Pepenasi de iulie - august 2008 (158)

Pepenasi de iulie - august 2008 (158) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141, 142, 143, 144, 145,146,
147, 148, 149, 150, 151, 152,
153, 154, 155, 156, 157

Flavius, cel mai special pepenas
www.onetruemedia.com/shared?p=8cb2de8660b554ddfeeb28&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Avem un anisor
www.onetruemedia.com/shared?p=827c08654dee4c5de3c85f&skin_id=1012&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A venit primavara in bostana
www.onetruemedia.com/shared?p=784fc94cbba03c511361db&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul Craciun al pepenasilor
Retetele mamicilor de pepenasi
Poezici pentru mamici si pepenasi

Poezici de 1 anisor...incep aici
Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,
6,7,8,9,10
Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Albume cu poze: mamici iulie-august si pepenasiMail comun

Sarbatoritii lunii Noiembrie :

1 - Tecky, 2 - maryb, 4 - dara_d, Gini_75, 5 - danabb1, 6 - maggyc,17- pica, mobriq, Fabian (de paqurschimag),18 - Didi81, 20- lylis, 24- motanik, Jael (de Yael), 26-AndreeaOr, 27- iriss27

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Ia uite-ma domne prima!

Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Anka merci mult da vrem pantoful si animalele celelalte de prin ograda.
Nu mai pot scrie ca vrea lapte denisa si somn ca e obosita de atata alergat toata ziua si trage de mine.
Noapte buna tuturor.

http://lb2f.lilypie.com/pLsGp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

azi am fost in buc si mi s a parut ca le vad pe mai3si pe micuta ei.mai3,stai cumva prin brancoveanu?

va anunt ca sunt fericita posesoare de tigai si oale i cook de la amaway,cadou de la soacra mea.abia astept sa le incerc.

azi am fost in carrefour si i am luat lui cris biblia pt copii,a costat in jur de 38 ron.o sa i o dau de craciun.

flo,baietii tai sunt superbi!si atat de diferiti,la fel ca ai mei.

fetelor,am o rugaminte la voi.bagati un ochi pe picassa si uitati va la codrin,apoi raspundeti mi sincer
vi se pare ca e sasiu?
ca ieri i am trimis unei prietene din buc poze pe mess cu codrin si m a intrebat daca inca mai are probleme cu ochii,ca e un defect vizibil...acum,ce sa zic,lui ii fugea un ochi ,dar de la 1 an mie mi s a parut ca s au fixat globii oculari.in plus,am fost cu el la oftapro si dr mi a spus ca n are nimic...
mentionez ca vreau rasp sincere si ca nu ma supar..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

MONA, m-am uitat acum, eu sincer sincer iti spun ca nu vad nimic. Intr-o singura poza, unde e luat de mai aproape si e asa mai plangacios, pare privirea mai adusa spre varful nasului, nu stiu cum sa zic, insa cred ca e normal, era destul de aproape aparatul, in niciun caz nu mi se pare ca e un defect. Si in plus, daca oftalmologul ti-a zis ca e ok, de ce-ti mai bati capul cu ce zice una si alta? Oricum, are si mami si tati cate o copie Cris e 100% tati, Codrin e 100% mami. Ai niste copii foarte reusiti.

Monica, mami de Luca Andrei si 12+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

saliuuuuuuuu

ce? a fost concurs de "vineri, 13" si nu mi-ati zis??? se pune si sambata 14?
deci, ca sa intelegeti, am avut o zi mirobolanta. da ca sa nu va plictisesc, si sa cut the crap short, va anunt oficial ca fii miu mi-a facut inundatie in bucatarieeee. cum? pai f simplu. Deschide dulapiorul de sub chiuveta, si mestereste pe dedesubt. ca sa imi pot vedea de treburile gospodaresti, eu fiind singura acasa, ez iujual, il las in plata domnului, gandind (prost- s-a dovedit!)ca daca are de gand sa bea vreo licoare magica din pronto, cif sau ce dracu mai aveam eu acolo, sunt cu ochii pe el si i-o smulg la timp ca sa imi mai ramana si mie. decat ca nu am luat in calcul si alta varianta. a tras frumusel el de racordul de la APA CALDA, care, fiind foarte profesionist sau profesional pus de instalatori, s-a rupt!nu s-a desurubat, s-a rupt efectiv. si deodata aud eu ceva tzashnind de sub chiuveta si fii miu o ia la goana urland. pe ce sa pun mana mai intai? pe copil sa vad daca e ok, sau pe fantana arteziana care izbucnise ca un gheiser sub chiuveta proprietate personala?
Ieu, ieva, dishteapta secolului, ma uit la cupil care se refugiase pe hol sa urla in liniste de speriat ce era, ma straduiam sa pun la loc furtunul in loc sa caut naibii robinetul de urgenta si sa il inchid. asta a durat cam 30 de secunde pana mi-am dat doo palme in gand si mi-am revenit. caci, desigur, dupa cum ati ghicit, furtunul nu mergea prins la loc. Unu la mana era rupt, doi la mana presiunea apei era ffffff mare.
Opresc in sfarsit apa, inot pana la fii miu pe hol care mai avea un rest de plans, il iau in brate, eu uda pana la chiloti , cu apa siroindu-mi prin parul de pe frunte, il linistesc pe plod, vad ca e ok si chiar radea incantat de ceea ce facuse, cobor toti sfintii din ceruri, il injur pe barbat din obisnuinta si imi suflec manecile ca o gospodina ce ma aflu, incercand sa dreg pocinogu. Apa era si in..c.r, ca sa nu zic mai urat. copilu tot printre picioarele mele, prin balta lasata, pesemne si-a dat seama ca mai poat rupe si pe ala de apa rece. Eu nervoasa, el incantat, am facut o pereche pe cinste! si uite asa mi-am petrecut ziua de sambata zice-se zi de odihna, spaland toata bucataria. sunt asa de odihnitaaaaaaaaaaaaaa

mami Ruxandra, in plina formapentru Andrei Tudor,cel mai nazdravan

poezici pentru mamici si pepenasi
www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase
Andrei Tudor- minunea noastra -The Story

...inseamna
ca infinitul si-a gasit limite
ii zarisem grimasa
zvarcolindu-se-n catuse de fier
aripile sunt inutile acum
chiar si cenusa...

Poezicile de un an ...incep AICI

SA-L AJUTAM PE MIHAITA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

bei rux fitu o fi auzit de concursul ala cu tricourile ude si vroia sa vaza dak esti competitiva....

Mami de Anna (5.02.2007) si Anthony (27.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

BIRI Si uite asa reintra in discutie Profei...

RUX, scuze, imi dau seama cum m-as fi simtit in locul tau, dar am murit de ras citind, l-am pus si pe sot sa citeasca si am murit amandoi de ras

Monica, mami de Luca Andrei si 12+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Salutare!
mona m-am uitat la poze si nu mi se pare ca are vreo problema Codrin.Stai linistita mai ales daca dr ti-a zis ca totul e O.K.
Diarux cand am citit ce ai patit cu apa mi-am amintit ca si eu am patit ceva asemanatora cum 4 luni doar ca nu Ralu a cauzat inundatia.Ai inundat si vecinii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna ziua si de la mine....eu sunt cheauna de somn...lui Pustachita nu-i prea place sa doarma noaptea ..patul are praf de urlete pe el....ii place mai mult la noi...dar noi tot la el il punem... bunica-sa il tine in brate si-l leagana spre disperarea mea ...abia astept sa plece mama maine...ca l-a leganat de numa'


...ma duc la urlator...

Cristina_26

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius




POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gallyb spune:

Ce liniste e aici.

CAMY sunt sigura ca dupa ce o sa plece mama ta o sa fie mai bine. Noi asteptam bunicii sa vina pe vreo luna, pe de o parte ma bucur, caci n-o sa m-ai alerg ca nebuna eu, dar pe de alta parte ma ingrozesc la cat de rasfatata o a fie.

DIARUX si noi am patit-o la fel cu inundatia. Xenia a umblat pe la chiuveta si m-am trezit cu apa in bucatarie.

Am pus cateva poze pe picasa.

Mergi la inceput