MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA(32)

MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA(32) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

grupul nostru...usor, usor ne adunam...


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17,18,19,20,21,22,23,
24,25,26,27,28,29,30,31

MAMICI DE ITALIA + i tesorini

Dana7mi- Alessandro
Serj- Sergio + Ambra
Mamii - Alexandru
Piccaflor - Matteo
Katiapam-Giulia
Micio - Eduard
Cristina85ss -Giulia
Roxali - Sonia+ Enrico
PetcostSilvia
Ginger00A.Mihai+C.Grigoriu
Slimatei- Stefania
Alinutza-David+Toma
Daraban-Delia
Alex-Aleksander
Monalac-Antonio
Simonicutza-Tobia
Eryteea-Ingrid
Berarpiri-Ambra
Raluk-Anais Iasmina
Andreicorina-Nicolas
Danangie-Alessio Michelle
Ella81it-



GRAVIDUTZE DE ITALIA



Bidonsky -Andrei
Camicreata-Sebastian

... SI PRIETENE DRAGI

LilianaFi
Diana-g

Adresa noastra comuna e-mail este: mamicideitalia@yahoo.it
pt. parola si alte informatii trimite PM AICI



CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase
Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la odisee in acelasi timp. Una la odisee in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la odisee te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (1, 2, 3 ...) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.

*SARBATORITII ANULUI*

*IANUARIE*
-17/01/1985-CRISTINA
-18/01/2007-NICOLAS (ANDREICORINA)
-19/01/2006-EDUARD (MICIO)
-19/01/1984-BERARPIRI
-20/01/2007-TOMA (ALINUTZA)
-26/01/2000-ENRICO (ROXALI)

*FEBRUARIE*
-08/02/1977-DANANGIE
-21/02/1986-MAMII

*MARTIE*
-06/03/1981-ELLA
-11/03/2007-DELIA (DARABAN)
-20/03/1974-ALEX
-23/03/2008- ANAIS IASMINA(RALUK)


*APRILIE*
-02/04/1976-GINGER

*MAI*
-11/05/2004-David (ALINUTZA)
-22/05/1978-SIMONICUTZA
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-KATIAPAM

*IUNIE*
-7/06/2008-Alessio Michelle(DANANGIE)
-20/06/2007-GIULIA (KATIAPAM)
-25/06/1982-BIDONSKY

*IULIE*
-02/07/1971-ROXALI
-13/07/2007-ALEXANDRU (MAMII)

*AUGUST*
-14/08/2007-ALEKSANDER (ALEX)

*SEPTEMBRIE*
-02/09/2007-MATTEO(PICCAFLOR)
-21/09/2007
-GIULIA(CRISTINA)
-30/09/2007-AMBRA (BERARPIRI)

*OCTOMBRIE*
-12/10/1976-MICIO
-22/10/2007-SONIA(ROXALI)

*NOIEMBRIE*
-10/11/2007-SILVIA(PETCOST)

*DECEMBRIE*
-12/12/2007-TOBIA (SIMONICUTZA)
-14/12/2007-A.MIHAI (GINGER)
-14/12/2007-C.GRIGORIU (GINGER)
-15/12/1975-PET.COST
-22/12/2007-STEFANIA (SLIMATEI)
-26/12/1981-SLIMATEI
-31/12/1977-RALUK

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

eu sunt prima
si la noi e cald afara,dar in casa inca se mai poate sta.
Sa vedem cum va fi in continuare.
Delia nu prea vrea sa pape,poate de la caldura sau de la dinti,habar n-am
I-am facut azi peste al vapore,sa vad daca ii place.

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

multam de capitol

ginger te-ai ganit k poa mananca prea mult?fiecare om are ziile si ziile uneori mananca mai putin alteori mai mult.Plus ca daca vine si vr.un dintzishor....aia esti! ...oricum mancarea lor de baza este laptele...la masa de seara ai putea sa le introduci cereale cu lapte..

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">
Alex 9-12 luni

povestea nasterii lui bebitz
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=615a863745f24348351e30" target="_blank"> Mami+Tati=Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:



Auguri Giulia! Cristiana iti tin pumnii sa treci cu bine examenele!

Katia, asteptam pozele cu fetita frumoasa!

Ginger, eu nu-s prea buna la dat sfaturi cum sa faci sa pape bb, ca si eu am avut si am un mofturos...ce pot sa-ti spun este sa nu stai cu ochii pe ceas la program si sa-i dai sa manace cand are el foame, cu mancatul ei sunt sefii

Noi am fost la mare ieri pt prima data anul asta, i-a placut mult lui Eduard s-a jucat tare frumos cu apa si nisip.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Nu mananca prea mult,aia-i problema.Grig abia mananca 120-150 ml lapte (cand ar trebuii sa pape 180-200 ml/masa).Supa le dau doar 150 ml si fructe 1 borcanel sau 1 banana.In lapte oricum le pun crema de orez sau biscuiti.Oricum le adun ,Grig nu mananca cat ar trebui pentru varsta lui...problema mea insa e cu pappele,daca pot sa le dau una dupa alta...Repet,doar cu el am probleme ca frate-sau baga la greu mancare (180 ml-200 /masa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex14 spune:

GINGER - nu prea stiu ce sa iti spun, si eu cu alex am avut probleme la inceput mi se parea ca papa putin , dar cu timpul a inceput sa isi regleze singur orarul.De multe ori dormea pina la 10 cind se trezea nu vroia imediat sa papa fructele de la 10 si asa ajungeam cu supica pe la ora 14-15 , la 18 u iaurtel cu biscuite , si la 20 verdura , la 22 biberonul cu laptic si nani pina a doua zi.
De multe ori ziua nu vroia sa pape mai nimic eram tare stresata Acum papa lapte doar seara si dimineata. Sper sa reusesti si sa fie totul ok
http://www.flickr.com/photos/alex_14/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Eduard la mare

Alex, ai inceput serviciul? parca asa spuneai mai demult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

ginger tot ce vreau este sa te linishtesc!Nu toti copii mananca la fel!Alex la 6 luni manca 60 de ml de lapte!La 8-10 luni MAXIM 180 de ml iar acum deabea deabea ii dau 125 d ml de lapte.M-am chinuit sa ii dau sa manance 3 luni de zile am zis ca mor in fiecare zi gateam!Vroiam as iti zic ca o banana este foarte mult.Iti tine tie de foame 3 ore dar unui bebelush?Gustarea dintre mese trebuie sa fie doar gustare si atat!deaia este mai recomandat mar para pepene galben caise pepene roshu si restul fructelor....nu tin atat de mult de foame.Plus ca daca tu te stresezi cu masa lui el te simte..Daca nu vrea sa manance nu ii dai si te intalneshti cu el la masa(gustarea viitoare)...e cam greu shtiu pentru ca noi mereu ne gandim ( pai cum nu a mancat nimic...)te pup si sper sa nu mi.o iei in nume de rau eu iti zic din experienta mea cu ALEX..care este un copilash dificil in ale mancaricilor

Vroiam sa zic ca este cel putin pt noi foarte greu sa respectam un program de masa..alex deabea deabea la 9 vrea sa pape putin laptic..iar apoi fruct mai tarziu si uite asa i.am decalat mesele..ce sa ii fac..Ma deranjeaza in schimb ca in ultimul timp nu prea mai imi mananca laptic..si asta chiar ar fii o adevarata problema avand in vedere ca nu ii dau vitamine..

micio este superb edoard la mare!Deci e dulce dulce dulce dulce

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">
Alex 9-12 luni

povestea nasterii lui bebitz
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=615a863745f24348351e30" target="_blank"> Mami+Tati=Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Fetelor, ajutati-ma cu o idee va rog:

Am luat o bucata de branza Provolone si vreau sa fac Provoleta,nu la gratar ci in cuptor. dupa cate am citit prin google se pune putin ulei de masline intr-un vas de yena apoi branza condimentata cu oregano si apoi cateva felii de rosie. Sare si piper si la cuptor...

Intrebarile mele: cat timp la cuptor? si cum se serveste? ca am inteles ca e ok cu grisine italienesti, dar cum se mananca? se inteapa cu grisinele in branza? sau mai bine se unge crackeri cu branza respectiva? sau are consistenta mai tare sa poti s-o iei cu furculita si cutit?


Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex14 spune:

MICIO- nu am inceput inca serviciul trebuia sa incep in 22 mai dar am multa ferie de anul trecut si mi-ai lasato sa o iau acum. O sa incep in 10 iulie

http://www.flickr.com/photos/alex_14/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Azi dupamasa cand ma straduiam sa-i dau la Grig supica cu biberonul...dintr-o data mi-a luat biberonul cu manutele si l-a bagat in gura singur am crezut ca nu vad bine..ce fericire...copii mei cresc vazand cu ochii.
Am decis ca le da asa:
7-8 lapte cu biscuiti
10- fructe
12-13 supica cu carnita
16-17 supica cu branzica
20-21 lapte cu cereale sau biscuiti
Ce ziceti ,e bine,nu?si am decis ca nu ma mai stresez ca tot o sa creasca...

Mergi la inceput