Ai nostri, ca brazii - ianfeb05 (22)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Patricia tu i-ai dat cumva doza mai mare de 5ml de antitermic Rebeccai cand a facut febra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Gabi, la ce interval?
ca i-am dat de ex supozitor Novocalmin = 1 la min 6 ore
Nurofen 2,5 ml la 4 ore
de ce ma intrebi?

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Multumesc Patricia .Mie mi-a recomandat la patru ore alternativ 7,5ml panadol si 7,5ml nurofen.I-am dat la 14,00 7,5ml de panadol si vad ca a scazut febra iar acum la 18,00 ii dau 7,5ml nurofen, altfel nu cred ca reuseam sa biruim febra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Fetelor va multumesc pentru ganduri,noi suntem bine,in zona noastra e ok.E un pic scary cand vad ce zic ai nostrii la tv,arata doar zonele de conflict dar niciodata nu au zis ca in restul tarii totul e ok so far.Si ce a zis ambasadorul Ro la tv is out of order,cica sa apelam la rude si prieteni ca sa ne scoata din tara si daca nu si nu,poate reuseste el sa inchirieze niste autocare,dar nu poate garanta 100% securitate pe drum pana in Siria.Francezii isi scot cetatenii din tara super securizat si au zis ca daca e nevoie aduc chiar o divizie de soldati ca sa-si scoata cetatenii din Liban.Ai nostrii ne recomanda cu caldura rudele!Thanks 4 help,ma simt tare protejata.Scuze pentru offtopic dar chiar m-au enervat.Oricum deocamdata nu plec.Mai stau sa vad ce se intampla,nu are rost sa ma arunc pe un drum de care nu sunt sigura(in seara asta a fost bombardata una din autostrazi si o dubita cu nu stiu cati oameni erau in ea,printre care 9 copii,au fost toti omorati)sa stau blocata in Tripoli ore in sir sau in Siria.Suntem safe in zona noastra.

Lavinia

poze Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magga spune:

Lavinia, eu cam stau cu sufletul la gura desi stiu ca nu se bombardeaza decit anumite zone precise, printre care mai ales drumurile care duc in siria. stai acolo cuminte si nu risca cine stie ce periplu sirian cu toate aventurile de rigoare. sa stii ca ne tot gindim la voi si imi tot spun ca realitatea nu arata chiar k la tv. curajš!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Spun si eu prezent. Ne-am intors vineri seara tirziu de la mare, unde a fost frumos dar Vladut a racit si acum are muci grosi, am racit si eu. Si inca nu am terminat de aranjat pe aici..

Pina acuma am citit, nu mai am mult timp sa scriu, acum merg sa dorm.. Lavinia aveti mare grija de voi, sper sa nu ajunga si la voi razboiul.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Gabi, cred ca 7 ml de nurofen e cam mult. Al meu a avut febra acum 2 luni si i-am dat alternativ panadol cu nurofen. La Panadol e 7 ml doza pt varsta asta si la nurofen 5!
Incearca si sosete cu otet si impachetare in cearceaf.
Lavinia, nasoala situatie, sa speram ca nu o sa tina prea mult. Curaj!

Coraly si Sergiu

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Gabi, cred ca 7 ml de nurofen e cam mult. Al meu a avut febra acum 2 luni si i-am dat alternativ panadol cu nurofen. La Panadol e 7 ml doza pt varsta asta si la nurofen 5!
Incearca si sosete cu otet si impachetare in cearceaf.
Lavinia, nasoala situatie, sa speram ca nu o sa tina prea mult. Curaj!

Coraly si Sergiu

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Gabi, nici la noi nu a scazut febra spectaculos de repede, dar cu sosete otet si impachetari in apa rece am reusit sa scadem de la 39 si mi se parea o mare realizare. Pina a doua zi spre seara sub tatament, alterna la 38,5-39.
dar la noi nu au fost complicatii gen burtica, git, asa ca am stat linsita, daca se paote spune asa.
Multa sanatate!!

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Buna fetele , eu nu stiu ce le dati voi la copii de febra ca eu una ii dau doar paracetamol de pus in fundulet de 240 mg.
Noi suntem o.k. doar ca avem f. multa treaba , prea multa nu mai razbatem .
Va citesc dn cand in cand si cam atat .
Lavinia suntem alaturi de tine sa ne tii la curent .
Lui Mandy i-au iesit doua maselute sus una in stanga si una in dreapta insa se vede doar o pata mica alba , atat , nu a plns decat o noapte pana pe la 3 si nu a avut febra mare .

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/alina121alina/my_photos

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 15 luni

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/
olanda

Mergi la inceput