Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (26)

Ai nostri, ca brazii! - ianfeb2005 (26) | Autor: crinuta

Link direct la acest mesaj




Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70399&whichpage=1" target="_blank">Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4),(5),(6),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank">(7),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72717&whichpage=10" target="_blank">(8),(9),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73633&whichpage=1" target="_blank">(10),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74051&whichpage=11" target="_blank">(11),(12),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74765&whichpage=10" target="_blank">(13),(14),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75635" target="_blank">15,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75899" target="_blank">16,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76259" target="_blank">17,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76701" target="_blank">18,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77260" target="_blank">19, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78142" target="_blank">20, 21 , 22 23, 24, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82068&whichpage=20" target="_blank">25

Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 11,7 kg/87 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 11,8 kg/89 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11,5 kg/86 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 10,6/81 cm,
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria) 9075 g/ 79 cm
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)10 kg/80 cm
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 9,2kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 87 cm/11,3 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 14kg /90cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!

Crinuta si Rayan


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Hello Ladies,

am editat mesajul crinutei ca lipsea o paranteza de la ultima floricica:)

Eu sunt in ultima zi de vacanta, de maine reincep serviciul. Ma bucur sa fiu acasa, Irina a fost foarte plangacioasa in deplasare. Era inconjurata doar de lucruri si fete noi nu recunostea pe nimeni si eu am ramas unicul ei reper. Cand abia se obisnuise cu toate cele noi, a trebuit sa ne intoarcem. Ne-am intors sambata si am dormit trei zile cu mici pauze, in vreme ce de fetita s-au ocupat bunica si bona. O sa pun si eu poze din vacanta mai pe seara.
Va pup si va urez o toamna frumoasa!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Ca'caa'uu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna!

Kris, ma bucur mult ca ai scris!!! Si la fel ca e Bia mai bine!

Ma bucur ca v-au placut pozele noastre de la mare!

Crinuta, stai linistita, cunosc modelul! Cred ca e varsta de vina si toti fac la fel, sunt curiosi nevoie mare si incapatanati pe deasupra!

Eu sunt din ce in ce mai uimita de cat de repede incep astia mici sa vorbeasca. Ieri Vlad a inceput sa mai zica: adei= ardei gras, cutu-cutu= cand cheama catelul, cata= coada(de la catel).

Anda, welcome back, asteptam pozili cu voi!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Liviana, v-am vazut pozele, f. frumoase! Ce de bunatati ati papat si cat de frumoase erau obiectele de ceramica! Voi ce v-ati cumparat?

Amaya, apropo de mancarica, Andrei mananca super bine, dar la cata energie are e normal sa nu se ingrase! Uite ce papa Vlad, de ex. azi:
8:30- 150 ml lapte milli cu 2 biscuiti si fulgi goldflakes Nestle
10- o feliute de pastrama de pui cu painica, cativa soldatei cu branza feta
13- un castronel de bebe de pilaf cu legume si vitel
17- o banana cu branza de vaci si biscuiti(aproape un castronel de bebe)
19- un patratel marisor de prajitura cu visine
22- cam jumatate de castronel de cereale Milubrei

Intre mese daca cere "bobo" ii pun intr-o canuta de jucarie cativa fulgi de cereale Nestle, ca se duce singur la sertarul din bucatarie si cere! Si mai rontaie pe afara 2-3 stiksuri, nu mai mult! Si apa bineinteles, pana in 400 ml pe zi


Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Anda, welcome back!
Patricia, vrem poze de la munte!
Bubu, multumesc. De la Horezu am cumparat cateva strachinutze si farfuriute pe care le vom duce parintilor la Braila, la casuta care de curand am reprodus-o aici.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anda, bine ai revenit. Unde ai fost in vacanta?

Bine ca ai editat tu ca m-ai scutit de o treaba, si avand in vedere ca imi merge netul prost a picat tocmai bine.
Am observat si eu ca lipsea o paranteza dar cum ma grabeam am zis ca " repar" mai tarziu.


Bubu, cum ii tu minte tot ce mananca Vlad?
Eu stiu in general ce mananca, nu numar cati biscuiti, cate mere sau altele, adica nu tin minte mai precis.
Stiu ca dimineata bea 250 ml lapte praf, dupa care eventual mananca jumatate de mar, sau banana, sau placinta cu mar ( cam jumatate), dupa care la pranz mananca ce mancam noi urmat bineinteles de nelipsitul iaurt de fructe ( aici am gasit cele mai bune iaurturi de fructe, sunt exceptionale), iar cand se trezeste ii dau sa rontaie diverse lucruri, eventual ii mai dau sa manance din mancarea de la pranz, sau banana, kiwi, struguri, branza topita, nu stiu, depinde, dar nu tin cont. Eu vreau sa manance, avand in vedere ca 4 luni abia a mancat.
Seara rar ii dau cereale, se intampla sa cumparam noi paine cu zatar sau cu branza si atunci mananca si el cu noi, sau paine cu altceva din casa si din nou iaurt.
E innebunit dupa iaurturile astea, ieri de ex a mancat 3. Isi deschide singur frigiderul si le " ataca".
Cand am facut clatite a papat si clatite, iar azi a devorat macaroanele cu carne si sos bechamel, dar au si iesit foarte bune, ca niciodata.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Salutare mamici,

Azi am fost la gradi sa ma asigur ca nu incepe inainte de-a ne intoarce noi de la munte. Incepe pe 18 sept. Am niste emotii pt Eric!

Oana (Bubu) saru` mana pt info. Am si sunat-o pe proprietara, de fapt dupa ce-am memorat nr.,Ruxi mi-a smuls telefonul din mana si-a apelat-o. O sa plecam maine sau poimaine. Pozele cred ca le-am mai vazut, dar ma duc sa le mai vad o data sa-mi fac pofta .

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Crinuta, iti multumesc! Si eu cam tot asa am patit cu Bia in supermarket, duminica. I-am luat de pe rastel un pachet de branza topita feliata, si nu s-a linistit pana nu i-am desfacut si a mancat o feliuta. Apoi, m-am gandit sa-i iau cateva feliute de mezel de pui, imediat ce a vazut ce e in cos, mi-a furat pachetelul si l-a rupt imediat..sa-mi vina rau nu alta.
M-a lasat la casa, excluzand "furaciunile" gen guma de mestecat , bomboanele de prin jurul ei, si afara s-a pus pe cautat prin cumparaturi si nu s-a linsitit pana nu i-am dat o feliuta de mezel. Fetelor si mancase destuuuuul de bine acasa, era deja a 3-a zi de cand incepuse sa pape bine.

Multumesc Celui de Sus, ca manaca bine! LaA 2 ore o data se posteaza in fata frigiderului si cere diverse:
- iaurt simplu, imediat isi cauta si fulgi;
- sau lapte dulce, fetelor, imediat imi aduce bibe sa-i i pun;
- deschide craticioarele ei si-si baga mana prin ele;
- prajitura de casa;
- fructe, precum struguri, mere, pere;
- imi cere sa-i fac suc de fructe, lucru pe care nu l-a agreeat niciodata'
- branza feliata, sau phfiladelphia;
- mezel, daca gaseste;
- iar masa de pranz e masa de pranz cu ciorbica, felul 2 si desert;




albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

DanielaI, iti multumesc! Dr. mea e cam pe dinafata.

VErica, concediu cat mai linistit si odihnitor! la minunile tale.

Vai ce m-oi face deseara, ca Bia mea nu a adormit decat abia la ora 17.15..si inca doarme....
Vai ce bine ca s-a mai racorit!




albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hi, hi, Crinuta, pai tin minte! Dar si Rayan mananca bine acum!

V.Erica, cu placere! Deci va duceti acolo pana la urma? Ce preturi mai sunt acum? Sa va duceti sa vedeti Pestera Dambovicioara, iar drumul pana la pestera e super daca l-ati face pe jos, vreo 4 km(cam mult, dar merita), este locul unde s-a filmat "Drumul oaselor" cu Florin Piersic.

Liviana, e frumos tabloul!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Bubu, merci!
Anda, am citit povestioara din blog-ul tau. Imi pare rau ca Irina nu a suportat prea bine vizita la bunici si ca nici vremea nu prea v-a ajutat. Cred ca pana la urma te-ai intors mai obosita fata de cum ai plecat, asa-i? Poate ne arati si caveva poze.


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Poze August

Forum despre Flori Presate

Mergi la inceput