MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA(32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Originally posted by nikimodo

buna seara mamicilor!!!! ma primiti si pe mine aici la voi ??!! ...eu nu sunt o mamica, dar imi doresc enorm....abia vineri ne-am (eu si sotul) facut analizele preconcezionale sper sa iasa bine...dupa care imi voi cauta o doctorita-ginecolog (Roma) aproape de casa (cine e din Roma ma poate ajuta cu vreun nominativ ?!)



bine ai venit nikimodo! sunt ceva mamicute la Roma, cu siguranta vei primi recomandari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

noi astazi am fost la Safari parc, undeva pe langa Novara. A fost frumos, am facut poze (vreau sa incarc cateva in album ... am de unde, numai astazi am facut 550 de poze), am suportat cu greu caldura, erau peste 35 de grade.

Voi pe unde sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
noi acum am venit de la plaja,la Lago di Garda am fost
Ne-am bronzat tare tare.
Delia a stat si s-a jucat in piscina ei,a mai intrat si in lac.
Am fost pe o plaja suuper.
Era cu iarba moale si deasa,calcam pe ea ca pe covor.
Era numa potrivita pt copii mici,Delia statea desculta.
Suntem f incantati pt prima iesire la plaja cu Delia,s-a comportat ff bine.

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

cateva poze facute astazi

Safari Parc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ASA ne-am distrat noi azi

dana si delia (11.03.2007)

nasterea unei printese DELIA GABRIELA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

daraban e tare scumpica Delia!Eu zic sa nu-ti faci probleme daca nu mananca.Am cunoscut o fetita care avea peste 1 an jum. si mananca f.putina mancare,in rest o alapteaza mamica.Si oricum,daca pana acum a mancat bine...nu ai dc sa-ti faci probleme.

ginger sunt copii,si copii.Baietelul fostei sefe,de abia vroia sa manance,si daca l-ai vedea acum,ca are 18 ani...nici nu ai zice.Lasa-l sa manance cat vrea el,poate dupa o perioada isi da drumul..

dana7mi ce frumos!Imi doresc si eu foarte mult sa mergem intr-un astfel de parc.Parcul asta unde e?Eu ma tot documentez ,si sper sa mergem si noi,dupa ce creste umpic Ambra.

Eu am avut companie zilele astea,a venit o prietena de la Firenze la mine.Am fost ieri de la 10-15 la mare.Cu toate ca am stat doar la umbra,m-a cam ars soarele pe spate.Am tuns-o pe Ambra,acum e cheluta .I-a placut mult la mare ,a fost cumintica,nu a plans decat cand i-a fost foame,si inainte sa adoarma.Azi am iesit doar la o plimbarica,a fost foarte cald afara,nu aveai aer sa respiri.

niki bine ai venit in !Sper sa va ajute D-zeu sa aveti si voi bb!

bidonsky mai da un semn de viata.Sper ca ai nascut si e totul bine!

La multe,multe lunite!Sonia si Stefy!

katiapam nu ne-ai zis ce i-ati luat cadou la Giulia.

pet.cost ce mai faceti?Cum e Silvia?

Hai,ca m-am lungit prea mult...
Noapte buna la mamici si pitici!

cand implineste sufletelul nostru un an
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

neatza
am venit la cafea
fetelor imi cer scuze ca nu am pus mai repede poze si vreau sa va spun ca nu am reusit sa fac cine stie ce poze,pe cind am ajuns la faza cu tortul era deja somnoroasa si fara chef si nu prea am reusit sa fac mare lucru,imi pare rau poate data viitoare am mai multe sanse
asta e.....
nu prea sint cine stie ce,speram eu la altceva dar.....
Niki-bine ai venit in grup
sa ai u bb cit de curind,succes
unde esti la Roma? noi sintem citeva la roma
eu a fiumicino mai exact
Raluk- auguri pt Anais inca o lunita si in buchetelul ei sa creasca mare si cumnite sa te bucuri de ea zi de zi
Roxali-auguri Soniei
cum se mai simte?
Stefania-auguri junioarei,sa creasca mare si cumnite
unde umbli????
Tanti Mamii-vino la cafea
noi mai tirziu avem vizita de control,a dopo va spun cum a decurs
cadou i-am luat piscinutza ce se vede in poze,o carte muzicala cu poze lumini suoni si cintece care ii place mult,piscina la fel si un porta giochi flori cu o mamarutza mare si o bratarica de aur

Daraban-Dana7-Micio-Berarpiri-aveti toate poze f frumoase si puiutii tare scumpi
ce v-ati mai distrat toate!!!
a dopo



www.slide.com/mscd?pxcid=4-U87Yp1RTSBzEvLdQvmlNLY6tL1KIP8OqjA6zLLDEesrOxxmSNCWSD72F9wBJzw¬ifyfans=1&bnc=bnc" target="_blank">un an minunat



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neatza!
Si noi am fost la mare ieri dar de data asta chiar nu am facut dekt cateva poze..f putine..era o caldura..am ajuns la 7 jumatate la mare si la 8 deja 2 dintre plaje erau inchise ( parcarea) pentru ca era full...A fost super..as fi vrut sa fac si eu o baie caci apa era super calda dar...eram pe STOP :( poate mergem si azi.. pe seara)

ginger deci eu acum imi dau seama ca poate numai din vina mea nu a mancat alex 2 luni..eram foarte stresata panicata...aolo daca i se intampla ceva dak nushu ce..in fine acu a devenit gurmand..mananca orice...daaaaaaar iete ca iar de 2 3 zile nu vrea sa manance aproape nimic..(ii dau 2 masele de sus)...sper sa ishi revina ..cred ca e si de la caldura.Te pup si nu mai fii stresata

Katia cum ati sarbatorit??C a facut giulia cand a vazut tortul??


dana7mi este superb alex..te admir pentru cum faci fata energiei lui alex.( se vede ca e plin de energie)Pozele sunt super.

daraban e super delia!

nikki bine ai venit!eu sunt din roma am avut o ginecoloaga super dar este in privat..daca vrei detalii astept intrebari :)

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank"> Alex 9-12 luni

povestea nasterii lui bebitz
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=615a863745f24348351e30" target="_blank"> Mami+Tati=Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Buna dimineta!

Auguri Anais!
Dana7, Daraban...frumos pe unde v-ati plimbat...vreau si io
Katia, nu fii suparata cu pozele ca sunt frumoase, Giulia e superba, si tortul arata bine
Berarpiri, e dulcica Ambra cheliuta...Ati cam ales orele cele mai calduroase pe plaja, te arde si la umbra!

Am fost la o aniversare aseara, am observat ca Eduard nu mai e asa fraierel, reactioneaza daca il supara cineva...o fetita nu vroia sa-l lase sa intre in casuta si a tras-o de rochita...Ne-am simtit bine, doar ca l-au ciupit tantarii pe bimbo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Fetele, vroiam sa va intreb pe care ati facut acte prin ambasada, v-au anuntat ei cand au fost gata? La 1 iulie se fac trei luni de cand am depus pt schimbat pasaportul , inca nu m-au anuntat ca ar fi gata, ma gandesc sa sun eu totusi...

Mergi la inceput