Mamici si Gravidute Italia ***(84)***

Mamici si Gravidute Italia ***(84)*** | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

Grupul nostru


1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25, 26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,
39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50, 51,52,53,54,55,56,57,58, 59,60,61,62,63,64,
65,66,67,68,69,70,71,72,73,74,75,76,77, 78,79,80,81,82, 83,


MAMICI din ITALIAsi copilasii


Roxali***Enrico+Sonia***
Berarpiri***Ambra+Giorgio***
Yoanag***Giulia***
Slimatei***Stefania***
Daraban***Delia***
Ely***Marina Denise***
Neliacris***Cristian***
Monica***Denis Stefan***
Kemsy***Loris Stefan***
LAlexandra***Alessandro***
Nafi***Riccardo***
Ginger***A.Mihai+C.Grigoriu***
Daviduca***Davide Nicola***
Camicreata***Sebastian***
Raluk***Anais Iasmina + Maeva Caterina***
Snowbunny***Alexandru***
Bionda***Albert Nicolas***
Irina***Fabian***





GRAVIDUTE


Abramburika***Gabriel siSilvia***
Georgyiuli***Giulia Alexandra***
Danangie***Alessio Michelle+Mattia Gabriel***
Cris85*** si Giulia***
Maria-scu


prietene dragi Lilianafi,Dianag


SARBATORITII ANULUI


IANUARIE______________________________________FEBRUARIE
-13/01/2010-GIORGIO(BERARPIRI)__________________-08/02/1977-DANANGIE
-17/01/1985-CRIS85
-19/01/1984-BERARPIRI___________________________-21/02/1986-SNOWBUNNY
-23/01/2009-DAVIDE NICOLA(DAVIDUCA
-26/01/2000-ENRICO(ROXALI)




MARTIE__________________________________________APRILIE

-11/03/2007-DELIA(DARABAN)______________________-02/04/1976-GINGER
-12/03/2009-GIULIA ALEXANDRA(GEORGYIULI)_______-15/04/2010-ALESSANDRO(LALEXANDRA)
-14/03/2008-CRISTIAN(NELIACRIS)__________________-19/04/2010-RICCARDO(NAFI)
-19/03/1976-NAFI________________________________
-23/03/2008-ANAIS IASMINA(RALUK)________________




MAI_____________________________________________IUNIE

-03/05/2009-MARINA DENISE(ELY)_________________-07/06/2008-ALESSIO MICHELLE(DANANGIE)
-14/05/2008-FABIAN(IRINA)_______________________-20/06/2007-GIULIA(YOANAG)
-16/05/1984-BIONDA-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-YOANAG




IULIE___________________________________________AUGUST

-02/07/1981-GEORGYIULY_________________________-13/08/2010-MAEVA CATERINA(RALUK)
-02/07/1976-ROXALI______________________________-11/08/1986-NELIACRIS
-08/07/2009-DENIS STEFAN(MONICA)
-13/07/2007-ALEXANDRU(SNOWBUNNY)
-15/07/1983-ELY




SEPTEMBRIE______________________________________OCTOMBRIE

-14/09/1978-DAVIDUCA____________________________-02/10/2009-LORIS STEFAN(KEMSY)
-21/09/2007-GIULIA(CRIS85)
-24/09/1978-MARIA_SCU___________________________-18/10/2008-SEBASTIAN(CAMICREATA)
-30/09/2007-AMBRA(BERARPIRI)___________________-21/10/2009-MATTIA GABRIEL(DANANGIE)
________________________________________________-22/10/2007-SONIA(ROXALI)




NOIEMBRIE_______________________________________DECEMBRIE

-21/11/1980-KEMSY________________________________-12/12/2008-ALBERT NICOLAS(BIONDA)
________________________________________________-14/12/2007-A.MIHAI(GINGER)
________________________________________________-14/12/2007-C.GRIGORIU(GINGER)
________________________________________________-16/12/1981-LALEXANDRA
________________________________________________-22/12/2007-STEFANIA(SLIMATEI)
________________________________________________-26/12/1981-SLIMATEI
________________________________________________-31/12/1977-RALUK

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

stefania - tu esti mai experta cofetareasa, deci sigur ti-au iesit mai bine torturile alea . Nu ca al meu, la pahar ... hahahhaaaa.

Nu prea pun eu bancuri si glumite, da' l-am citit pe asta si mi-a placut. Asa ca, hai sa inveselesc putin capitolul:

Tatal intra in camera fetitei si pe patul gol gaseste o scrisoare. Gandindu-se la ce e mai rau, deschide scrisoarea si citeste:
Tati draga, imi pare foarte rau, dar trebuie sa iti spun ca am plecat de acasa cu noul meu prieten. Am gasit dragostea adevarata. Sa vezi ce chipes e, cu tatuaje si piercinguri si motocicleta aceea imensa. Dar tati, asta nu e tot: am ramas, in sfarsit, insarcinata si Abdul spune ca vom trai fericiti in rulota lui, in mijlocul padurii. Vrea multi copii si asta visez si eu. Si pentru ca am aflat ca marijuana nu este deloc daunatoare, am hotarat sa o cultivam pentru noi si prietenii nostri, sa aiba cand raman fara cocaina si extasy.
Intre timp, sper sa se descopere tratamentul pentru SIDA, pentru ca Abdul sa se simta mai bine. Sa stii, tati ca merita asta. Tati, nu te ingrijora, am deja 15 ani si pot avea grija de mine. In plus, Abdul stie sa ma sfatuiasca, doar are 44 de ani: m-a sfatuit si sa imi schimb religia (la islamism, desigur).
Sper sa te vizitez curand, ca sa iti poti cunoaste nepotii.
Fetita ta.

P.S.: Te-am pacalit! Sunt la vecina. Voiam doar sa iti arat ca sunt lucruri mai rele in viata decat carnetul de note de pe birou. Te iubesc!





mamma bis - o fetita si 31s de
la mare sau pe drumuri de munte ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:


mda.. asta preparativ pentru ce va urma, sa inteleg...

si eu as prefera la pahar ..mai ales daca e gustos macar nu face firmituri drept sa spun, in loc de o felie de tort ,prefer budino.

eu iar am fost in plimbari ...am mai luat ce ne mai trebuia prin casa(si nu numai, stii cum e... pleci cu o lista, vii cu mai multe :)) ,
am fost in parc vreo doua ore, ca tot nu vroia stefi sa doarma la pranz si am zis sa nu mai pierdem timpul...
am luat costumas si cuffieta, sper sa reusesc sa o conving sa le probeze macar..tara as vrea sa vad cum ii sta
intre timp am si framantat..astept sa creasca ... fac surpiza la sot cu poale'n brau
in rest nimic deosebit la noi...asteptam duminica sa ne'o petrecem in trei.. poate affitam un dvd(cartoni animate bineinteles


o duminica placuta va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!!Mai ce spor ati avut azi!!
Eu cu treburi prin casa si voi benchetuiti aici
yoana, drum bun!!Sa va distrati mult!
LAlexandra, nu stiu cum sa te incurajez pentru ca si mie mi se intampla la fel cu Loris, si are peste un an . Ramane doar sa speram (Da Doamneeeeee!!) ca va apare soarele si pe strada noastra.
abramburika, vezi ce fetita intelegatoare ai!!Face si nani!
Super bancul, si o metoda de manipulare excelenta.
slimatei, sanatate Stefaniei. Daca vrei iti explic ce si cum cu colajele ().
Apropo de torturi, am reusit sa fac si eu primul tort de mere din viata mea. A iesit bun, blat pufos . Inca nu-mi revin din uimire
Cu piscina, eu m-as duce mai ales pentru motivele date de LAlexandra. Insa la capitolul inot sunt caz pierdut. Nu numai ca nu stiu sa inot decat stiind ca ajung la pamant cu picioarele, dar nu suport sa-mi intre apa in urechi (deci nu stiu sa fac pluta) si nu pot baga capul sub apa. Am incercat intr-o piscina, dar am senzatia de sufocare numai cat imi ajunge apa sub nas .

Maine program normal, adica papa, joaca, somn, papa, joaca, somn

Noapte buna!!

Giani

fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)


Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

o
petro am salvat bancul si i l-am dat lui al meu sa citeasca.
l-am vazut schimbandu-se la fata in mii de culori..abia cand a vazut Ps-ul a rasuflat si el... a fost tare faza..m-am distrat si eu un pic
geani..incet, incet se invata.. mie nu mi-a venit a crede, nici dupa al 3 -lea
serios acum ca vreau sa ma indrumi cu colajele..faine tare
ioana cred ca e deja ajunsa... da' a promis ca intra din ro sa ne salute.

o seara placuta tuturor!
..ca de maine incepe o noua saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Ciao, fetelor!
Am vazut repede pozicile voastre...Giani sunt tare frumoase colajele.
Stefi...vreau si eu cizmulite...tare faine, si fain costumul de baie.
Ali...abia astept sa creasca si Alessa, ca Davide e tare scump in poze

Am pus si eu poze...sunt tare multe, dar nu mai stiam ce poze am pus ultima data.

bineinteles ca nu am timp mult de scris, dar nu am putut sa nu va salut si sa va urez o saptamana minunata!

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Neata si de la noi!!

Ploua si e frig. Si eu sunt intr-o pasa proasta (nu din cauza vremii, ci altele). N-am chef de nimic.

kemsy - reteta tortului ala pufos??? Merci .

Ma duc sa vad poze, poate ma mai inveselesc ...



mamma bis - o fetita si 31s de
la mare sau pe drumuri de munte ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

neatza si de la noi,da una ploioasa si ttaarreeeeeee friguroasa.n-am mai dat pe aici de ceva vreme,dar am recuperat tot si...ne-a fost dor de voi.de la noi,nu prea multe noutati,am avut soacra la pranzo sambata con tanto di comnpagno italiano,un po deficiente,dar le-am facut mancare de s-au ghiftuit,nu s-au mai puput ridica de la masa,si per chiudere in bellezza,prajitura cu mere..apoi,ieri munca,o zi tare trista,am aflat ca a murit una dintre maestrele de la asilo lui davide,nu de la grupa lui,de la grandi.am ramas asa rau,o vazusem acum o sapt ca facea trenino cu copiii.doamne,ce e viata asta.mi-a ramas un fix toata ziua,nu-mi venea sa cred.
cam atat de la noi,
ALEXANDRA-o sa creasca de nici nu-ti dai seama,eu cand ma uit la poze de cand era mai mic..doamne,cum a trecut timpul.
IOANA-sa aveti o vacanta placuta si relaxanta,va asteptam cu vesti si pozici multe.
noua ne-au cerut certificat de buona salute ptr inot,30 dde euro,asta e.
va las acum,ma pregatesc sa plec la munca,va.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

uffa ce vreme azi.. ast'noapte am dormit tare naspa..cred ca am mancat prea mult
cert e ,ca am febra musculara [.-)))]de la cat am alergat dupa masina ast'noapte in vis am visat ca o caut, ca o caut.. spre dimineata am ajuns si eu la concluzia ca mi-a ascuns-o aposta soatza
in fine.. si eu sunt bulversata , griji..etc..

o seara placuta si va doresc ceea ce-mi doresc si mie pace si liniste sufleteasca! numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Salutare,gagici!

Eu nu am mai avut timp,uneori se precipita lucrurile.Am tras-o cu Maeva din pricina refluxului,acum cu Anais ca e bolnava si vad ca ma apuca si pe mine.
Am stabilit botezul pt 7 nov.
In rest ,nici o noutate

Regret aniversarile pe care le-am pierdut,la multi ani cu sanatate tuturor!Roxali,ai pus poze???Vreau sa vad daca mai seamana Sonia cu Anais

Va pup si va doresc numai bine!


Mergi la inceput