Pepenasi iulie -august 2008 (143)

Pepenasi iulie -august 2008 (143) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:


Avem 124 pepenasi: 61 fetite si 63 baietei
si 6 -utze

Mai

22-Andrei Codrin de monalac + Cris
23-Antonia Gabriela de irda + Daria

Iunie

7-Allesio Michele de danangie cu (DPN 30.10.2009)
9-Matei de Nati
-Alexandra de adelais
14-Alexandru Ionut de ella81it
-Stefan Cristian de syyylviuta
16-Thea Patricia de SunSmile
17-Rayan Ioan de AlinaMaria + Mandy Stephanie
-Alexandra de maitreyi
18-Flavius Casian de the_andreea + Theona
-Denis Alexandru de kla78
19-Maria de anaxena
20-Andrei de ali
23-Andrei de Dianami + Iulia Anastasia + cu (DPN 24.02.2010)
-Victor Andrei de Roxana01
-Anna Alicia de Sibylle + Vladimir
-Cezar George de ralirali + Anastasia
24-David Andrei de lcazangiu
25-David Andrei de rontzy
27-David Gabriel de flo1980 + George Alexandru
-Maya Andreea de mcoca
-Anthony de Biribu + Anna
28-Dilara Gabriela de MIKYCRIS + Delia
-Amalia Gabriela de irinuca_81
-Timeea Cristina de Kimmy
29-Denisa Ioana de a.cicel + Bianca Maria
-Alexandru de amalia1

Iulie

1-Erika Stefania de ankalaura + Eliza Maria
-Ana Irina de Gini75
2-Irina Paula de Gabriela82
3-Luca de map + Robert
-Aida Maria de Didi81
4-Ana Raluca de Tecky
-Amira Maya de mada_mxm + Arianna Raisa
-Nancy de boticelina
-Mena de mariana_1976 + Monica, Matei, Markus si Magda
-Nicholas de morcoveatza
5-Ilinca de ioana + Tudor
-Lucian de madina71 + Adrian
6-Sara-Maria de Cami08
8-Vladut de ileanna
9-Xenia de gallyb
10-Karina Francesca de tiberica + Alina Florentina
-Constantin de danabb1
-Razvan Mihai de monysorescu
11-Ioana Maria de AnnaBaby
-Denisa Maria de dara_d
-Eduard Gabriel de alina25 + Darius Andrei
13-Daria Maria de jjovana80
-Razvan de lylis
14-Ilinca Melania de Caprioara + Matei
-Alexandru Matei de ana_a + Stefan
-Ioana Maria de mishuc
-Daria Ecaterina de kamelya
15-Miruna de dia_filipas
-Darius Andrei ingeras de camy_pus cu Flavius Cristian(DPN 11.11.2009)
-Alex de laremi
-Eevi Klaara de Yael + Jael si Nardi
-Leia Maria de mihamiha + Leon
16-Irina de bobitamica
-Andrei Gabriel de CristinnaP
17-Patrick Ioan de pagurschimag + Fabian Stefan
-Anais Iman de narcisa.s
-Natalia Ioana de katalyna

-Luca Andrei de moni_or
18-Luca de bubuleana
-Miruna de Ralu79
19-Nicholas Cristian de atb +
-Filip de bujo
21-Sara de dr_anca
22-Miruna de Violeta_m_tm
23-Vlad de ina_C + Radu
-Andreea Maria de irolf1 + Alex Gabriel
25-Alexander de Ada_S + Alvin Raul
-Elena Theodora de motanik
-Laura Ioana de punca1976
-Alexander David de Ingry
27-Maya Elena de estrella80
29-Sebastian de scumpi
-Tudor Milan de sursula
-Darius Gabriel de Anilansa
30-Mihai Daniel de cristina_26 +
-Sara Alecsia de ankuta_1982
-Sara Maria de carissma
31-Sebastian de pica1
-Ilinca Maria de Clabur + Ania

August

1-Andreas de sisialberg
2-Mircea Victor de marimar + Matei si Romana
3-Bogdan Victor de struluta
Julia Sara de ariadnabr + Sonia
4-Victor Ioan de truli-luli + Ana
-Alexandru Nicholas de Figuelle + Sofia Maria
-Ioana Rebeca de bufi
-Maria Alexandra & Ioana Teodora de alexa_teo
5-Ana Sofia de Marina_1609
-Adina de maria-86
6-Clara Andreea de dana81
7-Andreea Maria de ladymina77 + Bogdan
-Antonio Matei de AndreeaOr
-Raisa Andreea de michellab + Cristian Bogdan
8-David Alexandru de iriss27 + Yvonne Maria
-Bianca Maria de baby_r7
-Maria Sofia de ooka
10-Mihnea Robert de blueeyes2003
11-Andrei Tudor de diarux
-Toma Paul de Mitzi76 + David Tudor si Luca Sebastian
12-Clara de locca + Matei
-Mara Alexandrina de anaco
-Alexandru de cristina_p
15-Andreea Maria de dma2007acum din nou! (DNP 27.12.2009)

16- Mihai Stefan de oany23

19-Mara de turturica
-Gabriel Ionut de NinaG
20-Allegra Cara de Carmenela
-Serbam Petru de serbanica
21-Andrei de catilin2008
-Filip David de ElizaClara
22-Theodor de mobriq + Eduard
23-David Stefan de ileanna_83
26-Andrei Daniel de andrey2008
27-Raul de oanasm
-Radu Mihai de Serenity90

Septembrie

2-Alexandra Valentina de violeta29

Prietene dragi
Violeta69, Crisis81, Monik76, Tuchi123, mami de Bogdan Gabriel (04.01.2009) , kity2004, Maryb , mami de Mario Gabriel (13.10.2008), Marryanne, Aalina, mami de Fabian (23.02.2009), Rain, Mihaelaaa, Crisarh, acum din nou!

Zile de nastere
Ian-1-Anastasia,3-Cris,7-Matei(Caprioara),12-Ileanna,17-Mandy,19-Serenity90,20-Adrian,21-Anaco,26-Roxana01,30-Atb,Tiberica
Feb-4-Punca1976,5-Monysorescu,Anna,Yvonne,7-Delia,8-Danangie,9-Diarux,14-Syyylviuta,16-Mihamiha,18-Cristian,21-Ooka,23-Amalia1,George
Martie-3-Madina71,4-Boticelina,Serbanica,6-Ella81it,8-Katalyna,9-Catilin2008,16-Maitreyi,19-Alina_Maria,25-Kimmy,29-AnnaBaby
Apr-1-Mariana_1976,4-Alexa_teo,5-Eduard,6-Lcazangiu,7-Ania,8-A.cicel,9-Anilansa,10-Mikycris,11-Andrey2008,16-Sibylle,Flo1980,25-Gabriela82,26-The_Andreea,30-Rontzy
Mai-1-Nardi,4-Ralirali,5-Biribu,8-Dianami,Michellab,13-Leon,15-Darius,16-Ana_a,22-SunSmile,ankuta_1982,28-Ali,Bogdan,31-Fiquelle,Dana81
Iun-13-Violeta29,16-Gallyb,24-Moni_or,25-Alvin,26-Dia_filipas,30-Irinuca_81
Iul-5-laremi,6-Caprioara,9-Bobitamica,12-Bufi,13-Cristina26,Daria,Alina,15-Iulia,17-Map,23-Ladymina77,24-Pagurschimag,25-Anaxena,27-Morcoveatza,29-Cristina_p,30-Irda,31-Alina25
Aug-2-Oanasm,4-baby_r7,Clabur,10-Carissma,11-Ralu79,turturica,12-Sofia,14-Sursula,Ingry,17-Kla78,Robert,Ana19-Stefan,21-Arianna,22-Alex,25-Bubuleana,26-Eliza,27-Theona,30-Bianca
Sept-6-Bujo,Daria,8-Nati,Jjovana80,11-kamelya,13-Matei(locca)14-Monalac(,NinaG,15-Estrella80,Tudor,16-Marina_1609,21-Camy_pus,22-Ada_S,23-Ankalaura,24-Sisisailberg,28-Blueeyes2003,ElizaClara
Oct-2-Dma2007,12-Mada_mxm,13-Mitzi76,15-maria-86,17-Vladimir,18-Truli-luli,22-Violeta_m_tm,25-Narcisa.s,29-Carmenela,31-Mcoca
Nov-1-Tecky,2-Maryb,4-Dara_d,Gini75,5-Danabb1,6-Maggyc,17-pica1,Mobriq,Fabian,18-Didi81,20-Lilys,24-Motanik,Jael,26-AndreeaOr,27-Iriss27
Dec-26-Dr_Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Nu e nimeni?





cu 2 baieti: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

IRDA, pentru ce e Havrixul? Cu galma din piciorus nu stiu ce sa zic, nu e normal sa persiste atata, sper ca te-a lamurit medicul azi.

ANALIZE - eu prefer sa dau oricati bani da sa nu ma inghesui cu toata lumea, mai ales cand e vorba de copilul meu, ca si la noi sunt fonduri doar in primele 2 zile din luna, tre' sa-ti faci programare cu vreo 2 luni inainte si tot stai la niste cozi de-ti vine sa mori. Asta e Romania, bine ca platim o caruta de bani pt. asigurari

BOTI, ce ma bucur ca e mai bine cu operatiunea olita... Eu ma gandesc cu groaza cum va fi cand vom incepe, n-am pus gura in viata mea pe tigara da poate ma apuc atunci de disperare Maine pun pachetul cu pantofiorii.

ANA-A, ce e ala Septilin? E ceva pentru imunitate?





Monica, mami de Luca

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna fetelor,

Ne mai primiti si pe noi?

Imi cer scuze pentru absenta...chestii grele, intre stricat tehnica IT si telefonia mobila, combinate cu muuuuulta treaba, proiecte, copil atomic. Insa am avut o vara frumoasa, plina de iesiri in fiecare weekend (cred ca o sa avem vertijuri cand o sa stam o sapt intreaga acasa:) ) N-am mai citit nimic de la final de iulie incoace, sper ca toata lumea e bine-sanatoasa!

Cu alte mii de scuze pentru intarziere, urez tuturor pepenasilor care au implinit 1 anisor in acest timp, un drag La multi ani! Sa fiti sanatosi, fericiti si norocosi toata viata, puiuti scumpi!

La multi ani si mamicilor aniversate si o viata frumoasa alaturi de minunile voastre!

La muuuuuulti ani, Cuscri draga! Sa fii sanatoasa, fericita si implinita langa superbul Filipan si cuscrul cel simpatic! Si sa ai tot ce-ti doresti tu! Pupam cu drag!

La multi ani Daria!

Cris ce am vazut eu pe prima pagina??? Wow, mii de felicitari si o sarcina usoara si un bebe sanatos tun!

Sper sa apuc sa vad macar pozele, ca acum am intrat doar sa pun cateva cu noi, ca sa nu ne uitati. In rest - suntem bine, sanatosi, cu energie cat casa, desteapta, frumoasa si (nu prea:) ) devreme acasa (cra-cra-cra, etc etc:)).

Numai bine tuturor...abia astept sa treaca si sapt asta, sa termin un mega proiect si sa ma eliberez oleaca, sa stau si eu cu voi la barfe!

Va pup

ps.1 Am avut onoarea sa cunoastem o familie superba, cea a Andreei (The Andreea). Ea si Luci sunt 2 oameni frumoooosi si calzi si emana iubire iar blonzii sunt nemaipomeniti si bestiali. Ne-am indragostit de ei 4 si abia asteptam sa-i mai vedem, sa mancam un covrig, sa bem o cafea. Fantastici oameni, rar ne-a placut o familie asa de tare!(si cand se face T mare, vreau sa ne spuna si noua asa cum le-a spus Theona, spontan si pliiiina de iubire: "mami, tati sunteti cei mai buni parinti din lume!")

ps2. Gravidutele sunt bine, daaa?

ps.3 Camy, Flavius are deja un trusou complet "rosh-galben" de la nasha Laura!:) Le-am luat 3-6-9 luni, ca deh, nu stiu nici cat va cantari si nici cand ajung sa va vad! Pup burtica cea mai speciala!

ps4. pliiz, va faceti mila sa-mi trimiteti si mie pe pm parola de la contul comun de yahoo? din cauza de sim bulit, am pierdut aproape toate nr voastre de tel. saru'mana.


Mamica unui MIRACOL
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Buna seara.
Intru rapid sa vad ce mai faceti, abia am culcat copilul si vreau si eu sa ma odihnesc, sunt franta de oboseala...noaptea trecuta m-a foit din ora in ora, s-a trezit dimineata la 6, azi a fost cam nasol afara a batut, tare vantul asa ca nici afara nu am iesit, asa ca sunt terminata...sper ca noaptea asta o sa fie mai buna...nu stiu ce are, am cautat-o de dinti noi dar nu am zarit nimic, habar nu am ce poate sa aiba de miauna asa de des...
In fine, maine e sarbatoare, o sa merg mai intai pe la mama s-o pup si apoi acasa sa ma pregatesc si eu de musafiri, ca deh, acum suntem 2 Mariuci in casa, si deja s-au anuntat cativa prieteni...

Urez de pe acum LA MULTI ANI tuturor Mariilor pt maine!!!!!

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Helooooou!

Aseara am sosit si noi. In ultima noapte fata mi-a facut febra mare, peste 40 cred, dar acum e bine, iar eu de cateva zile am probleme cu stomacul (cred ca am mancat ceva alterat), asa ca suntem chiaune. Inca nu ne-am dezmeticit dupa venire, cu bagaje, spalat, gatit. Si am de recuperat capitolul trecut.

Multumim pentru felicitarile pentru premiu ! Si mai ales multumim ca ne-ati sustinut si votat !

Cu intarziere uram si noi:


La multi ani Bujo si Daria!


si

Felicitari pentru , Cris!
Sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos!

Fug ca ma solicita Ilincu, care e mega maraita. Ne ies masele si e JALE!

pup you all,

In concursul Klorane, ne puteti vedea www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=3" target="_blank">aici, pozele cap1 si cap2

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Povestea nasterii Ilincutzei
Blogul meu - manute talentate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

buna fetele!

iritatia de scutec. ajunsesem stresata, disperata, nu mai stiam cu ce sa-i dau, dr de familie nu-mi recomanda mare lucru, apai am luat-o pe jos pe o strada unde sunt multe farmacii si o tanti farmacista mi-a recomandat travocort crema (gasiti prospectul pe neteanu). mi-a zis sa nu-i dau decat de cateva ori nu zilnic cum se da bepanthenul, era atat de oparita mititica incat tremura cand o schimbam, avea rani, alea nu mai erau bubitze. vreau sa spun ca i-am dat cu crema asta seara si dimineatza nu mai avea rosheala deloc, dar deloc, am ramas masca, mai erau doar bubitzele care nu aveau cum sa treaca. i-am dat cu crema asta vreo 2-3 zile ca sa fiu sigura ca nu se inroseste la loc si dupaia am continuat cu sudocrem.

imunitateam fost cu amandoi la stanciu sa ne dea ceva pentru imunitate ca acum incepem gradinitza si parca vad ca o dau amandoi dintr-o raceala in alta. pe perioada vaccinurilor mi-a zis sa-i dau imuno baby 5 ml * 2?zi timp de 2-3 luni (ca mai avem de facut vreo 2-vaccinuri) dupa ce termin cu ultimul vaccin, la o luna sa ii dau LANTIBEN B o luna da una ba si inca una da (ca dupaia vine primavara). asta e tratamentul pt ioana, pt david e altul, daca vor mamicile de copii mai maricei sa stie sa-mi spuna sa le spun (asta ca sa nu plictisesc lumea) am fost racita rau dupa ce am venit de la munte si ma bucur ca nu a luat mandra nimic de la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gallyb spune:

CAPRIOARA felicitarii pentru concurs!

BOTI ma bucur ca garga e bine, am ras la faza cu pipi in cada, sa stii ca la noi seara cand pregatesc baita, dau drumul la apa sa curga pana se incalzeste si ea bineinteles ca e prezenta langa cada in pielea goala si nu de putine ori mi s-a intamplat sa faca pisu langa cada.

Eu am copil care pana la un an si doua luni nu s-a cerut in brate...Ei, acu de cand o las cu doamna cat sunt eu plecata ( asta intamplandu-se martea si joia dimineata si accidental in restul zilelor)copila noastra vrea in brate. Pe doamna o educ eu cumva, dar ce ma fac atunci cand vin bunicii la noi, care vor sta vreo 2-3 luni???????? Sa vezi distractie, ei si asa au vazut-o o singura data, va dati seama ca nici n-o sa ne bage in seama??? OFFFFFF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CE POARTA NUMELE DE SF.MARIA!

Intru si eu un pic inainte de culcare si ce vad?lume noua:bine ati revenit Sun si Caprioara!
Sun am admirat pozele cu superba Thea.Chiar imi era dor de voi!
Caprioara sanatate multa la amandoua!
Anna sa stii ca si Ralu de vreo saptamana ma trezeste in fiecare noapte din ora in ora,plange fara motiv si vrea sa o mangai pe cap sau sa o iau in brate sa o legan.Nici urma de vreun dinte nou asa ca se pare ca suntem colege de suferinta
Va pup,noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui SunSmile


ps.3 Camy, Flavius are deja un trusou complet "rosh-galben" de la nasha Laura!:) Le-am luat 3-6-9 luni, ca deh, nu stiu nici cat va cantari si nici cand ajung sa va vad! Pup burtica cea mai speciala!




Mamica unui MIRACOL
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá



multumim nashica

pai cum cand ne vedem????
cel tarziu la botez..nu???


abia astept sa nasc ca m-am facut cat planeta toata

si nu merg la Tg Mures joi...va trebui sa reprogramez pt saptamana viitoare din cauza ca Pustache trebuie sa ajunga musai la Bucuresti...si eu cu el, normal ....asa ca mai astept putin ..desi tare mult mi-as fi dorit sa merg acum sa mai vad si eu ce face puiul mic

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


30+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput