Mamici si Gravidute Italia ***(82)***

Mamici si Gravidute Italia ***(82)*** | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

Grupul nostru


1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25, 26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,
39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50, 51,52,53,54,55,56,57,58, 59,60,61,62,63,64,
65,66,67,68,69,70,71,72,73,74,75,76,77, 78,79,80,81,


MAMICI din ITALIAsi copilasii


Roxali***Enrico+Sonia***
Berarpiri***Ambra+Giorgio***
Yoanag***Giulia***
Slimatei***Stefania***
Daraban***Delia***
Ely***Marina Denise***
Neliacris***Cristian***
Monica***Denis Stefan***
Kemsy***Loris Stefan***
LAlexandra***Alessandro***
Nafi***Riccardo***
Ginger***A.Mihai+C.Grigoriu***
Daviduca***Davide Nicola***
Camicreata***Sebastian***
Raluk***Anais Iasmina + Maeva Caterina***
Snowbunny***Alexandru***
Bionda***Albert Nicolas***





GRAVIDUTE


Abramburika***GabrielsiSilvia***
Georgyiuli***Giulia Alexandra***
Danangie***Alessio Michelle+Mattia Gabriel***


prietene dragi Lilianafi,Dianag


SARBATORITII ANULUI


IANUARIE________________________________________FEBRUARIE

-13/01/2010-GIORGIO(BERARPIRI)__________________-08/02/1977-DANANGIE
-19/01/1984-BERARPIRI___________________________-21/02/1986-SNOWBUNNY
-23/01/2009-DAVIDE NICOLA(DAVIDUCA
-26/01/2000-ENRICO(ROXALI)




MARTIE__________________________________________APRILIE

-11/03/2007-DELIA(DARABAN)______________________-02/04/1976-GINGER
-12/03/2009-GIULIA ALEXANDRA(GEORGYIULI)_______-15/04/2010-ALESSANDRO(LALEXANDRA)
-14/03/2008-CRISTIAN(NELIACRIS)__________________-19/04/2010-RICCARDO(NAFI)
-19/03/1976-NAFI________________________________
-23/03/2008-ANAIS IASMINA(RALUK)________________




MAI_____________________________________________IUNIE

-03/05/2009-MARINA DENISE(ELY)_________________-07/06/2008-ALESSIO MICHELLE(DANANGIE)
-16/05/1984-BIONDA______________________________-20/06/2007-GIULIA(YOANA)
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-YOANAG




IULIE___________________________________________AUGUST

-02/07/1981-GEORGYIULY_________________________-13/08/2010-MAEVA CATERINA(RALUK)
-02/07/1976-ROXALI______________________________-11/08/1986-NELIACRIS
-08/07/2009-DENIS STEFAN(MONICA)
-13/07/2007-ALEXANDRU(SNOWBUNNY)
-15/07/1983-ELY




SEPTEMBRIE______________________________________OCTOMBRIE

-14/09/1978-DAVIDUCA____________________________-02/10/2009-LORIS STEFAN(KEMSY)
-30/09/2007-AMBRA(BERARPIRI)___________________-18/10/2008-SEBASTIAN(CAMICREATA)
________________________________________________-21/10/2009-MATTIA GABRIEL(DANANGIE)
________________________________________________-22/10/2007-SONIA(ROXALI)




NOIEMBRIE_______________________________________DECEMBRIE

-21/11/1980-KEMSY________________________________-12/12/2008-ALBERT NICOLAS(BIONDA)
________________________________________________-14/12/2007-A.MIHAI(GINGER)
________________________________________________-14/12/2007-C.GRIGORIU(GINGER)
________________________________________________-16/12/1981-LALEXANDRA
________________________________________________-22/12/2007-STEFANIA(SLIMATEI)
________________________________________________-26/12/1981-SLIMATEI
________________________________________________-31/12/1977-RALUK

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Ciao!!!

andreea - felicitari pt. Ambra atunci, ca s-a acomodat repede!! Deocamdata tot program de 2 ore? Te intreb si pe tine ca si pe stefania, nu e obligatoriu grembiulino? Ca la noi, da!

raluca - ai 2 printese tare scumpe!! Iar tablou de familie de final, superb!

ioana - merci de complimente!! Toata lumea imi zice ca am burta mica . Si mie de altfel mi se pare mica, comparativ cu S.
Ti-am admirat-o si eu pe G. fotomodela , ff frumoasa!
Am crezut ca te-ai suparat pe noi de nu ai mai dat pe-aici, nici macar asa sa ne saluti.

In pretul ala e inclus tot? Avion, cazare, intrare in parc? EU facusem un calcul pt. 2 nopti si 3 zile, inclus tot, pt. noi 2 si S. si imi iesea cam €1000 .... daca i-as avea, as merge fara ezitari. Mai ales ca se vroia a fi un cadou pt. S., de 3 ani. Merita fata mamii banii astia, nu? Mai mult ma gandisem pt. ca ultimamente e mare fan Mickey Mouse ... si tortuletul de 3 ani mi l-a cerut cu Mickey.





mamma bis - o fetita si 27s de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Ciao, am revenit si noi.
Ioana, chiar vroiam sa te intreb daca ai mai reusit sa mai obtii cateva ore in plus de munca?
Mai, imi revin eu, ca nu am de ales. Nu am prea scris ca nu vroiam sa va bat la cap cu probleme pe care cred ca le aveti si voi.
Azi am fost la pediatra, avem si noi 6.850 si 64 de cm. A zis clar ca va trebui sa insist cu lingurita, ca ei dicteaza, dar noi trebuie sa dictam mai tare ca ei.
A facut o mica bubita pe fata, bineinteles de la saliva lui, ca toata ziulica e cu mainile in gura si isi intinde saliva pe toata fata. Tot incerc sa il sterg, dar na, el o ia de la capat.
Ca scriai de hainute, noi ne-am facut aprovizionarea de la un magazin din tara, de pe net. Acum avem cam de tate pana la un an.
Mai, e frumos la Disney...iti spun ca nu stiu ce au special de sarbatori, dar clar, ca in restul anului iesi mai ieftin. Acum voi decideti. Noi am fost de Craciun, anul trecut, dar ne-am cazat in oras, nu in Disney, si nici nu stiu cat ar fi fost intrarea atunci. Stiu ca acum vreo 2 ani era cam 70 de euro de persoana cu tren cu tot. Intradevar sunt ceva bani 1600...Acum voi stiti mai bine, ca doar o fata are tati.

Ma bucur ca sunteti bine, fetelor. Ma duc sa vizionez poze.
Ca mi-am amintit de poze, sper sa nu fie cu suparara, dar as cam vrea sa schimbam parola...au aparut cam multe persoane, au cerut parola si apoi au disparut in ceata. De aceea am si sters pe moment pozele cu Alessa.
Aici ploua cu galeata, abia astept sa vina sotiorul acasa.
Va

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Ce frumoase sunteti mai fetelor care aveti doi copilasi...asta e secretul, ca ma apuc repede.
Si Raluca si Andreea aveti familii tare tare frumoase, iar copilasii sunt niste scumpi

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui LAlexandra
Ca mi-am amintit de poze, sper sa nu fie cu suparara, dar as cam vrea sa schimbam parola...au aparut cam multe persoane, au cerut parola si apoi au disparut in ceata. De aceea am si sters pe moment pozele cu Alessa.


Total de acord!!! Si eventual, cine vine si cere parola, fara sa fie cat de cat activ, sa mai asteptam pana sa i-o dam. Ca doar de aia am decis sa fie "mai ascunse" de ochi indiscreti. Parerea mea.



mamma bis - o fetita si 27s de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

no pai ati azzecat in plin
si eu am vrut sa zic cu ceva timp in urma cind am scos in evidenta in unele mesaje ca nu mi-i se pare corect ca intre cer id-parola si am zis ca macar sa puna 2-3 poze sa le cunoastem si noi
vazind ca nu mai scrie nimeni nimic doar cer parola hmmmm allora nu prea i sta bene a nessuno
atunci cred ca cel mai bine facem parola noua si trimitem parola doar fetelor care actveaza la album
in rest soryyy
vad ca vreti acelasi lucru si voi,per me va bene

tu fetelor nu se pune in discutie ca nu merita fata,nu intelegeti asa numai ca mi-a zis dsotul sa caut pe net ceva oferte de mers la disney de craciun dar sincer eu nu am luat de pe net nimic si la agentie mai au comision care e mare tare
de exemplu am luat bilet de avion pt mine si pitica si am rugat-o pe sora mea sa mi-l cumpere ea de pe net ca am intrebat la agentie exact acelasi bilet si ain aceleasi zile de calatorie si a cerut 180...acum ziceti si voi daca sora mea mi-a luat biletul cu 100 si aia cer 180 de ce sa le fac cadou 80 de euro???
cam asa e si cu biltul ala ca nu prea stiu mare lucru,stiu doar ca merge cineva cu fetita in fiecare an si ne-au propus sa mergem impreuna dar nu stiu daca pt copil platesti separat,sau intra in pret,sau intrarea acolo...deaia nu stiu mare lucru si daca nu mi-a dat mai multe detalii cum sa iau bilet fara sa stiu mai multe
cine stie poate pina la urma ma lamureste sotul cum e cu biletul/cazare au mai stiu eu ce...



Mami de Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

scz ca mai gresesc si maminc cite-o litera
oricum fetelor daca siti de vreo oferta e binevenita
am reluat subiectul ca am vazut ca m-a intrebat Abramburika ca de altfel a ramas in suspans
Alexandra-inca nu am mai mult de lucru....la-m intrebat pe director dar a zis ca trebuie sa vorbeasca cu patronul meu si ca deocamdata nu au nevoie...asa ca nu am mai zis nimic.



Mami de Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Eu am mai urmarit subiectul de-aici despre Disney. Acolo mai gasesti informatii utile. Iar calculele pe care le-am facut eu erau de pe www.disneylandparis.it/index.xhtml" target="_blank">site-ul lor. Eu as lua de pe net, in conditiile astea, nu cred sa fie neseriosi. Da' voi vreti neaparat de Craciun? Pt. ca intr-adevar eu am facut pt. o alta perioada.

Cred ca o sa mergem la Gradaland pana la urma ... tot un fel de Disney e, nu? Ce sa fac si eu ... ma consolez cum pot. Oooff, mama lor de bani!



mamma bis - o fetita si 27s de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Abramburika-mersi de info
o sa ma uit sa vad
pai sotul vrea de craciun
acu 2 zile i-am zis ca sa mergem in america da cind pupam noi viza de concediu acolo
om vedea noi ce vom face pina la urma...eu ma gidesc ca s-ar bucura sa o ducem da stiu ca s-ar bucura sa o ducem si cind e mai mare
ce figura sint ca nici eu nu stiu ce vreau
Raluka-ce frumoase sint pozele
unde sinteti toti 4 sinteti minunati
ce scumpe sinteti,cred ca-i tare mindru tati ca are 3 fete



Mami de Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Nafi-pe und esti gagica?
mai da cite-un semn cind poti


allora gagici parola de album e schimbata
fetele care activeaza la album o sa primeasca parola
fetele care se simt excluse nu au de ce sa se oftice in font nu participa niciuna la album,cer parola apoi dispar chiar daca am zis mereu sa punem toate poze dar nu se practica
asa ca motiv de suparare nu-i,cine doreste e binevenit si la scris si la poze dar nu numai sa ceara parola si gata

no offence




Mami de Giulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Mersi, fetelor
Eu bag niste mancare in mine...niste prostii, ca m-a lasat sotul fara paine si azi a plouat cu galeata, asa ca nu am ajuns sa iau.

IOANA, noi toate le luam de pe net, cazare la hotel, bilete, tot ce vrei. Din cate stiu, e inclus totul pt Disneyland.

A venit sotulllll.
Mai povestim.

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput