MAMICI DE ITALIA (12)

MAMICI DE ITALIA (12) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

grupul nostru...usor, usor ne adunam...

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

MAMICI DE ITALIA + i tesorini

dana7mi - Alessandro
Serj - Sergio + Ambra
mamii - Alexandru
piccaflor - Matteo
katiapam - Giulia
micio - Eduard
cristina85ss - Giulia

GRAVIDUTZE DE ITALIA

Roxali - + Enrico
MIKUTA4 - Sara-Maria - Azienda Ospedaliera San Giovanni - Addolorata Roma
slimatei - Stefania -Ospedale S.Giovanni Evangelista di Tivoli- Roma
Ginger00 - - IRCCS San Matteo di Pavia
raluk31 - Anais
danangie -

... SI PRIETENE DRAGI

lilianaFi

Adresa noastra comuna e-mail este: mamicideitalia@yahoo.it

CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase
Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la odisee in acelasi timp. Una la odisee in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la odisee te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (1, 2, 3 ...) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

sa auzim de bine! si multumim... cine-i faptasu..?

Stefania X 2acusi intram in 34...amr..max-6sapt...
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by slimatei
... cine-i faptasu..?






Ciaoooooo !!!

Vreme urata si mohorata si de la noi ... brrrr ....

stefania - pana la urma ati decis numele? Tot stefania ramane si pt. pitica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

daca nu se transforma ...da! as fi mandra sa-mi poarte numele... nu e la moda da mie imi surade musteata...

Stefania X 2acusi intram in 34...amr..max-6sapt...
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

multumim de noul capitol!
Slimatei-ti-am raspuns la celalalt capitol
Petcost-bine ai revenit din cind in cind mai scri si tu
ai face mai bine sa scri ca si pina acum nu da satisfactii nimanui(sau è la mia impresione)

asa cresc eu

GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Cristina-si tie ti-am raspuns dincolo

asa cresc eu

GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

katia - dar nu dau satisfactie la nimeni ... pur si simplu nu am ce sa zic. Am trecut peste faza aia cu discutiile si am decis sa adopt tactica "cainii latra, caravana trece" (sau "me ne frego" cum e pe-aici). Deci, nu e asta ...

Nu stiu ce sa mai zic ... e frig, urat, astept momentul cu nerabdare, imi imaginez cu ochii deschisi cum arata fetita noastra ... sotul mi riempie di coccole pe burtica si vorbeste continuu cu fetita ... sunt fericita !!!!!!! Uneori imi vina sa si plang (de fericire) cand il vad cum se alinta cu burtica mea ... nu-mi imaginam ca-l va "prinde" asa de mult ... booo, nu stiu de ce, nu ca nu ar fi de fel atent si afectuos. Imi imaginam ca barbatii sunt mai duri ... Ne facem fel si fel de planuri in 3 ... de astea de zi cu zi, nu planuri marete ... cum va fi viata noastra ...

stefania - da, pe-aici nu prea se poarta sa se mosteneasca numele ... sau era mai de mult chestia asta si mai ales prin sud ... da, important este sa va placa voua ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Katiapam Ok eu astept timpul frumos,dar tot trebuie sa ne intalnim o data si o data,nu? Sa ma anunti cand si vin .In privinta masinii eu am condus si fara sot de multe ori Am fost atenta si am respectat toate reguliile circulatiei,altfel daca eram oprita la control vai de capul meu...
Stefania si eu votez ptr numele Giulia,la fel ca si Katiapam sau macar pune-l ca si al doilea nume chiar daca pe aici nu se obisnuieste,si sigur ca mi-ar face placere sa vi si tu,defapt eu as vrea sa ne vedem toate
Multumim ptr noul capitol

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

mo, mi metti a guarda dietro...uffaa

Stefania X 2acusi intram in 34...amr..max-6sapt...
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Petcost-ce senzatii minunate ne descri,ai sa vezi ca daca acum e asa sotul tau se va topi dupa ea cind o s-o vada
in privinta nerabdarii te inteleg nici noi nu mai aveam rabdare si eram atit de curiosi cum va arata cu cine seamana.....dar acum ca e linga noi ne intrebam des cum de am stat atita timp fara ea
ai sa vezi ca n-o sa-ti vina sa crezi ca e a ta,a voastra
eu astept sa-mi povestesti momentele de dupa
nu uita ca toti sint topiti cind e momentul sa aiba un copil,sotul meu n-a mai tinut un bb in brate de cind e si nu-i placeau copiii asa mici dar e topit dupa ea

asa cresc eu

GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Petronela ne-ai lipsit
Ce-ai mai facut zilele astea? Ma bucur ca esti fericita alaturi de sotul tau,si al meu cat timp am fost era foarte afectuos cu mine,si acum mai este insa spre deosebire cum era inainte...acum sunt doar amintiri.Ce sai faci,astia-s barbatii.Bucura-te de burtica ta,mie imi lipseste
Fetelor la pediatru nu am rezolvat nimic,va trebui sa continui cu aceeasi sirop si crema ptr Giulia in plus trebuie sa o spal pe fundulet cu bicarbonat si pe limba la fel..imi e frica sa nu vomite

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea



Mergi la inceput