Ai nostri, ca brazii (ianfeb05) (11)

Ai nostri, ca brazii (ianfeb05) (11) | Autor: Witchie

Link direct la acest mesaj



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70231&whichpage=10" target="_blank"> de-aici am intrat in copilarie

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70399&whichpage=1" target="_blank">Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2), www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4), (5), (6), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank"> (7), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72717&whichpage=10" target="_blank"> (8) , (9)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73633&whichpage=1" target="_blank">10


Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 10,4 kg/81 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 10,8 kg/83,5 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11 kg/79 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,4/78 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 8,400kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 81 cm/10.350 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 10,8kg /80cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!







Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Cuceririle lui Mamzel Zuluf

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Nu-ndrazneste nimeni? Haideti ca daca nu va place schimb titlul:)

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Cuceririle lui Mamzel Zuluf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ba nu, ba nu! Mie imi place mult, e tare haios!!! Am ras cand l-am vazut

Vroiam sa urez multa sanatate Laviniei, sotului, Nataliei si bunicului! Sper sa va faceti bine repede si sa uitati prin ce ati trecut.

Catiflo, eu am in camera la Vlad o canapea extensibila, am dormit acolo cu sotul pana cand a avut el 7 luni si se ridica de gratii si ne vedea acolo, atunci am hotarat sa ne mutam la noi in camera si nu mai vreau sa dormim gramada, deci, fiecare cu camera lui! Si Vlad s-a mai trezit aseara, nu a mai urlat, dar...am facut ture din camera mea in camera lui...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Anda, tare haios titlu. Nu-l schimba ca e . Si-l gasim usor

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

Anda super titlul....

hai ca am facut/o si eu cu pierderea mesajului, dar eu am avut ajutor de la crisu....si cand am fost gata a doua oara.....s/a inchis subiectul....

bubu si eu i/am dat smochine si masline, ii plac la nebunie, iar 1-2 nu/i fac rau...

oana crisu nu tipa, dar are tendinta de a da in mine, desi noi nu o batem....

lavinia sanatate multa

patricia dintoasa tare rebecca

pentru ca noi plecam maine dimineata, mama mi/a facut friptura de miel (la socrela nu se mananca miel/oaie), asa ca noi ne ducem cu ea la pachet, iar azi i/am dat cristinei sa guste si tare i/a placut. crinuta, da plecam in "vacanta" la vre/o 500 km, nu stiu cum te/ia descurcat tu cu bagajul sa eu sunt terminata.

la capitolul nazdravanii.....ieri crisu de 3 ori mi/a scos tot din geanta, eram un car de nervi, noroc ca au venit ai mei si au scos/o putin la plimbare, ca nu mai reuseam sa termin bagajul ei.

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

iata si cat de tare m/a ajutat ieri

si noi facem parte din grupul vorbaretilor: pe langa catelul hm-hm, rata mac-mac, ieperasul tup-tup, pisica: pisi sau mau-mau, pu-pu (pupaza), cirip cirip care e afara stie cum face sarpete sssss.

ii plac tare mult cartile "cati" sau albumele cu poze in care sa arate cine e.

stie ca pe tata il cheama pe tata eshi (alex), iar pe mami o cheama mama. Crinuta Crisu nu spune nimic cu B, nici macar buni.

opa she (hopa-sha) si opa sius (hopa sus),
asha, gata,papa, apa,
eshie (rosie), tzei (taitei), coco (ciocolata)
stie unde sunt: capul, parul, ochii, nasul, gura, dintii, limba, gatul, mainile, burtica, si picioarele.

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Buna dimineata! Azi nu am timp sa stau la palavrageala ca ma duc sa am grija de fetita prietenilor ca plange in casa ca e cu fratele mai mare, dar nu sta cu ea, sta pe calculator. Offf, si mi-e urat tare de autobuze cu Seb cu carutul.

Tomasa, m-am linistit ca nu e numai Seb ala certaret. El se mai enerveaza si tipa cand nu ii reuseste ceva. Ca ne si speriem, cat de tare tipa, credem ca a patit ceva. Si la fel, nici el nu are rabdare sa stau sa ii explic sau sa ii arat prea mult, e agitat, trebuie sa puna el mana, sa traga.

Alina, e o scumpa Mandy. Imi place cum ii sta cu bentita aceea. Vreau si eu fata!!!!!!!!!!!!! Si poza cu voi trei e superba. Hihi, si Seb mai rade cand il cert, daca ma vede ca nu-s serioasa, ca am momente in care nu ma pot abtine. Dar cand serioasa mai pune botul si incepe sa planga, dar imediat o da si in ras cand vede ca eu rad (ma amuza boticul care il pune). Asa e ca e placut sa vezi cum merge? Eu la inceput eram topita, acum nu mai, ca agata tot.

Bubu, eu stiu de la pediatra mea ca nu sunt alergice. Ea ni le-a recomandat pentru constipatie smochinele. Si Vladut are personalitate!:)

Lavinia, imi pare rau pentru tatal tau, acum am cautat sa citesc din urma. Sanatate si voua si lui, refacere rapida va doresc!

Florina, nu am inteles de ce ii pui apa in lapte. Te intreb, ca nu am mai auzit si nu stiu de ce. Si noi am gasit lapte pt copii de la 1 an la 3 ani la pret f bun, de aia ii mai dau inca. E o promotie, la 6 sticle, 2 gratuite, si i-am luat 2 packuri de 6 sticle, am castigat 4. Daca mai are ii mai iau 2, si apoi cred ca il trec si eu pe lapte de vaca. Legat de dintisori, imi pare tare rau, nu pot da sfaturi, ca pe Seb nu l-a durut niciodata cand i-au iesit. Sper sa fie asa si la masele, desi cand citesc ce sufera ai vostri...ma indoiesc. De dormit, noi locuim in garsoniera, si nu avem o a doua camera, asta e situatia si o acceptam. De aia nu avem alta solutie. Poate cand ne mutam, o sa fie altfel. Dar l-am intrebat si pe George aseara cand ne-am culcat (Seb dormea deja si ne uitam la el) daca ar mai putea sa doarma fara el si a zambit si a zis nu, deci e reciproc sentimentul asta.

Ana Maria, sanatate multa, bine ca nu e asa rau cum iti imaginai. Deci mai avem de suportat capricii pana la 3 ani??? Mamaaaaa!!!!

Anda, chiar mi-a sarit in ochi titlul, e haios tare. Te rog sa imi modifici si mie la Seb pe listuta, ca Crinuta cred ca a omis cand am zis. Are 78 cm si 10,400 kg.

Ixxi, mortala piersicuta cum face ea valizele.:) Noi lui Seb ii mai dam peste maini, si la fund, dar el nu ne da cand il atingem noi, ci cand il cert si nu il las sa faca ceva. Drum bun si distractie placuta!

Pupici!

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Megg spune:

Buna fetelor,

Anda, mie imi place titlul.
Oana, eu ii dau Marei lapte de vaca dar cumparat de la o femeie de la tara, cunostinta. I-am mai dat "in deplasare" Parmalat "primii pasi" sau cum se numeste ala de bebe.
Bubu, eu i-am dat curmale fara coaja si ii plac. Smochine n-am incercat din cauza de samburi.

Si Mara ne cearta daca o certam si dupa aia rade. Si taica-miu zice ca noi o certam si ea ne rasplateste cu zambete si ne iarta. si ne face sa avem remuscari. Da' el o rasfata f tare. Ea umbla non stop in parc, aduna bete si face "curat", adica matura cu ele. Se uita in curtea scolii din apropiere la copiii care au ora de sport.

Daca nu mai intru, va urez tuturor un PASTE FERICIT alaturi de copilasii vostri!


http://community.webshots.com/user/megg2005


Megg si bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Anda de unde le scoti, mai? Hai ca m-a bufnit rasul cand am citit, desi ma asteptam la o surpriza din partea ta! Super misto titlul!!! Cine mai e ca noi?





Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Lavinia, imi pare rau pt ceea ce se intampla in familia ta! Multa sanatate tuturor si refacere cat mai grabnica !

Tomasa,Oana Cretu, Bubu05, Cory, va multumesc pt incurajari !

Tomasa, Crinuta, aveti dreptate : Bia pronunta mai multe cuvinte, are 8 dintisori, 4 masele si caninii pe drum. Fiecare copil cu evolutia lui !

Anda, super titlul capitoluli ! Il sustin ! Cine mai e ca noi !

Ana Maria, ma bucur pt Victoras, ca nu are laringita. Oricum, multa sanatate si refacere grabnica !





prima aniversare
kris si Bianca Maria (26.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Patri, super dragute pozele cu Rebb ! E tare frumoasa, ca de altfel e si mama ! Sunteti niste scumpe amandoua.

Oana Cretu, Bia nu tipa cand o cert si nici nu da in noi, doecamdata, e putin mai timida. In schimb, cateodata vorbeste pe limba ei cu jucariile si le cearta si chiar tipa de ,ma sperie.
Si eu ii dau lapte de vaca din comert dar numai cu ceai de menta 1/3 si restul lapte. De ce ? ca nu cumva sa se strice la burtica. Stii ca menta te ajuta in astfel de situatii ? Noi inca mai papapm san ! Si mi-l ia f rar.

Bubu05, imi pare rau ca nu pot sa te ajut cu smochinele ! Poate te ajuta altcineva. Foarte haioasa faza cu tel mobil. Probabil, Vladutz vroia sa-si verifice memoria in ceea ce priveste nr. lui de acasa nu ?! Un dulce ca de obicei !

Shobo, se zice ca nu va putea tine post usor ! Si eu as fi vrut sa o intarc pa Bia lent, dar nu prea mai pot pt ca se apropie vara. O sa ne fie greu, dar cu credinta si rabdare, vom reusi ! Cel mai greu imi va fi mie cu lapticul care se va mai forma o perioada.







prima aniversare
kris si Bianca Maria (26.01.2005)

Mergi la inceput