Mamici si Gravidute Italia 90 Ingerasul Gabriele!

Mamici si Gravidute Italia 90 Ingerasul Gabriele! | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj


Gabriele, vei ramane mereu in sufletele noastre, Ingerasule drag!
Odihneste-te in pace!


Grupul nostru


1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25, 26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,
39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50, 51,52,53,54,55,56,57,58, 59,60,61,62,63,64,
65,66,67,68,69,70,71,72,73,74,75,76,77, 78,79,80,81,82, 83,84,85, 86,87,88,89,


MAMICI din ITALIAsi copilasii


Roxali-mami de Enricosi-Sonia
Berarpiri-mami de Ambrasi-Giorgio
Abramburika-mami de Silviasi-Gabriele
Yoanag-mami de Giulia
Slimatei-mami de Stefania
Daraban-mami de Delia
Ely-mami de Marina Denise
Neliacris-mami de Cristian
Monica-mami de Denis Stefan
Kemsy-mami de Loris Stefan
LAlexandra-mami de Alessandro
Nafi-mami de Riccardo
Ginger-mami de A.Mihaisi-C.Grigoriu
Daviduca-mami de Davide Nicola
Camicreata-mami de Sebastian
Raluk-mami de Anais Iasmina si-Maeva Caterina
Snowbunny-mami de Alexandru
Irina-mami de Fabian
Pisellino-mami de Roberto Gabriele





GRAVIDUTE


Georgyiuli-graviduta cu si mami de Giulia Alexandra
Danangie-graviduta cu si mami de Alessio Michellesi-Mattia Gabriel
Cris85-graviduta cu si mami deGiulia
Laura_Luiza-graviduta cu Eduard Daniel



ASPIRANTE mamici

Annare





prietene dragi Lilianafi, Dianag , Serendi


SARBATORITII ANULUI


IANUARIE______________________________________FEBRUARIE
-02/01/2011-GABRIELE (ABRAMBURIKA)____________________________________________
-13/01/2010-GIORGIO(BERARPIRI)__________________-08/02/1977-DANANGIE
-17/01/1985-CRIS85______________________________-21/02/1986-SNOWBUNNY
-19/01/1984-BERARPIRI
-23/01/2009-DAVIDE NICOLA(DAVIDUCA)
-26/01/2000-ENRICO(ROXALI)




MARTIE__________________________________________APRILIE

-11/03/2007-DELIA(DARABAN)______________________-02/04/1976-GINGER
-12/03/2009-GIULIA ALEXANDRA(GEORGYIULI)_______-15/04/2010-ALESSANDRO(LALEXANDRA)
-14/03/2008-CRISTIAN(NELIACRIS)__________________-19/04/2010-RICCARDO(NAFI)
-19/03/1976-NAFI________________________________
-23/03/2008-ANAIS IASMINA(RALUK)________________




MAI_____________________________________________IUNIE

-03/05/2009-MARINA DENISE(ELY)_________________-07/06/2008-ALESSIO MICHELLE(DANANGIE)
-14/05/2008-FABIAN(IRINA)_______________________-20/06/2007-GIULIA(YOANAG)
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-YOANAG




IULIE___________________________________________AUGUST

-02/07/1981-GEORGYIULY_________________________-13/08/2010-MAEVA CATERINA(RALUK)
-02/07/1976-ROXALI______________________________-11/08/1986-NELIACRIS
-08/07/2009-(MONICA)DENIS STEFAN
-13/07/2007-ALEXANDRU(SNOWBUNNY)
-15/07/1983-ELY




SEPTEMBRIE______________________________________OCTOMBRIE

-14/09/1978-DAVIDUCA____________________________-02/10/2009-LORIS STEFAN(KEMSY)
-21/09/2007-GIULIA(CRIS85)________________________-14/10/1985-LAURA_LUIZA
-24/09/1978-MARIA_SCU___________________________-18/10/2008-SEBASTIAN(CAMICREATA)
-30/09/2007-AMBRA(BERARPIRI)___________________-21/10/2009-MATTIA GABRIEL(DANANGIE)
________________________________________________-22/10/2007-SONIA(ROXALI)




NOIEMBRIE_______________________________________DECEMBRIE

-08/11/2007-ROBERTO GABRIELE(PISELLINO)_________-14/12/2007-A.MIHAI(GINGER)
-21/11/1980-KEMSY_______________________________-14/12/2007-C.GRIGORIU(GINGER)
________________________________________________-16/12/1981-LALEXANDRA
________________________________________________-22/12/2007-STEFANIA(SLIMATEI)
________________________________________________-26/12/1981-SLIMATEI
________________________________________________-31/12/1977-RALUK

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Neata si aici!!

Mi-e sila sa copiez raspunsul din cap. trecut.

Ma bucur ca au raspuns fetele absente la apel.




mamma bis - o fetita si 40s+4 de
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank">fetita mea chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

... si ce mai vreti voi va servesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

s-a inteles petro
da' iar mi-ai luat-o inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Ciao!
va salut si eu si va urez La Multi Ani! pt noul an
multe impliniri si sa aveti parte de un an nou mai bun si fericit!
nu am avut timp sa intru si nu prea am toane bune,sint asa fara chef....
mai intru eu
ati scris tare mult pina acum si nu stiu cind ma pun sa raspund,macar ma pun la zi cu cititul si stiu ca nu va suparti voi daca nu ma pun sa raspund acum
o zi buna!
Brambu-iti tin pumnii sa fie bine!
curaj ca ci sei quasi



Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

cami bine ai revenit printre noi! te imbratisez cu drag! ai grija de tine!!!
.. poate am timp sa ma uit mai dupa amiaza la albume, sper sa reusesti sa bagi pozici pana atunci..abia astept sa-ti vad cavalerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Salut! Acum am ajuns acasa si am zis sa-i scriu si eu bucuria inainte sa fac orice altceva Am fost de dimineata la dr, mi-am facut eco normala + doppler in concluzie bebe e bine, nu exista probleme cu oxigenarea/alimentarea lui A iesit cu o sapt mai mic, ori a recuperat in ultima saptamana, ori sunt erorile de ecograf. Am fost apoi si la spital, aceleasi analize, din nou totul bine
M-a linistit si am hotarat sa schimb dr..cea la care am fost pana acum e prea panicoasa si la cel mai mic neajuns ma baga in sperieti, de acum o sa merg la dr la care am fost de dimineata, tot la privat, nu stiu daca-i neaparat mai bun, dar e alta fire si mi s-a parut mult mai deschis.
Stimatei, chiar stiu si eu cazuri cand s-a sugerat laptele praf cand chiar nu era nevoie..acuma..fiecare decide ce-i mai bine pt el..Dar o prospata mamica e clar f usor influentabila, mai ales daca e la primul bb..
Gata, ma duc sa fac trebusoare prin casa.
Va pup si revin maine pt urari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

raluk in caz ca nu mai apuc dau drumul de pe acum la urari...
La multi ani fericiti !
sa-ti fie viata lina, fara griji, obstacole si plina de realizari!!!
sa te bucuri de progresele micutelor tale!
multa dragoste , intelegere si iubire cu al tau sot si la cat mai multe clipe fericite impreuna !
sa aveti o familie implinita si de vis!



nafi..wow
multumim de povesti si detalii!
am aceeasi senzatie cum zice petro
e o placere sa te citesc!
sper macar ca revelionul sa-l petreceti linistiti si cat mai placut! ce planuri aveti pentru sfarsitul anului ?cum vreti sa-l petreceti?

dana nustiu acum daca nu ma repet...
intelesei decizia ... cu problemele tale de spate , poate e mai bine asa.. mai ales ca am citit din ce scria laura , sau georgi parca, scz ca nu mai retin
...cine stie , cum o fi ...numai bine sa fie pentru tine si bb!!
DD ajuta ca dr.lor sa le dea intelepciune pentru calea cea mai buna!

laura la noi ca tot iarna era...
i-am pus in "pachetele": tutine din 2 pezzi, sau cu totul, de ciniglia( pareau mai calduroase), bady din cottone, sosetute(pt tutinele care nu aveau deja incorporat ..oricum sareau din picioare
caciulite nu i-am dat..(in spital era cald tare, iar acasa numai dupa ce-i faceam baita si atunci max 5 min. sarea si aia la fel ca sosetutele(de asta preferam tutinele cu totul)

in rest, e super-ok "cosmonautul" (credeam ca numai noi il chemam asa.. da' iote ca nu l-am inventat noi.. mai sunt si altii care-i zic asa si un costumas pe de desupt e ok.

noi pentru iesire din spital am avut doar un costumas mai "consistent" si invelita in paturica daca racea?

o grija aveam sa pastrez la inceput, 20 grade cel putin in camera unde statea ea, ca dealtfel ... prima de ea, noi eram obisnuiti si cu cei max.17° care-i aveam
..acum nu ma mai complic..ca a mai crescut si ea si ne multumim si noi cu cele 18 max. 19 grade care sunt... deja sunt prea multe pentru noi

cu buricul... si pe noi ne'a invatat ce sa facem tot din spital,stai sa vad daca imi mai aduc aminte
il tamponam cu alcool de 90°si apoi il dadeam cu un praf, "cicatren" parca se numea(ce am folosit si eu la prapura, dar nu in toate cazurile e valabil)

o sa vezi ca-ti dau ei indicatii, ce si cum ...
cu asta , sigur nu te lasa ei asa nestiutoare...
(eu mai stiam cate ceva dinainte, de la cursurile pre-parto ,da nu toate s-au potrivit cu ce au zis ei , in legatura cu puericultura)

chiar daca sunt ei asa "neghiobi" din unele puncte de vedere... totusi sunt de treaba.. depinde si de "om", ca deh.. sunt oameni si oameni peste tot...
am avut si eu fel de fel de experiente, mai placute si mai putin placute, dar in concluzie, sunt oameni de treaba
asa si sa revin din paranteze

baita, in cadita cu totul, poti sa o faci dupa ce ii cade buricul,
difera si astea de la copil, la copil.. la stefi a cazut la 4 zile dar eu pan' la 10 zile, tot pe bucatele o spalam cu un buretel, sau servetele de cottone + sampon cu avena si latte di riso si cammomila..nu mai stiu acum exact nici marcile... mamaaa ce-a mai trecut timpul...


georgi imi place tare, tare cum ai redat tu, faza cu alaptatul ! ai reusit sa pui in evidenta toate "punctele" in ceea ce priveste ... in cateva cuvinte simple! felicitari !!!

acum sa mai trag talanca inca oleca.. de parca nu v-am plictisit destul cu subiectul ma mai repet odata.. ca nu cred ca ale vroia sa supere pe cineva,poate nici nu a realizat ca a generalizat... si nu-i ca tin neaparat partea, dar pur si simplu asa am inteles eu.
ca se referea la cazurile in care... la inceput tinzi sa te lasi coplesit "de greul" inceputului, si sa o lasi balta, dandu-i biberon la bb ca e mai comod.

iar acum sa schimb subiectul si sa ajung la partea cu sondajul lui kemsy
stii si tu ca si aici functioneaza pentru fiecare copil/parinte in parte diferit...
la noi a fost tare simplu si nici nu ma asteptam..
tot norocoasa ma chem.
defapt noroc si cu mama, asta pot s'o zic!ca ma impins sa zic stop, altfel ii dadeam si'acum ca nu ma induram...

cred ca stefi s-ar fi intarcat de mai demult, daca nu era o chestie psihologica mai mult a mea

primele zile si cele mai importante a dormit mama cu stefi
nu a fost necesar sa adoptam nici un fel de truc( am auzit o gramada, ba dat cu ruj pe sfarcuri, ardei iute, acoperit cu plasture..si cate si mai cate.. tu cam ce idei ai si crezi ca ar functiona cu Loris?

stefi, la 1 si 2 luni , nu mai sugea decat noaptea...si cred ca era si momentul...
ea poate era pregatita de mai demult, da' cred ca eu nu eram.

nu pot sa spun ca i-a venit chiar bine si usor..un pic tot a plans , dar nu prea mult....

mai greu cu mine dupa... sa opresc productia..ehe..alt chin..da' va scutesc

imi pare rau ca nu va mai vin musafirii..te cred ca-i aiurea cacnd iti prgramezi cate ceva si e dat peste cap..ramai dezamagit ... stiu cum e..
poate totusi gasiti partea buna a lucrurilor si sarbatoriti si voi in doi.. frumos si linistit!



pisellino multa sanatate lui Robi sa se faca bine!

revin ....numa' sa trimit lenjeria ca e prea lunga




"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"


Stefania, mami de Stefania (22.12.07)

Steluta stralucitoare de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

roxali sper ca nu i-a demoralizat detot....
bafta sa castige si " a vostri" le tin pumnii!
in rest cu ce te mai lauzi? cum petreceti revelionul?
cum au iesit analizele? burtica cum mai e? ti-au mai trecut durerile?picea ce mai combina?
spune tot... nu mai fi telegrafica..
chiar imi placea ca la un moment dat, incepusei sa scrii niste mesaje mai lungute si amanuntite..
vroiam sa-ti spun de'atunci ca tare imi place si stilul tau de'a scrie!!!

georgi vad ca ai revenit si tu in forta si ma bucura tare!mamica burticoasa, sexoasa si printesa mica!

laura asa ce ma bucur ca sunteti bine !!!

ioana oare ce te-a scombusolat mami asa .... sper din suflet sa nu fie nimic serios!!!
te pup si sper sa-ti revii!! aveti grija de voi !!!
si -ici si frumoasa ta!

d'apoi aveam un pic de timp liber si am intrat sperand sa vad pozici cu fetele care se laudau..nik..

raluk ...cami ...nafi.... nik ...

la kemsy una(buna si aia) ...restul nik de nik

va bag acusi si eu un link cu restul pozelor , desi putine tare.. nu's ce'am avut ca nu am facut...
tocmai eu, care nu pierdeam sa imortalez fiecare moment...
anul asta cu toate pregatirile.. nu'ma de asta n'am avut chef ..da'am trait momentulla maxim

in rest buna dispozitie n-a lipsit.. si inca a mai ramas.. sper s'o tin in mine alti 50 de ani



"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"


Stefania, mami de Stefania (22.12.07)

Steluta stralucitoare de Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

de aici incolo ..chitarista si restul cateva pozici..faza cu venirea mosului am pierdut-o
eram curioasa si concentrata...de ce a reactionat picia asa la venirea lui..desi prima facea repetitia poeziei, pe care urma sa io zica...
si intalnirea cu Sonia nustiu daca am pus link cu ele..
ps: ali, poate reusesc sa gasesc o zi sa ti le trimit...

Mergi la inceput