Ai nostri, mareti brazi! dec-ian-feb05 ( 51 )

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Kris, imi pare rau ca nu e Bia bine...sa ne spui ce-ai facut la dr.

Monalac, la mine s-a vazut la 6sapt si 4 zile cand am fost insarcinata cu Vlad, asa ca mai asteapta putin.

Ixxi, ma bucur mult pt. tine, sunteti niste frumosi, Crisa e o dulce, m-a omorat cu replica ei, cu argumentul! Felicitari pt. casuta si sa fiti fericiti in continuare!

Si Vlad mai viseaza urat, se trezeste plangand si ma cheama, apoi parca nu vrea sa ramana singur in camera...acum cateva nopti plangea ca s-a speriat de un papagal mare si ma tot intreba unde e...el visase ceva, mititelul...

Maine ma duc si eu la Iosup, poate aflu ce e in burtica!


Oana 13+ si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ixxi, sa fii fericita!

Kris, daca otita e tratata, nu e nici o problema. Incearca sa o apesi pe langa urechi, sa vezi daca o doare. Asta e o metoda de diagnosticare.
Remedii naturiste NU exista pentru otita. Otita se trateaza cu antibiotic. Urechea trebuie curatata.
Eu inteleg ca sunt situatii cand se pot trata anumite afectiuni cu preparate naturiste, dar nu trebuie exagerat.

Monalac, mie nu imi place clinica Medlife deloc. O evit cat pot.
Oricum, mi se pare enorm cat ai platit, si asta pentru ce? Ca sa se vada un embrion?

Oricum, m-ai speriat cu pestele. Chiar ca nu mai cumpar peste acum. Nu esti primul caz de genul asta pe forum.

In legatura cu eco, nu mai stiu exact cat aveam cand s-a vazut embrionul. Stiu ca prima data aveam vreo 5-6 si nu s-a vazut decat sacul, iar dupa 4-5 zile s-a vazut embrionul.
Pe mine ma chemase dr. mai tarziu, dar eu nu am avut rabdare si m-am dus repede, sa imi vad puiul.
Oricum, nu iti recomdand sa mergi la doctorite femei. Eu sunt patita rau, si numai la barbati ma duc.


Ma duc la "Clona" mea. Acum e pauza, de aia am profitat si am raspuns pe scurt.
Ma doare spatele, ufff, trebuie sa ma intind.



pupici



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

monalac, mie acum la 5 sapt s-a vazut doar sacul si apoi m-am dus pe la 10 sapt parca si am vazut si embrionul. eu zic ca era prea devreme la 6 sapt, posibil sa il vezi si tu peste o sapt. Bafta!

kris, sanatate fetei!

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in sapt 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Kris eu ti-am scris despre cateva leacuri ca sa treaca durerea, nu ca sa se vindece otita. Dar sunt sigura ca tu ai inteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Capitol nou

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by ana maria

Kris eu ti-am scris despre cateva leacuri ca sa treaca durerea, nu ca sa se vindece otita. Dar sunt sigura ca tu ai inteles.

Ana Maria si Didi (Victor Stefan) (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!





Da, remedii pentru durere exista, dar la otita sunt durerile atat de mari, incat simti ca innebunesti, si orice ai face nu prea ajuta, decat pentru termen scurt eventual.
Oricum, eu am avut otita acuta, si tin si acum minte ( de la 12 ani)ce dureri nasoale au fost pana am primit tratamentul cu antibiotic.


Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput