MAMICI DE ITALIA (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Am cazut in butoiul cu melancolie ... da' aia buna, nu trista.

Azi dimineata sotul a venit cu alta "idee" ... ca abia asteapta sa vina fetita si sa miroase a lapte in casa (cel putin asta e impresia noastra ca intr-o casa cu un bb mic miroase a lapte, un miros placut, desigur) ... si atunci el o sa-si aduca biscuitii in dormitor si o sa faca colazione acolo cu noi ... un pupic fetei, un biscuite si tot asa ... hahhahaaa ... . Na, ca sa vedeti la ce fel de planuri ma refer ...

Aaaa ... si inca ceva ... cand am aflat ca sunt insarcinata (adica pe 20 martie), am jucat la lotto (de fapt joc mereu, dar sume mici €1-2,00) si am castigat in ziua aia €150,00 ... si atunci am decis ca si in ziua cand se va naste micuta sa jucam ziua ei de nastere ... poate e cu noroc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Petronela cand ai DPN?

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Slimatei-e si ti tocca a guardare dietro
Cristina-imi pare rau ca inca nu i-a trecut Giuliei,ti lo auguro che passa presto
cind vrei sa vi la fiumicino imi spui si ne punem de acord basta che è bell tempo

asa cresc eu

GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Super faza cu bicuitii

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Petcost-eu acum am inceput sa-i pun in laptic gris instantaneu si are un miros ca il ador cind o simt pe Giulia cind il papa si dupa cind o iau la pieptul meu sa-i fac rutinul un amore
e bine sa-ti imaginezi momentele cum va fi viata voastra
noi ziceam mereu ca abia asteptam sa o punem in pat intre noi si acum facem asa cu ea


asa cresc eu

GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

cristina - 17 noiembrie e termenul ... sper sa fie ala sau chiar mai devreme ca deja nu mai am rabdare. Da, poate o sa-mi lipseaca burtica ... da' nu-i bai e si varianta bb2 ca si la voi ... peste vreo 2 ani asa ....

stefania - tu parca ne intrebai candva (sau am visat eu) despre semnificatia numelor ... www.prenatal.it/curiosity/curiosity2a.asp?fnome=STEFANIA" target="_blank">stefania sau www.prenatal.it/curiosity/curiosity2a.asp?fnome=GIULIA" target="_blank">giulia. Si tot acolo gasesti si alte nume cu semnificatiile lor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Salutare!

Frig si la noi...cred c-o sa ploua in curind...vreme de dormiiiit...mai ales ca iubirea mea iar m-a tinut in priza de la 3:30,asa ca sint chiauna...acum il am in brate si sper sa adoarma,asa poate pot sa fur si eu macar o juma' de ora de somn...

Dimineata am fost sa-mi fac analizele si a ramas sotul cu bebe...nu mai condusesem de cind eram gravi in 4 luni...am avut ceva emotii,mai ales ca eu si inainte eram asa,soferita de duminica ,dar fuse totul bine...m-a claxonat doar unu' la un sens giratoriu ca am semnalizat prea tirziu dreapta...mea culpa...
Cind m-am intors acasa Matteo urla de mama focului pe fasciatoio si tati transpirat tot si ud pt ca printul i-a tras un maaare jet de pipi incerca sa-i puna un body...si se chinuia de ceva vreme ...noroc ca m-am intors ca altfel cred ca si acum era bietul copil c-o mineca bagata si una nu...
Da',nu ma pling...important e ca-l schimba,nu ca altii...nu mai conteaza ca-i ia cel putin juma' de ora sa-i puna o salopeta si ca-i pune sosete desperecheate hihihi...
Ar fi perfect pt Paperissima Sprint ...

mamii drum bun si petrecere frumoasa la botez ...pot sa te rog si eu ceva?...maninca o amandina si o bucata zdravana de placinta dobrogeana si pt mine....a,si citiva mici...nu mai sint gravi,dar poftele au ramas:)...
cristina85 bafta la sofat!....tin pumnii...
katia am inteles ca la toti bebeii e un pic dificil cind se incepe diversificarea...dar zici ca Giuliuta deja si-a revenit,scumpa de ea...
Apropos de nume,Giulia e un nume bellissimo!...in caz de fetita,pe lista noastra erau Giulia,Sara,Alessia,Elisa si al 2-lea Maria...
slimatei as intra eu mai des daca as putea...de fapt de citit reusesc s-o fac mai des,cu scrisul e mai greu
Mikuta sper ca sinteti bine tu si Sara
liliana bine ai venit!

De Roxali mai stiti ceva?...cred ca maine ar trebui sa vina acasa...abia astept sa ne povesteasca si s-o vad pe micuta...
Hai c-am scris si pt weekend...

pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Piccaflor-mersi la mine pe lista daca e sa fie urmatorul si sa fie baiat e Cristian si Matteo chissa

asa cresc eu

GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by katiapam
e bine sa-ti imaginezi momentele cum va fi viata voastra
noi ziceam mereu ca abia asteptam sa o punem in pat intre noi si acum facem asa cu ea




Uguale, preciso si in viziunea noastra ... numai ca sotul, ca sa ma necajeasca zice ca o va pune cu funduletul la mine (adica partea cacacioasa cu pampers), iar spre el partea cu pupicurile, adica cu fata ... Nu stie el ca atata timp cat biberonul (a se citi tzatzica) e la mine ... niente da fare ... foamea-i foame !!!!!!

cristina - mie acum mi-a depistat o infectie cu candida ... si mi-a dat niste ovule (am inceput de aseara tratamentul). Asta aveai si tu in ultimele sapt. de sarcina de a luat si fetita? Nu ti-a dat nici un tratament inainte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Petronela eu am avut infectia aia blestemata toata sarcina,am luat si ovule,si crema ..etc si tot nu a trecut.in plus la nastere nici nu mi-au facut antibiotic ptr candida si acum ma lupt cu fetita sa-i treaca infectia asta...offfffffff
Tu neaparat atunci cand e timpul sa nasti,sau mai bine in travaliu sa-i spui moasei de candida sa-ti faca un antibiotic ca sa nu ai probleme cu bebele ca si mine acum.Mie imi era bine atunci cand ma aflam sub tratament,cum terminam tratamentul cum recapatam infectia.Acum am spus ca dupa ce se va vindeca si Giulia voi desinfecta totul,cearceafuri,prosoape..tot tot..sa nu mai avem surprize din astea

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea



Mergi la inceput