Ai nostri, mareti brazi! dec-ian-feb05 ( 51 )

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Buna diminetata fetelor , ce mai faceti ?
Eu una ma simt cam aiurea , totul a fost ca un vis sa raman insarcinata si acum ca sunt nu stiu ce si cum sa mai fac , ma sperie multe dar asta e am inceput un nou drum merg mai departe .
Patricia asa am simtit si eu ca tine sper sa fie cu ochisori de data asta si sa vii la noi la mamici de iulie august .
O zi buna va dorec .
A sa nu uit Crinuta la Mandy la camin e un baietel topit dupa ea , tot ce ea vrea se face , mori de ras .

Alina 5+ si Mandy Stephanie 2,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata fetelor!

Shobo, poate ne intalnim la Tutunaru! Eu ma duc vineri la 10 la Iosup si apoi il astept pe el sa-i arat rezultatele. Zicea ca vine pe la 13.

Noua ne-a dat pediatra Vigantolette 1000, o pastiluta pe zi, care e echivalentul a 2 pic de Vigantol. Dar cum nu se mai gaseste, il trec iar pe picaturi.
Stanciu ne daduse 3 pic/zi, si asa o sa-i dau pana in aprilie.

Pana la 7 ani stiam si eu ca se da in lunile cu R.

Patricia, si Vlad a avut rino-faringita cand l-am dus anul trecut la cresa...acela a fost episodul super-naspa dupa care eu am renuntat. I-a facut intravenos antibioticul pt. ca nu-i mai scadea febra.
Si dupa ce i-a trecut ne-a recomandat Stanciu Septilinul.

Si eu ii dau a doua sticluta acum, intr-o luna consumam 2 sticlute. Deci o sa-i mai dau inca o luna si apoi reluam in primavara.

Oana 13+ si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

wow dragoste la gradinita!?!?!....ma mai gandesc daca o mai dau acum....poate pe la 20 de ani.........

mona iti tin pumnii.
patricia rabdare, totul se face cu rabdare.

noi am fost aseara la orl, si ne/am lanurit cum e cu vaccinurile si i/a facut si un control crisei si e bine. doctorita asta e singura la care sta crisa sa fie consultata...e grozava....copilul a deschis singur gura si ea s/a uitat fara apeslang....

din cauza socotelilor suntem nevoiti sa mai amanam 2 sapt gradi, nu stiu cum o sa ma descurc...si cu mutatul si cu ea....

ah dragelor nu v/am povestit de multisor....relatia mea merge din ce in ce mai bine, el a cumparat in iunie un apartament de 3 camere ca sa incapem noi (locuia intr/o garsoniera) si in o saptamana 2 ne mutam impreuna. casuta e tare frumoasa, e nou nouta, crisa are camera ei cu un patut "alb ca un bulgare de zapada" cu abtibilduri cu printese.... ei doi se inteleg de minune si se iubesc tare mult, iar el are grija de fata cum nu a avut niciodata tatal ei......

se pare ca uneori viata iti acorda si o a doua sansa....

pupici

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

cateva poze cu noi, cei de acum.

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Ixxi, ma bucur mult pt tine.

Patricia, nu e vorba neaparat ca-s periculosi polipii (desi nu-s de neglijat), ci de decizia privind operatia. Aici atarna foarte mult parerea medicilor cu care stai de vorba. Eu am avut cu Eric problema asta: are polipii usor inflamati/mariti de la natura, indifferent ca-I vara/iarna, racit/nu. Orice ORL-ist il vede il si trimite la operatie, mai ales ca are si o sensibilitate alergica mostenita de la mama mea. Cu toate ca 99% din pareri inclinau catre operatie, dup ace am intors problem ape toate partile si am cautat pe net info, am decis sa nu-l operez. Si cred ca am ales bine, deoarece de mai bine de 3 ani nu a mai racit decat usor, ajungand extreme de rar la antibiotic. Bine, eu am un fix al meu cu alimentatia, ma straduiesc sa-l feresc de ce-I nociv pe piata…
Ideea e ca dupa operatie se pot reface, sunt destule cazuri. Pe de alta parte, locul polipilor e acolo, si au si ei rolul lor. Doar in cazuri grave, ar trebui operati dupa parerea mea.

Aaa, si mai voiam sa-ti spun, ca exista remedii homeopate si naturiste care ajuta la reducerea polipilor, impreuna cu o alimentatie sanatoasa. Un medic homeopat bun, te-ar putea ajuta. Doctorita care ne-a ajutat pe noi (Dumnezeu s-o odihneasca!), ne-a explicat ca oferindu-i copilului alimente cu aditivi, sau tinandu-l intr-un mediu cu alergeni, polipii au tendinta de a se inflama pt a bloca intrarea acestora.


Crinuta, sunt tare scumpi.


Fetele, eu am fost azi in Real si mi-am luat wok. Cine stie sa-mi dea niste idei/linkuri de legume facute cu wok-ul?


Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Ixxi, ma bucur foarte mult pentru voi. sa fie intr-un ceas bun!

Erica, nu sint nici eu adepta operatiilor, si daca ni se va recomanda voi cauta mai multe pareri si ma voi documenta. Maine o sa mergem la control la spital la Panduri. deja sint foarte ingrijorata ca intr-o luna sintem la al 3-lea rind de antibiotice;

Legume care merg la wok f bine ar fi: fasole verde, ardei, sparanghel, dovlecei, ceapa, dar cred ca merg majoritatea (poate nu cartofi)



Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Ixxi, ce mult m-a impresionat mesajul tau referitor la noua ta relatie. Ma bucur atat de mult pt tine! Sa te ajute D-zeu sa fiti fericite si tu si Crisa toata viata! F frumoase pozele! Ai o adevarata domnisoara. Crisa va merge la gradi de stat? Daca da, cum ai reusit s-o inscrii? Foaret frumos "gestul" consortului cu apartamentului! Pe cand si o casatorie?
Erica, ce e ala "wok"? Unde e Realul si ce tip de produse se vand acolo? Daca stii vreun homeopat bun, te rog, da-mi si mie datele de contact. Mercic.
Patricia, sa iti ajute D-zeu sa repari fata, indiferent de metoda!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/" target="_blank">Poze din Octombrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Patricia, multumesc pt raspuns si sanatate multa Rebecai.

Liviana, nu stiu un homeopat bun si eu va trebui sa caut deoarece dr. la care mergeam s-a "dus".
Realul e hipermarket deschis ieri in Vitan, la Piata Bobocica (statia Drumul intre Vii). Am inteles ca 4 zile tin ofertele.
Wok-ul e un soi de tigaie groasa chinezeasca in care multe alimente se prepara mai rapid si dietetic. Nu prea stiu eu sa explic, poate ma ajuta fetele...

Ixxi, ai fost cumva la lansarea cartii Gabrielei Vranceanu Firea? Parca te-am vazut la tv...

Anda, promit sa le citesc si eu, dar nu foarte curand pt ca tocmai le-a adus maica-mea o gramada de carticele de povesti de pe la manastirile din nordul Moldovei si ma roaga in fiecare seara sa le citesc.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Ixxi ma bucur tare mult pentru tine.. vezi cum se rezolva toate...

MOna iti tin pumnii sa fie bine!!!! La cine ai facut ewco la Medsana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

PATRICIA,la medlife din grivita am fost,oricum acum 5 luni tot acolo mi am facut analizele de coagulare si cele care se fac de obicei in sarcina.eu mi am planuit sarcina asta si am vrut sa ma asigur ca e totul ok,ca nu am vreo inf care sa afecteze copilul.off,sper sa fie bine..azi am avut greturi pe drum,dar nu stiu daca de la drum combinat cu faptul ca nu mancasem nimic sau de la sarcina...sambata merg iar la medlife si as vrea sa merg sapt viitoare sau cel tz peste 2 sapt la un alt dr.ce dr imi recomandati la care nu astept o luna sa ma programeze?
ANA MARIA SI CRINUTA,am fost la dr pacu si 2 mil au costat in total eco transvaginala si controlul,dar control aproape ca nu mi a facut,iar eco a durat cred ca 10 secunde.merg sa ma intind putin,ca la 16 30 am ore.sanatate puiutilor bolnavi.

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput