Ai nostri, mareti brazi! dec-ian-feb05 ( 51 )

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Crinuta, vigantol se da pina la 2 ani in fiecare luna, dupa care se da in lunile cu "r" pina spre virsta scolara (lunile cu r sint luni reci cind nu prea au parte de soare, cel putin la clima noastra). cine ti-a zis sa nu ii mai dai??

Adita, am uitat sa iti spun ca m-a amuzat tare faza cu alba ca zapada
unde se va deschide "real"??


Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Shobo, nr de picaturi cred ca il decid dr. noi de ex luam 2.
Despre calciu cred ca parerile sint impartite, cica nu se da daca nu iese la analiza ca ar avea nevoie. eu nu i-am dat niciodata.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

A, pai am citit in multe locuri, dar eu nu ii dau. Prefer sa ii dau osteocare, care le are pe toate.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Multumesc fetelor pt sustinere.
Ruxi s-a adaptat bine, n-a plans deloc, s-a jucat cu colegii. Ieri, parca ii parea rau ca am venit s-o iau. Azi mi-a spus educatoarea ca a suspinat putin cand s-a trezit, dar i-a distras atentia cu o jucarie si a uitat.

Despre Vigantol si eu stiam ca se da pana la 6-7 ani, in lunile cu r.

Adita, m-ai facut sa rad cu Alba ca Zapada.
Pana la urma Ruxi e la Gr. mica 1.

Alina Maria, sa stapanesti sanatoasa masinuta!


Revin dupa ce citesc tot ca ati scris o gramada...


Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Erica, pupam fata.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Patricia, iti doresc sa n-aiba probleme cu polipii. F. bine ti-a spus medicul cu Nurofenul, dar nici celelalte care se dau alternative cu el nu-s mai breze din pacate.

Ixxi, ma bucur ca mai scrii si tu. Sunt in aceeasi situatie in ceea ce priveste vaccinurile. Pt imunizare i-am dat niste multivitamine naturale si nu mi-am pus problema sa le intrerup, dar cu Lantigenul nu stiu ce sa-ti spun. Eu nu i-as face 2 vaccinuri in acelasi timp, chiar in locuri diferite pt ca o data ca-i introduci mai multi virusi in organism dintr-o data (ceea ce supune sistemul imunitar unui effort prea mare) si, pe de alta parte –daca Doamne fereste face vreo reactie- de unde stii la ce-a facut-o?

Crinuta, intoarcem pupic la baiat frumos.

Aaaa, apropos de pupici, alaltaieri cand am fost sa-l iau pe Eric de la gradi, o colega de-a lui ma trage de maneca si-mi zice:
"Dna, stiti, Eric m-a pupat!"
La care eu:"E-adevarat Eric?"
Si, fiu-meu -foarte serios: "Minte, mami, n-am pupat-o azi, ci ieri!"



Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

PATRICIA,o sa merg la medlife.maine si sambata.n am niciun simptom de sarcina,decat ca ma dor sanii.

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

noua ne-a scris Stanciu pe reteta pt lunile cu R sa ii dau Vigantoletten 2000 ui nu inteleg cate picaturi..- pt profilaxia rahitismului insa pediatra ne-a dat Vigantol si ne-a zis 4 picaturi/zi pt cele 16 kg ale lui C, inainte de masa - deci banuiesc ca e dupa greutate.. acum nu stiu dc Vigantoletten e echivalent cu 4 pic Vigantol, nu m-am interesat..

kris, voua Stanciu v-a dat Vigantol 3 pic/zi? ce greut. are Bianca?

pupici

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in sapt 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Monalac, la ce medic ai fost de te-a saracit de 2 milioane pentru o eco?
Sa stii ca si la mine s-a vazut embrionul abia la a doua eco, dar pana atunci facusem HCG la 48 de ore sa vad evolutia. HCG arata tot ce se intampla.
Iti tinem pumnii sa fie bine.

Patricia, tu cand afli ce si cum?


Erica, sa iti spun de Rayan si prietena lui de care v-am tot spus.
Dupa ce imi povesteste acasa ca il iubeste Riana, si il pupa, imi confirma si educatoarele ca ea, pana nu apare Rayan este trista, nu se joaca, iar cand apare Rayan se insenineaza toats.
Se iau de mana, se pupa, se duc impreuna la masa, aoleu maica, la nici 3 ani si are prietena
Ce sa zic, sunt haiosi rau de tot. Trebuie sa ajung si eu la gradi sa ii vad impreuna, sa vad cum se joaca, cum are grija de ea, ca tare sunt curioasa.




Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Monalac, foarte bine faci. vezi ca la sediul de pe bd. Grivitei recolteaza pina la 7 seara, la celelalte nu asa tirziu. dar sint ff rapizi. eu zic ca daca te dor sanii ai sanse mari sa fie totul ok.
tinem pumnii!!!

Crinuta, ce draguti trebuie sa fie indragostitii
daca te referi la sarcina, eu mai am ceva pina sa aflu, caci abia cred ca a fost ovulatia- testele de ov mi-au idicat inca de marti, ieri m-au durut ff tare ovarele si burta cum ma durea pe mine, ca nici sa tusesc nu puteam si azi sint ok. Presupun ca tocmai s-a intimplateu sper sa rezist sa nu fac teste sau analize pina de ziua mea (dar nu garantez ca rezist, la capitolul rabdare stau cel mai prost). dar am un feeling ca va fi ceva luna asta, nu stiu de ce simt asta (lunile trecute nu am simtit)

Erica, ma bucur ca va merge bin la gradi. si tu mama ai un indragostit la usa?? mai, mai, c e ne facem ftelor cu copiii astia precoci?
de ce zici de polipi?? sint asa periculosi??
ea raceste mereu in zona rino-faringite. din pacate de aseara am trecut-o iarasi pe antib, caci azi se face o saptamina de cind a debutat febra (joi la Mall).


Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput