Ai nostri, ca brazii!dec-ian-feb ( 53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Fiti atente ce desteapta e fetita asta:
http://www.biertijd .com/mediaplayer /?itemid= 4023
E incredibila!
Fetele, mai cititi si AICI, poate va intereseaza o iesire in week-endul asta. NOI CRED CA MERGEM AZI. Daca mai vine cineva, dati de stire si poate ne vedem.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/" target="_blank">Poze din Octombrie

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Io nu mai inteleg nimic. Rayan e super ok, dar in fiecare seara face putina febra, cam 37,7-38,0, ceea ce ma baga total in ceata.
Deja sunt cam 8 zile de cand face febra, cu toate ca de cateva zile face doar seara, iar in rest, exceptand ca tuseste din cand in cand, nu are nimic, iar starea lui generala este foarte buna.
Nici macar nasul nu ii mai curge.
Deja cred ca ajungem la antibiotic si ma gandesc la o radiografie pulmonara.
Eu stiu ca la viroza febra tine 7 zile maximum, iar el a depasit deha perioada asta.
Sunt cam suparata....

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Crinuta, esti sigura ca e bun termometrul sau metoda de a-i lua temperatura? Daca baiatul are starea buna poate n-ar trebui sa te alarmezi..
N-am mai iesit azi din casa din motive de ploaie. Poate mergem maine la festival. Chiar nu e nimeni interesata?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/" target="_blank">Poze din Octombrie

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da, sunt absolut sigura. Este termometru de ureche Braun, folosit si in spitalele din afara, si nu mi-a dat gres niciodata.
Mai mult decat atat, eu il simt ca are febra, stiu exact cum are obrajii si spatele cand are febra, iar termometrul nu face decat sa imi confirme suspiciunile.Oricum, de maine incep antibioticul.

Eu nu prea sunt interesata de festival, e prea devreme pentru ei.
M-a si intors vremea asta pe dos. Nu sunt buna de nimic cand e asa.
M-am dus la Real, si a fost prima si ultima oara, ca nu mi-a placut nimic, am mai si pierdut ore bune.
Eu in weekend incerc sa ma odinnesc, nu am chef de nimic, si in permanenta mi se pare ca trece prea repede si nu apuc sa ma odihesc.
Pe Rayan il voi duce la asemenea evenimente dupa 5 ani.

pupici, ma duc la Megastar

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Crinuta, nu stiu ce sa fie cu febra lui Rayan, asa cum nu stiu nici ce e cu febra lui Nectarie. joia trecuta a facut peste noapte febra mare(39.5), dar in afara de asta nu a avut nimic. nu-i curge nasul, nu tuseste, nu-i deranjat la stomac, stare generala foarte buna.si joia asta iar a facut febra, tot asa, din senin, dar de data asta mult mai mica
Liviana, eu as vrea sa vin la festival, dar maine avem musafiri si nu stiu daca pleaca pana la ora aia

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Crinuta, pai eu nu v-am spus ca nu-i mare scofala de capul realului? pt mine e un mare avantaj ca e chiar in fata blocului meu, dar de multe ori ma gandesc daca nu e mai bine sa bat drumul pana la un hipermarket mai indepartat.in legatura cu festivalul, cred ca nici eu nu m-as duce doar pt Nectarie, dar ii am si pe cei mai marisori si cred ca pe ei i-ar interesa

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

mi s a declansat hemoragia.i am trimis un sms dr pacu,dar nu mi a raspuns,probabil doarme la ora asta...o avea ceva daca stau pana maine asa,ca n as vrea sa ma las pe mana dr din giurgiu?

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by monalac

mi s a declansat hemoragia.i am trimis un sms dr pacu,dar nu mi a raspuns,probabil doarme la ora asta...o avea ceva daca stau pana maine asa,ca n as vrea sa ma las pe mana dr din giurgiu?

Mami de Cris

Poze Cris




Nu mai trimite sms, suna pe cineva. Ei trebuie sa raspunda la orice ora.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Mona sper ca ai plecat la spital si ca esti mai bine acum. Apropo de Tutunaru, eu iti dau dreptate si mie mi-a tratat problema cu superficialitate dar am inteles ca e cel mai tare pe hipertensiune si parca mai speram in el.

Duminica placute fetelor dragutelor si multa sanatate puisorilor bolnaviori!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

azi am sunat o pe dr pacu si mi a spus sa vin maine la spital,pt a vedea ce a mai ramas din sarcina si pt a face un avort...mie aseara mi a curs sange cu cheaguri,asa,ca la robinet,acum imi mai curge doar cand urinez...ieri dupa amiaza am atipit putin si cris,care era langa mine in pat s a ridicat cu picioarele pe perete,ca intr un fel de lumanare,apoi si a dat drumul pe burta mea.m a durut ingrozitor si nu m am putut abtine sa nu i dau vreo doua,mai ales ca il tot rugasem sa nu mai faca asa,ca ma loveste...dr mi a zis ca e posibil sa fie de la asta....asta e,n a fost sa fie..

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput