Ai nostri, ca brazii!dec-ian-feb ( 53)

Ai nostri, ca brazii!dec-ian-feb ( 53) | Autor: crinuta

Link direct la acest mesaj




(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10), (11), (12), (13), (14), (15), (16), (17), (18), (19), (20), (21), (22), (23), (24), (25), (26), (27), (28), (29), (30), (31), (32), 33, 34, 35, 36, 37.38,39,],40, 42,44, (45),46, 48, 49,50,51,52

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria)
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta)
27 Dragos Mihai (Lali)

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05)
3 Sebastian (Adana)
3 Ioan Cristian (Monalac)
3 Sergiu Denis (Coraly)
3 Mara Theodora (Megg)
3 Alexandra Beatrice (Ilucae)
5 Nectarie Ioan (Adita)
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena)
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu)
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica)
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David , (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) poze
13 Mihai Cristian (Bdana):
17 Viktor [/ (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza)
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35)
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi):


Februarie
4 Bogdan (Strunfita)
4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo)
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu)
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara)
9 Tudor Constantin (Bestutza):
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi)
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya)
20 Sebastian (Clara03)
21 Matei (Ilbeciug)
21 Codrin Stefan (Shobo)
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie)
28 Ingrid (Eryteea)
Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, eu propun sa scoatem din lista datele referitoare la kg si inaltime, ca tot nu mai sunt de actualitate, si apar discrepante mari.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

gata, mi-a trecut
asta este, m-am convins inca o data ca un bebe nu vine chiar asa programat cum vrem noi...si cine stie, poate vrea sa iasa un leutz chiar d ziua lu' ta'su.

Crinuta, eu sint de acord.
ce mai face Rayan??mai are febra?

Hai sa ma laud ca Rebecca a adormit aseara singura si de buna voia in patutul ei (bine, canapeaua mea (inca) este linga patut si am tinut-o putin de mina) dar important este ca a adormit acolo. peste noapte bineinteles ca s-a rasucit cum a vrut de a ajuns pe orizontala cu picioarele atirnind afara, a tot visat si spunea "nu vleau, nu vleau" (am o banuiala de de cresa vorbea)

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Patricia, Rayan nu avea febra azi dimineata, doar 37,1. Sincer, as fi preferat sa fie mai mica.
Sa vedem mai incolo ce si cum.

pupici

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Patricia, te inteleg ca ai un gust amar. Dar sunt sigura ca o sa fie bine, poate chiar luna viitoare. Important e sa nu stresezi, iar tu stii asta f bine. Bravo pt Reb ca a acceptat sa doarma in patul de printesa! Ce mai face cu cresa? Ai gasit o grupa mai buna?
V. Erica, succes sa gasesti solutia optima!
AlinaMaria, intr-adevar e f imp sa simta bine fata in colectivitate si sa aiba o educatoare buna. Iti urez succes sa gasesti o cresa mai buna.
Crinuta, si eu sint de acord sa elimini greutatea si inaltimea, mai ales ca nu le-am actualizat demult. Corecteaza te rog si la mine, lbelciug, nu Ibelciug. Mercic.
Ieri a venit tati din delegatie si i-a adus lui M o masina cu telecomanda super faina (desi tot made in China e). Doamne, ce distractie pe baietii mei aseara! A vazut tati ca la aceeasi telecomanda raspund mai multe masini si sa fi vazut trafic greu de masini prin casa. Bogdanel gogonase si el niste ochi la ele si nu stia pe care sa o urmareasca mai intai.
PS: Am primit si eu cadou: un inel si o pereche de cercei tare faini, din aur alb.



Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/" target="_blank">Poze din Octombrie

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Liviana stiu si incerc sa fac asa.
si poate incercarea 4 va fi cu noroc, ca si la Rebecca. trebuie sa iau dupfhaston din ziua 14, asa mi-a recomandat dr si luna trecut dar nu am luat.

reb e bine acum, nu plinge sau face urit, doar imi spune o singura data ca nu vrea la cresa, eu o lamuresc ca trebuie sa mearga ca nu poate sa singura acasa si gata, intelege.
insa nu stiu ce masura sa adopt sa o culc putin mai devreme, caci are o energie, daca ar fi dupa ea s-ar juca si pina la 12 si ma termina chestia asta, ca singura inca nu adoarme;
Nu ma agit sa ii schimb grupa la cresa pt ca vreau sa o mut la gradi cit de curind.

foarte dragut din partea sotului ca ai primit cadou!

Crinuta, eu cred ca merge spre bine daca nu a avut febra mai mare. noi am stat 6 zile pina la antibiotice, dar situatia se inrautatea pe zi ce trecea si febra crestea. la voi cred ca a fost doar o viroza.



Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Patricia, si cu Matei cam tot asa e. Dimineata uneori bazaie ca nu vrea la cresa, dar il iau cu povesti si ii trece. Seara s-a invatat sa adoarma cu cineva care trebuie sa-i spuna si o poveste. Mi-a fost f greu sa-i adorm pe amandoi cat a fost sotul plecat. Degeaba am incercat sa-i explic lui M ca mami se duce sa-l adoarma pe B (la san) iar apoi vine la el. Efectiv nu intelegea de ce trebuie sa stea singur pana adoarme B. Intr-un final B a adormit la 10 iar M la 10:30 dupa ritualul de culcare si pe care in mod normal il fac incepand cu ora 9pm. Sotul m-a "amenintat" ca va mai pleca peste o luna si apoi f des la anul. Vai de mine ce ma asteapta, mai ales ca din ianuarie incep si eu munca.
Ai gasit vreo gradi de stat sau vizezi una particulara?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/" target="_blank">Poze din Octombrie

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Crinuta , si eu sunt de acord cu scoaterea greutatii si a H. si mai vin cu o propunere, deoarece ne cunoastem de atata timp, nu vreti sa trecem data nasterii mamicilor?

Patri, o sa fie bine, cu siguranta! Felicitari lui Rebb! E un inceput. Uite Bianca mea , sapt. aceasta a mers la grupa, nu a mai plans dupa biroul lui mamaie. Au inceput pregatirile pt serbare. Noi avem poezia " gogoneata", deoarece suntem cea mai mica din gradi.

Liviana, sa porti iubita bijuteriile!



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Liviana, am o promisiun pt una f buna de stat, si cam la jumatate distanta de cit e cresa acum. acum ramane sa vedem de cind, poate de la anu.

eu citeodata regret ca nu am aplicat mai multa militarie, si mereu zic ca la al 2-lea voi proceda altfel, dar nu cred ca va tine, asta este modul meu de a fi. dar ceva trebuie sa schimbam ca e f obositor, si mai ales cind vor fi 2. dar sa zicem ca rebe va fi dstul de mare atunci.
tu acum nu mai ai nici un ajutor, nu mai ai bona? stiu ca pe socri nu te prea poti baza. ce nasol, mai ales ca sinteti si vecini. chiar nu s-au schimbat deloc??
eu sa nu vorbesc aiurea, s mea s-a schimbat mult in bine in ultima vreme si in limita timpului m-a ajutat f mult

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Patricia, bona voi avea din ianuarie cand merg la lucru. Socrii m-au ajutat putin cat a fost sotul plecat. De ex dimineata si seara cand l-am dus/adus pe M la/de cresa, au stat cu Bogdanel, iar in ziua cand M a stat acasa fiind diareic, s-a mai dus pe la socru-meu cateva ore. Seara am vrut sa-i culc pe amandoi acasa caci M daca scapa la bunici nu se mai da plecat de acolo, ceea ce nu le convine socrilor...
Kris, multumesc mult!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/" target="_blank">Poze din Octombrie

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

fetelor,am fost azi la dr tutunaru si sincera sa fiu,nu e nici pe jumatate asa cum mi l am imaginat eu...nu fizic,bineinteles...
daca vreti sa cititi cum a fost,vedeti ca am povestit pe larg la nasterea unei stele,la subiectul care i e dedicat...acum,sunt mai in ceata decat pana acum...of...bine ca macar bebe e bine...si n am mai sangerat de ieri,desi acum,dupa eco transvaginal,am o durere f mare de burta,sper sa nu ma apuce iar...
PATRiCIA,imi pare rau,dar poate luna viitoare va fi cu noroc..


Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput