Ai nostri, ca brazii- ian-feb 05 (42) LMA

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

MOna, multumim. eu inca rezist cu antibioticul, sper sa scapam fara, dar mai vad ce mai urmeaza. am avut 2 nopti cu febra mare, peste 39 (40). azi peste zi 39,1.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

quote:
Originally posted by PatriciaArdeleanu

MOna, multumim. eu inca rezist cu antibioticul, sper sa scapam fara, dar mai vad ce mai urmeaza. am avut 2 nopti cu febra mare, peste 39 (40). azi peste zi 39,1.
Si noi Patricia, tot asa am avut, febra mare, 39 si ceva, chiar 40, de ma apuca disperarea. Aveam program de pazit copilul noaptea intre 2 si 4, ca atunci ardea cel mai tare. Tu urmareste-o non stop si la orice semn de inrautatire a simptomelor incepi tratamentul sau mergi din nou la dr. Of, of, e tare dureros sa ii vedem asa si sa nu putem face mai nimic. Eu luna februarie am crezut ca o iau razna cu bronsita, pneumonie si apoi rinofaringita. Culmea, la primele nu a facut febra, in schimb a facut la rinofaringita. Si cand ziceam ca am scapat, in we ne-am trezit cu el din nou cu febra si scaune moi si foarte urat mirositoare, probabil o enteroviroza. I-am dat rapid Enteroseptin si i-a trecut, dar eu sunt la capatul puterilor.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Patricia, Liviana, insanatosire grabnica copiilor! Febra mare mare scade cu algocalmin dar nu e prea indicat, nu trebuie dat in cantitate prea mare. Liviana, lui Vladut i-a trecut diareea cu Ecoflorina, o chestie care si reface flora intestinala.

De miine il duc pe Vladut la gradinita, sper sa nu ingrosam rindurile cu febra mare . Am fost azi si in 30 de min Vladut a inceput sa plinga pentru ca nu l-au lasat sa o ia pe scari in sus, si a plins cind am plecat de acolo.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mona, multumesc pt informatii. Aseara pe M l-a vazut intr-adevar si un ORList care mi-a confirmat ca e ok sa-i dau tratamentul indicat de pediatru. Intr-adevar paracetamolul era de 125mg. O sa iau de 250 daca zici ca asta e indicat la varsta lor. Pentru ce anume se da Enteroseptin?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 27s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

quote:
Originally posted by lbelciug

Mona, multumesc pt informatii. Aseara pe M l-a vazut intr-adevar si un ORList care mi-a confirmat ca e ok sa-i dau tratamentul indicat de pediatru. Intr-adevar paracetamolul era de 125mg. O sa iau de 250 daca zici ca asta e indicat la varsta lor. Pentru ce anume se da Enteroseptin?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 27s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Enteroseptin se da pentru diaree sau scaune moi urat mirositoare. Si in plus Biotics Baby sau Ecoflorina, cum zicea Simona.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Simona, bafta multa cu gradinita. Unde l-ai dus pe Vladut? Spune-mi te rog care e intervalul orar in care poate sta acolo. Si M a plans in prima zi, dar nu mai mult de 15 min, iar la pranz cand m-am dus sa-l iau mi-a zis "pa mami" si ca vrea sa se culce cu copiii. Deci clar ii place cu copiii. A doua zi a plans doar cand l-am trezit dimineata (adica la 7:30), dar acolo a stat cuminte cat l-am dezbracat/imbracat. Luni dimineata era suparat caci nu se simtea bine, dar s-a potolit cand s-a asezat la masa sa pape "cacaval" cu copiii. Educatoarele mi-au zis ca mai bazaie, caci vrea "afara cu copiii", deh, s-a invatat mai wild, la joaca in natura.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 27s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Crinuta, am sa fac poze la serbare, poate filmulete. Mihai insa nu va participa, ca a reluat abia ieri cresa si copilasii se pregatesc deja de 3 saptamani. In plus noi nu suntem atat de avansati incat sa spunem singuri poezioare. Repeta dupa mine, dar daca eu ma opresc se opreste si el.

Mortal Rayan, cum a vrut el sa plece cu balansoarul. Ei inca nu realizeaza ce e al lor si ce nu, iar daca le place un lucru, li se pare normal sa il si obtina. Desi ieri Mihai a venit acasa cu o masinuta de la cresa si imi spunea ca e "mina piii" (masina copiilor, adica de la cresa in limbajul lui), insa azi dimineata cand i-am zis ca o ducem inapoi, a ripostat .

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Mona

Liviana, e o gradinita in fata bloculul meu. Am sa il las acolo in intervalul 8-14 pentru inceput. Pe urma, daca ii place si lui, poate sta 8-18. Multumesc pentru incurajari
Insanatosire grabnica lui Matei!


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Simona, merci. Sfatul meu e sa nu-l lasi pe Vladut prea mult la progr redus, maxim o sapt! E f imp sa-l lasi tot programul ca sa se invete mai repede. Noua si educatoarea ne-a zis ca daca nu veneau pe 1 martie mai multi copii noi, ne-ar fi sfatuit sa-l lasam pe M din prima zi la program intreg. Acum ca e bolnav, ne-a zis sa il tinem acasa doar cat are febra nu mai mult, ca sa nu se dezvete de cresa de tot. E o gradi particulara? Cat costa pe luna?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 27s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Liviana, Patricia, multa sanatate micutilor! of, ma apuca un fior cand ma gandesc la bolile de la cresa...
Liviana, parca nu ai scris nimic ca-l duci la cresa pe Matei, ma bucur ca s-a adaptat asa de bine! Reintoarcere rapida, sa se faca bine!

Mona, si voi prin cate ati trecut...asa e cu cresa asta, are parti bune dar cu bolile o iei razna! Sunt constienta ca asa o sa se intample cand vom relua si noi la anul...asa avem in plan, sa vedem cum vom face cu bona.

Sirimie, bafta multa si voua cu cresa!


Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput