Pepenasi de iulie - august 2008 (153)

Pepenasi de iulie - august 2008 (153) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj





Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141, 142, 143, 144, 145,
146, 147, 148, 149, 150,151,
152

www.onetruemedia.com/shared?p=8cb2de8660b554ddfeeb28&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Avem un anisor

www.onetruemedia.com/shared?p=827c08654dee4c5de3c85f&skin_id=1012&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A venit primavara in bostana

www.onetruemedia.com/shared?p=784fc94cbba03c511361db&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul Craciun al pepenasilor
Retetele mamicilor de pepenasi
Poezici pentru mamici si pepenasi

Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,6,7
Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Albume cu poze: mamici iulie-august si pepenasiMail comun

Sarbatoritii lunii Octombrie :

2 - dma2007, 12 - mada_mxm, 13 - mitzi76, 15 - maria-86, 17 - Vladimir (Sybille), 18 - truli-luli,
22 - Violeta_m_tm, 25 - narcisa.s, 29 - Carmenela, 31 - mcoca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

fetele intru razant ca suntem ca vai de noi, am facut porcina si e nasoala rau, si noi si puii

CAMI NASTERE USOARA SI BB FLAVIUS SANATOS!!!!





ei nu puteam sa ratez asta...

vad ca vorbiti de piine, eu nu stiu ce nu fac bine ca-mi iese tare indesata, sunt tare dezamagita, am dat si o carutza de bani pe masinarie ... Ooka ceva link-uri ??

pup



Mami de Anna (5.02.2007) si Anthony (27.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Biri, wow, sanatate multa!!


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Biri multa sanatate va doresc!!


Dia, mami de Miruna (15.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

BIRI multa sanatate!!!virusul asta chiar nu inceteaza

5+ CLARA ANDREEA 06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

vai Biri :(...multa sanatate

Moni, eu masina de paine nu am. nu am cumparat pt ca e mult mai buna daca o coci la cuptor! masina este f buna pt framantat aluatul. multi fac in felul acesta: aluatul la masina si apoi coc painea in cuptor.
Eu am zis ca nu dau bani si mai ales nu imi omor spatiul din bucatarie(ala care nu mai e) doar pt a framanta aluatul. eu in maxim 10 min am aluatul gata framantat de mana.
asa ca eu nu te pot ajuta cu pareri despre care masina ar fi mai buna.
In schimb iti pot scrie retete. am o carte faina de tot cu retete si pt masina de paine

BIRI, o sa-ti zic si tie reteta pt masina si poate iese bine daca faci pas cu pas de acolo..

Asa, eu azi am fost la neurolog sa se uite la bostan. Pai din ce i-am povestit eu pare a fi o migrena mai nashpa + un pui de sinuzita....
A zis ca nu are sens sa fac analize pt ca dupa simptome nu ar avea ce sa vada acolo iar RMN o sa fac abia peste o luna daca nu se schimba nimic cu tratamentul care mi l-a dat. Asa ca ma apuc de tratament, sper sa fie bine asa cum zice ca nu am chef de alte investigatii...
I-am zis ca eu vreau oricum un rmn o chestie acolo sa stiu sigur ca nu am bube pe creier. cica daca as avea as lesina de durere si ar durea continuu. pe mine ma doare asa o zi da, alta ba...deci nu ar fi cazul de bube...Mno, sper sa fie asa cum zice. a, si tre sa ma duc si la un orl sa vad de sinuzita. cam atat...

---------------------------------------

www.razvan-zainescu.eu/home/" target="_blank">SMS pentru o viata!

---------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Bai nene tare vorbarete mai sunteti. Ma chinui de citeva zile sa va prind din urma si dupa ce ca abia am reusit am si uitat ce vroiam sa va scriu...

Camy dormi sau numeri orele? . Vezi ca data viitoare cind vin in bv iesim cu pustimea afara si parca vad ca tu o sa fii ca o lady linistita cu copilul care isi face siesta in caruciorul lui albastru si eu o sa fiu aia deslinata care alearga dupa dracusorul impielitat.

Marina iaca aici un www.imaginarium.ro/Concerto_Grand_Piano/ecommerce_1/39684" target="_blank">pian si mai e o www.imaginarium.ro/productos/detalle?referencia=25253" target="_blank">orga. Eu le-am vazut si arata super bine, daca nu ma insel se vind cu tot cu scaune, dar totusi asta nu stiu cu siguranta. Dezavsntajele care le vad eu sunt pretul si faptul ca sunt targetate pentru copii de peste 3 ani.

Didi crezi ca daca nu mai folosesti 'a ta' si i tot repeti 'a mea' luind un lucru in mana si strangandu-l la piept o sa reusesti? Nu stiu daca e o idee buna si sincer nu stiu cum se face, dar stiu ca pe mine personal ma incita situatia asta cind o vedeam la copii si cred ca am incercat multe metode, dar nefiind copii mei nu pot sa spun care a fost rezilvarea.

Strulata mie una nu imi plac jaluzelele acelea verticale, le consider pt birou.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Camy iti doresc sa te intorci acasa cat mai curand fericita cu bebe Flavius in brate sa ne povesteti de el si sa ne pui poze.
Nastere usoara si recuperare rapida!!!

pentru tine Camy

Sun bravo tie

Biri sanatate multa!

Noi suntem bine vorbim toata ziulica bebeluseasca si ne cataram peste tot si sa nu uita ca ascunde tot ce prinde la mana de ma dispera. Am spalat la masina magneti , castane si jucarii ca CD-urile le-am vazut si le-am scos la timp

O zi buna la toata lumea!

Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata


eu am inceput sa dorm binisor, ce sa zic...ma trezesc doar o data pt pipi si atat
Azi-noapte l-a visat Pustache pe Flavius, a zis ca era maricel si se jucau impreuna ..si eu azi-noapte am visat ca m-am certat cu soacra ( pana si in vis )..dar pustache mi-a facut o sapca cu fundite ...si mi-a daruit-o...era asa de zambaret

In sfarsit am visat si eu mai frumoas

Biribu sanatate multa iti doresc tie si familiei, sa treaca repede

Pica Doamne Ajuta sa se intample ce spui tu acolo


si multumesc fetelor pt incurajari..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


38+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 1 ZI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns struluta spune:

Buna dimineata!

Multumesc din suflet pentru gandurile bune si parerile despre jaluzele. Va de mii de ori.
Am fost cu puiutul azi iar la medic, a facut o fata cand i-a vazut noua "achizitie". La manuta deocamdata nu i-a facut, i-a schimbat pansamentul, buboiul e tot acolo, maine mergem din nou si daca nu se sparge il taie el. Mi se face rau numai cand ma gandesc...puiul meu scump. Pe frunte i se vindeca, deja arata muuult mai bine.

Biribu: multa sanatate va doresc

Katalyna: multumesc ...da, e pe 24...'80.am facut 29.

Monica:eu am masina de facut paine din www.rotex.net/ebay_images/bba2605rot.jpg" target="_blank">asta, l-a primit sotul meu de ziua lui si sunt foarte multumita, face o painika buuna.
Intr-adevar programul e de 3 ore, dar nu te deranjeaza cu nimik, deoarece poti sa pui toate ingredientele cand ai timp si poti sa programezi de ex. ca peste 7 ore sa fie gata painea. Eu asa fac, pregatesc deseara si dim la 7 e gata painea...si miroase asa de bine in casa.
Sa va spun cum m-a invatat vecina sa pun ingredientele(e tare priceputa ):pun apa, peste faina si in faina fac 4 santuri unde pun separat ingredientele fara sa se atinga. Iar eu tot de la vecina am primit si ceva aditivi (2 feluri) care se foloseste la fabrica de paine ca am incercat si fara si a ramas ramas painea tare indesata cum spunea si Biribu. Capacitatea e de aprox. 1 kg pt urmatorele ingrediente: 350ml apa, 540g faina, 2 linguri mari zahar, 2 linguri mici sare, 1 pachet drojdie, 2-3 linguri ulei, cate un varf de lingurita de aditiv(sau cum s-or numi)
Dar in cartea cu instructiunile de utilizare sunt si o gramada de retete...dar la cat ma pasioneaza pe mine experimentele in bucatarie

Cu amenajatul stam binisor, a trebuit sa zugravim tot parterul ceea ce nu era deloc programat ca a iesit o diferenta de nuanta pe unde trebuia reparat, cu toate ca e aceeasi vopsea...dar am mai sperante ca maine termina mesterii, cel tarziu poimanie...azi deja am adunat foliile de la parter...incep sa recunosc locul. Cu perdelele sunt in maaare dilema...oricum cred ca numai pe luna viitoare rezolv situatiunea ca am depasit bugetul

CAMY:vineri zici? Abia astept sa te vad cu Flavius la plimbare cu carutul Mereu ma gandesc cu drag la voi si ma pt voi
Ce gest frumos ca merge Sun sa va vada. Sun

Fug sa beau o cafea pana ingerasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!!

EU ma lupt cu niste senzatii de greata groaznice!!...

Biri, offf!! Insanatosire grabnica tuturor!!

Ma retrag...sa aveti o zi buna..

Turtu???!!!



Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 11+

Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput