Ai nostri, ca brazii!dec-ian-feb ( 53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Mona nu-mi vine sa cred ce spui , imi pare atat de rau , eu pe de o parte tot mai sper , dar daca ma gandesc bine nu stiu zau , imi e greu sa si spun ...
Stau cu inima stransa pana maine pt. tine si totusi mai sper .
Si Mandy mai face figuri si mi se uca pe burta cu picioarele si eu o feresc . Acidente sunt la tot coltul , asa a fost sa fie , nu e Cris de vina .
Crinuta si mie mi se pare ciudat ce spui fa-i intradevar ceva ca nu e in regula . Mandy nu a avut niciodata atat de lung febra .
Patricia , tin pumnii pt. luna viitoare , mi-ar fii placut sa fim la aceasi odisee , dar suntem aici impreunsa si daca vei fii luna viitoare insarcinata voi fii la fel de fericita pt. tine .
Ibelciug asa e ai dreptate daca Mandy nu se simte bine acolo la cresa nu are rost sa ii stric zilele . Deocamdata merge 4 zile acolo unde ii place si mi-am luat eu o zii libera de la servici pana pe 17 ian. cand are loc Mandy pt. 5 zile la cresa buna .
Depre noi avem o veste ,Mandy are un pat nou pe care il incercam in seara asta pun poze mai tarziu un pic .

Alina 7+ si Mandy Stephanie 2,10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna fetelor!

Mona, nu-mi vine sa cred prin ce treci, saracuta de tine...imi pare asa de rau...am citit si ce-ai povestit de Tutunaru, nu stiu ce sa zic, cred ca are si el chef si chef de paciente, cu mine s-a purtat mereu bine, acum nu stiu daca ar conta ca e o pacienta noua sau veche...

Alina, tu esti bine? Greturi, ceva?

Crinuta, chiar e ciudata starea lui Rayan, mai bine s ate duci la medic sa-l consulte! Nu stiu ce sa zic...

Liviana, sa creasca mare Bogdanel, nu mai stiu daca am apucat sa-i urez pt. cele 5 lunite!

Eu am fost cam prinsa cu serviciul si cumparaturile, ieri am luat motzul finutzului, a fost tare placut, mai ales ca au avut mancaruri multe si traditionale , piticul a ales de pe tava minge, foarfeca si cleste, astea sunt primele 3, apoi chei de la masina si bani , deci stie ce trebuie sa faca pe viitor! Cand primesc pozele de la fini va pun sa ne vedeti!


Oana 16+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nu i-am dat inca antibiotic, ca a fost ok.
In schimb e innebunit dupa trenulet Thomas, doarme cu el, il ia peste tot, asa ceva nu am mai vazut.
Acum tre' sa imi pregatesc buzunarul pentru a-i mari setul, dar of course, step by step.
In dimineata asta nu vroia sa plece la gradi, ca el se joaca cu Thomas, iar de plecat, a plecat cu jucariile in mana.
Hehe, ati mai pomenit asa ceva?

Nu va zic, ca aseara l-a sunat pe Mos Craciu, dandu-se drept mine. Istet, nu? Cica "Alo, Mos Craciun? Sunt mama,,,,,"

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

ah, Mona, ce rau imi pare!!
poate totusi nu s-a intimplat nimic. sa ne spui ce ai facut la dr.

Alina, asta este, daca nu a fost sa fie ce sa fac?? tot mai pot prinde odiseea pt august daca raman luna asta, dar oricum nu vreau sa mai gindesc asa. cind va fi va fi si gata. nu mai vreau teste, temperaturi, nimic.
intre timp m-am apucat si de dieta macar sa slabesc vreo 2-3 kg si imi vad de viata mea.

Bubu, felicitari pentru motz!

Crinuta,ce tare a fost Rayan! sint de o istetime uimitoare copiii astia.
ASeara am pedepsit-o si nu i-am mai dat desene animate si i-am spus ca nu a fost cuminte, si ea imi zice sa ii pun patutului desene ca el e cuminte

este topita dupa tom si jerry, are 2 dvd pe care le-a invatat pe de rost, stie ce episod urmeaza, cu cine este, fiecare are genericul pe alt fond de culoare si stie exact care cum e.
aseara a fost in culmea fericirii (pina sa o pedepsesc) ca nu stiu ce a fost cu astia de la cartoons si au bagat mult tom si jerry, pe ca care nu le mai vazuse. de obicei baga numai timpenii.



Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Buna dimineata !
Bubu multumesc de intrebare , eu sunt bine am cateodata greturi si cateodata mananc de nu ma mai opresc . In rest nu dorm foarte bine , eu obisnuita sa dorm pe burta daca acum o fac ma eranjaza, am asa o stare de discomfort si ma doare oarecum .
Patricia te inteleg perfect , totusi o cura de slabire acum nu e tocmai bine , mananca normal si proportionat ca nu sti de unde sare iepurele si e bine sa ai de toate in "casa" .
Crinuta ce faza tare cu Rayan , super !
Mandy a dormit bine azi noapte nu s-a trezit deloc , la 8 ma chema ca intotdeauna , desi ar putea f. biner venii singura la noi , usa era intredeschisa .
Am facut poze insa nu am timp sa le descarc poate diseara .
In rest sambata am fost cu un grup de copii sa ducem lumina la oameni in case si au primit foarte multe dulciuri in schimb . Cantecelele au fost scurte si dragute , asa e traditia aici de SF> Martin .
O saptamana placuta tuturor .

Alina 7+ si Mandy Stephanie 2,10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Crinuta, f dulce Rayan! Si de Rebb, nu am cuvinte! Sunt f isteti, inteligenti!

Mona, imi pare rau pt sufletelul tau! Ai grija de tine!

O saptamana usoara!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Monalac, si mie imi pare rau ca nu a fost sa fie.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, unde gasesc dresuri, ciorapi pantaloni pentru Rayan?
Sunt absolut revoltata, ca peste tot nu gasesc decat pentru fete.
Mai are nevoie de cel putin 2 bucati.
Astept sugestii, please...

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Crinuta, incearca la mag victoria.
dar cum trebuie sa fie cei pentru baieti?
eu i-am luat unii de bumbac cum purtam noi cind eram copii (cei cu dungulite) albi, bleumarin, sau simpli verzi, rosii, bleu.


ps. la miniblu erau niste ciorapi de f buna calitate, cu dungi ceva mai late, uni, bleu si roz pal, deci cred ca sint si pt baieti cei bleu, de ce nu.
sau sint cei coloroati cu tot felul de imprimeuri, animalute, masini, etc. (pe sub pantaloni merg f bine);
Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Patricia, eu nu gasesc decat roz, mov, cu floricele, inimioare, etc...., iti dai seama..

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput