MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA(32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ginger sa stii ca si Deliuta mea papa f bine pana acuma.
Dar de duminica nu mai vrea mancare aproape deloc
Seara mai papa ceva mancare ,dar peste zi numai si numai lapte vrea.
Sunt tare stresata de chestia asta,dar sper sa isi revina,ii dau si ceva sirop cu vitamine pt pofta de mancare.
Deci la noi nu se mai poate vorbi de program de masa.
Lapte toata ziua.

De accea ti-am povestit de Delia,ca sa-ti dau exemplu ca bebeii papa numai ce vor ei,degeaba ne stresam noi,mamele.
Eu n-as fi crezut ca mancacioasa mea, imi va face mofturi la mancare.
Sa vedem ce va fi zilele urmatoare.

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

vrem sa mergem la plaja maine
sper sa reusim,n-am fost anul asta inca.

micio,tare frumos e Eduard la mare!

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by micio

Eduard la mare



ce frumos se joaca el acolo. Ale nu cred ca ar sta mai mult de 5 minute intr-un loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by Dbunny

Fetelor, ajutati-ma cu o idee va rog:

Am luat o bucata de branza Provolone si vreau sa fac Provoleta,nu la gratar ci in cuptor. dupa cate am citit prin google se pune putin ulei de masline intr-un vas de yena apoi branza condimentata cu oregano si apoi cateva felii de rosie. Sare si piper si la cuptor...

Intrebarile mele: cat timp la cuptor? si cum se serveste? ca am inteles ca e ok cu grisine italienesti, dar cum se mananca? se inteapa cu grisinele in branza? sau mai bine se unge crackeri cu branza respectiva? sau are consistenta mai tare sa poti s-o iei cu furculita si cutit?


Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu



eu nu sunt brava in bucatarie , imi place doar sa degust bunatati, insa "Provoleta" nu am mancat niciodata ...

tot cu ajutorului internetului am "descoperit" ca se serveste in restaurante cu specific argentin; se mai pregateste si in sudul Italiei ...

mergi pe google, pe imagini si introdu Provoleta, iti apar fel de fel de poze cu aceata branza la gratar

http://images.google.it/images?hl=it&lr=lang_it&q=Provoleta&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi


http://www.mauroholanda.com.br/02entradas/06.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex14 spune:

ginger - parerea mea este ca papa destul de bine bebeii tai , cam asa papa si alek al meu, de ex. azi a papat doar supica la prinz , iaurtel la ora 18 si 2 biscuiti si doar laptele de la ora 22. Are zile cind nu vrea nimik doar laptic dar acum cu caldurile astea saracutii nici nu pot dormi bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Tiii, ce liniste...se vede ca a venit vara, nu mai sta nimeni pe acasa...doar eu

Auguri Sonia si Stefy, sa cresteti mari fete frumoase!

Multumim de complimente...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Noi suntem acasa...e foarte cald si nu putem iesi la plimbare,si copii sunt agitati.Da,fetelor cred ca eu am ceva probleme cu mancatul copiilor .O fi din cauza ca am doi si unul e mai lent ca celalalt cu papica...gata,nu va mai stressez cu asta.
Pupici toturor si sa stiti ca va invidiez pe cele care stau langa mare sau munte...eu stau pe-aici printre orezarii si tzantzari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Ginger, bine faci sa nu te mai agiti...asa cum ai spus copiii sunt diferiti, fiecare cu ritmul si preferintele sale...Al meu la 8 luni abia a inceput sa pape supa, nici acum la 2 ani jumate nu manaca prea multe, lapte cu cereale de baza, apoi iaurt, peste, fructe. Evectiv nu vrea nici sa guste: branza, masline, legumele...la gradinita cica manaca paste, dar acasa nu ...probabil nu ii place cum gatesc eu . Ca sa nu mai zic ca nu stia sa mestece pana nu l-am intarcat (17 luni)...i-am dat totul pasat si asa ce ma enervam cand auzeam: nu-i normal un copil asa mare sa nu stie sa manace biscuiti...pai ce era sa-i fac, ii dadeam si eu in mana mereu si se ineca...greu tare cu hranitul unora...rabdare!

Si aici e cald tare ziua, macar seara se racoreste si putem merge afara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikimodo spune:

buna seara mamicilor!!!! ma primiti si pe mine aici la voi ??!! ...eu nu sunt o mamica, dar imi doresc enorm....abia vineri ne-am (eu si sotul) facut analizele preconcezionale sper sa iasa bine...dupa care imi voi cauta o doctorita-ginecolog (Roma) aproape de casa (cine e din Roma ma poate ajuta cu vreun nominativ ?!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Niki, bine ai venit...multa bafta sa vina repede bebe!

Mergi la inceput