Piticodromul de ian-feb05 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Noi nu am mai intrat de mult pentru ca Andrei avea iarasi temperatura, pana la 38.3 si i-am facut urocultura si i-a iesit klebsiella; dr. zice ca nu de la asta ar fi facut temperatura ci de la dinti; a fost asa de marait zilele astea ca nu ii intrai deloc in voie, mai ales cand aveam "tupeul" sa il punem in patutul lui arata cu mana la vitrina si cerea jucaria, arata cu degetul "aia" si "ata", dar cand te apropiai cu jucaria de patul lui te impingea cu asa violenta; pana la urma l-am dus in brate la vitrina dar nu iasi alegea nimic, in schimb statea in brate si radea pe "sub mustati"

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Scuze ca va mai raspund e unde stiu cu intarziere:
Liviana am fost plecati initial cu bilet prin agentie in Grecia la Paralia(numai cazarea si mic dejun)si apoi noi ne-am luat si cortul cu noi si am vizitat partea continentala; Daca vrei da un Pm pt. agenti ca sa nu se zica ca ii fac reclama ;
Lavinia sa se faca bine tatal tau cat mai repede; Dumnezeu sa va ajute sa aveti puterea si rabdarea sa treceti repede peste asta;


Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Suntem si noi pe aici.... Irina se da pe burta pe tobogan! am parat-o, na!
Kita da-mi si mie numarul tau de telefon, te rog.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
De-acum incepe greul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Sa aveti o zi cat mai placuta!

gabi.i, catiflo, sara18, va multumesc pt aprecieri si sugestii. Va raspund la sugestiile vostre:
-prefera si apa calda si mai putin calduta;
-cand a fost bolnavioara, nu i-am facut baita, cel putin in serile cu febra. Mi-a fost teama!;
-nu a alunecat;
-nu s-a speriat;
-am incercat sa o atrag cu jucarelele ei preferate, si nimic;
-de sarit baita nu intentionaz deloc sa o fac; Intotdeauna i-am facut baita, cu * zilei in care faceam vaccinul si zilele trecute cand a avut febra si f rar cand mergeam la tara, fiind iarna imi era teama sa nu raceasca.
-baita ii fac in cadita ei pusa in cada noastra;
-am incercat sa o pun si in cada mare, dar tot asa, evita;
ce-i drept ii pun apa multa in cadita pt ca asa ii placea. Voi incerca sa-i umplu cadita in prezenta ei, poate asa va accepta;
Nu stiu efectiv, ce i-a displacut!
cam atat!

V Erica, imi pare rau pt Ruxi. Incearca sa o dai pe regim 1-2 zile si sa ii dai si smecta 1-2 zile.
Ai sa vezi ca-si va reveni. Sanatate!

Kita, imi pare rau ca treci din nou prin astfel de momente cu Andrei. Ii dorim sanatate si de la Bianca!


si sa ne auzim cu bine!



prima aniversare
kris si Bianca Maria (26.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara18 spune:


V Erica si Kitamulta sanatate micutilor.

Kris,incearca sa ii pui apa in cadita in timp ce sta in ea si poate nu ii mai place in baie. schimba si incalzeste putin incaperea.sper sa tina figura. bafta si nu te lasa.

Sara si David Ran,DN 08.02.2005
album poze bebe David Ran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelursu@k.ro spune:

Sanatate puilor inca bolnaviori!
Pentru fetele care planuiesc calatorii peste hotare cu bebelusii. Avem voie sa luam cu noi medicamente gen panadol, nurofen? Eu nu sunt prea incantata de varianta asta, dar sotul tine neaparat. Daca se imbolnaveste pe acolo ce fac cu copilu?
Lavinia sanatate multa tatalui tau. Nadejde multa ca o sa isi revina.
Kita, nu a luat cumva din spital klebsiella (sau cum o cheama?). O prietena a stat la Gr. Alexandrescu o saptamna si a luat microbul asta(sau parazit ) ce o fi.
Tomasa cand mai iesiti in parc dati un bip sa venim si noi.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Aha, it's good to know, kris! Auzisem multe lucururi bune despre acest medic, dar in special faptul ca recomanda tratamente naturiste. Am vazut-o pe micuta Bianca pe pamant. Asa cum zicea si Viktoria, e bine ca nu l-a si gustat! Matei daca vede crengute pe joe, le ia si le roade. Felicitari pt steluta!
Sara, nu faci albumul cu pozele de pe yahoo public? Nu iti putem admire puiul!
Of Kita, imi pare asa rau ca iar ai probleme cu Andrei. Ce Dumnezeu mai este si klebsiella asta? Te rog, trimite-mi pe PM numele agentiilor care ti-au lasat impresie buna.
Wow, Anda! ce avansate sunteti! Noi abia am invatat sa sta bine pe spate cand suntem in topogan! Si radem de nu mai putem!
Amaya, cresa de care zici tu este cumva cea de pe Valea Ialomitei? Of, ce te invidiez ca stai asa aproape de cresa! Eu va trebui sa vin cu Matei din cartierul alaturat! Sa ne impartasesti si noua impresiile legate de acomodare!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Motzul si Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Gabiu, noi o sa mergem peste hotare in CO. In mod sigur voi lua ceva medicamente de baza cu noi. Sotul tau are dreptate! Ce te-a face in caz ca raceste puiul? De ce intrebi daca "avem voie"? Te referi la posibile probleme la vama? Mie mi s-ar parea o prostie sa ne interzica sa luam cu noi o mica trusa medicala (cu medicamente)!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Motzul si Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna fetelor!
Si noi tot mai mult pe-afara stam, e super vremea asta, dar ma dispera parcul... Vlad sta in fund pe pietricele, baga mainile in ele, mai aduna si mucuri de tigara , dar nu baga deloc in gura...

Kris, si lui Vlad i-a fost frica acum vreo doua luni de dus, dar incet, incet i-a trecut, aaa, sa nu-ti mai zic ca inca ii e frica de cada mare, nu vrea sa stea in ea, plange. Dar nu-l fortez, cadita lui e pusa in baie pe o masuta si acolo il spal, iar in cada sta in picioare la limpezit cu dusul. Cine stie de ce s-a speriat fi-ta, dar nu o forta, ca ii trece ei.

Lavinia, suntem alaturi de voi in continuare!

Kita, sper ca nu aveti ceva grav, multa sanatate!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Of, of, of, mai bebei scumpi, a venit primavara, faceti-va bina sa iesiti la joaca!

Liviana, da, aceea este. Si eu consider ca avem mare noroc, mai ales ca, pentru mai tarziu avem si o gradi super-buna la fel de aproape, de fapt sunt mai multe aici in jurul nostru, dar cea la care vreau sa-l duc este gradinita unde am fost eu si fratele meu (si noi stateam in Militari in perioada aceea) fiindca este la fel de buna ca si atunci, chiar mult mai buna, spatioasa si frumoasa. Poate il aduci si tu pe Matei tot aici, stiu ca la Compozitorilor este relativ mai aproape de tine, dar ar fi tare frumos sa fie si bebeii nostrii colegi de grupa.

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput