Ai nostri, ca brazii - ianfeb05 (22)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Oana, nu i-am desfacut inca. Sunt pe marimi, ca si cei normali. Dupa cum vezi Cati zice ca am luat plasa. oricum, acuma altii nu mai iau. Eu i-am cumparat si slip, pe care oricum i-l pun peste Pampersi. Sper sa fie cat de cat ok.

Lavinia, aveti mare grija.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Feteleeee, sunteti in concediu toate? Hai pe prima pagina, ca mai e nitel si ajungem pe a treia....

Gabi.i, ma bucur ca acum Rebecca e bine. De-aia sunt eu rezervata in privinta caiselor, stiu ca unii nu au nimic, dar sunt cam pacatoase...Si ma bucur ca ai mai scris!

Danielai, o sa-i iau si eu slipi, mai degraba mai multe perechi decat pampersii aia...abia astept sa merg la mare!

Noi azi ne-am odihnit, ieri am facut curatenie ca la carte iar alalteri mancare...de maine trebuie sa o iau de la capat, dar bine macar ca am o zi "libera" intre!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Vad ca nu se inghesuie nimeni...vorbesc si eu singura...

Noi am fost la City Mall, la locul de joaca(cam scump, de altfel...), Vlad a fost tare incantat si s-a jucat f. frumos, s-a dat singur pe tobogan, ii plac la nebunie scarile rulante, ne-am plimbat prin magazine, a fost o dupa-amiaza frumoasa.

Voi cu ce va mai laudati?
Patricia, Kris, Ixxi, Witchie, Ubi, Oana Cretu, BDana, Liviana, Lavinia, Sirimie, Shobo, Tomasa, Leta, Adita, V.Erica, Amayaaaa? Anyone?

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magga spune:

ubi, noi suntem in acelasi stadiu in care se duce si se asaza pe olita si spune caca dupa ce a facut. orice-ar fi facut tot caca se numeste. e deja un maaare pas. rabdare!!!

Oana, nu am apucat sa spun, mare strengar Vladutz al tau.

Lavinia, ne gindim la tine si speram sa nu patiti nimica. sa speram ca nu dureaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Multumesc, Magga!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

`neata.
La capitolul olita oricine cred ca sta mai bine decat Cristi care a capatat frica de olita si daca vreau sa il asez pe ea, mai ales in momentul "T" tipa si se curbeaza si nu reusesc sa il asez neam. Altfel, olita e buna de bagat piciorul sau jucarii in ea, de mazgalit cu carioca, in fine, e o jucarie ca oricare alta, pana cand trebuie sa il lase pe kk in ea

Dana, mamica de Cristian
(13.01.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Buna dimineata!
Dana si raisei pare sa-i fie frica ,dar numai atunci cand are de facut ceva la olita.Cand nu sta pe ea ,se joca ,se face ca face caca,etc.
Dar atunci cand ii vine daca dau sa o pun pe olita nu sta si plange.
Nu stiu de ce,nu am fortat-o niciodata sa stea...nu inteleg.Eu m-am hotarat din septembrie o dau la cresa si poate reuseste acolo sa invete.Ea stie dinainte de a face ce face,stie cand e caca si pipi,le zice dar nu vrea pe olita.
Bubu si eu am vazut filmulete,super.
lavinia sa aveti grija de voi acolo ca nu prea e de gluma cu razboiul...cuvint de care mi-e groaza si cred ca nu numai mie!
Toate cele bune!
Cred ca toata lumea e la mare....acum cand ma apuca si pe mine scrisul.
Plecam si noi,stie cineva vreo vila in saturn?ca noi numai hoteluri am gasit pe net...de fapt inca nu suntem hotarati daca sa mergem cu bilete sau fara....anul trecut am rezervat la o vila in costinesti si apoi ne-am mutat nu ne-a placut...sper sa gasim sa nu avem probleme.

gabi eu i-am dat caise raisei,dar nu am patit nimic.Dar noi am mai zis nici nu prea am avut probleme digestive mari...sper sa ramana asa.
Multa sanatate fetei si nu numai.
o zi buna,la noi se pare ca va ploua.


Paula 29 sapt si minunea Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

poze noi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata!

Alipiticot, ce face burtica ta? Deja 29 de saptamani...ce repede atrecut timpul...mai pune si tu poze sa va vedem.

Bestutza, tu ce faci? Mai e putin nu? Doamne ajuta sa ai nastere usoara si asteptam vesti de la tine!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Bubu,Alipiticot multumesc.Da se pare ca uni copii sunt mai rezistenti ,ai mei insa nu .Acum l-a apucat pe Iustin ,si nu i-mi imaginez de la ce , ca a mancat regim si a baut ceai de menta ca si Rebeca.Face febra de nu mai stiu ce sa-i fac sa scada si cand reusesc dureaza doua trei ore si revine.Pediatra lui mi-a zis sa dau doza mai mare de nurofen/panadol(7,5-8ml) ca nu mai este suficient 5ml.A mai dat cineva doza mai mare de antitermic?
Mai am putin si innebunesc .De aproape doua saptamani nu am mai dormit noaptea intreaga si acum l-a apucat pe Iustin iarasi...
Of... scuze daca v-am indispus cu vestile mele,dar simteam nevoia sa ma descarc un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Buna dimineata zic si eu pe fuga.

In ultima vreme nu prea mai am timp sa scriu, doar sa citesc pe fuga.
Bubu, ti-am vizionat filmuletele si cintaretii

Nici noi nu am avut probleme digesive pina acum niciodata, sper sa ramana asa si sa ma mosteneasca pe mine, care pot minca fructe+lapte+apa+orice altceva si sa nu patesc nimic. Nici in copilarie nu am avut pb digestive.
Ne ies molarii nr 2 pentru ca miercuri mi=a facut iarasi febra peste 40, fara sa aiba nimic altceva, git, urechi, etc. la ora 2 noaptea faceam impachetari... acum este bine dar putin cam nervoasa si noaptea doarme tare prost, tresara tipind, cred ca o injunghie...
Lavinia, ma gindesc la tine, sa stii! sper sa se termine totul cu bine cit mai repede!
eu sint extrem de obosita, nu stiu cind voi recupera, poate in vacanta....dar mai am 3 saptamini...
acum am expediatpo de acasa la matusica ei, sa ppot sa imi fac treburile in liniste si sa ma relaxez putin...

O zi buna!



Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput