Ai nostri, mareti brazi! dec-ian-feb05 ( 51 )

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

Ana Maria, Erica, Liviana, Patricia va multumesc pentru urari, viata mea s/a schimbat asa cum nu credeam ca mai este posibil.

Crisa este foarte vorbareata. expresia ei favorita atunci cand nu este lasata sa faca ceva este "de ce mami? vin/o cu un argument"....in rest am intrat in perioada cosmarurilor, iar noatea vrea sa doarma "pe" mine, sau daca sta linga se mangaiei cu mana mea pe fata si imi spune "nu vreau sa visez".....

erica nu am fost la acea lansare de carte.

patricia sanatate multa rebeccai

pupici

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Fetelor, de cand am fost la Stanciu, ne e parca mai rau: tusim, mai des si ne curge nasucul rau. Irei la gradi, a fost f capricioasa.

Azi noaptea nu am doirmit mai deloc, deoarece ne-a durut o ureche. Doamne nici nu staparam de una, ca veni alta. Ma voi duce la Stanciu si ma voi posta in anticamera cabinetului, pana ne va primi.. Nu am habar ce are. O fi otita? Noi am avut pe la 8 luni, cand am chemat salvarea. E ca o boala a copilariei, o faci o data si gata, din cate am auzittttttt..

Plange de ti se rupe sufletul!

Va pup!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

aha, Monalac, deci deja ai facut azi dimineata o analiza? poti sa incerci si dupa-masa sa verifici, poti avea surpriza placut sa fie afisata.
incerarca sa gindesti pozitiv. Vrei dr tot de la Medlife sau oriunde?
cred ca la majoritatea se ajunge mai greu, doar sa dai telefon la o clinica si sa vezi care e disponibil cel mai curind.

Mie mi-a placut mult clinica asta (cel mai mult de pina acum) si am auzit numai lucruri bune si despre spital/maternitate.

Kris, otita nu est (ca) o boala a copilariei; vezi sa nu aiba si dop de ceara in urechi si sa o doara de la ele.

off..asa rau imi pare cind aud de copii bolnaviori...
Ixxi, v-am vazut si eu pozele.iti repet ca ma bucur mult pt voi si ...asteptam sa ne chemi la nunta.


Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

ei, nunta, de data asta nu ma mai grabesc eu....daca un an de zile ne va merge bine asa o sa accept. omu' vrea sa ma ia da io nu si nu.....inca imi este teama....

sanatate multa biancai, si crisa a avut intr/o noapte o durere acuta de ureche de am fugit la budinex la 3 noaptea, dar a cedat la nurofen si nu s/a mai repetat.

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Patri, imi spune ca o doare si innauntru si afara. Azi noapte mi-a facut si febra, nu mare, dar a declansat-o, ac durere. Acum parca e din nou calduta.
O voi lasa sa doarma, deoarece nu a dormit azi noapte..si apoi merg cu ea la Dr. Stanciu.

Remedii naturiste pentru dureri de ureche stiti? dar pt otite?

Fir-ar sa fie! marti, Dr. Stanciu nu ne-a consultat in urechi, poate vedea ceva de atunci. De obicei face si acest lucru, dar Bianca fiind vioaie, vorbareata..nici nu am bagat de seama. Iar dupa ce am revenit acasa, dupa vreo 2 ore, au inceput rau mucii, tusea. Am pus-o pe seama faptului ca am iesit afara , dupa 3 zile lipsa, si mai si ploua, pe deasupra.

Sper sa fie bine, ca nu mai pot..Ma mai sperie si un vis pe care l-a avut tata s azi-noapte.

Va pup

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

kris mie pediatra mi/a spus sa/i tin cald la ureche si 5 ml de nurofen, dar mai bine sa o vada un orelist. d/ati o fuga pana la budimex sau diseara la Stanciu.

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Dupa cate am citit despre otita, asta avem. A inceput sa refuze sa sufle nasul..s-a saturat mititica. si datorita acestui fapt i-a afectat si ap auditiv.

Beatrice, si pe ea a lasat-o de la nurofen, de 2 ori azi noapte si acum la 14, deoarece s-a linistit si doarme.

Daca a-ti stii cat de vioaie si binedispusa a fost astazi pana pe la 13, pana a luat-o somnul! Nu dadea semne ca azi noapte a avut dureri, si ca a dormit cu "N" intreruperi. !! Nici nu mai stiu sa cred!Sunt terminata!

Patri si Beatrice, va multumesc pt incurajari!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Kris eu am avut otita in coplarie si de atunci ac mereu... chiar ramane o sensibilitate a urechii. Sanatate multa si vorbeste cu doftoru ca din cate stiu eu este o infectie bacteriana si s-ar putea sa fie nevoie de un antibiotic. Multa sanatte micutei!!!! Remedii naturiste: ueli caldut in ureche, sare calda intr-o batista si pusa langa ureche.... dar cel mai bine mergi la dcotor.

Mona tu cate saptamani ai acum? La mine greata a inceput pe la 7 saptamani la inceput ca o senzatie usoara si s-a amplificat pe masura ce trecea timpul. Muta bafta!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Ana_Maria, cu siguranta voi merge la medic, si ma astept la un antibiotic. Poate asa scapam si de raceala .
Iti multumesc pt sfaturi.

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

PATRICIA,am intrat pe site si scrie//buletin partial in lucru//.oricum,eu am facut recoltarea mai tz,pe la 13 30,pt ca l am carat pe cris dupa noi si pana s a trezit,pana l am imbracat....plus ca sotul meu a cautat o gramada clinica,data trecuta am fost cu microbuzul pana n bucuresti si apoi cu metroul....multa bafta si tie cu cele 2 liniute!eu nu vreau sa merg la un dr neaparat
la medlife,ci la unul competent.
CRINUTA,tu la cate saptamani de sarcina ai fost cand nu s a vazut nimic si apoi la cate sapt s a vazut embrionul?
IXXI,eu nu stiu povestea ta anterioara,dar daca acum esti fericita,ma bucur pt tine!
KRIS,imi pare rau pt fetita.s ar putea sa aiba otita,si stiu ca tb mers de urgenta la dr,pt ca e f dureroasa si netratata da complicatii.si nu,nu e o boala pe care daca o faci o data capeti anticorpi.sanatate multa!
eu am acum ,dupa data U.M.,6 saptamani.

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput