Mamici si Gravidute Italia ***(84)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris85 spune:

salut fetelor am vazut ca sunt stearsa din listuta oare ma primiti?
Adevarul este ca nu prea intru pe forum din cauza lipsei de timp stiti sunt in ultimul an de universitate, Giulia e inca micuta si are nevoie de toata atentia mea in plus astept bb2... toatea astea cer timp si consum de energie. Dar sa stiti ca va citesc asa din umbra atunci cand pot.
Vineri am facut amniocentesi si stau in pat cuminte. Maine insa trebuie sa ma intorc la scoala si la toate treburiile quotidiane. Azi primesc si raspunsul partial (valid 90%) de la artemisia in ceea ce priveste rezultatul de la amnio..am niste emotii..

Prima data cand am intrat pe forum eram gravida cu giulia ( unele din voi va duceti aminte) si iata ca intru din nou, tot gravida si de data asta

Bine, m-am alungat prea mult.. va doresc o dimineata placuta, pupici si scuza-ti deranjul

--------------------------------------------
Cristina, mama lui Giulia ( 21.09.2007)..si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neatza! va tentez cu o ?

ce vreme e si azi..asa ce as fi dormit...o cred pe puiuta, mea mereu maraita..
ali Desti belea cu soacra...
imi pare rau de maestra voastra.. ehe..asa e viata..azi esti si maine nu se stie..
de asta zic, ca eu ma lupt mult cu mine insami, sa rezist tentatiei de a fi bosumflata mereu(la cate am pe cap), si sa incerc sa ma bucur in prezent de ce am si cu ce am..ca scurta'i viata asta ..si e mare,mare pacat ...
raluka bine ne'ai mai dat un semn de viata...of-of... multa sanatate !
distractie placuta la botez si sa ne pui poze cu micuta crestina..si nu numai
numai bine si voua!
petro sper ca nu chiar atat de grav ceea ce te framanta.. sa rezolvati cat mai repede si sa-ti revii in forma!

- azi avem sedinta cu parintii !

-de pediatra nu reusesc sa dau...ca sa incerc sa schimb cumva tratamentul..ca nu se vad rezultate cu stefi... oricum maine appuntament la otorino.. sa speram bine!


va pup si va doresc o zi senina chiar daca ploua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

cristina ,mami ,ce mai faceti? ce dor imi e de voi...ce mai face Giulia? cum merge la gradi?cred ca s-a facut o domnisorica ...
cum sa nu te primim??? care deranj???
noi am sters mamicile care nu mai fregventau..ca sa nu fie carnatul prea lung..adica sa nu ne laudam cu lista lunga si defapt subiectul e fregventat doar de cateva mamici...
chiar nu mai stiam nimic de tine..
felicitari pt sarcina ! si ca ai avut curajul si puterea de a merge mai departe si cu scoala. te admir!
si sper sa te vedem cat mai des ..eu una astept vesti de la tine din cand in cand sa ne mai dai cate un semn de viata..uneori..chiar cate un salut asa scurtutz
bafta cu rezultatele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris85 spune:

stefania si eu ma bucur sa te vad pe aici.. te-am sunat de vreo doua ori la cell. ptr ca eram prin zona ta si vroiam sa te salut, insa a raspuns sotul si mi-a spus ca lucrezi si nu esti acasa
Giulia creste, a facut si ea trei anisori, e o smechera si capricioasa fara pereche semanam ca doua picaturi de apa hai si tu cu bb2 ! Ce mai face Stefi cea mica?
raluca povesteste-mi si mie cum e cu doi bb ptr ca am intrat in panica eu am ramas ca tu esti tot cu Anais insa mi-ai luat-o inainte

--------------------------------------------
Cristina, mama lui Giulia ( 21.09.2007)..si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

cristina abia acum cand te-am adaugat din nou la listuta, am vazut ca ai un baietel wow... sa-ti traiasca ! ce nume ati ales?
oricum Giulia iti semana de mica..asa ca nu ma mir
ceva poze ne pui si noua sa te mai vedem si .. cu burticasi mai ales sa o vedem pe micuta "smechera"
din pacate eu am pierdut nr de celular al tau..imi aduc aminte ca am incercat sa te mai contactez pe fix de vreo cateva ori ,fara sanse din pacate...
daca mai ai nr. meu fammi un squillo. mi-a spus sotul ..ca m-ai cautat(cred ca lasasem telefonul acasa) imi pare rau ca n-am putut sa ne intalnim ...
aaa presupun ca nu mai nici aceeasi adresa de e-mail...

cat despre bb2 ..eu, noi tare am vrea ..din pacate tb sa mai asteptam, deocamdata suntem cam impicciati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

cum tot am ramas singura pe aici..va mai scriu o "bomba" si ma duc si eu...
vreau sa ma tund scurt baieteste..sotul a zis ca am innebunit..cica ai sa ma strigi pe strada " amore" si eu n-am sa te recunosc si nu-ti voi raspunde

gata am plecat sa-mi gasesc de treaba.. am 2 perechi de pantaloni ce necesita "ingrijire"..mama lor de fermoare..am o bafta

o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris85 spune:

stefi burtica e prea micuta inca ptr a ma "lauda" cu ea da, avem un baietel si tati e super fericit, dar dupa gravidanta asta i-am spus eu: cantiere chiuso ptr ca nu se poate..
Sarcina am planificat-o desi odata ce-am avut confirmarea m-a luat frica..parca m-as fi razgandit. Insa o sa ne descurcam noi cumva, cum dealtfel ne-am descurcat mereu..greu, dar asta e. Nu am vrut sa asteptam prea mult ptr a nu fi mare diferenta de ani intre el si Giulia, vroiam sa creasca impreuna, sa se joace impreuna..ect
Incerc sa-ti trimit un pm cu nr meu

E cam liniste pe aici, mai stiti ceva de Katiapam..mi-e dor de ea, pe unde o fi? dar Roxi ?

--------------------------------------------
Cristina, mama lui Giulia ( 21.09.2007)..si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Eccomi! Ciao a tutte!!

stefania - nu sunt lucruri fff grave, dar ma indispun. O fi ca sunt si eu mai intoarsa de la sarcina (deh, hormonii). Oricum, sunt acele chestii despre care vorbeai candva, despre care nu se poate vorbi in public. Deci, nu o sa ma lamentez ... doar ca am vrut sa justific cumva de ce nu mai sunt chiar asa vesela si activa. Punct. Merci, orcicum.

cristina - bine ai revenit (sper)! Sa iti explic si eu de ce ai fost stearsa de pe lista (si multe altele) pt. ca sunt mai in tema, am discutat mai pe indelete cu ioana. Au fost sterse fetele care nu mai activau/scriau pe-aici de muult timp sau care vin cu un mesaj la 2 ani. Cu atat mai mult cu cat pe la alte sb (odiseea nr. 2 de ex.) mai scriai. Si nu esti numai tu, ci si danangie, georgy etc. Fara polemici, mi se pare normal. Nimeni nu e obligat sa scrie aici, dar daca tot ai timp de scris pe la altele, nu cred ca te costa ceva sa treci si pt. un salut la fete cu care candva ai palavragit, ti-au fost alaturi, au ras sau te-au compatimit la bune si la rele.
Deci, ca sa inchei, fara suparare, sedere placuta aici daca ai de gand sa mai stai de vorba cu noi. Sarcina usoara in continuare si bafta la amnio! De ce ai facut-o (varsta sau alte probleme)?
Si eu am facut-o si a fost ok, deci iti inteleg "asteptarea" rezultatului.



mamma bis - o fetita si 32s de
la mare sau pe drumuri de munte ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

stefania - chiar scurt, scurt vrei sa te tunzi? Si eu sunt contra atunci. Ok, o schimbare, dar ceva mai "delicat" asa . Parerea mea.

cristina - katiapam e in vacanta in Ro momentan, aspteptam sa ne dea un semn ... cum a fost calatoria, cum e Giulia.


mamma bis - o fetita si 32s de
la mare sau pe drumuri de munte ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris85 spune:

abaramburikanu vreau sa fiu inteleasa gresit, normal ca nu am de ce sa ma supar ptr ca m-ati sters. inteleg perfect, stai linistita mi-o parut putin rau, atata tot.
Eu amnio nu am facut-o nici ptr motive de varsta ( am 25 de ani) nici ptr probleme la eco, insa m-a sfatuit ginecologul ptr ca eu ii cerusem sa fac dublu si triplu test iar el mi-a raspuns ca nu are degand sa le prescrie ptr ca in ultimul timp a trimis 6 gravidute la amnio doar ptr ca testele astea erau pozitive si le-a inspaimantat degeaba, asa ca daca vreau mai bine sa fac direct amnio si sa ne stergem din cap toate temeriile.. M-am tot gandit eu ce sa fac..si m-am hotarat pana la urma, mai ales ptr ca in gravidanta am fost nevoita sa iau unele medicamente asa zis "interzise" si nu puteam sta cu frica. Totusi stiu ca bb este sanatos, eu asa simt cel putin, iar toate 4 eco ce le-am facut pana acum sunt in regula..dar nu se stie niciodata.

Fetelor va las ptr ca ma intorc si eu la invatat..ma cheama datoria insa mai intru mai tarziu
pupici si o zi placuta

--------------------------------------------
Cristina, mama lui Giulia ( 21.09.2007)..si 16+

Mergi la inceput