Piticodromul de ian-feb05 (6)

Piticodromul de ian-feb05 (6) | Autor: Witchie

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70231&whichpage=10" target="_blank"> de-aici am intrat in copilarie

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70399&whichpage=1" target="_blank">Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2)www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4)(5)


Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 9,2 kg/75 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 10,5 kg/83,5 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu02) 10,7 kg/79 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 9,7 Kg/74 cm
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 8,400kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 81 cm/10.350 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 10,8kg /80cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!






www.e-sana.ro/index.php?a=137" target="_blank">atentie mamici!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Mama-bigudiu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Ana Maria, inteleg ca faceti operatie de hernie. Va tinem pumnii si va uram succes. O sa treaca repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Da, Ana Maria, a venit postasul cu pensia socrului meu (stam usa-n usa) si mie mi-a dat stimulentul pe 2 luni +alocatia pe luna asta. De ce trebuie operat baitelul tau? Adica de ce a facut hernie?
Tomasa, da, eu pot numai in weekend. Vorbim pe PM vineri sau sambata, ok? Sper sa fie vremea buna ca sa ne putem vedea intr-un parc.
Ixxi, pasaportul sotului e din 2005 deci cred ca nu trebuie schimbat. Deci trebuie sa merg la notariat ca sa-mi dau acordul? Pfff, credeam ca e mai simplu. Cererea model 4 ti-o da de la sect de politie a sectorului sau de la N. Iorga?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Motzul si Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Ana Maria sa ne spui si noua cand il vei opera pe Victor ca sa ii tinem pumnii sa fie totul bine. Si da, sanul tau va fii cea mai mare alinare ptr el.

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna!

Cu vremea asta superba stam mai mult pe afara, asa ca voi intra doar seara si putin dupa-masa, e superb.
Noi azi am fost in Niro si i-am luat lui Vladut tricicleta, e super incantat de ea. E de la Baby Care si am dat 1.300.000 lei. O puteti vedea aici

Ana Maria, sa ne anunti cand e operatia, multa sanatate!

Crinuta ???.... suntem alaturi de voi, poate ai timp putin pe msg, pls!

Tomasa, am vazut pozele! Ce a mai crescut Tudor! Iar Crisu...e o dulce intre doi cavaleri asa draguti!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Liviana - nu stiu cu ce detergenti a spalat covorul. Noi am apelat la ei ptr ca veneau acasa si luau covoarele chiar daca erau ude. Initial, in urma unei inundatii de la caloriferele proapat decorate cu contoare, ne-am trezit cu covoarele din dormitor ude fleasca. Si fiind iarna, nu se uscau- asa ca am apelat la ei. Peste 3 saptamani am dat si covorul din sufra la spalat - tot la ei, ca veneau acasa.
Anda - sa stii ca si Alex a facut ieri 3 scaune moi si...pfiuuuu nu puteam sa stau langa ea de miros. Azi a facut unul mai inchegat dar la fel de pfiuuuuu. In rest e ok, dar sa stii ca m-am gandit la Irinuca. Sa dea Domnul sa fie bine si la voi si la noi.

www.ubi.ro/alexandra
www.ubi.ro
http://www.ubi.ro/botez/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Tomasa - Copii mari si frumosi! Felicitari modelelor dar si pozarului care i-a surpins pe toti 3 uitandu-se la aparat. Sa va traiasca!

www.ubi.ro/alexandra
www.ubi.ro
http://www.ubi.ro/botez/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Ana Maria - Doamne ajuta; iti tinem pumnii sa fie bine.

www.ubi.ro/alexandra
www.ubi.ro
http://www.ubi.ro/botez/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Bubu, Ubi, merci frumos!
Liviana, ne vedem sigur in we. Nu stiu daca in parc, depinde de vreme, nu stiu nici macar daca voi fi cu Tudor, fiindca e posibil sa-l las la mami daca se ofera sa-l tina. Doar asa ma mai odihnesc si eu. Insa de vazut ne vedem sigur si ti-l dau pe dragul mustacila. Poate vineri stabilim pentru we un loc si o ora de intalnire care sa ne convina la amandoua.

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Bubu, baietii nostri nu numai ca seamana dar au si caciulite la fel. Foarte draguta tricicleta, sa o stapaneasca cu placere si sa conduca in siguranta!

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Liviana, hernia nu se face de la ceva, adica nu exista o cauza anume pt. asta. Asa este musculatura unor copii, mai slaba si atunci intestinul iese pe acolo, prin gaurica respectiva, in caz de efort (plans, tuse, stranut). In general bebelusii care au hernie o au din nastere si de cele mai multe ori se repara de la sine pe parcurs, asta in cazul in care gaura respectiva nu este mare. Se dezvolta musculatura in zona unde e slabita si trece hernia. Daca totusi zona afectata e mai mare si nu se rezolva de la sine trebuie operat. E o operatie usoara insa, atat cat poate fi o operatie pt. un copil asa de mic.
Scuze ca ti-am raspuns eu, dar ma gandeam ca poate esti ingrijorata de ai intrebat. Daca Matei nu a avut nimic pana acum sigur nu are asa ceva, hernia e congenitala, nu cred ca poate aparea asa tarziu.

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput