Piticodromul de ian-feb05 (8)

Piticodromul de ian-feb05 (8) | Autor: Witchie

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70231&whichpage=10" target="_blank"> de-aici am intrat in copilarie

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70399&whichpage=1" target="_blank">Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (1)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70708&whichpage=1" target="_blank">(2)www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70882&FORUM_ID=63" target="_blank">(3)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71093&whichpage=11" target="_blank">(4)(5)
(6)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72110&whichpage=11" target="_blank"> (7)


Noiembrie
23 nov. Alexandru (Bellamia)

Decembrie
15 Victor Stefan (Ana Maria) 9,2 kg/75 cm
21 Bianca Maria (Ingerasu)
22 Rayan (Crinuta) 10,5 kg/83,5 cm
27 Dragos Mihai (Lali) 11 kg/78 cm

Ianuarie
2 Vlad Ionut (Bubu05) 11 kg/79 cm
3 Sebastian (Adana)
3 Sergiu Denis (Coraly) 11 kg/80 cm
3 Mara Theodora (Megg) 8,8 kg
3 Alexandra Beatrice (Ilucae) 9,2 kg/ 73 cm
5 Nectarie Ioan (Adita) 11 kg/78 cm
6 Stefan (aurelrusu)
6 Rares Daniel (o prietena) 10,6 kg/76 cm
7 Andreea Oana (Leta)
8 Andrei Stefan (Amary)
9 Tudor (Tomasa)
10 Sebastien Stefan (Oana Cretu) 9,7 Kg/74 cm
10 Maria Theodora (Cocolino)
10 Ruxandra Maria (V. Erica) 9,5 kg/73 cm
10 Ioana Maria (Anuc)
11 Cosmin David, 11 kg/80 cm. (Mia Tincu)
13 Mihai (amo2004) 11,5 Kg/ 77 cm poze
13 Mihai Cristian (Bdana)
17 Viktor (Monique)
17 Natalia (Lavinia345)
17 Simona Andreea (Andrutza) 10kg/ 79 cm
17 Mandy Stephanie (Alina Maria)
17 Amanda Maria (Cory35) 10,2 kg/ 79 cm
18 Irina Ioana (Witchie)
25 Maria (Danielai)
25 Alexia (Miha T)
26 Bianca Maria (Kris)
26 Albert-Adrian (Rachel Owen)
31 Alexandra Maria (Ubi)

Februarie

4 Andrei Razvan (Tigabita)
4 Iustin Gabriel (Gabi.i)
4 Gabriel (Catiflo) 10,6 kg/ 76 cm
5 Rebecca Andreea (PatriciaArdeleanu) 8,400kg /76 cm
5 Horia-Ioan (danonica)
6 Alexandra (Jone)
7 Elena Stefania (Gabry)
8 David Ran (Sara) 12.750kg.
9 Tudor Constantin (Bestutza)
10 Andrei (Kita)
11 Nicodim (Bagoiu)
11 Stefana (Alipiticot)
18 Cristina Mihaela (Ixxi) 76cm/8.900kg
18 Radu Andrei Alexandru (Amaya) 81 cm/10.350 kg
20 Sebastian (Clara03) 81cm/11,4 kg
21 Matei (Lbelciug) 10,2 kg/ 75cm la 1 an
21 Codrin Stefan (Shobo) 10,8kg /80cm
22 Hana (Magga)
23 Lucian (Crinia)
27 Vladut (Sirimie) 8,75 kg/74 cm Poze


Martie

7 Clara Sophie (Viktoria)

Daca nu va regasiti pe listuta nu inseamna ca nu va mai iubim ci ca nu ne-ati mai scris demult. Dar de-abia asteptam sa va intoarceti la noi!









Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
De-acum incepe greul

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kris spune:

buna seara!

Scuze ca nu am mai postat! In week ce a trecut am fost si noi la tara la bunicii sotului in partea Calarasului. A fost o vreme super si Bianca numai afara ar fi stat. Cred ca s-a refacut total. Multumesc Celui de Sus! Acum am putine emotii,sa nu fi racit la tara.

Liviana, scuze pt intarziere cu privive la ? pe care mi-ai pus-o in legatura cu Dr. Stanciu. Da este vorba despre acel Dr. Stanciu care are cabinet in Malcoci si este si medic la Budimex. Daca ai nevoie de vreo relatie , te ajut cu mare placere.

Lavinia imi pare rau pt tatal tau. Cred ca nu sunt de prisos incurajarile mele mai tardive? Multa putere si rabdare atat tie cat si mamei tale. NU VA PIERDETI CREDINTA! Cel de Sus va fi alaturi de voi tot timpul.

Simona, Liviana,Tomasa,Bubu05, ma bucur pt puii vostrii, ca sunt mai bine. din partea noastra!

GabiI, imi pare nespus de rau ca voi nu puteti iesi inca afara. Mai aveti putin pana ce va veti recupera. Ne mai auzim pe msn. din partea noastra.

O seara cat mai linistita!

prima aniversare
kris si Bianca Maria (26.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Apropo, ce le mai dati seara puilor vostrii sa pape?

Este cineva in situatia mea? De 2 seri Bianca nu mai vrea sa faca baie. Cand ne apropiem de cadita se pune pe un plans , de zici ca o taie cineva. Tot de 2 seri ii fac baie cu urlete, tipete, de mi se rupe sufletul. Nu stiu cum sa procedez!
Asta seara am luat-o usor, usor , ne-am jucat cu traditionalele ratiuste, delfinasi, iar cand sa o pun in cadita iar urlete si tipete. Cand o scot din apa se linisteste de parca nu ar fi plans ca o isterica.

Va rog, ce-mi recomandati? Este oare o situatie pasagera? Parca la Crinuta citisem ceva de genul asta, se speria de dus.

Va multumesc ca m-ati ascultat si astept cu nerabdare sugestiile voastre!

p.s. : in trecut abia, abia o scoteam din apa; si acum abia abia o spal; Ies din baie mai uda ca ea.


si o seara linistita!

prima aniversare
kris si Bianca Maria (26.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:


tot eu sunt!

Fetelor! am si eu o steluta in dreptul meu!
Abia o asteptam!
Acum cand va urma cea de-a 2-a?


din nou

prima aniversare
kris si Bianca Maria (26.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Se pare ca postez de una singura!

Nu ma supar!

Hai sa va povestesc ce a facut Bianca mea la tara; M-am gandit sa o pun pe tarana (pamant) si sa vad cum reactioneaza si ce credeti ca a facut?

Vedeti aici ce a facut: intai l-a studiat si apoi s-a bucurat de el. V-am afisat si sera la care lucra sotul meu cand am asezat-o pe pamant. In toata sera a mers de-a busilea si a rascolit pamantul. Era in culmea fericirii!

si acum ma retrag si eu ca sunt franta. Sper ca nu v-am plictisit.

prima aniversare
kris si Bianca Maria (26.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viktoria spune:

Lavinia multa sanatate tatalui si multa putere tie si mamei tale. Tatal meu a avut si el o comotie cerebrala insa si-a revenit destul de repede cu ajutorul medicilor. Important e sa isi faca analizele regulat si sa ia medicamentele necesare.
Erica imi pare rau pt. inundatie si ma bucur ca la fetita ii merge mai bine. Si eu ti-as recomanda sa ii dai mincare mai usoara citeva zile pina ce se obisnuieste stomacul.
Oana(bubu) casa de piatra surorii tale si multa fericire.
Kris draguta Bianca fii fericita ca nu la gustat asa cum mi-a facut Clara la locul de joaca.
Legat de baie nu stiu ce sfat sa-ti dau nu am avut probleme pina acuma cu nici una din fete, poate o lasi o zi fara sa ii faci baita.
Alina ti-ai gasit pantofi?
Multa sanatate la copilasi si parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Kris in primul rand multumim ca te gandesti la noi.Tare greu mai este sa-l tin pe Iusti in casa pe vremea asta.Eu cred ca problema de la baie este pasagera am patit si eu de cateva ori cu Reb ,si ea este indragostita de apa in general.Cumva i-ai facut baie cu apa mai calda decat de obicei acum cat a fost bolnavioara?sau a alunecat si a cazut in apa vre-o data?Ar putea fi unul din motive dar oricum nu te ingrijora incearca sa o pacalesti cumva cu o sticluta pe care sa o umple ea cu apa din cadita sau faceti plici amandoua in apa ,ceva trucuri din astea ca sa o atragi din nou.Si nu sari niciodata peste baie pt ca plange ,nu rezolvi nimic ba din contra.
Ma uimit ca nu a gustat ea deloc din pamantul ala asa frumos si afanat.Iusti ar fi mancat ,sigur, putin ...doar asa de pofta...

Gabica mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiflo spune:

kris, noua ni s-a intimplat sa facem baie cu muuuult scandal si urlete, nu tipete. asta a fost dupa ce l-am bagat in ocean in apa fff rece ( idioti de parinti , am siz ca se caleste ). situatia a durat cam 2 saptamini si apoi am intrat in normal incetul cu incetul, nu am renuntat la baie in nici o seara. daca e prea nervos il duc la oglinda, ii cint "frere jacques" - cintecul nostru de baie, ii arat jucariile din cadita etc. parca am inceput sa ii pun si apa putin mai recisoara ca vad ca ii place mai mult asa.
de obicei plinge cind il scot, nu-i convine, dar intr-un minut se linisteste.
azi noapte a plins de la 12 la 2:30, cred ca tot din cauza dintzosilor ca racit nu mai e. acum m-a prins pe mine raceala, am iesit sa intind rufele dupa dus si apoi am calcat un cos de rufe si mi-a fost cam frig...
v-am pupat dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Neatza,

fetelor care ne-au consolat/sfatuit!

Am patit-o si eu ca Tomasa cu Tudor. Ieri Ruxi a avut un scaun mai "legat" si am lasat-o sa pape o feliuta de mar crud, pe care si-o luase singura de pe masa. Si mi-a trantit rapid un scaun moale. Altfel e vioaie, vesela, jucausa, n-are alte simptome. Mi-e cam mila s-o tin in casa azi, cred c-o sa-i dau sa pape de regim, insa pe-afara tot o scot. Se pare ca la noi nu-i asa grav, din fericire (a avut cel mult doua scaune moi intr-o singura zi)...

S-aveti o zi perfecta!

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara18 spune:

Buna dimineata!
Lavinia, ma rog ca tatal tau si intraeaga familie sa depaseasca cu bine acest moment si ma bucur ca primul pas a fost trecut cu bine.va doresc in continoare multa multa sanatate.
Kris,felicitari pt. steluta.de baita iti pot spune ca niciodata nu am avut probleme cu David, ii place nespus mai putin partea cu spalatul pe caput.incearca sa ii dai in drumul spre baita jucaria preferata care sa-i capteze atentia sau poate are o teama dae apa. unde ii faci baita? in cadita ei sau in cada mare? ii pui multa apa?poate la ultima baita inainte sa inceapa i-a displacut ceva inceraca sa iti aduci aminte si sa elimini sau sa schimbi acel lucru.

pupici si o zi buna la toata lumea

Sara si David Ran,DN 08.02.2005
album poze bebe David Ran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara18 spune:

suntem din nou pe listuta. multumim frumos

Sara si David Ran,DN 08.02.2005
album poze bebe David Ran

Mergi la inceput