Piticodromul de ian-feb05 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Merci, Tomasa. Esti o dragutza, ca-ntotdeauna. Imi trimiti te rog pe PM un nr de tel ca sa ne auzim mai usor?
Credeam ca i s-a intamplat ceva lui Victor si n-am citit eu. Am auzit intr-adevar ca micutii de pot naste cu hernie. Socara-mea ma tot omora cand era Matei mic ca sa nu-l las sa planga caci face hernie. De gura ei am intrebat dr pediatra si mi-a confirmat ca e o prostie. Numai daca se naste cu ea, se poate agrava prin planset, stranut, etc.
Totusi, Ana Maria, cum ti-ai dat seama?
Mai fetelor, ia spuneti-mi, la vara se incumeta vreuna din voi sa mearga la mare cu copilul? Eu asa as vrea... si deja imi pun o groaza de intrebari. Macar sa stiu daca sunt singura sau nu.

Shobo(lanel) pe unde mai esti? Hai mai zii si tu o vorba despre Codrin!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Motzul si Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Fetele, nu deschide nimeni capitol nou?
Vad ca forum merge brici acum, dupa optimizare.

Bubu, am vazut tricicleta si e super frumoasa. Parca ai fost gand-la-gand cu mine caci si eu ma gandeam la una, tot de cumparat din Niro. Spune-ne cum se impaca Vladut cu ea.

Merci mult, ixxi si Ubi pt info.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Motzul si Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magga spune:

hello doamnelor

iaca aici doua vorbe in mare goana. suntem bine si nu ne vedem capul de treburi. nu am apucat sa citim un rind de vreo doua saptamini incoace.

va pupam

Crinuta, pt tine am intrat. ti-am trimis ceva pe pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Liviana, eu nu-mi fac nici un fel de ganduri...stiu sigur ca voi merge cu Andrei la mare si anul acesta...

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Liviana, eu as vrea sa merg la mare, sa vedem cum e vremea si daca gasim liber la gazda unde am stat acum doi ani, avem bucatarie proprie si o curte mare unde poate alerga plina de jucarii, leagan si piscinuta.
Vlad e incantat de tricicleta, sta f. tantos in ea, are niste butoane care scot sunete de animale si canta, mai apasa pe ele, mai sta in picioare, conduce ca smecherul cu o mana. Problema e ca nu stiu cum o sa cobor eu afara si cu el si cu tricicleta, e destul de grea si de voluminoasa...sa vad cum voi face...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Ah, ce ma bucur ca nu sunt singura care vrea sa mearga cu puiul la mare. Multe persoane au incercat sa ma descurajeze spunandu-mi ca nu voi avea parte de odihna (pe undeva e adevarat) si ca mai bine merg fara Matei. Dar eu vreau sa-l duc in primul rand pe el la mare, caci ii trebuie soare si desigur sa vina in contact cu apa. Daca ma gandesc la cum arat eu cu burta taiata, nici nu-mi vine sa ma expun, dar, tot atat de adevarat este ca si pt cicatricea mea e bun soarele.
Una peste alta, noi vrem sa mergem cu Matei in Grecia. Nu mai suport sa aud manele (am destule in Rahova) si nici aglomeratia din statiunile noastre nu vreau sa o intalnesc. Asa ca, preferam la distanta, dar macar in conditii decente.
Amaya, imi fac ganduri pt ca puiul meu nu sta decat atunci cand doarme in scaunul auto, pt ca drumul e lung (intre 10-13 ore), pt ca nu stiu cum o sa-i fie la primul lui sir de zile cu plaja. Teoretic, pielea ar trebui pregatita inainte de a merge un sejur la plaja, dar unde sa ne pregatim daca noi vrem sa plecam la sf. lunii iunie cand aici e inca rece?
Iaca, v-am marturisit gandurile si temerile mele...
Bubu, ai fost cumva azi in Sebastian? De fapt pozele tale din ce parc sunt? E posibil sa-l fi vazut si pe flacaul meu azi in Sebastian cu bona...Matei acum doarme, a facut temperatura abia in seara asta de la vaccin, dar dupa ce i-am pus un supozitor cu Novocalmin si a papt bibe cu lapte, a cazut frant. Sa speram ca maine se va simti bine.
O seara placuta.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Motzul si Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Buna seara mamici!

Ati scris ceva in ultimele 2 saptamani,n-am citit inca si nici n-am timp sa va citesc.Am intrat sa va spun ca am reusit sa o intarc pe Natalia,simplu si subit,de fapt s-a intarcat singura.Are deja 3 zile si jumatate de cand nu a mai supt la san,in schimb bobineaza cate 3-4 biberoane pe zi.Bune si alea!Sunt tare bucuroasa ca am scapat de san asa simplu.Am fost si bolnave,ne revenim acuma,dupa antibiotic,a facut bronsiolita si in Mangalia n-au dat injectii,i-am facut una si am renuntat,noroc ca aveam o reteta din Bucuresti cu antibiotic sirop.I-a facut injectia in manuta,intravenos ca cica asa o doare mai putin dar cand am vazut cum ii iesea sangele prin branula ...am zis no way,nu-i mai fac.Mai avem si 3 dinti noi,made in Romania....deci in total am ajuns abia la 7 dintisori.Si a invatat sa mearga si de-a busilea(in sfarsit!!!!) si repeta dupa mine cuvintele mai usoare,spune deja multe.In 2 saptamani de cand sunt in Ro a avansat foarte mult.Va pup!

Lavinia si Natalia(17.01.05)

pozeNatalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Bravo bubu ca macar sta Vlad in ea; Andrei tot de asta are, si ii da rotocoale, si imi pune muzica de la ea sa cante, insa nu vrea si pace sa stea in saua aia; o singura data l-am prins la pozat in ea, cand i-am facut proba a fost tare incantat; acum o tin de decor prin casa, ca sa nu zic ca ma si impiedic de ea;
Ana Maria sa aveti parte de putine zile de spitalizare; la Grigore cand am fost eu internata nu a fost cazul de spitalizare la un bebe de 40 de zile decat o noapte;
Liviana noi vrem sa mergem la mare cu Andrei anul asta; am zis ca prin iunie o sa ajungem, ca sa nu prindem nebunia aia de sezon plin; Gabi zicea ca ori o sa stam in Mamaia, ca cica acolo e pentru pici ori o sa gasim o gazda in 2 mai; Si sa stii ca si eu sunt multumita de cum mi-au spalat cei de la nufarul covorul;
Kris frumoasa pictura pe fata Biancai; da ce fata serioasa are; si eu am vrut sa il las la pictat dar nu cred ca ar fi stat;

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Liviana de la ce ai burta taiata?De la cezariana?Nu ti-a facut-o jos jos sa nu se vada deloc?Costumul cu totul(o piesa)poate rezolva taietura de pe burta.

Cat despre mare si copil eu vad numai beneficii,desigur daca exista conditii decente,nu ca pe litoralul nostru....
Si de ce sa nu te odihnesti cu copilul la mare?Pe plaja va jucati cu nisip sau in apa,o sa aiba pofta de mancare,dupa-amiaza cade frant...seara o plimbare si iar doarme copilul bine!Mai ales ca sunteti cu masina,va miscati usor si rapid.


Lavinia si Natalia(17.01.05)

pozeNatalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Liviana si noi am luat in calcul varianta cu plecat din tara in Grecia, pe la paralia cu Andrei, insa sa fiu sincera, pe langa drumul lung totusi pentru el mie imi este frica sa nu faca temperatura, sa refuze mancarea, diaree varsaturi etc, pentru ca acolo de ex, dupa amiezile farmaciile sunt inchise; Am fost numai eu cu sotul plecati in 2003 cu masina noastra si a fost totul ok, insa astept sa se faca baiatul mai mare ca sa ajungem pe meleaguri straine

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput