreo cateva ori ... tot asa prescris analize de sange, urina etc. ... dar nu am nici un diario, nici un dosar de sarcina.
Cat priveste analizele de prezentat la nastere ... ma voi prezenta cu dosarul facut de mine cu tot ce ti-am scris mai sus.




Petronela
bb Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by katiapam


Petcost-scuza-ma ca te intreb dar numai pina la pagina 20 se scrie si trebuie sa faci mereu alt capitol?
acesta in citeva zile s-a umplut,iar ai de lucru
multumim anticipat

mamma di giulia-20/06/07



Da, capitolele sunt de 20-21 de pag. de aia l-am schimbat.
Ei, am fost mai vorbarete de data asta ...

Nu ai pt. ce !!!

Petronela
bb Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Gagici eu am apucat sa mai scriu la capitolul tocmai incheiat,mikuta ti-am raspuns si eu si tie Petcost
ok atunci continuam de aici

mamma di giulia-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

PETRO, sa o luam cu inceputul.Cand ai aflat ca ai ramas gravi te-ai dus la doctorul privat si el nu te-a trimis sa-ti ridici Libretto cu indaginile de laborator(ala care trebuie stampilat de doctorul de familie si pe rand facute analizele)+ dosarelul(diario) delle visite ostretriche ,in el se tin toaterezultatele + eco si cand te duci la cate o vizita la doctorul gine el iti va completa la fiecare rubrica toate rezultatele si plus ca te va cantari si iti va lua tensiunea de fiecare data.acesta iti va trebui sa-l iei cu tine cand nasti.
Analiza de sange care specifica ingrosarea sangelui se numeste HCT.

Slim am pus-o pe mama aseara si mia facut placinta cu ricotta+iaurt superrrrrr buna ...baietoiului nu-i plac stafidele , ca alfel puneam si de alea.Ma bate gandul la una cu dovleac, dar trebuie pus mult zahar si ma duc luni sa-mi refac glicemia.



Ali34si Enrico 7ani
poze

ps scrisesem la capitolul trecut

Ali34si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Eu nici nu mi-am vazut deloc medicul de familie de cand sunt gravi...la spital, in ambulatorio gemellare unde merg lunar pt. vizita si eco, mi-au dat o foaie galbena unde imi sunt datele generice si unde scrie la fiecare vizita rezultatul analizelor si note generale.Tot ei imi fac trimiteri pentru analize sau orice altceva trebuie sa fac.Am un dosar cu care merg mereu la vizite si ecografii.

+22 sufletelele mele

Atat mai avem

http://www.flickr.com/gp/12633231@N05/Tj0xtE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

katia - am vazut ca mi-ai raspuns dincolo ... se mai intampla !!! De inchis nu pot sa inchid eu cap., ci doar moderatorii sau adminii.

Petronela
bb Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

ali - ti-am raspuns mai sus ... copiasem eu de la cap. trecut.

Petronela
bb Silvia

Mergi la inceput