Pepenasi iulie -august 2008 (143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

..si LA MULTI ANI tuturor Mariilor noastre!!

Sa fiti sanatoase si fericite...si iubbite

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


30+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

Nati

Jjovana

Sa aveti parte numai de impliniri alaturi de cei dragi



La multi Ani de SF. Marie

_

buburuza mea


de Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

la multzi ani tuturor ce poarta numele de Maria!!!

Sun ce mult ma bucur ca ai scris,chiar ma gandeam ce mai face scumpa de Thea,poate ai timp sa ne mai povestesti si noua cate ceva




Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata

o ... fierbinte, ca e cam frigut afara

La multi ani, tuturor ce sarbatoresc de Sf. Maria!

- de la ora 8 sotul a inceput sa sune la laborator si deabia la 9.30 au raspuns ... raspuns final: NU SUNT FONDURI... TOATE ANALIZELE DIN LUNA ASTA SAU PLATIT si nici pt luna viitoare nu cred ca vor avea fonduri
- miine mergem sa le facem contra cost si azi merg sa imi iau de la medic setul de analize care trebuie sa i le facem
-pe langa problema cu analizele eu azi sunt cu nervii la pamant... lui Darius ia aparut la fundulet o buba... asera era rosie si l-am dat cu crema din plante... dimineata de durere mi-a plans la schimbat si tot rosie e si un pic unflat... si l-am dat cu NIdoflor... cred ca dupa amiaza trag o fuga la pediatru

katalyna... am sa incerc si crema data de tine ... ii dau sa pape lui darius si mergem la farmacie.... mersi mult



Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

La multi ani Marii si Mariuci.

Cuscri chiar ma gandeam sa trimit un mesaj de verificare ca nu mai stiam nimic de voi. Uelcam bec. Pupici la nor-mea.

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

Buna dimineata!
azi sunt in concediu din cauza de copil mucios si am zis sa intru daca tot am timp sa salut bostana.
LA MULTI ANI !tuturor sarbatoritilor de astazi.
Voi ce ati facut cand ati avut copil mucios si cu nasul infundat de nici nu poate dormi calumea?
picaturi....chestii?ca nu accepta nici macar sa-l aspir.
N-are febra,e doar marait si mucios!

Multumesc anticipat de raspunsuri!

cam liniste azi pe aici.........

PS:SUN bine ai revenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Sun, bine ai revenit! Mi-era dooor de voi! Cand ne mai vedem prin poli? ca noi am fost in mod frecvent pe acolo seara dar nu v-am vazut.



Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsul cu Septilinul. Katalyna tu le-ai mai dat inumobaby? Cit de eficace este?

Boti stiam de plasmacar-ul de anul trecut de la un Baby Expo, dar inca e cam mare pentru Sebi. Sincer este faina din punct de vedere conceptie, dar ma gindeam ca la varsta la care Sebi ar putea folosi smecheria asta as prefera sa dea la pedalele unei triciclete, dar pina la urma o sa vedem cam cum evolueaza lucrurile. Sincer mi-ar placea sa o iau pentru mine, dar sunt constienta ca la timpul liber care il am eu o sa ajunga o alta mobila in garaj.

Mai este vreun copil printre pepenasi sa planga cu lacrimi dupa apa? Eu inteleg ca ii este seta, dar nici macar nu are rabdare sa ii pun apa in cana...

Ieri am vazut ca a aparut in revista Domus articolul despre amenajarea casei noastre. E destul de dragut articolul, dar am observat ca in ciuda faptului ca am ales ca eu sa nu dau cine stie ce informatii si sa o las pe arhitecta sa vorbeasca de amenajarea casei, tot au busit ei cite ceva.

Tot ieri mergand pina la Carrefour sa schimb niste produse de le-amluat in w-e, am intrat pina la Otter si fi-miu s-a ales cu niste pantofi rosii. Cind i-am vazut eram asa incantata de ei de s-au crucit saracele vinzatoare.

Ma duc sa incerc sa ma uit la poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Neatza!

Uelcam feteleee!!

La multi ani tuturor Mariilor!
Multa sanatate pepenasilor bolnaviori si putere mamicilor ce trag pe langa ei.
Pica sa poarte Sebi sanatos pantofii rosii.Eu cred ca il prinde super bine culoarea rosie .Felicitari pentru articol

Noi suntem bine.Casa iar e cu fundu`n sus.Ieri ne-am luat un dormitor si e nemontat desigur .Timi e cea mai fericita.Are ce escalada.Eu tot dupa ea sa nu se loveasca...
Nu-mi vine sa cred ca dupa 4 ani,in sfarsit renuntam la dormit pe coltar si dormim in pat normal

Revin

_

Iza mamica mandra de Timea (28.06.2008)

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

LA MULTI ANI tuturor Mariilor!!
LA MULTI ANI NATI!! Sa fii sanatoasa, fericita , iubita si sa ai parte de tot ce iti doresti alaturi de sot si Matei!!!


LA MULTI ANI JUVANA!!! Sanatste multa, fericire, impliniri si realizari multe alatuir de Daria!!
Cu mii de scuze ( abia azi mi-a revenit netu..)
LA MULTI ANI , BUJO!! Sanatate multa, fericire, dragoste, impliniri si realizari multe alaturi de Filip si Vlad!!!

Daria, LA MULTI ANI , pui mic!!! Sa fii sanatoasa, cuminte si sa aduci multe bucurii parintilor si surioarei Tonia!!!

Bun revenit fetelor...
Moni, stiu ca iti sunt datoare cu o reteta...Cand am timp o scriu..

Fug ca e obosit Mihaita...

Cristina, 4+ si mamica de poznas

Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput