Mamici si Gravidute Italia -95-

Mamici si Gravidute Italia -95- | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

Gabriele, vei ramane mereu in sufletele noastre!
Odihneste-te in pace, Ingerasule drag!
N:02/01/2011-D:16/01/2011


Grupul nostru


1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25, 26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,
39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50, 51,52,53,54,55,56,57,58, 59,60,61,62,63,64,
65,66,67,68,69,70,71,72,73,74,75,76,77, 78,79,80,81,82, 83,84,85, 86,87,88,89,90,
91,92,93,94,


MAMICI din ITALIAsi copilasii


Roxali-mami de Enricosi-Sonia
Berarpiri-mami de Ambrasi-Giorgio
Abramburika-mami de Silviasi-ingerasulGabriele
Yoanag-mami de Giulia
Slimatei-mami de Stefania
Daraban-mami de Delia
Neliacris-mami de Cristian
Monica-mami de Denis Stefan
Kemsy-mami de Loris Stefan
LAlexandra-mami de Alessandro
Nafi-mami de Riccardo
Ginger-mami de A.Mihaisi-C.Grigoriu
Daviduca-mami de Davide Nicola
Camicreata-mami de Sebastian
Raluk-mami de Anais Iasmina si-Maeva Caterina
Snowbunny-mami de Alexandru
Irina-mami de Fabian
Pisellino-mami de Roberto Gabriele
Danangie-mami de Alessio Michellesi-Mattia Gabriel si Marco Andrei
Laura-Luiza-mami de Eduard Daniel





GRAVIDUTE


Georgyiuli-graviduta cu Sebastian Andrei si mami de Giulia Alexandra
Cris85-graviduta cu si mami deGiulia
AllyLaur-graviduta cu Eduard
Annare
Ely si mami de Marina Denise




prietene dragi Lilianafi, Dianag , Serendi


SARBATORITII ANULUI


IANUARIE______________________________________FEBRUARIE
-13/01/2010-GIORGIO(BERARPIRI)__________________-08/02/1977-DANANGIE
-17/01/1985-CRIS85_______________________________-10/02/2011-EDUARD DANIEL(LAURA)
-19/01/1984-BERARPIRI___________________________-11/02/2011-MARCO ANDREI (DANANGIE)
-23/01/2009-DAVIDE NICOLA(DAVIDUCA)____________-21/02/1986-SNOWBUNNY-26/01/2000-ENRICO(ROXALI)




MARTIE__________________________________________APRILIE

-11/03/2007-DELIA(DARABAN)______________________-02/04/1976-GINGER
-12/03/2009-GIULIA ALEXANDRA(GEORGYIULI)_______-15/04/2010-ALESSANDRO(LALEXANDRA)
-14/03/2008-CRISTIAN(NELIACRIS)__________________-19/04/2010-RICCARDO(NAFI)
-19/03/1976-NAFI________________________________
-23/03/2008-ANAIS IASMINA(RALUK)________________




MAI_____________________________________________IUNIE

-03/05/2009-MARINA DENISE(ELY)_________________-07/06/2008-ALESSIO MICHELLE(DANANGIE)
-14/05/2008-FABIAN(IRINA)_______________________-20/06/2007-GIULIA(YOANAG)
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-YOANAG




IULIE___________________________________________AUGUST

-02/07/1981-GEORGYIULY_________________________-13/08/2010-MAEVA CATERINA(RALUK)
-02/07/1976-ROXALI______________________________-11/08/1986-NELIACRIS
-08/07/2009-(MONICA)DENIS STEFAN
-13/07/2007-ALEXANDRU(SNOWBUNNY)
-15/07/1983-ELY




SEPTEMBRIE______________________________________OCTOMBRIE

-14/09/1978-DAVIDUCA____________________________-02/10/2009-LORIS STEFAN(KEMSY)
-21/09/2007-GIULIA(CRIS85)________________________-14/10/1985-LAURA_LUIZA
-24/09/1978-MARIA_SCU___________________________-18/10/2008-SEBASTIAN(CAMICREATA)
-30/09/2007-AMBRA(BERARPIRI)___________________-21/10/2009-MATTIA GABRIEL(DANANGIE)
________________________________________________-22/10/2007-SONIA(ROXALI)




NOIEMBRIE_______________________________________DECEMBRIE

-08/11/2007-ROBERTO GABRIELE(PISELLINO)_________-14/12/2007-A.MIHAI(GINGER)
-21/11/1980-KEMSY_______________________________-14/12/2007-C.GRIGORIU(GINGER)
________________________________________________-16/12/1981-LALEXANDRA
________________________________________________-22/12/2007-STEFANIA(SLIMATEI)
________________________________________________-26/12/1981-SLIMATEI
________________________________________________-31/12/1977-RALUK






Pregatim marea intalnire
lucram la organizare...

Veniti cu idei, va rog!



luna propusa de major parte este intre mai si iunie...


yoana propune Umbria- villaggio

alexandra inscrisa prima pe lista oriunde ar fi!
slimatei
berarpiri
daviduca
nafi
yoana
monica
georgy
roxali

lista e orientativa ...

cine doreste manuta sus!

sper sa avem timp si sa reusim sa ne organizam!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamiciitalia spune:


azi e Dragobetele la Romani...
Sa aveti parte de multa, multa iubire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Neata fete dragi!

Ma bucur ca v-au placut pozele de la botez si ati fost atat de generoase in complimente La inaltime eram cea mai tare din parcare intr-adevar ca mi-am tras cizmele cu tocuri f inalte de pe vremea cand lucram si voiam sa-l privesc direct in ochi pe dir. gen. care avea cel putin 1.90 Voi ati fost dragute tare complimentandu-ma Bunica mea insa va zice cu siguranta cand va vedea pozele ca " ai ajuns cat sulu de la coloianu"!! N-am intrebat-o niciodata ce-i cu sulu asta dar e vorba ei de multi ani

ieri am reusit sa merg la sala si pe urma am trebaluit prin casa. Ricky e f marait din cauza dintilor si nu ne da pace zi si noapte, ca urmare azi sunt un pic zombi.

DANANGIE - Doamne mamica draga ce-ai mai patimit cu anestezia! asa e..daca dai peste vreun nepriceput e vai si-amar. eu am ramas cu amintirea anesteziei generale de cand am scos apendicele si asa rau a fost ca acum m-am ferit pana si de epidurala!

Sper sa-ti treaca repede durerile de spate si solduri. cat de rau este am simtit din plin in ultima luna de sarcina si e cu adevarat cumplit!

Recuperare rapida iti doresc! bravo sotiorului ca s-a descurcat bine si bravo flacailor ca au fost cumintei. asteptam poze cu Marco

SLIMATEI - am vazut si la tine pozicile de familie. sunteti o imagine f placuta, va asemanati toti 3 si aveti asa..nu stiu cum sa zic..un aer de oameni buni

O sa mai revin cat de curand pot sa scriu impresii de la botez si cum s-a distrat sotul meu pe seama tinutelor unor conationale de-a noastre care confundasera biserica cu discoteca.

Acum fug sa mai fac una alta ca azi vine sotul de la munca, maine pleaca mama si am impresia ca abia ieri a venit.

O zi superba tuturor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Neata, fetelor!

Eu am tot mai putin timp...dimineata ma trezeste Ale la ora 7 ca sa bea lapticul, e indragostit de biberon, la sfarsitul mesei il ia si ii zambeste, bag seama ca e mai bun decat tzatza. Apoi ne jucam, iesmi la plimbare afara, unde stam vreo 2 -3 ore, apoi venim la masa, apoi iar joaca, apoi somn, cand mai adorm si eu langa el sau stau si va citesc, doar ca nu pot sa si scriu pt ca imediat cum aude zgomot de taste se trezeste.
Seara, cand as avea ceva timp, dupa ce vine B, sunt asa de obosita incat nu ma simt in stare sa mai scriu.

Acum profit 2 minute cat nu urla ca stau la calculator.

Dar, promit ca imi fac timp intr-una din zilele astea sa va scriu(nu raspund nimanui acum, ca sigur uit pe cineva).

Sa aveti o zi superba!


printisorului Alessandro
UN VOT, VA RUGAM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Neata fetele!!!

Vin si eu la cafeluta!Multumim Stefania. Imi fac siesta matinala,eu cafeaua si forumul si Giulia lapticul.

Roxali multumesc!E tare bine cu mama la mine,eu obisnuita singura...e tare bine sa o mai distreze si altcineva pe Giulia.Si imi prinde bine putina companie.

Eu la 10.30 am primul monitoraj,trebuia sa ma duc maine dar l-au mutat pt azi,abia astept!

Cu urina Giuliei..azi am renuntat ca m-am trezit tarziu,vedem
maine ce mai inventam.
Ioana -mi-a dat pediatra nr.2 impegniativa pt urina sa vedem daca are vreo infectie urinara,pt ca in ultimile 3 luni a facut febra in fiecare luna fara sa fie racita.Investigam!

Fetele ..nu prea am fost pe faza cu blogul,daca imi spuneti pt ce e

,ma bag si eu la el.

Stefania,Ioana,Andreea multumesc pt nr.de telefon....cu siguranta va anunt cand vine momentul cel mare.

Monica imi pare rau de problemele cu statutul de familie si ca ai dat peste asemenea persoane.Eu am facut schimbul de rezidenta si mi-a spus ca peste o saptamana pot scoate statutul cu noua rezidenta.
lui Denis cel mamos!

Va pup ..ma duc sa ma pregatesc pt monitoraj!!!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si 37+ Sebastian-Andrei(cred)
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:


gata am revenit..ma duc sa-mi intind lenjeria

georgy faza cu blogul este pentru "sfogo" ..chestii pe care nu le putem zice aici in public, in vazul tuturor..

o zi buna tuturor !


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"


Stefania , mami de Stefania (22.12.07)
Stela, stelina..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

monica de ieri(am prins un moment de ragaz) si ti-am trimis Pm cu datele albumului nostru de foto.poate n-ai vazut..

georgy ti-am trimis si tie PM cu datele blogului.


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"


Stefania , mami de Stefania (22.12.07)
Stela, stelina..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

bai ce fregatura cu salvatul mesajelor in draft...
ieri am profitat de putin timp liber si am mai scris cate ceva dar n-am trimis mesajul, caci era neterminat( ma zoreau ai mei) asa ca l-am salvat in draft..
acum, nici nu ma lasa sa vad mesajul ..imi zice ca nu pot sa raspund la un subiect inchis cine m-a pus sa fac capitol nou...mamaaa.. ce ciuda imi e...


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"


Stefania , mami de Stefania (22.12.07)
Stela, stelina..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

ciao fetelor,la noi e soare dar putin frig,ar trebui sa fiu mai in forma dar...
NAFI-sper sa-i iasa repede dintisorii veveritzului,e tare rau cand nu dormi noaptea.tare faini la botez,tu eleganta si chiar....tare inalta.
MONICA-imi pare rau ca ai dat peste cretina acolo la residenza,vezi,ei nu inteleg ca ptr greselile lor,pierzi un an de asilo,ramai ij urma cu munca si tot.of of imi pare tare rau,sincer.am patit la fel in primul an dar cu ISEE ca lasasem actele unuia si in ultima zi de inscriere,el inca nu-mi facuse niik.am umblat de nebuna o juma de zi cu davide in carucior si mai era si naiba de mercat de te loveai de toti prostii.alla fine am gasit o d.na draguta la sindicat si m-a ajutat,dd sa-i dea sanatate.
PETRO-ma bucur ca e bn s,cred ca a fost contenta sa se intoarca la gradi...
ALE-bn ca macar e fain afara,de puteti iesi,trece altfel timpul.
STEFANIA-asteptam lenjeriile
DANA-m-am bagat si eu la citit,doamne,ce de aventuri.sper sa-ti fie mai bn de acum inkol,sa reusesti sa te organizezi.
GEORGY-asteptam vesti,sa ne zici sa scoatem motatele.
ma bag la treaba,revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:



In plin act sexual, o femeie matura, îi spune sotului ei:
- Tu semeni cu un celular!
Batrânul mandru zice:
- Vibrez mult?
- Nu! Dar intrand in tunel, iti cade semnalul

Intr-o noapte vin hotii in casa la Bula. Cauta ei ce cauta si nu gasesc nimic. La un moment dat se trezeste nevasta lui Bula :
- Bula ! Bula ! Bula, trezeste-te, au venit hotii !!
- Taci femeie ! Eu ma ascund de rusine ca nu avem nimic in casa si tu urli in gura mare.

Bula vorbea cu un om :
- Bula tu o iubesti pe mami ?
- Nu ca ma bate mereu !
- Dar il iubesti pe tati ?
- Nu ca ma bate mereu !
- Dar pe cine iubesti tu ?
- Eu iubesc echipa de fotbal Dinamo, ca nu bate pe nimeni !!!


intre timp, pana pregatesc cersafuri noi ...

sper sa va inveseleasca ....

va pup


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"


Stefania , mami de Stefania (22.12.07)
Stela, stelina..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna fetele!

Acum am iesit din cabina armadio! Doaaamne cate "boarfe" de aranjat!

Acum voiam sa bag aspiratorul dar musiu doarme asa ca am luat o pauzica.

SLIMATEI - multumim de cafeluta

MONICA - da...si noi cate meciuri am avut cu astia de la birourile cu schimbatul rezidentei, cu actele...habar nu au ce au de facut si iti cer 100 de acte in plus doar ca sa fie ei siguri desi nu e nevoie! noroc ca marito le da peste nas mereu si ne-am invatat sa mergem pregatiti cu extrasul de lege in mana si chit ca pierdem timpul cu lectii acolo le demonstram cat sunt de nepregatite, lenese si proaste. cred ca deja ne stiu de frica cand ne mai ducem pe acolocu cate o treaba

YOANAG - mersi de intrebare, am primit datele ptr blog de la ABRAMBURIKA careia ii multumesc mult

GEORGY - bafta la monitoraj. asa e..bine mai e cu mama, cu cineva de incredere care sa-ti mai tina puiul Din pacate la mine a expirat timpul de relax, mama pleaca maine si o sa fie cam dura readaptarea

Gata..fug sa mai fac cate ceva , ce pot face asa in liniste!

Ce soare si frumos e! tare as iesi afara! mai tarziu cand termin treburile!

pupicei

Mergi la inceput