Pepenasi iulie-august 2008 - IN SARBATOARE (133)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns estrella80 spune:


XENIA SI BOBITZAMIC!!
Revin!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Sun, o sa ne fie foarte greu, dar am ales cea mai buna solutzie pentru ea... merci

Gallib sunt VERDE de invidie. Noi de 2 luni o scoatem la plimbare seara, ca altfel ne chinuim 2 ore sa o adormim...

Moni, e clar ca toti copiii sunt mai mult sau mai putin agitati. Si eu mananc 90% din timp cu Maya in brate. E destul de cuminte, se mai agatza de cate ceva, dar intotdeauna i-am interzis lucrul asta, deci e destul de ok. De ex, am fost zilele trecute cu ea la resto (prima data de cand a inceput sa mearga). Ei, normal ca nu a vrut sa stea in carutz si ca a patrulat printre mese, dar a fost ok zic eu. Eu am observat ca e ok daca nu stau "cu gura" pe ea, si o las sa faca cam ce vrea. Sunt putine lucruri pe care i le interzic, dar cand i le interzic sunt consecventa. Bref, m-am intins cat o zi de post si fara folos cred ....
Ce doream sa intreb este daca este invatzat cu voiajele. Daca nu, poate asta l-a bulversat ... ce e clar, este ca si tensiunile au fost resimtzite de el si poate si asta a jucat. Eu zic sa nu disperatzi ci mai bine sa incercatzi sa plecatzi 2-3 zile voi 3, atat.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

SunSmile multumesc de urare! Ziua mea este duminica.

Pupici

Promit sa intru sa va mai povestesc de noi, nu am facut asta de mult.

Un we frumos!

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

LA MULTI ANI CU INTARZIERE PT XENIA SI BOBITA MICA!
XENIA,SA FII SANATOASA SI SA O BUCURI PE MAMICA TA!
BOBITA MICA,MULTE,MULTE BUCURII ALATURI DE IRINA!

OOKA,noi am cheltuit in jur de 18 milioane lei vechi la eforie nord.e f mult pr bugetul nostru,dar a fost ca o investitie pe termen lung,pt ca 2 ani,cat l am dus pe cris la mare,n a mai racit deloc.anul asta s a vazut diferenta,a racit de cateva ori.
pt mine concediul tot un fel de ''obligatie'' a fost,pt ca numai relaxare n a fost.concediu placut!

ANNABABY,voiam sa ti multumesc pt linkul cu carticelele de la adevarul.cat despre ce a spus dr ta,eu zic ca are dreptate,apa marii e destul de murdara si cei mici pot face deranjamente stomacale daca inghit.insa cu picioarele o poti lasa,zic eu.despre raceli eu nu mi as face griji,insa s ar putea ca ei sa nu i placa sa stea in apa.

MONI OR,m ai facut sa zambesc[stiu ca nu asta a fost intentia].cam asa a fost concediul si la noi,cu deosebirea ca asta mic a dormit noaptea.insa in primele 3 zile la plaja n a vrut sa atinga nisipul de am stat numai cu el in brate,nici nu apucam sa ma dezbrac,ca eu il tineam pe codrin in brate,iar tati tb sa se tina dupa cris care fugea incolo si incoace.in prima zi codrin a plans 2 ore,cat am stat la plaja...era o tipa langa mine,gravida si se uita cu asa o fata,iar la sfarsit mi a zis'['[cred ca n o sa uitati concediul asta toata viata'['..la masa era un alt calvar,ca nu statea deloc in carut si il luam in brate,incercand sa si mananc,dar imi mai zbura lingura de ciorba pe mine,ii mai dadeam si lui si intr o zi,pana m am prins eu,aveam pe rochia de plaja numai pilaf,ca el scuipa si eu nu vedeam si i dadeam in continuare si tot asa...in tp asta sotul tb sa i dea sa manance lui cris,care nu mananca singur...si tb sa mananc in viteza ca nu mai voia codrin sa stea nici in brate si apoi alergam dupa el printre mese...si el are viteza,frate...
seara,alta belea,nu voia in carut si ne plimbam numai cu el in brate,iar carutul era ocupat de cris,care se plangea ca l dor picioarele...
felicitari pt micul mergaret...

ALEXA TEO,multa sanatate micutelor!

DIDI,nici codrin nu mananca!ieri i am facut ror,ca eu am refuzat sa l fac odata cu infarixul.l am si cantarit,are 10300 imbracat.acum o luna jumatate avea 9600,tot imbracat,deci eu zic ca e bine.


MAITREYI,felicitari pt nepotica,sa traiasca si sa fie sanatoasa!

MADA MXM,bine ai revenit!

fetelor,aveti idee daca ii pot da lui cris salata de vinete?dar lui codrin?[bine,nu stiu daca vor].as incerca pt codrin un ghiveci de legume cu vinete,aveti vreo reteta?
am vazut poze,dar voi nominaliza mai tz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

LA MULTI ANI KARINA,CONSTANTIN SI RAZVAN!SA FITI SANATOSI SI SA AVETI O COPILARIE FERICITA!

VICKY,altceva nu stiu ce sa ti spun.

CRISTINA 26,am vazut pozele cu voi la mare,sunteti tare frumosi!iar mihaita are niste ochi de un albastru patrunzator!

am vazut pozele cu CLARA SI ALEXANDRA,2 fetite frumoase foc,una blonduta si pufoasa,.alta brunetica si ochioasa.Vio,nasoala tare faza cu socrii,ce inima au?

am vazut o si pe strengarita de JULIA DE ARIADNA,cu privirea ei poznasa,cum priveste ea pisica prin geam,tare ar mai trage o de coada,

AM VAZUT O SI PE ERIKA DE ANKA,s a facut mare,e o dulceata cu ochii migdalati,iar tortul arata super,

AM VAzut o pe GARGA DE BOTI SI SEBI DE PICA,cum se distrau ei la petrecere.
ATB,FELICITARI PT LICENTA!SI EU cred ca ma inscriu la master,desi va fi un efort financiar f mare.,iar bunica mea nu cred ca mi l va plati[cum a facut cu facultatea].

.revin ca se miorlaie codrin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

deci.....
muncesc la o treaba...
nush daca a iesit ceva..va las sa vedeti voi. ideea e...ca nu m-ati ajutat cum v-am rugat cu idei, deci sa nu aud comentarii, clar|??????
asheaaaaaa....

in alta ordine de idei....ar cam dori cineva sa ne vada...????

mami Ruxandra, in plina formapentru Andrei Tudor,cel mai nazdravan

poezici pentru mamici si pepenasi
www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase
Andrei Tudor- minunea noastra -The Story

...inseamna
ca infinitul si-a gasit limite
ii zarisem grimasa
zvarcolindu-se-n catuse de fier
aripile sunt inutile acum
chiar si cenusa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

cu intarziere...pentru pepenasii de mai...

22 mai-Andrei Codrin de monalac

Sa cresti mare si sa-ti iubesti parintii si fratiorul.

A-mplinit un anisor,
deja e pe Junior.
Mama lui e mandra tare
ca el este cel mai mare.
Il pupa si il rasfata
din zori, dis-de-dimineata.


mami Ruxandra, in plina formapentru Andrei Tudor,cel mai nazdravan

poezici pentru mamici si pepenasi
www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase
Andrei Tudor- minunea noastra -The Story

...inseamna
ca infinitul si-a gasit limite
ii zarisem grimasa
zvarcolindu-se-n catuse de fier
aripile sunt inutile acum
chiar si cenusa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

si pentru al doilea pepenash de mai....

23 mai
www.onestop.ro/images/products/big/barbie_printesa_balerina-0.jpg" target="_blank">Antonia Gabriela de irda

Sa fii mereu vesela si sa aduci bucurie in casa !

Un an are si TONINA,
nu-i mai spunem bebelina.
Pe mami ea o uimeste
numai inca nu vorbeste.
Catre bec ea iti arata
de-ti vine sa o papi toata.


mami Ruxandra, in plina formapentru Andrei Tudor,cel mai nazdravan

poezici pentru mamici si pepenasi
www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase
Andrei Tudor- minunea noastra -The Story

...inseamna
ca infinitul si-a gasit limite
ii zarisem grimasa
zvarcolindu-se-n catuse de fier
aripile sunt inutile acum
chiar si cenusa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

si acum..pe iunie.....

7 iunie www.regaligifts.com/images/P/magnetboy.jpg" target="_blank">Allesio Michele de danangie

Sa fii un exemplu pentru bebele care vine.

Nu mai stim noi multe tare,
cred ca pepenashu-i mare
dar stim ca mamica lui
va avea acusi doi pui.
LA MULTI ANI noi iti dorim
(parc-aud c-acusi vorbim !)


9 iunie Matei de Nati

Sa reusesti sa atingi cerul !

Uite, MATEI, nazdravanul
a implinit si el anul
si cand il vede mamica,
inima-i e atatica
de mandrie mare mare
ca nu are-asemanare.


mami Ruxandra, in plina formapentru Andrei Tudor,cel mai nazdravan

poezici pentru mamici si pepenasi
www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase
Andrei Tudor- minunea noastra -The Story

...inseamna
ca infinitul si-a gasit limite
ii zarisem grimasa
zvarcolindu-se-n catuse de fier
aripile sunt inutile acum
chiar si cenusa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

9 iunie www.webweaver.nu/clipart/img/people/baby/baby-cartoon.jpg" target="_blank">Alexandrade adelais

Sa fii frumoasa si sa aduci lumina.

Acum la un anisor
vrem sa vedem puisor,
sa stim cate-a mai facut
si cam cat a mai crescut.
Pe-ALEXANDRA o pupam
si LA MULTI ANI ii uram.


14 iunie Alexandru Ionut de ella81it

Sa fii mereu vesel si sa aduci bucurii celor din jur.

Alexandru, sa traiesti,
pe parinti sa ii iubesti.
Tortuletzul cu buggs bunny
a facut, cred ca, toti banii.
Invitatii s-au distrat
LA MULTI ANI lui i-au urat.


14 iunie Stefan Cristian de syyylviuta

Sa stralucesti mereu ca o raza de soare.

LA MULTI ANI pentru STEFAN
c-a facut si el un an.
Speram noi ca s-a distrat
cu ai lui s-a bucurat.


mami Ruxandra, in plina formapentru Andrei Tudor,cel mai nazdravan

poezici pentru mamici si pepenasi
www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase
Andrei Tudor- minunea noastra -The Story

...inseamna
ca infinitul si-a gasit limite
ii zarisem grimasa
zvarcolindu-se-n catuse de fier
aripile sunt inutile acum
chiar si cenusa...

Mergi la inceput