Pepenasi de iulie- august 2008 (149)

Pepenasi de iulie- august 2008 (149) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj




Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141, 142, 143,144,145,146, 147, 148

www.onetruemedia.com/shared?p=8cb2de8660b554ddfeeb28&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Avem un anisor

www.onetruemedia.com/shared?p=827c08654dee4c5de3c85f&skin_id=1012&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A venit primavara in bostana

www.onetruemedia.com/shared?p=784fc94cbba03c511361db&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul Craciun al pepenasilor
Retetele mamicilor de pepenasi
Poezici pentru mamici si pepenasi

Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,6,7
Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Albume cu poze: mamici iulie-august si pepenasiMail comun

Sarbatoritii lunii Octombrie :

2 - dma2007, 12 - mada_mxm, 13 - mitzi76, 15 - maria-86, 17 - Vladimir (Sybille), 18 - truli-luli,
22 - Violeta_m_tm, 25 - narcisa.s, 29 - Carmenela, 31 - mcoca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Eu nu mor de drag cand aud de vaccinuri noi, care nu si-au castigat un loc pe piata prin eficienta, ci prin marketing...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

BAi, de cateva zile Maya ma sperie cu cat mananca. Ieri la 6 (asta dupa ce mancase la 4 un iaurt si o banana) imi zice ca ii e foame. Ok, noi mancam de obicei la 7, asa ca ii dau o bucatzica de banana sa o pacalesc. Aiurea. Mananca toata banana, si era mare, si mai cere. Buun, ii incalzesc mancarea, niste ghiveci mananca si asta (erau cam 150g), mai vrea. Ii dau o jumatate de sfecla rosie (coapta, in salata) destul de sanatoasa. Cred ca am terminat, dar ea se duce la dulap si cere biscuitzi. Pana la urma mananca 2. Ajunge si tati acasa, are printre altele la cina salta de sfecla, facuta dintr-o sfecla jumate pe care o imparte cu Maya (da impartzit fratzeste). Buun, o culca (mama detaturata plecase la intalnirea cu fetele), dar uita sa ii dea laptele. Ok. Azi-noapte o trezeste un acces de tuse, si tuseste vre-o ora, ii dam sirop si alte idiotzii si ne gandim sa-i dam sa bea niste lapte. Bea 120. Azi dimineatza a baut 400 ml de lapte cu 3 masuri de cereale si dupa imi zice ca ii mai e foame . Ii mai dau un biscuite. Ce parere avetzi????


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

LA MULTI ANI MITZI!! SA-TI LUMINEZE DUMNEZEU ZILELE ALATURI DE CEI DRAGI!!

Vicky nu stiu ce sa zic de pofta de mancare, bine ca mananca!

Estrella eu habar nu am de vaccinuri, nu-i fac nimic altceva decat in schema gratuita.

Anka si eu am tresarit cand am citit de gat taiat, mai ales ca la noi, la o scoala generala, un elev a injunghiat acum cativa ani o profesoara, ca era beat si profa a vrut sa-l dea afara si sa-l puna absent. Din cate imi amintesc, nu a fost ranita grav, cred ca era vorba de un briceag, da' nu stiu sigur.

La noi ploua si e tare sumbra atmosfera, bine macar ca am apucat sa iesim azi dimineata 1 ora jumate!

No, fug ca maraie, acum s-a trezit. Pupici la toata lumea!




Dia, mami de Miruna (15.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Vicky si Clara mananca la fel de vreo saptamana, muuult si des aproape la 2 ore cere papa, cu toata raceala ei cu muci si tuse..eu ma gandeam ca o fi de la medicamente o roade la stomacel..dar poate fi si de la vreme zic eu.Oricum e de bine nu?
Noi am trecut peste raceala, astia mari, Clara tot are muci dar nu la vedere, ea nu i scoate pt nimik in lume, ii tine acolo in gat ca sa haraie si sa ma sperie pe mine, dar e mai bine acum oricum.
Pe mine ma deprima rau vremea asta, ma gandesc cu groaza ca la anul pe timpul asta cunun pfiuu
Vazut poze cu Alexandra buclata de Mai3 tare dragalasa mai e, cu Alexandra mea iubita(daca e vecina mea)cu niste ochi patrunzatori o sa rupa inima baietilor, am mai vazut si pe Miruna agatatoarea cum papa ea singura si ce mare s-a facut,pe Matei cel dragalas si pe ALEX frumos ca o fetitza


MAMI de CLARA ANDREEA

06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

ce mancacioase
Sofia nu mananca chiar in stilul asta dar tot nu ma plang. mananca bine in ultima perioada. poate cand si cand mai cate o zi cand nu mananca

Tecky, nu stiu de la ce ar putea fi durerile astea. tocmai de aia vreau sa o iau de la capat cu investigatiile si pana nu gasesc motivul nu ma las ca deja o iau razna. Ma trezesc cu dureri de cap. ma culc cu dureri de cap, am stari de voma... Aseara am crezut ca imi vomit si creierul...nici nu credeam ca apuc ziua de azi...foarteee nasol in ultimul timp si nici la pastile nu prea mai cedeaza..

---------------------------------------

www.alexiatoma.ro//" target="_blank">Ajutor pentru Alexia!

---------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Marina, starile tale chiar sunt ingrijoratoare! Trebuie neaparat sa faci investigatzii .


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

Marina Petrea Adina stiu ca lucreaza si la Spitalul de geriatrie Ana Aslan

Edit: de ceilalti medici nu stiu nimic

_

buburuza mea


de Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Sib, tocmai am citit blogul tau. Eu cred ca scoala publica nu este solutzia ideala in cazul lui Vladimir. Am fost orpilata de cum il izoleaza in mijlocul clasei. Intotdeauna cand se discuta la lucru despre scoli toata lumea spune ca nu se compara cea privata cu cea publica. El are nevoie de un pic mai multa atentzie din partea educatoarei, si nu o va obtine acolo unde este. Eu sunt de acord, ca ea este obligata sa alerteze pe unii si altzii ca Vladi sa fie luat en charge, dar parca sa-i faca deja dosar, si sa-l urmareasca toata scolaritatea, e cam pripit. Nu stiu ce sa zic, dar poate nu ar fi rau sa te interesezi in privat. Vezi ca scolile in privat sunt "specializate" intr-un fel, va trebui sa vizitezi mai multe .

Am mai citit in blog : de ce nu merge saptamanal la ortofonist (am citit ca abia in dec va mai merge)? Asta i-ar face un mare bine. Stii ca seancele sunt rambursate, nu?


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Chiar a venit toamna...e asa de frig si intuneric si ploua...

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

...pe mine ma deprima tare vremea asta.......ce o fi cu toamna-iarna asta asa repede peste noi?????

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


36+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 2 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput