Pepenasi de iulie- august 2008 (150)

Pepenasi de iulie- august 2008 (150) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj




Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141, 142, 143, 144, 145,
146, 147, 148, 149, 150

www.onetruemedia.com/shared?p=8cb2de8660b554ddfeeb28&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Avem un anisor

www.onetruemedia.com/shared?p=827c08654dee4c5de3c85f&skin_id=1012&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A venit primavara in bostana

www.onetruemedia.com/shared?p=784fc94cbba03c511361db&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul Craciun al pepenasilor
Retetele mamicilor de pepenasi
Poezici pentru mamici si pepenasi

Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,6,7
Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Albume cu poze: mamici iulie-august si pepenasiMail comun

Sarbatoritii lunii Octombrie :

2 - dma2007, 12 - mada_mxm, 13 - mitzi76, 15 - maria-86, 17 - Vladimir (Sybille), 18 - truli-luli,
22 - Violeta_m_tm, 25 - narcisa.s, 29 - Carmenela, 31 - mcoca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

MARINA ce caz cutremurator, te face sa te gandesti cum atarna viata noastra de un fir...

TURTU, felicitari pentru inimioara!

Am pus poze noi pe picasa.

Monica, mami de Luca si 7+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

nu stiu daca v-am povestit ce-ma patit luni seara am fost cu fi-miu la ziua unui copil. cand am ajuns acasa, de dupa usa o auzeam pe mandra mea plangand sa lesine. cand intru, taica-su imi zice ac nu stie ce sa-i mai faca am mers la ea si am luat-o in brate si stateam asa cu ea pe pat.se uita la mine apoi lasa capul pe pieptul meu si a facut asa de cateva ori. mama ce bucurie pe minefi-mea nu poate sa doarma fara mine am linistit-o deci, hai s ao pun in patut sa doarma ca m-a vazut acum e linistita de unde mai nene ca a inceput la fel sa urle. mi-am dat eu seama intr-un tarziu ca nu are girafa cu ea in pat, plushul ei preferat, de fapt nu e pufos rau, iar ea in timp ce doarme ii mangaie urechile mi-am dat seama ca girafa e in masina de spalat uda, asa ca am uscat-o cu foehnul cand i-am dat-o a strans-o in brate si a inchis ochii.

girafa e singura jucarie unisex in rest se joaca numai cu trenuletii thomas ai lui david si ii demonteaza sinele pe trenuleti ii pune pe jos si face precum masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Kata mersi de oferta de ajutor . Sper sa gasesc si pe aici, daca nu, poate te bazai sa ma ajuti . Ce simpatica bebelina cu girafa! Bine ca te-ai prins ce-i lipseste.

Moni foare dulce Luca, cat e el de harnic cu gradinaritul si stersul prafului!


Dia, mami de Miruna (15.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns struluta spune:

Diana: draga de tine, stiu prin ce treci, am patit si eu la fel doar mai la inceputul sarcinii, mai exact la 7 saptamani, tot asa am ajuns si eu la urgenta cu o hemoragie f puternica, mi-au pus acelas diagnostic - era placenta desprinsa.Dar eu din pacate am sangerat timp de 5 saptamani. Am facut tratament cu Pregnyl si utrogestan toata perioada asta si am stat fff cumintica numai in pat urmatoarele 3 luni. Trebuie sa te linistesti, totul va fi ok, dar neaparat sa stai in pat cat iti va recomanda medicul, placenta se prinde la loc. Ma pentru voi
Of ce amintiri urate...la urgenta un cretin a vrut sa ma chiureteze pe motiv ca "vreau un copil handicapat?", iar cand am inceput sa plang m-a luat de brate si tipa la mine "ce te isterizezi femeie, am mai vazut eu ia o pauzari ca tine, care dupa 6 luni au facut la prunci de nu s-au mai putut opri"...greu mai poti uita faze de astea...nu le e frica oare de DD, si era si inaite cu o zi de ajunul Craciunului. Important e ca Dumnezeu ne-a dat putere sa trecem peste si ne-a binecuvantat cu asa o minune de copilas - Doamne-ti multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

fetelor, duminica sotul meu participa la bucharest city marathon. defapt el o sa faca semi-maratonul
chestia e ca e posibil sa toarne cu galeata. asa ca va rog sa-i tineti pumnii si sa-i urati baie placuta

---------------------------------------

www.razvan-zainescu.eu/home/" target="_blank">SMS pentru o viata!

---------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Dianami, sa fie totul bine.
Turtu, felicitari pt inimioara!!!
Marina, ce caz cutremurator... Trimis sms...
Bafta sotului maine! Isi ia pelerina?

Adriana 17+ si mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008 (povestea nasterii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

atb, duminica nu maine. haha, ce tare ar fi cu pelerina...


EU VREAU SA MA TUND SCURT!
mi s-a pus pata!
da scurt scurt...o tunsoare asa mai asimetrica si sa nu necesite mari ingrijiri speciale. vreau asta pt ca pe mine ma doare capul si de la parul prins...asa ca nu vreau sa mai vaz elastice in parul meu...

STIE CAREVA un salon misto misto de tot? ca daca ma tund asa scurt apoi nu mai e loc si de alte corectii in caz ca iese o varza si nu vreau sa ma risc. tanti la care mergeam inainte era in carrefou orhideea si e prea departe pt mine. as vrea sa gasesc pe cineva mai aproape..unirii eventual...

---------------------------------------

www.razvan-zainescu.eu/home/" target="_blank">SMS pentru o viata!

---------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

olaaa!

Flo ce mi-au placut pozele, esti o frumoasa si zlabaaaaaaaaaaa... chestia cu cadourile ex-nasei m-a oripilat usor, cum dumnezeu nu i-au placut si a zis valea???

Moni cica pustoaica, as vrea io Pupic pe burtic, nu ma bag sa-ti zic cum e cu dormitul ca sa nu te impusti.. hai mai ca numai primii optshpe ani cica-s mai grei

Ana_a, Mai3, Dana sanatate la pitici!

Syb si zici ca o plimba la noi mai e tragedie mare cu olitza Anei, nu poate sa stea si ea linistita sa-i tihneasca ca vine tony si se spala pe miini prin ea
Ieri isi furau unul altuia mincarea, eu le pun in doua farfurii identice, portii musai identice, si ii gasesc incaierati fiecare cu miinile in farfuria celuilalt

off acum citesc de Diana, ma rog si ma gindesc la voi draga mea

Gini asa-i, nu mai are deloc moaca de bebe
am o nostalgie dupa perioada de bb mic de nu va pot spune... stiu ca nu o sa mai am parte de ea si ma deprim...

Sunu sunteti belli si de peisaje nu mai zic. oricum eu nu vorbesc cu tine

Anka stii ce sa faci tu in canadezia? o patiserie/cofetarie mami ca ai avea maxim succes

revin sa va zic ceva

Mami de Anna (5.02.2007) si Anthony (27.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neata,

La multi ani, zambet de soare! Sa-ti dea Dumnezeu numai clipe frumoase, multa sanatate, lucruri bune si oameni autentici in jurul tau! Si multi pupici mamicii tale, care lupta neincetat pt tine!

Marina, asa e cu freshul (oups). Am trimis si eu 5 sms-uri desi mi-as fi dorit sa nu mai existe un caz atat de izbitor cu al celui mai bun prieten al meu din copilarie. Dar viata e fragila...Succes sotului maine!

Turtu felicitari pentru vestile bune si sarcina usoara in continuare!

Dia mai poti lua si tablita magnetica; are si ea stampilute. Si in carr4 am vazut eu un set cu stampile dar nu stiu exact cum si cu ce erau!

Biri ce-am (mai) facut?

De Sirenutze stie cineva ceva? Sunt bine, in Brazilia?

Moni Luca este un frumos, un harnic:) si un copil extrem de expresiv! Tare dulcic!

O zi frumoasa si un weekend reusit sa aveti!

p.s. Diana Doamne Ajuta sa fie bine-bine!


Mamica unui MIRACOL
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

Vladimir ( Sybille)

Diana sa fie totul ok cu bb

Marina la Unirii stiu salonul lui Cristi Pascu...sora mea se penseaza acolo...dar nu stiu cum sunt coafezele ; si bafta sotului maine la maraton

turturica felicitari ptr inimioara

_

buburuza mea


de Daria Ecaterina 14.07.2008

Mergi la inceput